Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Szukam odpowiedzi na ważne pytania  (Przeczytany 9308 razy)

Offline tekwar

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 24
  • Polubień: 32
  • tekwar@onet.pl - napisz jeśli chcesz.
Odp: Szukam odpowiedzi na ważne pytania
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Październik, 2016, 22:14 »
Hum. To rzeczywiście smutne, co piszesz, bo myśli miałem trochę inne. Czyli wychodzi na to, że w zborach nie ma miłości ani przebaczania dla wykluczonych. I tak to wygląda pośród ludzi - nic zadowalającego. Mam jeszcze tylko taką cichą nadzieję, że inaczej zostanę potraktowany przez Stwórcę i Jezusa, bo są dla mnie tą ostatnią nadzieją, już nic innego mi nie pozostało. Miałbym jeszcze jedno pytanie, ale daruję sobie po tym, co mi odpowiedziałeś. Wielkie dzięki za szczerą odpowiedź. Teraz już wiem, na czym tak naprawdę stoję. Potrzebowałem prawdy i cieszę się, że mi ją udostępniłeś. To było dla mnie naprawdę ważne, by nie mieć fałszywych złudzeń na przyszłość. Pozdrawiam cię serdecznie. :)


Offline Lechita

Odp: Szukam odpowiedzi na ważne pytania
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Październik, 2016, 00:04 »
Tekwar , powiem Ci tak, starsi - a wiem co mówię bo byłem jednym z nich - mają odgórny obowiązek odwiedzać wykluczonych. A że życie pokazuje, że coś takiego nie istnieje to inna sprawa. Przynajmniej w moim zborze tak jest. Smutne , ale prawdziwe.
Nie chcę Cię absolutnie odzierać z wierzeń i nadziei, ale trzeba spojrzeć faktom w oczy. Na świecie istnieją rzeczy które zupełnie nie pasują do biblijnego opisu świata. Poszukaj sobie na YouTube filmów dokumentalnych chociażby o wielkiej piramidzie w Gizie, o Puma Punku , o Goebkli Tepe. Co więcej istnieją dowody na to, że ludzkość istnieje o wiele dłużej niż wynika z chronologii biblijnej serwowanej nam przez CK. Np. ostatnie odkrycie osady Słowian w okolicy Kielc, datowane na 13 tyś lat. To co podano nam w "Prowadzeniu rozmów" na temat datowania i błędów z nich wynikających można między bajki włożyć. Polecam zapoznanie się z najnowszymi sposobami datowania choćby metodą radiowęglową.

Pozdrawiam słowiańskim  - CHWAŁA!
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline gangas

Odp: Szukam odpowiedzi na ważne pytania
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Październik, 2016, 06:00 »
Metoda radiowęglowa to raczej stara jest, bo podpierały się nią publikacje śj jeszcze w latach 80-tych ale, że te scyzoryki takie stare to żem nie przypuszczał. A dejże spokój
« Ostatnia zmiana: 22 Październik, 2016, 06:03 wysłana przez gangas »
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Lechita

Odp: Szukam odpowiedzi na ważne pytania
« Odpowiedź #18 dnia: 22 Październik, 2016, 12:49 »
Metoda radiowęglowa to raczej stara jest, bo podpierały się nią publikacje śj jeszcze w latach 80-tych ale, że te scyzoryki takie stare to żem nie przypuszczał. A dejże spokój

To prawda, od dawna stosuje się metodę węgla C14, i był czas gdy była to metoda mało dokładna, choć czasem wykorzystywano ją po prostu w niewłaściwy sposób i stąd tak nagłaśniane kuriozalne błędy w datowaniach.  Polecam jednak zapoznać się z najnowszymi sposobami wykorzystywania tej metody, od lat 80-tych poczyniono ogromne postępy w datowaniu radiowęglowym. Obecnie ocenia się że jej skuteczność dochodzi do 90%. Ale pod warunkiem, że badany materiał organiczny nie przekracza 20 tyś lat, choć niektóre źródła podają , że taką precyzję można osiągnąć nawet do 50 tyś lat. Jednak z większości opracowań, które czytałem + dziesiątki godzin rozmów z archeologiem, który kilka lat temu zajmował się datowaniem w Egipcie powoduje, że bardziej skłaniam się do 20 tyś lat.

