Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Spowiedż oświeconego  (Przeczytany 2501 razy)

GROM

  • Gość
Spowiedż oświeconego
« dnia: 31 Październik, 2016, 08:04 »
Witam wszystkich ! Już od kilku lat zamierzam uwolnić się od pęt jw.org . Jestem tu od 32 lat . Widzę że zostałem oszukany i otumaniony tzw miłością  braterską której tak naprawdę tu nigdy nie było , aczkolwiek pewne jednostki naprawdę pałały miłością do Boga i bliżnich.Jednak wiedza o Bogu i Jezusie była tym co mnie w tej organizacji trzymało. Wiele wątpliwości co do pokarmu duchowego zostawiałem na póżniej ale miarka się przebrała ...Dzięki dostępowi do internetu otworzyły mi się oczy i dziś widzę z jakim kałem duchowym miałem do czynienia. Przepraszam za wyrażenie ale zauważyłem że śj to prawdziwi fanatycy którzy w większości nie mają własnej woli i zdania "niewolnik " jest im duchowym guru . Zabiliby własne dzieci w razie potrzeby , bo Jehowa i tak je wskrzesi z martwych... Tragedia... Sam kiedyś byłem podobnym fanatykiem  :'(


Offline Lila

Odp: Spowiedż oświeconego
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Październik, 2016, 08:11 »
Grom, witaj wśród nas!
Przeżywamy szok, gdy okazuje się, że to, czym świadkowie się szczycą - dokładna znajomość Biblii - to fikcja. Znają najczęściej tylko publikacje wts :(
Jak będziesz gotowy, to napisz o sobie coś więcej. Jak Twoja rodzina, to fanatycy? Będziesz sam, czy masz bliskich, którzy poprą Twoją decyzję?


Offline gerontas

Odp: Spowiedż oświeconego
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Październik, 2016, 08:19 »
Witaj Gromie!

Cieszę się, że jesteś z nami. Mam nadzieję, że wkrótce przekonasz się, że to forum jest odpowiednim miejscem dla Ciebie.
Wielu z nas, przebudzonych ma podobne odczucia do Twoich. Na przykład dla mnie to forum jest jak
pigułka na ból głowy spowodowany przez organizację. Mam również wrażenie, że w zborach jest coraz
więcej takich osób jak ja i Ty, którzy wybudzają się z letargu.
« Ostatnia zmiana: 31 Październik, 2016, 09:11 wysłana przez gerontas »


Offline Iza

Odp: Spowiedż oświeconego
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Październik, 2016, 08:41 »
Witaj !
Miłość do Boga Ojca i Jezusa to najlepsza z możliwych motywacji, by uwolnić się z manipulacji Strażnicy. Pisz, dzieł się doświadczeniem i korzystaj z wiedzy innych.
Życzę pokoju Bożego i Jego prowadzenia.
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline Dietrich

Odp: Spowiedż oświeconego
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Październik, 2016, 09:14 »
Witaj wśród nas Gromie! 
Od jakiegoś roku, może ciut dłużej czuję się wolny od WTS-owskich manipulacji.  Miłość braterska, naśladowanie Jezusa, kształtowanie przymiotów wg wzoru jaki pozostawił to fikcja. Ich miejsce zajął niebieski cielec JW ORG domagający się całkowitego oddania i wkraczający we wszystkie możliwe dziedziny naszego życia. Stosujący przy tym dwojakie normy.

Również dzięki forum zrozumiałem, że tak naprawdę wszystko w tej organizacji jest na pokaz. A "wiedza biblijna" jest wiedzą typowo strażnicową ukierunkowaną na posłuszeństwo i zawężającą horyzonty myślowe.
Czuj się u nas dobrze i dziel się swoimi doświadczeniami i obserwacjami.


Offline Exodus

Odp: Spowiedż oświeconego
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Październik, 2016, 09:15 »
Co prawda - to prawda  :)
 Ciesze się z przedmówcami moimi z twojej obecności Grom'ie na forum i zgadzam się z nimi w treści zawartych w ich powitalnych postach .
 Pozdrawiam

Ps. Iza -Czy dochodzą moje wiadomości do Ciebie?
 w sobotę Ania wraz z mężem przyjadą do nas :)
 
 


Offline Roszada

Odp: Spowiedż oświeconego
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Październik, 2016, 10:29 »
Witaj Gromie z jasnego nieba. :)


Offline Lechita

Odp: Spowiedż oświeconego
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Październik, 2016, 12:38 »
Witaj GROM!
Z nieukrywaną radością witam Cię na forum. Taki mi się nasunęło skojarzenie - GROM - elitarna jednostka, Każdy z nas razem i z osobna jesteśmy elitarni bo wyjątkowi, niepowtarzalni jak linie papilarne. A więc dobrze trafiłeś :)  Pokrętne to moje rozumowanie, ehhh...wybaczcie :)
Cieszę, się że dostrzegłeś pewne złe rzeczy w organizacji i nie poprzestałeś na tym ale pokonałeś barierę stworzoną przez CK (by nie dociekać) i poszedłeś za głosem swych obserwacji, doświadczeń i instynktu...
Czekam na to co będziesz pisał.

Póki co życzę miłego pobytu na forum :)
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline tekwar

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 24
  • Polubień: 32
  • tekwar@onet.pl - napisz jeśli chcesz.
Odp: Spowiedż oświeconego
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Październik, 2016, 15:05 »
Gromie. Przyłączam się do witających cię. Doskonale rozumiem, co czujesz i jak bardzo jesteś zawiedziony tą jw.org. Brak prawdziwej miłości, brak przebaczania i innych cech owoców ducha, to raczej szczególny znak tej org. Każdemu, komu otworzą się oczy, widzi ile wad ma w sobie org. Sam tego doświadczyłem i wiem jak to jest. Dzisiaj jestem w stanie zrozumieć tych rozczarowali się tą org. i nią zawiedli. Jak to dobrze, że coraz więcej ludzi budzi się i powraca do normalności. Na tym forum znajdziesz dużo wsparcia. Pisz i ostrzegaj innych. Bo nam również możesz pomóc obudzić tych, którzy jeszcze są odurzeni tą duchową trucizną. Ja i wszyscy serdecznie cię tutaj witamy. 3-m się mocno.  :D ;)


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Spowiedż oświeconego
« Odpowiedź #9 dnia: 31 Październik, 2016, 20:28 »
. Sam kiedyś byłem podobnym fanatykiem  :'(

 Wiesz ....jest takie przysłowie.
Nie jest wstydem wdepnąć w g...., ale wstydem jest w nim pozostać. :D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 520
  • Polubień: 14354
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Spowiedż oświeconego
« Odpowiedź #10 dnia: 31 Październik, 2016, 20:39 »
Witaj wśród nas GROM. Czuj się tutaj jak najlepiej. Pytaj, czytaj, dziel się swoją wiedzą i baw się dobrze.  :)
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline A

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 258
  • Polubień: 1163
  • Nikt nie lubi, kiedy jego świat rozsypuje się.
Odp: Spowiedż oświeconego
« Odpowiedź #11 dnia: 31 Październik, 2016, 20:43 »
Witaj!
...


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Spowiedż oświeconego
« Odpowiedź #12 dnia: 31 Październik, 2016, 21:38 »
Witaj!