Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Z cyklu: opowiesci z Wtsu  (Przeczytany 73537 razy)

Offline Robert Dworak (Berlin)

  • Nadzorca obwodu w pasie
  • Wiadomości: 205
  • Polubień: 999
  • MYŚLĘ, więc mnie NIE MA w JW.ORG
    • Międzynarodowa Mapka Ex Świadków Jehowy
Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #90 dnia: 31 Październik, 2016, 14:23 »
Właśnie Ewa weszła na salę sądowa.  Jest mnóstwo ludzi, świadkowie każdy z Biblią w ręku, ale po stronie Ewy też siedzą ludzie pewnie nie wiedzą, która to Ewa. Jest nadzorca obwodu i mają dwóch adwokatów.
 Zjednoczmy się z Ewą w duchu.
« Ostatnia zmiana: 31 Październik, 2016, 14:25 wysłana przez Robert Dworak (Berlin) »
"Jakby ftosi myśloł, ze cosi <<wiy>>, to jesce nie wiy, jako wiedzieć trza" - 1 Kor.8:2 Biblia Góralska NT ;-)


Offline ufoludek

Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #91 dnia: 31 Październik, 2016, 14:31 »
Właśnie Ewa weszła na salę sądowa.  Jest mnóstwo ludzi, świadkowie każdy z Biblią w ręku, ale po stronie Ewy też siedzą ludzie pewnie nie wiedzą, która to Ewa. Jest nadzorca obwodu i mają dwóch adwokatów.
 Zjednoczmy się z Ewą w duchu.
"Każdy z Biblią w ręku"...Jakoś tak mrocznie to zabrzmiało, mam skojarzenie z Inkwizycją...
"To nie tak, że boję się umrzeć. Po prostu nie chciałabym być w pobliżu kiedy to się stanie" ;-)


B

  • Gość
Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #92 dnia: 31 Październik, 2016, 14:35 »
Właśnie Ewa weszła na salę sądowa.  Jest mnóstwo ludzi, świadkowie każdy z Biblią w ręku, ale po stronie Ewy też siedzą ludzie pewnie nie wiedzą, która to Ewa. Jest nadzorca obwodu i mają dwóch adwokatów.
 Zjednoczmy się z Ewą w duchu.
Na pewno każdy będzie z tej Biblii korzystać...
Potrzebna ona tam w tej chwili jak na komitecie...



Offline Arvena

Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #93 dnia: 31 Październik, 2016, 14:53 »
Mam nadzieje ze Ewa ma dobrego adwokata bo sprawa wydaje sie wygrana od samego poczatku. Ale jestem ciekawa jak to sie potoczy, biedna Ewa, taki stres.
Zle czynisz, jesli chwalisz, gorzej, jesli ganisz rzecz,ktorej dobrze nie znasz. " Leonadro Da Vinci


Offline gedeon

Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #94 dnia: 31 Październik, 2016, 14:55 »
I pomyśleć, że to wszystko zaczęło się od "teledysku" pt. "Komitet Sądowniczy Berlin czerwiec 2016"  ;D
Ewa jest wspaniałą, ciepła osobą, z którą jako chyba pierwszy z nas tu mam codzienny kontakt.
Jak ja kocham tą robotę! !!



A pamiętasz naszą rozmowę tel. zaraz po tym komitecie. Mówiłem że to wywoła trzęsienie ziemi i wywołało.
A kluczem była piosenka. Myślę, że jak zrobimy koncert na sali kongresowej w Warszawie dla odstępców, to ją zaśpiewasz....
Dojrzewamy do takiego koncertu. ;D ;D ;D

Wrzucaj wszystkie nowe wieści z rozprawy.


Offline majster

Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #95 dnia: 31 Październik, 2016, 14:57 »
Witaj Ewa. Bardzo sie cieszymy, ze jestes z nami. Jestesmy z Toba i razem z zona modlimy sie za Toba. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem Twojej sily i determinacji. Powodzenia.


