Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Straznica do studium na luty 2017r.  (Przeczytany 41184 razy)

Offline Lechita

Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #90 dnia: 29 Październik, 2016, 23:05 »
Zaraz zaraz. Jak zbór ma uzbierać? Przecież teraz nadwyżki są zabierane przez Biuro Oddziału. NIe ma fizycznie takie możliwości przecież...

No właśnie sam zachodzę w głowę , a tym bardziej że miejscowi ŚJ to w większości emeryci, renciści i tylko garstka pracujących. Na bieżące wydatki ledwo wystarcza. Realnie więc widzę to tak , że Sala bez pomocy z zewnątrz będzie szła w ruinę.
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #91 dnia: 29 Październik, 2016, 23:16 »
Gdzieś o tym czytałem. Poza tym, wczoraj skrobnąłem w temacie strażniczeńki z lutego 2017 roku coś takiego:

http://piotrandryszczak.pl/to-nie-jest-dzielo-ludzkie.html

No to zapodaj Piotrze na front-pejcza :)
« Ostatnia zmiana: 29 Październik, 2016, 23:18 wysłana przez tomek_s »
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Efezjan

  • Gość
Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #92 dnia: 29 Październik, 2016, 23:30 »
Zaraz zaraz. Jak zbór ma uzbierać? Przecież teraz nadwyżki są zabierane przez Biuro Oddziału. NIe ma fizycznie takie możliwości przecież...
'To, co niemożliwe u ludzi, możliwe jest u Jehowy'. Świadkowie Jehowy jako jedyna organizacja na Ziemi cieszą się przecież łaskawością Jehowy, więc sala zostanie wyremontowana. ;)


Offline Lila

Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #93 dnia: 29 Październik, 2016, 23:46 »
Światus, możesz mieć rację. Opiszę świeżą historię. Sala w moim małym mieście przeznaczona była do generalnego remontu, jednak jakiś czas temu przyjechało paru "smutnych panów w garniturach" i powiedziało, że jak chcemy remont to mamy sami pieniądze zebrać i że tak jest teraz w całej Polsce. W związku z tym na wszystkich Salach są specjalne szkolenia z użytkowania Sal by służyły jak najdłużej.
Spytałem pewnego miejscowego starszego jak to jest , że na Warwick i na biuro oddziału w UK są środki a na naprawdę potrzebne remonty Sal już zabrakło?
Ku mojemu niemałemu zdziwieniu powiedział - cytuję: " Przed Armagedonem ma tak być "  Ot i się dowiedziałem  ;D


A bracia nie potrafią powiedzieć, że za remont płaci właściciel?
I że jeszcze oczekują zwrotu kosztów za bieżące utrzymanie obiektu.


Offline Lechita

Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #94 dnia: 30 Październik, 2016, 14:43 »

A bracia nie potrafią powiedzieć, że za remont płaci właściciel?
I że jeszcze oczekują zwrotu kosztów za bieżące utrzymanie obiektu.

Lila, chciałbym by tak powiedzieli , ale przy tak wielkim poziomie zmanipulowania umysłowego, prędzej będą sami brać kredyty na ten remont niż domagać się finansowania przez właściciela budynku.
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline Lila

Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #95 dnia: 30 Październik, 2016, 16:06 »
Lila, chciałbym by tak powiedzieli , ale przy tak wielkim poziomie zmanipulowania umysłowego, prędzej będą sami brać kredyty na ten remont niż domagać się finansowania przez właściciela budynku.

Oczywiście rozumiem :(

A może trzeba rozpocząć marketing szeptany?
Na mój gust (znając skłonność do plotek i paplania zborowiczów) to powinno zadziałać. Ok, to wygląda jak nawoływanie do judzenia, ale nie wiem, czy jest inna droga, żeby nie wpakowali się w finansowanie cudzych inwestycji jeszcze bardziej.
Puszczenie tu i ówdzie tekstu o właścicielach, albo że wyremontujemy a potem i tak się okaże, że ją sprzedadzą, powinno pobudzić do myślenia i to w krótkiej perspektywie czasowej.


