Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Straznica do studium na luty 2017r.  (Przeczytany 41160 razy)

Offline bernard

Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #75 dnia: 29 Październik, 2016, 08:48 »
Jestesmy omylni  wiec mozecie nam calkowicie zaufac - motto CK


Offline Cielec Kierowniczy

Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #76 dnia: 29 Październik, 2016, 09:50 »
Dopiero teraz zajrzałem do tego wątku.
Siedzę z żoną, jemy śniadanie, czytamy ten wątek i chyba później odwiedzimy okulistę, bo dostaliśmy kolosalnego wytrzeszczu oczu ;D
Festiwal radosnej twórczości fantasy trwa.


Offline Salome

Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #77 dnia: 29 Październik, 2016, 09:52 »
Smacznego kochani!  ;)
Jak to dobrze, że razem jecie śniadanie, razem czytacie i razem dostajecie wytrzeszczu oczu. Tak wiele małżeństw niestety sypie się tylko przez poglądy...
« Ostatnia zmiana: 29 Październik, 2016, 09:54 wysłana przez Salome »
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline gedeon

Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #78 dnia: 29 Październik, 2016, 11:12 »
Jestesmy omylni  wiec mozecie nam calkowicie zaufac - motto CK

Rozbawiło mnie to motto, chyba zrobię z tego hasło na bilbordy.

Chciałbym podziękować wszystkim za tak trafioną dyskusje w tym temacie.
Takie podanie pokarmu przez prostą analizę otwiera oczy dziesiątkom osób.
Dlatego widzicie sami jak ważne jest to forum i jak skuteczne.


Offline ufoludek

Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #79 dnia: 29 Październik, 2016, 11:18 »
Na Ciało Kierownicze oddziałuje duch święty.  przykładDuch święty pomógł Ciału Kierowniczemu zrozumieć wiele prawd biblijnych. pomyśl o liście uaktualnionych wierzeń wspomnianej w poprzednim akapicie. Bez wątpienia wyjaśnienie tych „głębokich spraw Bożych” nie jest zasługą żadnego człowieka My wytykamy zmieniające się wciąż światła, zrozumienia,ile to wprowadza krzywdy i chaosu, a tu proszę....CK przedstawia to jako dowód oddziaływania ducha świętego...Jest to genialny przykład jak doskonale porażkę można przedstawić jako sukces..mało tego: jako Dowód. Analogiczny przykład: Lekarz ma pacjenta i nie potrafi postawić mu trafnej diagnozy, nie trafił z kilkadziesiąt razy, raz leczył go tym, niedobre,nawet zaszkodziło; no to leczył go innym lekiem, i znów innym, i innym, wielokrotnie zmienia zalecenia;pacjent jest wciąż w punkcie wyjścia...I pytanie- czy ten lekarz jest złym lekarzem?? Oczywiście, ze nie- to najlepszy lekarz w kraju, a tam w kraju- na świecie. Dowodem na to jest fakt, ze wciąż zmienia diagnozy, leki i terapie.
« Ostatnia zmiana: 29 Październik, 2016, 11:20 wysłana przez ufoludek »
"To nie tak, że boję się umrzeć. Po prostu nie chciałabym być w pobliżu kiedy to się stanie" ;-)


Offline Salome

Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #80 dnia: 29 Październik, 2016, 11:23 »
NIGDY NIGDY wcześniej tak wnikliwie nie analizowałam artykułów do studium ze Strażnicy jak teraz. Tyle lat żyłam w hipnozie... Zaprogramowana jak automatyczny pilot. Eh, a wystarczyło się dobrze wczytać 20 lat temu....
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline gedeon

Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #81 dnia: 29 Październik, 2016, 11:26 »
NIGDY NIGDY wcześniej tak wnikliwie nie analizowałam artykułów do studium ze Strażnicy jak teraz. Tyle lat żyłam w hipnozie... Zaprogramowana jak automatyczny pilot. Eh, a wystarczyło się dobrze wczytać 20 lat temu....

Dlatego już bardzo dawno temu zrozumiałem , "że największym wrogiem Świadków Jehowy są ich własne publikację" ;D ;D ;D


Offline Estera

Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #82 dnia: 29 Październik, 2016, 11:42 »
Rozbawiło mnie to motto, chyba zrobię z tego hasło na bilbordy.

Chciałbym podziękować wszystkim za tak trafioną dyskusje w tym temacie.
Takie podanie pokarmu przez prostą analizę otwiera oczy dziesiątkom osób.
Dlatego widzicie sami jak ważne jest to forum i jak skuteczne.

