Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Z cyklu: opowiesci z Wtsu  (Przeczytany 73418 razy)

Offline Woland

Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #75 dnia: 26 Październik, 2016, 13:18 »
Wysoce prawdopodobne że nie żadne sumienie tylko jakiś nadgorliwy starszy ich zmobbingował do takiego postępowania. Np. życzliwy telefon , że jeśli będziesz tam dalej pracował , to rób jak ci podpowiada sumienie , ale rozumies że będziemy musieli powołać komitet?

Powodzenia życzę tej pani!


Offline M

Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #76 dnia: 26 Październik, 2016, 17:49 »
Wywiad z Ewą przeprowadziła grupa Telegraph, jeden z największych wydawców prasowych w Wielkiej Brytanii. Wywiad ma się ukazać albo w The Daily Telegraph (490 tys. nakładu), albo w Sunday Telegraph (375 tys. nakładu). Generalnie będzie szum :)

Możliwe jest, że jednak źle zrozumiałem i nie chodzi o grupę Telegraph, tylko o mniejszą, lokalną gazetę która również ma w nazwie Telegraph. Nie jestem w tej chwili tego na 100% pewny czy na pewno tak jest, ale wolę napisać że ta informacja jest niepewna i żeby jej nie powtarzać dopóki jej nie zweryfikujemy :).


Offline Robert Dworak (Berlin)

  • Nadzorca obwodu w pasie
  • Wiadomości: 205
  • Polubień: 999
  • MYŚLĘ, więc mnie NIE MA w JW.ORG
    • Międzynarodowa Mapka Ex Świadków Jehowy
Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #77 dnia: 27 Październik, 2016, 07:31 »
I pomyśleć, że to wszystko zaczęło się od "teledysku" pt. "Komitet Sądowniczy Berlin czerwiec 2016"  ;D
Ewa jest wspaniałą, ciepła osobą, z którą jako chyba pierwszy z nas tu mam codzienny kontakt.
Jak ja kocham tą robotę! !!
Cieszę się, że jestem tu z Wami i z dumą noszę miano "odstępcy" ,ale od tej destrukcyjnej sekty.
Zapraszam Ewę też ze swej strony, by tu do nas dołączyła i napisała nieco więcej i dała się wszystkim poznać, ale jak już Iza wspominała , Ewa jest osobą mocno zajętą , ma 5 dzieci, całą tą sprawę teraz tak już medialnie znaną, a sama przy tym jest taka skromna.
Módlmy się, kto może o siły dla niej i  pomyślne rozstrzygnięcie.
« Ostatnia zmiana: 27 Październik, 2016, 07:38 wysłana przez Robert Dworak (Berlin) »
"Jakby ftosi myśloł, ze cosi <<wiy>>, to jesce nie wiy, jako wiedzieć trza" - 1 Kor.8:2 Biblia Góralska NT ;-)


Offline Ewa-inez

Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #78 dnia: 27 Październik, 2016, 11:03 »
Witam Was cieplutko. Sprawa dotyczy mnie osobiście. Więc chciałam Wam kochani bardzo podziękować za ogromne wsparcie.  Rozprawa odbędzie się w poniedziałek. Będą obecne też media więc  sami będziecie mieli okazję przyjrzeć się sprawie z bliska. Wszystkie linki prasy wstawię na forum.  Dla jasności nie było moim zamiarem uderzać w tą obłudną  organizacje więc nie bardzo rozumiem dlaczego  sj odbierają to jako atak na całą społeczność swiadkow. Moim celem było wyłączne domagać się swoich roszczeń a konkretniej żądać aby pracownicy określili się jakie przyjmują stanowisko i dlaczego takie. Po prostu aby kogoś zwolnić dyscyplinarnie    oraz  wystawić odpowiednie referencje  potrzebne są dowody .wyrok sądowy w zupełności wystarczy😊


Offline bruce lee

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 76
  • Polubień: 220
  • "Deska nie oddaje ciosów".
Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #79 dnia: 27 Październik, 2016, 11:17 »
Pracowałem kiedys u brata (w sensie u świadka)i w czasie kongresu zawsze padało pytanie:Zamykamy ,czy ktos zostaje i jedzie za tydzień?Różnie z tym było.
Czekamy z niecierpliwością na dalszy rozwój sprawy.Pozdrawiamy.
"Zawsze bądź sobą, wyrażaj siebie, miej wiarę w siebie,nie poszukuj ludzi sukcesu po to aby stać się kopia ich osobowości".