Ze słowiańskim pozdrowieniem - CHWAŁA!
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline Światus

Odp: Szukam odpowiedzi na ważne pytania
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Październik, 2016, 15:12 »
Hum. To rzeczywiście smutne, co piszesz, bo myśli miałem trochę inne. Czyli wychodzi na to, że w zborach nie ma miłości ani przebaczania dla wykluczonych. I tak to wygląda pośród ludzi - nic zadowalającego. Mam jeszcze tylko taką cichą nadzieję, że inaczej zostanę potraktowany przez Stwórcę i Jezusa, bo są dla mnie tą ostatnią nadzieją, już nic innego mi nie pozostało. Miałbym jeszcze jedno pytanie, ale daruję sobie po tym, co mi odpowiedziałeś. Wielkie dzięki za szczerą odpowiedź. Teraz już wiem, na czym tak naprawdę stoję. Potrzebowałem prawdy i cieszę się, że mi ją udostępniłeś. To było dla mnie naprawdę ważne, by nie mieć fałszywych złudzeń na przyszłość. Pozdrawiam cię serdecznie. :)

Tekwar, powinieneś sobie uświadomić jedną, no dobra - dwie rzeczy.
1. Zostałeś wykluczony przez ludzi a nie przez Boga.
2. Dla Boga nadal pracujesz! On jest twoim szefem i daje ci całkowitą wolność (Rzym 8:15), co i jak będziesz robił." Teraz SAM za siebie odpowiadasz bezpośrednio przed Szefem (Rzym 14:12).  :)
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline janeczek

Odp: Szukam odpowiedzi na ważne pytania
« Odpowiedź #20 dnia: 22 Październik, 2016, 16:01 »
Hum. To rzeczywiście smutne, co piszesz, bo myśli miałem trochę inne. Czyli wychodzi na to, że w zborach nie ma miłości ani przebaczania dla wykluczonych. I tak to wygląda pośród ludzi - nic zadowalającego. Mam jeszcze tylko taką cichą nadzieję, że inaczej zostanę potraktowany przez Stwórcę i Jezusa, bo są dla mnie tą ostatnią nadzieją, już nic innego mi nie pozostało. Miałbym jeszcze jedno pytanie, ale daruję sobie po tym, co mi odpowiedziałeś. Wielkie dzięki za szczerą odpowiedź. Teraz już wiem, na czym tak naprawdę stoję. Potrzebowałem prawdy i cieszę się, że mi ją udostępniłeś. To było dla mnie naprawdę ważne, by nie mieć fałszywych złudzeń na przyszłość. Pozdrawiam cię serdecznie. :)
Wiesz nie można generalnie tak tego nazwać jest to też zależne od pozionu ludzi w zboże,u mnie odwiedzają wykluczonych i to nieraz po 3 miesiącach ale jak ktoś np na zebranie przyjdzie to na 100 procent,to zwykła instytucja i ma ludzki czynnik jak ci zależy żeby cię przyłączyli powody są nieistotne to zacznij na zebrania niedzielne chodzić z tabletem koniecznie z jw.orga strażnice sobie posciągaj jest tam wszystko i mogą cię ignorować wiem ale jest jeszcze obsługa NO i wtedy starszyzna się stara bo obecnie stołki goronce a kopa można szybko dostać wtedy napewno zwrócą uwage popłaszczysz się pogadasz o swoim żalu za ludem bożym Paście poczytaj jakie są procedury i wrócisz,ja się nie dałem wykluczyć ale miał mi kto pomóc rodzina układy a sprawa była o doktryne Pana Jezusa ale nikt mi życi nie bendzie utrudniał jestem nieaktywny 20 lat i jakoś leci,gdybyś trafił na super upierdliwych pastuchów to list do nadarzyna po wizycie NO z opisem swojej sytuacj i chencią przyłączenia,kuzym ostatnio się przyłanczał w sumie 6 zebrani i go przyłączyli ale trzeba incjatywe wykazywać i żadnej prawdy tylko to co chcą usłyszeć jest szybciej i w miare spokojnie wiesz żeby mieć chrześcijaniskie odruchy to trzeba wierzyć w Pana Jezusa a w jw.orgach to miejsca niema jest zajęte siwiętym CK
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline tekwar

