Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Szukam odpowiedzi na ważne pytania  (Przeczytany 9305 razy)

Offline tekwar

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 24
  • Polubień: 32
  • tekwar@onet.pl - napisz jeśli chcesz.
Szukam odpowiedzi na ważne pytania
« dnia: 20 Październik, 2016, 20:20 »
Jestem byłym Świadkiem Jehowy.


Offline Roszada

Odp: Szukam odpowiedzi na ważne pytania
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Październik, 2016, 20:21 »
Jestem byłym Świadkiem Jehowy.
Pełno tu takich. ;D
Ale super że jesteś z nami. :)
Witaj i pytaj. ;)
Dziel się.
« Ostatnia zmiana: 20 Październik, 2016, 20:26 wysłana przez Roszada »


Offline M

Odp: Szukam odpowiedzi na ważne pytania
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Październik, 2016, 20:33 »
Kto pyta nie błądzi :). Jakież to pytania?


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Szukam odpowiedzi na ważne pytania
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Październik, 2016, 20:36 »
Ja mam jedno: jak rzyć?


Offline Dietrich

Odp: Szukam odpowiedzi na ważne pytania
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Październik, 2016, 20:47 »
Ja mam jedno: jak rzyć?


Na ten przykład moja rzyć w porządku :D 


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Szukam odpowiedzi na ważne pytania
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Październik, 2016, 20:48 »
 A moja na miejscu :D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Szukam odpowiedzi na ważne pytania
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Październik, 2016, 21:10 »
Jestem byłym Świadkiem Jehowy.

Ja też  :)Witaj wśród nas. :)
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline matus

Odp: Szukam odpowiedzi na ważne pytania
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Październik, 2016, 21:20 »
Ja mam jedno: jak rzyć?
Duża, bo mam tam sporo rzeczy.
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Szukam odpowiedzi na ważne pytania
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Październik, 2016, 21:46 »
Ja mam jedno: jak rzyć?

Biedronia kiedyś o to zapytali.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline TomBombadil

Odp: Szukam odpowiedzi na ważne pytania
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Październik, 2016, 21:52 »
Ja mam jedno: jak rzyć?
[/quote

A jajaj,rośnie i się powiększa!]


Offline tekwar

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 24
  • Polubień: 32
  • tekwar@onet.pl - napisz jeśli chcesz.
Odp: Szukam odpowiedzi na ważne pytania
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Październik, 2016, 20:53 »
Zanim po zastanowieniu przejdę do kolejnego pytania to najpierw chciałbym wiedzieć czy: starszy zboru może i ma prawo zakazać wykluczonemu przychodzić na zebrania i to pod groźbą wyproszenia z sali królestwa? Nie jestem laikiem w Biblii i nigdzie takiego pouczenia nie wyczytałem. Chyba, że źle szukałem. Ale często wracam do tamtych lat i drąży mnie do dziś.
Chciałbym poznać tą właściwą odpowiedź, bo może nie mam racji. Może tak być powinno. Czasami to już nawet czuję się zmęczony tym wszystkim.  :(


Offline gerontas

Odp: Szukam odpowiedzi na ważne pytania
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Październik, 2016, 21:01 »
Absolutnie nie ma prawa wyprosić Cię z zebrania, które odbywa się w miejscu publicznym (dostępnym dla każdego) jakim jest sala królestwa.
To po pierwsze jest niechrześcijańskie, co mnie akurat nie dziwi w przypadku śJ, bo oni mają swoje standardy chrześcijańskie. Po drugie, to jest niekulturalne, ale to też nie jest zaskoczeniem w przypadku wielu starszych, którym kultury brakuje.
A tak oficjalnie, według wskazówek CK nikt z sali nie może Cię wyprosić, zatem musi to być jakaś samowolna inicjatywa nadgorliwca.
Jak najbardziej możesz korzystać z zebrań odbywających się na sali. Ale czy to jest właściwe towarzystwo to już nie jestem tego pewien.
Przykład tego starszego sam mówi za siebie.
« Ostatnia zmiana: 21 Październik, 2016, 21:04 wysłana przez gerontas »


Offline Światus

Odp: Szukam odpowiedzi na ważne pytania
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Październik, 2016, 21:21 »
Czasami to już nawet czuję się zmęczony tym wszystkim.  :(

Mat 11:28 Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. 29 Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. 30 Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie».