Offline anonymous

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 107
  • Polubień: 270
  • Gdy rozum spi, budza sie demony.
Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #80 dnia: 27 Październik, 2016, 11:30 »
Witam Was cieplutko. Sprawa dotyczy mnie osobiście. Więc chciałam Wam kochani bardzo podziękować za ogromne wsparcie.  Rozprawa odbędzie się w poniedziałek. Będą obecne też media więc  sami będziecie mieli okazję przyjrzeć się sprawie z bliska. Wszystkie linki prasy wstawię na forum.  Dla jasności nie było moim zamiarem uderzać w tą obłudną  organizacje więc nie bardzo rozumiem dlaczego  sj odbierają to jako atak na całą społeczność swiadkow. Moim celem było wyłączne domagać się swoich roszczeń a konkretniej żądać aby pracownicy określili się jakie przyjmują stanowisko i dlaczego takie. Po prostu aby kogoś zwolnić dyscyplinarnie    oraz  wystawić odpowiednie referencje  potrzebne są dowody .wyrok sądowy w zupełności wystarczy😊

Witaj,

ET sprawdzam codziennie, bo jak sie domyslam to tam bedzie opisane cale zarzenie, chyba ze cos pomylilem :)


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 548
  • Polubień: 4649
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #81 dnia: 27 Październik, 2016, 11:44 »
Jak wspomniałem o tej sytuacji praktykującej osobie to usłyszałem: ,,A ty tak wierzysz we wszystko co piszą, nie bierzesz pod uwagę że to wymyślone"

A ja w tym momencie sięgnołęm do torby i wyjąłem świeżutką cieplutką  wtorkową gazetkę FAKT zawierającą historię Eweliny.

Zapanowała cisza...

Więc ,,niedobra" nowina na czas słuszny jest gloszona wszem i wobec 8-)


Offline gerontas

Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #82 dnia: 27 Październik, 2016, 12:03 »
Ewa, ja również witam Cię gorąco w naszym gronie.
Bardzo się cieszę, że jesteś z nami.
Ze swojej strony, chcę wyrazić ubolewanie, że moi pseudo bracia potraktowali
Ciebie i Twoją rodzinę w taki sposób. Szczerze życzę Ci powodzenia w sądzie,
aby wygrała sprawiedliwość i prawda. Mam również nadzieję, że to co Cię spotkało,
będzie przynajmniej powodem przebudzenia się wielu ludzi i ich uwolnienia ze
szponów szkodliwej dla wszystkich organizacji.


Offline Salome

Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #83 dnia: 27 Październik, 2016, 12:41 »
Ewa, ja również Cię witam bardzo ciepło. W głowie się nie mieści jacy ludzie mogą być zaprogramowani.

Ta organizacja naprawę trzyma ludzi w szponach, jak pisał Gerontas. Też doświadczam mowy nienawiści i kamienowania emocjonalnego i Cię dobrze rozumiem. Najgorsze, że te szpony nie tylko wbijają się ludziom w ich ciała powstrzymując ich od odejścia. Członkowie tej organizacji nieświadomie poddają się również szkoleniu, jak wyciągać swoje własne szpony, żeby atakować i prześladować wszystkich, którzy ośmielą się odejść. Ba, nawet skrytykować głośno choćby jednym słowem.
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Arvena

Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #84 dnia: 27 Październik, 2016, 13:26 »
Witaj Ewa, super ze jestes, twoja historia nadaje sie na scenariusz filmu, moze kiedys ktos o tym nakreci film.
Mam tez pare pytan do ciebie. Czy jest szansa aby pracownicy za porzucenie pracy i przez co narazenie ciebie na koszty dostali nakaz pokrycia twoich strat? I co ze starszym zboru i jego zona,ktorzy brali w tym udzial czy londynskie biuro oddzialu sie tym zainteresowalo i np. sciagnelo jegomoscia z przywileju?Czy tez wsrod nawiedzonych SJ ich postawa jest dowodem lojalnosci jak tych co za prawde byli na Syberie wywozeni? Masz jakies przecieki jak to jest odbierane ?
Zle czynisz, jesli chwalisz, gorzej, jesli ganisz rzecz,ktorej dobrze nie znasz. " Leonadro Da Vinci


Offline Iza

Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #85 dnia: 27 Październik, 2016, 17:03 »
Witaj Ewa ! jesteś wreszcie ❤️ Bardzo się cieszę. Najlepiej poznawać fakty z pierwszej ręki. Sama zobaczysz, ze znajdziesz mnóstwo osób , chętnych by wspierać Cię,i ze poza Wtsem zycie się nie kończy.
Jak dla mnie Twoje motywy są zupełnie zrozumiałe i nie widzę w nich zdrożnego. Nie ma w Tobie ani jadu ani złośliwości. A SJ każde zachowanie, które jest nie po ich myśli kwitują stwierdzeniem : RATUNKU! PASKUDNI ! PODLI ODSTĘPCY I WROGOWIE PRZWDY NAS PRZEŚLADUJĄ!!!
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline Exodus

Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #86 dnia: 27 Październik, 2016, 17:16 »
I ja także Ewo pragnę dołączyć do osób, które przywitały Ciebie - ciepło i serdecznie.
Cieszę się wraz z innymi, że już z nami jesteś  :)
 Trzymam kciuki, by ''cezar'' sprawiedliwie ich osądził za ich bezrozumny postępek !!!

 Tak jak  Gerontas wcześniej napisał również i ja mam nadzieję, że to co Cię spotkało,
będzie powodem przebudzenia się wielu ludzi i ich uwolnienia ze
szponów szkodliwej dla wszystkich organizacji.
  A sympatykom tzw ''PRAWDY'' zaświeci się ostrzegawczy sygnał w głowie i odstąpią od zamiaru wejścia w.....
 Pozdrawiam Cię serdecznie


Offline Robert Dworak (Berlin)

  • Nadzorca obwodu w pasie
  • Wiadomości: 205
  • Polubień: 999
  • MYŚLĘ, więc mnie NIE MA w JW.ORG
    • Międzynarodowa Mapka Ex Świadków Jehowy
Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #87 dnia: 27 Październik, 2016, 17:45 »
Wyobrazacie sobie gdyby ta siostra prowadzila dom starcow?  I nagle cala zaloga zostawia dziadkow na pastwe losu?

Z tego co zrozumiałem to taki argument podał sędzia podczas rozmowy z Ewą  ???
"Jakby ftosi myśloł, ze cosi <<wiy>>, to jesce nie wiy, jako wiedzieć trza" - 1 Kor.8:2 Biblia Góralska NT ;-)


Offline A

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 258
  • Polubień: 1163
  • Nikt nie lubi, kiedy jego świat rozsypuje się.
Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #88 dnia: 27 Październik, 2016, 17:47 »
Witaj Ewuś :) Powodzenia!
...


Offline Estera

Odp: Z cyklu: opowiesci z Wtsu
« Odpowiedź #89 dnia: 27 Październik, 2016, 18:02 »

       Bardzo cieszę się, Ewo, że tak dzielnie sobie radzisz w tej bezdusznej sytuacji.
       Mam wielką nadzieję, że to co się tam dzieje, otworzy oczy szczerym ludziom,
       żeby zobaczyli prawdziwe oblicze tego WTS-owskiego braterstwa i miłości.
       Ściskam Cię mocno i trzymaj się  ;D ;D ;D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.