Offline Estera

Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #96 dnia: 30 Październik, 2016, 16:12 »
    Lila ... super pomysł ...  ;D ;D ;D
    W zborach plotkarstwo działa bez zarzutu, może dałoby to jakiś efekt, piorunujący,
    dający dla wielu do myślenia  :D :D :D
    A tak, to rzeczywiście, zbory mogą się pakować w jakieś kredyty.
    WTS salę sprzeda, a ludzie na miejscu będą spłacać do końca życia ...
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Światus

Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #97 dnia: 30 Październik, 2016, 20:46 »
Oczywiście rozumiem :(

A może trzeba rozpocząć marketing szeptany?
Na mój gust (znając skłonność do plotek i paplania zborowiczów) to powinno zadziałać. Ok, to wygląda jak nawoływanie do judzenia, ale nie wiem, czy jest inna droga, żeby nie wpakowali się w finansowanie cudzych inwestycji jeszcze bardziej.
Puszczenie tu i ówdzie tekstu o właścicielach, albo że wyremontujemy a potem i tak się okaże, że ją sprzedadzą, powinno pobudzić do myślenia i to w krótkiej perspektywie czasowej.

Właśnie dyskutowaliśmy z Esterą w innym wątku, że mówienie (tu szeptanie) prawdy to nie jest nic złego  :)
Czy w prawdzie może być cos złego?  ;) ;D
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #98 dnia: 30 Październik, 2016, 21:12 »
Zachęciliscie mnie do pójścia na zebranie 😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀


Offline Estera

Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #99 dnia: 30 Październik, 2016, 21:21 »
Zachęciliscie mnie do pójścia na zebranie 😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀
    To KaiserSoze, życzę Ci wytrzymałości, bo ja chodzę raz na dwa miesiące,
    i ostatnio, to już myślałam, że w połowie wyjdę!!
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Lila

Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #100 dnia: 30 Październik, 2016, 21:38 »
Zachęciliscie mnie do pójścia na zebranie 😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀

Przepraszamy :)

Ja już bym miała spory problem.
Jak byłam zmuszona sytuacją iść w tym roku na Pamiątkę, to nie wiedziałam, co to za pieśni są śpiewane...


Offline ufoludek

Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #101 dnia: 31 Październik, 2016, 10:46 »
Przepraszamy :)

Ja już bym miała spory problem.
Jak byłam zmuszona sytuacją iść w tym roku na Pamiątkę, to nie wiedziałam, co to za pieśni są śpiewane...
Bo to są nowe pieśni..I te nowe pieśni na Pamiątkę były "niezwykłym" wydarzeniem, ile przeżywania, na kazdym zwykłym zebraniu ta nowa piesń musiała być odśpiewana, aby wszyscy się nauczyli i żeby na Pamiątce nie było obciachu, bo co pomyślą sobie zainteresowani.....;-))
"To nie tak, że boję się umrzeć. Po prostu nie chciałabym być w pobliżu kiedy to się stanie" ;-)


Offline wspaniale

Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #102 dnia: 01 Listopad, 2016, 11:55 »
Wytłumaczcie mi Swiadkowi z ok 14 letnim stażem, co to za ŚWIADKOWIE JEHOWY skoro ich przywódcy nie są natchnieni i światło zmienia się w zależności jak zmienia się zarząd - CK -
wyjasnijcie mi proszę jaką wiarę mają ludzie którzy pod groźbą wykluczenia - odcięcia od innych wudzi, ostracyzmu, zerwania więzi społecznych a także rodzinnych - rozkazują mi bym ufała i podążała za ich zmiennym zrozumieniem.
Jaki sens trwania w organizacji skoro równie dobrze mogę sama analizować i wyciągać wnioski.

=========
Wspaniale


Offline Lechita

Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #103 dnia: 01 Listopad, 2016, 12:23 »
"Wspaniale" - odpowiem Ci na to starym słowiańskim przysłowiem - " Bez pół litry nie rozbieriosz "  ;D ;D ;D

A tak na poważnie, to poruszyłaś bardzo ciekawą myśl, nie są natchnieni i popełniają błędy to po co nam oni potrzebni? Sami możemy sobie takie błędy popełniać , sami czytać , sami "uściślać" swoje poglądy.

I to jest dobra myśl! :)
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline Estera

Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #104 dnia: 01 Listopad, 2016, 12:35 »
      Ja, kochani, literatury już nie przełykam ...  :( :( :(
      ale Biblię i owszem, studiuję sama, dociekam, wertuję, rozmyślam ...
      i jakoś ten niewolnik wts-owski, natchniony czy nienatchniony wcale mi do tego nie jest potrzebny!!!!!

      Wyzwoliłam się spod jego żelaznej władzy i ciężkiej reki,
      i dyktatury, i ...
      i dyktowania co mi wolno, a co nie wolno???  ;D ;D ;D
« Ostatnia zmiana: 01 Listopad, 2016, 12:39 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.