    Tak, Gedeonie, masz rację, nawet wszystkim, tu biorącym udział napisałam podziękowanie
    na swoim wątku, "Hejka, tu ESTERA" i co mnie osobiście to studium dało, bo ja sama, napewno
    do tego art. bym nie zajrzała, taki mam wstręt do tej ich sektokorporacyjnej papki, typu: "masło maślane"!!
    Bo normalny, szczerze myślący człowiek, nie wyłapałby tych ich krętactw!!
                                                                      Pozdrawiam wszystkich na tym wątku, Estera  ;D ;D ;D ;D ;D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Salome

Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #83 dnia: 29 Październik, 2016, 13:51 »
W temacie Ciała Kierowniczego...
Właśnie przeczytałam poniższe słowa w książce „Zakaz myślenia. Fundamentalizm w chrześcijaństwie i islamie” autor Hubertus Młynarek (str.34,35).
Patrząc na dżihad jaki ŚJ prowadzą wobec osób, które odeszły z organizacji ze względu na poglądy, tylko się w tym upewniam, że to fundamentaliści, których „sumienia i dusze przykute” zostały do ideologii, ponad wszystko. Ta iluzja zbawienia "prowadzi niestety do zbiorowego szaleństwa".

Fundamentalizm jest największym oszustwem, stwarza bowiem złudzenie, że może nam tu i teraz zapewnić nieomylne poznanie, ogarnięcie absolutu, nieskończoności, metafizyki, do których dążymy, ale których sami nigdy nie osiągniemy. Fundamentalistyczni przywódcy, papieże, prorocy, guru nie są na ogół tak naiwni, by nie wiedzieć, że nie mogą rozporządzać absolutem; przypuszczalnie sami mają czasem wątpliwości, czy on w ogóle istnieje; albo też są wystarczająco cyniczni, aby uważać go za iluzję, za „opium dla ludu”. Ale wskutek opętania, odurzenia władzą i przekonania, że „pociechę przynosi jedynie absolut”, absolutyzują rzeczy względne, czynią naród, partię albo rasę, Kościół albo wyznanie, zysk albo klasę – bezwarunkową, najwyższą wartością, której należy się nieograniczone uwielbienie i ubóstwienie, podają pół – lub ćwierćprawdy za niezbitą prawdę o zbawieniu, za dogmat, ogłaszają jakiś dokument Pismem Świętym.
Zauważmy: systemy fundamentalistyczne nie mogą obejść się bez dogmatów i pism, stanowią one bowiem dla władców szczególny probierz wierności. Ludzi bardziej można przywiązać do słowa pisanego niż mówionego, wykazać ich aberracje, udowodnić im herezję.

Jednostka lub kilkuosobowa klika opętana żądzą władzy, która wykorzystuje tęsknotę mas za absolutnym szczęściem, ich bezgraniczne pragnienie zbawienia, może doprowadzić do powstania masowego ruchu fundamentalistycznego, do zbiorowego szaleństwa.

Fundamentalizm religijny jest najpotężniejszą, a zarazem najatrakcyjniejszą ideologią, najbardziej porywającą masy, toteż każdy dyktator zawsze będzie dążył do zaprzęgnięcia jakiejś religii, bądź wyznania do własnych celów.”
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Światus

Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #84 dnia: 29 Październik, 2016, 16:05 »
Na Ciało Kierownicze oddziałuje duch święty.  przykładDuch święty pomógł Ciału Kierowniczemu zrozumieć wiele prawd biblijnych. pomyśl o liście uaktualnionych wierzeń wspomnianej w poprzednim akapicie. Bez wątpienia wyjaśnienie tych „głębokich spraw Bożych” nie jest zasługą żadnego człowieka

A co z poprzednimi wyjaśnieniami? Duch ich okłamywał czy sami wymyślali banialuki?
Piszą chyba na początku artykułu o Duchu Prawdy. Czy Duch Prawdy mógł kłamać?
Lub, kiedy jest słuszny czas na Prawdę prawdziwą?

I ten eufemizm; lista uaktualnionych wierzeń... To jest Lista Zmieniających Się Kłamstw.
Czasem słyszy się; Nowe światło zastąpiło stare. Wg mnie Nowe kłamstwo zastąpiło Stare.

Przyznają się do omylności, do braku natchnienia... Była wzmianka o zarządzaniu pieniędzmi zboru.

Szykuje się coś poważnego.
« Ostatnia zmiana: 29 Październik, 2016, 17:00 wysłana przez Światus »
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #85 dnia: 29 Październik, 2016, 20:48 »
Ładnie wszystko komentujecie. Dla mnie już chyba nic nie zostało, a powtarzać po innych nie ma sensu.
Nie mogę się tylko nadziwić Waszemu zdziwieniu. Przecież ten artykuł jest zgodny z ogólną polityką CK.