Offline anonymous

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 107
  • Polubień: 270
  • Gdy rozum spi, budza sie demony.
Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #96 dnia: 31 Październik, 2016, 15:03 »
Właśnie Ewa weszła na salę sądowa.  Jest mnóstwo ludzi, świadkowie każdy z Biblią w ręku, ale po stronie Ewy też siedzą ludzie pewnie nie wiedzą, która to Ewa. Jest nadzorca obwodu i mają dwóch adwokatów.
 Zjednoczmy się z Ewą w duchu.

Skladanie zeznan lub odpowiadanie na pytania sadu sa poprzedzone tzw Oath-przysiega ze bedzie sie mowic prawde i tylko prawde - czesto uzywajac Bibli jako rekwizytu podczas tej przysiegi. Z tym ze kazdy sad ma swoj egzemplarz Bibli. Moze wzieli zeby cos rozpowszechnic ???


Offline rychtar

Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #97 dnia: 31 Październik, 2016, 15:08 »
Wymiar sprawiedliwości spotykając się z takimi przypadkami ma niezłą zagwozdkę.
Niby normalni ludzie a jednak idioci.
Nie wiadomo czy rozpoczynać sprawę, czy o pomoc prosić psychiatrów.
Toż to absurdy żywcem wyjęte z Barei.
Gdyby to nie było w realu, to byłaby to świetna anegdota.
Jednak skoro to prawda, to żal naszej wybudzonej siostry.
Prawdziwi chrześcijanie klasycznie narobili jej syfu na pożegnanie.
Głęboka miłość by WTS.

Pamiętacie film "Psy" Pasikowskiego? Tam jest genialna scena z tekstem Pazury, który idealnie pasuje do całej tej sytuacji:

Du...Du hast...Du hast mich...Du hast mich...Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt und ich hab' nichts gesagt


Offline ufoludek

Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #98 dnia: 31 Październik, 2016, 15:23 »
Skladanie zeznan lub odpowiadanie na pytania sadu sa poprzedzone tzw Oath-przysiega ze bedzie sie mowic prawde i tylko prawde - czesto uzywajac Bibli jako rekwizytu podczas tej przysiegi. Z tym ze kazdy sad ma swoj egzemplarz Bibli. Moze wzieli zeby cos rozpowszechnic ???
W polskich Sądach nie praktykuje się  Oath-przysiegi z Biblią. Widać jest to inicjatywa własna ŚJ, dla zrobienia dobrego wrażenia, że tacy prawi,prawdomówni i bogobojni. ;D
"To nie tak, że boję się umrzeć. Po prostu nie chciałabym być w pobliżu kiedy to się stanie" ;-)


Offline Cielec Kierowniczy

Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #99 dnia: 31 Październik, 2016, 15:43 »
Z tymi Bibliami to takie epatowanie świętością.
Popatrzcie jacy jesteśmy niewinni, jako te gołębie.
W ręku Biblia a w kieszeni laleczka wudu i wbijanie igieł.
Taka mentalność "naśladowcy Jezusa" wypuszczonego z koncernu WTS.
Życzymy powodzenia na rozprawie :)


Offline Robert Dworak (Berlin)