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 24
  • Polubień: 32
  • tekwar@onet.pl - napisz jeśli chcesz.
Odp: Szukam odpowiedzi na ważne pytania
« Odpowiedź #21 dnia: 22 Październik, 2016, 17:41 »
Tekwar , powiem Ci tak, starsi - a wiem co mówię bo byłem jednym z nich - mają odgórny obowiązek odwiedzać wykluczonych. A że życie pokazuje, że coś takiego nie istnieje to inna sprawa. Przynajmniej w moim zborze tak jest. Smutne , ale prawdziwe.
Nie chcę Cię absolutnie odzierać z wierzeń i nadziei, ale trzeba spojrzeć faktom w oczy. Na świecie istnieją rzeczy które zupełnie nie pasują do biblijnego opisu świata. Poszukaj sobie na YouTube filmów dokumentalnych chociażby o wielkiej piramidzie w Gizie, o Puma Punku , o Goebkli Tepe. Co więcej istnieją dowody na to, że ludzkość istnieje o wiele dłużej niż wynika z chronologii biblijnej serwowanej nam przez CK. Np. ostatnie odkrycie osady Słowian w okolicy Kielc, datowane na 13 tyś lat. To co podano nam w "Prowadzeniu rozmów" na temat datowania i błędów z nich wynikających można między bajki włożyć. Polecam zapoznanie się z najnowszymi sposobami datowania choćby metodą radiowęglową.

Pozdrawiam słowiańskim  - CHWAŁA!
Nie. Z niczego mnie nie odzierasz i nie krzywdzisz. To, co piszesz zastanawia mnie tylko dlaczego jest taka wielka różnica pomiędzy zaleceniami odgórnymi, a tym co się rzeczywiście dzieje w zborach. Gdzieś te zasady rozminęły się. Uważam, że jeśliby były respektowane zalecenia, nie pojawiły by się te różnice. Trzymając się interpretacji CK, starsi zborów powinni być odpowiedzialni za swoje decyzje. Myślę, że to bardziej skłoniło by ich do zastanowienia się nad postępowaniem względem wykluczonych. Szkoda, że CK, będąc odpowiedzialne przed Bogiem, nie wyciąga konsekwencji za tak drastyczne podejście do wykluczeń i wykluczonych. Każda błędna decyzja i uporczywe trzymanie się jej, powinno skutkować pozbawieniem przywileju ,,starszego''. Tymczasem tak nie jest i ci starsi nie czują żadnego bata nad sobą, więc robią to, co im się podoba - są bezkarni, jakby poza wszelkim prawem. Życie w praktyce pokazuje jak dalece lekceważone są wyznaczniki Boga i Jego Słowa. Nie cytuję do tego wersetów, bo wszyscy je dobrze znamy. Jedno jest pewne - w zborach zabrakło miłości do bliźniego i przebaczania przewinień. Są to jedne z wielu błędów, które w organizacji Bożej, nie powinny mieć miejsca. Zresztą, każdy wykluczony ma własną historię i przeważnie jest ona długa i przykra. Teraz to już pozostaje tylko trzymanie się wytycznych z Biblii. Światus słusznie zauważył, że nie jestem wykluczony przez Boga tylko przez ludzi - a dodam - i to niedoskonałych, którzy sami niejednokrotnie popełniają większe błędy niż ten wykluczony. Miałem na tyle czasu, by to dokładnie przemyśleć. W końcu teraz decyzja należy do mnie i nikt za mnie tego nie zrobi. Szkoda, że wcześniej o tak wielu sprawach po prostu nie wiedziałem. Teraz już wiem, że starsi wcale by mi o tym nie powiedzieli. Dzisiaj to już są to moje lata doświadczeń i więcej informacji do mnie dociera - będzie mi łatwiej zadecydować. :)


Offline TomBombadil

Odp: Szukam odpowiedzi na ważne pytania
« Odpowiedź #22 dnia: 22 Październik, 2016, 19:05 »
Piszesz,że CK jest odpowiedzialne przed Bogiem . Jak każdy kochany,jak każdy. Ale oni niestety czują większą odpowiedzialność przed radą nadzorczą. Bóg dla nich to slogan. Wiesz ,obejrzałam październikowe wydanie brodcasting i zaskoczyli mnie nową modlitwą wzorcową. Masz się modlić za CK i starszych,potem inne sprawy. Usta mi się otworzyły ze zdumienia. Jezus inaczej mówił.
Jeśli chcesz,masz potrzebę wrócić jako pełnoprawny brat,to działaj. Ale pamiętaj,że wielbienie Boga nie ma za wiele wspólnego z wytycznymi CK. Poczytaj o sprawie Danusi Kubik. Zajrzyj do "Kryzysu sumienia".Zapoznaj się z relacją Lebiody i skanami. Czy w tym mógłby być duch naszego Pana?