Osobiście zdziwiłbym się mocno, gdyby w jakimś wydaniu Strażnicy ukazał się artykuł (bądź seria) dotycząca Ciała Kierowniczego, w którym napisano by mniej więcej takie treści:

Ciało Kierownicze jak wiecie, drodzy bracia i siostry, jest potrzebne. Zwyczajnie ktoś musi zarządzać tym interesem i decydować co będzie napisane w gazetkach. Z racji tego, że podobnie jak Wy jesteśmy niedoskonali nikomu nie nakazujemy wierzyć w to co piszemy. Jest to osobista decyzja każdego z Was. Nie mamy pewności, czy sen o wielkim drzewie ma podwójne spełnienie, w związku z tym nie wiemy czy Jezus zasiadł na tronie w 1914 roku. Choć nie wykluczmy, że mogło tak być.

Odnośnie spożywania emblematów podczas Pamiątki, niech też każdy czyni jak postanowił w swoim sercu. Jednak zalecamy spożywanie ponieważ głowa zboru, Jezus, tak nakazał czynić. Niech Was, drodzy, nie dręczy myśl o stale rosnącej liczbie spożywających. W końcu liczba 144000 jest zapisana w księdze Objawienia, a ta z kolei została przekazana w formie znaków i symboli. Tak więc analogicznie uważamy, że liczba owa jest symbolem, podobnie jak liczba 666.

Chcemy być wobec Was, drodzy, szczerzy. Otóż na cotygodniowych posiedzeniach nie jest wylewany na nas żaden duch. Biblię analizujemy tak samo, jak każdy z Was. To co ukazuje się na łamach naszych publikacji jest pewnego rodzaju domysłem, czasem luźną interpretacją. Od tej pory jeśli ktoś nie do końca się z tym zgadza, nie musi się obawiać. Starsi w zborze uszanują jego sumienie.

Wiele zamieszania działo się w kwestii przemocy seksualnej na dzieciach. Dla dobra organizacji upraszamy wszystkich starszych o niezwłoczne zgłaszanie do władz świeckich każdego domniemanego czynu pedofilii. Pragniemy aby takimi trudnymi sprawami zajęły się wykwalifikowane służby.

Jak wiecie zarządzamy też finansami. Zdarzyło nam się zainwestować trochę środków, ale tylko z myślą o pomnażaniu dóbr Pana. Z przypowieści o talentach wynika, że pieniędzmi trzeba obracać. Dlatego też, zamierzamy dalej tak czynić, a szczegółowe raporty o obrotach finansowych będą dostępne na stronie jw.org w zakładce finanse.

Prosimy Was abyście dalej zanosili gorące modlitwy za nami, ponieważ przed nami wiele zmian i jak sami dobrze wiecie mamy sporo pracy w poprawianiu nieudolnej działalności naszych poprzedników.

A Cię wyobraźnia poniosła, no no, talent pisarski to rodzinne?
Prędzej każą zejść do piwnic, niż coś takiego zobaczymy w strażnicy  :-\
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #86 dnia: 29 Październik, 2016, 20:59 »
NIGDY NIGDY wcześniej tak wnikliwie nie analizowałam artykułów do studium ze Strażnicy jak teraz.

Ja też.

Od 2 lat tak pobieżnie, bez głebszej analizy. Mój "starszy" kolega uswiadomiał mnie kiedyś, że strażnica do studium jest dla ŚJ. Tam sa bardziej zaawansowane apsekty :)
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Tusia

  • Gość
Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #87 dnia: 29 Październik, 2016, 22:28 »
Dlatego już bardzo dawno temu zrozumiałem , "że największym wrogiem Świadków Jehowy są ich własne publikację" ;D ;D ;D

Gdzieś o tym czytałem. Poza tym, wczoraj skrobnąłem w temacie strażniczeńki z lutego 2017 roku coś takiego:

http://piotrandryszczak.pl/to-nie-jest-dzielo-ludzkie.html





Offline Lechita

Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #88 dnia: 29 Październik, 2016, 22:29 »

Przyznają się do omylności, do braku natchnienia... Była wzmianka o zarządzaniu pieniędzmi zboru.

Szykuje się coś poważnego.

Światus, możesz mieć rację. Opiszę świeżą historię. Sala w moim małym mieście przeznaczona była do generalnego remontu, jednak jakiś czas temu przyjechało paru "smutnych panów w garniturach" i powiedziało, że jak chcemy remont to mamy sami pieniądze zebrać i że tak jest teraz w całej Polsce. W związku z tym na wszystkich Salach są specjalne szkolenia z użytkowania Sal by służyły jak najdłużej.
Spytałem pewnego miejscowego starszego jak to jest , że na Warwick i na biuro oddziału w UK są środki a na naprawdę potrzebne remonty Sal już zabrakło?
Ku mojemu niemałemu zdziwieniu powiedział - cytuję: " Przed Armagedonem ma tak być "  Ot i się dowiedziałem  ;D
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline falafel

Odp: Straznica do studium na luty 2017r.
« Odpowiedź #89 dnia: 29 Październik, 2016, 22:59 »
Zaraz zaraz. Jak zbór ma uzbierać? Przecież teraz nadwyżki są zabierane przez Biuro Oddziału. NIe ma fizycznie takie możliwości przecież...