Myślę, że Jezusowi nie chodziło o zebranie na Sali Królestwa.
Jeszcze jeden werset.

Łk 15:20 Wybrał się więc i poszedł do swojego ojca. A gdy był jeszcze daleko, ujrzał go jego ojciec i wzruszył się głęboko; wybiegł naprzeciw niego, rzucił mu się na szyję i ucałował go.

Bóg nikogo nie odrzuca. Jeśli widzi, ze chcesz do Niego przyjść, On pierwszy wybiega ci na spotkanie. Nie stawia żadnych przeszkód, wprost przeciwnie, czyni cię Swoim dzieckiem.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline tekwar

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 24
  • Polubień: 32
  • tekwar@onet.pl - napisz jeśli chcesz.
Odp: Szukam odpowiedzi na ważne pytania
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Październik, 2016, 21:34 »
Ok. Rozumiem. Choć szczerze mówiąc zauważyłem, że ten starszy zboru zachował się nie dość, że nie zgodnie z nauką Jezusa, to jeszcze dał po sobie znać jakby ten zbór był jego prywatny, nie będący zborem Jehowy. Ale trudno, nie mnie oceniać drugiego człowieka.
kolejne pytanie: czy starsi zboru winni dotrzymywać obietnicy odwiedzenia wykluczonego jeden raz w roku? Takie właśnie zapewnienie otrzymałem w dniu spotkania z komitetem sądowniczy i o tym poinformował mnie straszy cieszący się nawet szacunkiem w zborze. Tymczasem, jak pokazało doświadczenie życiowe, poczułem się okłamany prze tegoż brata, gdyż po upływie roku nikt mnie nie odwiedził. A to jest najlepsze: od tego czasu upłynęło 16 lat i nikogo dotąd jeszcze nie widziałem. No za wyjątkiem zwykłych głosicieli, którzy mnie nie znali. Zgodnie z zasadami organizacji takich odwiedzin mają dokonywać tylko bracia starsi jako doświadczeni w wierze i nikt inny. Uwierz mi, że dla mnie to zwykłe i perfidne kłamstwo. Mam głęboki żal do tych braci, bez względu na to, co było powodem do wykluczenia. Uważam, że tak nie powinno być w zborach, a już na pewno nie taki tok myślenia starszych zboru. Opisz mi jak w końcu jest naprawdę.


Offline TomBombadil

Odp: Szukam odpowiedzi na ważne pytania
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Październik, 2016, 21:55 »
Niestety ,starsi nie odwiedzają wykluczonych. Ktoś z mojej rodziny ,wykluczony zresztą zaocznie, nie býł odwiedzony przez 20 lat. Mimo ,że ta osoba przychodziła na Pamiątki i z dziećmi pojawiała się na zebraniach. Zdarzyło się ,że starszy kazał jej przychodzić na ostatnią chwilę. A gdy tak przychodziła ,to nie mogła znaleźć miejsca,by siedzieć razem z małymi dziećmi. Dzieci siedziały osobno,kręciły się,popłakiwały,a tej biduli zarzucano,że źle dzieci wychowane i przeszkadzają. I nikt nie pomagał. Aż na którymś zebraniu starszy zapytał,po co tu przychodzi,skoro nie pisze listu o  przyłączenie. I tak się to skończyło. Przestała i wizyty się nie doczekała. Po latach jej dzieci nastoletnie próbowały jeszcze studiować i zaglądały na zebrania,ale stosunek starszych do ich rodzica był tak bezwzględny,że dali sobie spokój. Dziś już znają pełną prawdę o prawdzie. Samodzielnie czytają Biblię.
Tak więc takie zachowanie starszych to raczej standart.