  • Nadzorca obwodu w pasie
  • Wiadomości: 205
  • Polubień: 999
  • MYŚLĘ, więc mnie NIE MA w JW.ORG
    • Międzynarodowa Mapka Ex Świadków Jehowy
Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #100 dnia: 31 Październik, 2016, 16:03 »
Jest przerwa. Ewa wyszła na kawę. 4 przesłuchanych , Ewa za dużo mówić nie musi, a nawet jest jej ich żal jak napisała, że tak po nich "jadą"  ;),że żyjemy w kraju o prawie wolności wyznania. Tu cytuję Ewę :
"I argument który przedstawiają że  sumienie i Bóg nie pozwala im współpracować ze mną nie jest wystarczający a wręcz absurdalny 😊😊"
Trochę poczuła się lepiej, ale masakra co oni mówią, jak pisze:"Najlepszy tekst.  Nie jest to rozprawa dotycząca waszych wierzeń więc proszę podać sensowne argumenty dotyczące sprawy I cisza  :)"
Ktoś coś chciał pokazać w biblii,a wtedy sąd: 'Nie spotkaliśmy się  po to aby analizować wasze wierzenia" i tak cały czas.
A ci Którzy wysłali l4  (zwolnienie lekarskie),będą stawieni przed komisja lekarską.  ;D
"Jakby ftosi myśloł, ze cosi <<wiy>>, to jesce nie wiy, jako wiedzieć trza" - 1 Kor.8:2 Biblia Góralska NT ;-)


Offline gedeon

Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #101 dnia: 31 Październik, 2016, 16:09 »
Tak dokładnie, miarka się przebrała. Niech świat zobaczy "waszą miłość"


Offline wspaniale

Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #102 dnia: 31 Październik, 2016, 16:13 »
świadkowie każdy z Biblią w ręku, (...) Jest nadzorca obwodu i mają dwóch adwokatów.
 

Dlaczego nie ze strażnicą ??!! co na to nadzorca ?

Proces jest przeciw Towarzystwu ?
=========
Wspaniale


Offline Robert Dworak (Berlin)

  • Nadzorca obwodu w pasie
  • Wiadomości: 205
  • Polubień: 999
  • MYŚLĘ, więc mnie NIE MA w JW.ORG
    • Międzynarodowa Mapka Ex Świadków Jehowy
Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #103 dnia: 31 Październik, 2016, 16:23 »
A pamiętasz naszą rozmowę tel. zaraz po tym komitecie. Mówiłem że to wywoła trzęsienie ziemi i wywołało.
A kluczem była piosenka. Myślę, że jak zrobimy koncert na sali kongresowej w Warszawie dla odstępców, to ją zaśpiewasz....
Dojrzewamy do takiego koncertu. ;D ;D ;D

Wrzucaj wszystkie nowe wieści z rozprawy.

Pewnie, że pamiętam tamtą rozmowę!  8-)

Co do koncertu dla odstępców na sali kongresowej w Warszawie...
:D :D :D :D :D :D :D

- 7 za każdego Członka, co dał Ciała ;-)
"Jakby ftosi myśloł, ze cosi <<wiy>>, to jesce nie wiy, jako wiedzieć trza" - 1 Kor.8:2 Biblia Góralska NT ;-)


Offline ufoludek

Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #104 dnia: 31 Październik, 2016, 17:01 »
Jest przerwa. Ewa wyszła na kawę. 4 przesłuchanych , Ewa za dużo mówić nie musi, a nawet jest jej ich żal jak napisała, że tak po nich "jadą"  ;),że żyjemy w kraju o prawie wolności wyznania. Tu cytuję Ewę :
"I argument który przedstawiają że  sumienie i Bóg nie pozwala im współpracować ze mną nie jest wystarczający a wręcz absurdalny 😊😊"
Trochę poczuła się lepiej, ale masakra co oni mówią, jak pisze:"Najlepszy tekst.  Nie jest to rozprawa dotycząca waszych wierzeń więc proszę podać sensowne argumenty dotyczące sprawy I cisza  :)"
Ktoś coś chciał pokazać w biblii,a wtedy sąd: 'Nie spotkaliśmy się  po to aby analizować wasze wierzenia" i tak cały czas.
A ci Którzy wysłali l4  (zwolnienie lekarskie),będą stawieni przed komisja lekarską. ;D
No proszę jaka podwójna moralność. Sumienie nie pozwala im współpracować z Ewą, ale jednocześnie sumienie pozwala im  kombinować lewe L4.
"To nie tak, że boję się umrzeć. Po prostu nie chciałabym być w pobliżu kiedy to się stanie" ;-)