Offline Światus

Odp: Szukam odpowiedzi na ważne pytania
« Odpowiedź #23 dnia: 22 Październik, 2016, 21:40 »
Czy w tym mógłby być duch naszego Pana?
ża się za

Pytanie za milion dolarów.
CHRZEŚCIJAŃSKI zbór, w którym każdego namaszczonego Duchem, uważa się za chorego psychicznie i źle się na niego patrzy...
ŚJ piszą, że Bóg spełnia obietnice. Ale chyba nie wszystkie...
Np ta;
Dz. Ap. 2:17 W dniach ostatnich - mówi Bóg - wyleję Ducha mojego na wszelkie ciało,
i będą prorokowali synowie wasi i córki wasze,
młodzieńcy wasi widzenia mieć będą,
a starcy - sny.
18 Nawet na niewolników i niewolnice moje
wyleję w owych dniach Ducha mego,
i będą prorokowali.

Jak mówi stare chińskie przysłowie ludowe;
Bóg wie wszystko, a WTS wie wszystko... lepiej.

Wiesz co mnie najbardziej wkurza i dziwi tekwar?
Brak logicznego myślenia u ŚJ.
Przykład, i to dosadny;
Do 15 lipca 2013 uważano, że żyjemy w wielkim ucisku.
Od tego numeru Strażnicy, wielki ucisk przesunięto w bliżej nieokreśloną przyszłość.

Jak w takim razie TERAZ, można uważać, ze poprzednia nauka była PRAWDĄ???
Albo jedna z nich jest KŁAMSTWEM albo obie. Innego wyjścia nie ma.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline TomBombadil

Odp: Szukam odpowiedzi na ważne pytania
« Odpowiedź #24 dnia: 22 Październik, 2016, 21:53 »
Toś mnie zaintrygował.Masz dar,jak nikt inny zapędzać mnie do czytania Strażnicy. Ja dałabym się pokroić,że wierzono i uczono,że wielki ucisk rozpocznie się od ataku na religię i obwołania pokoju i bezpieczeństwa,może w odwrotnej kolejności,ale jednak.


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Szukam odpowiedzi na ważne pytania
« Odpowiedź #25 dnia: 22 Październik, 2016, 22:12 »

Brak logicznego myślenia u ŚJ.
Przykład, i to dosadny;
Do 15 lipca 2013 uważano, że żyjemy w wielkim ucisku.
Od tego numeru Strażnicy, wielki ucisk przesunięto w bliżej nieokreśloną przyszłość.

Jak w takim razie TERAZ, można uważać, ze poprzednia nauka była PRAWDĄ???
Albo jedna z nich jest KŁAMSTWEM albo obie. Innego wyjścia nie ma.

Akurat w tym wypadku, chyba coś źle zrozumiałeś. Świadkowie Jehowy takiej nauki
nie mieli ani do roku 2013, ani wiele dziesięcioleci wcześniej :)
Wielki Ucisk był w nauczaniu kwestią przyszłości,  w tym czasie, i tak jest obecnie.
Przynajmniej na razie :)
« Ostatnia zmiana: 22 Październik, 2016, 22:17 wysłana przez Abba »


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Szukam odpowiedzi na ważne pytania
« Odpowiedź #26 dnia: 22 Październik, 2016, 22:15 »
Masz się modlić za CK i starszych,potem inne sprawy. Usta mi się otworzyły ze zdumienia. Jezus inaczej mówił.

   
Lojalnie wspierajmy braci Chrystusa
"JEZUS rozmawia ze swymi bliskimi współpracownikami Piotrem, Andrzejem, Jakubem i Janem. Właśnie opowiedział im przykłady o niewolniku wiernym i roztropnym, dziesięciu dziewicach i o talentach. Na koniec podaje jeszcze jedną przypowieść. Mówi w niej o czasie, gdy „Syn Człowieczy” będzie sądził „wszystkie narody”. Przykład ten niewątpliwie zaintrygował uczniów. Jezus wspomniał w nim o dwóch grupach: jedną określił mianem owiec, a drugą kóz. Skierował też uwagę na istotną trzecią grupę, którą nazwał ‛braćmi króla’ (odczytaj Mateusza 25:31-46)." w15 15.3 ss. 25-29

CK nawet tą ewangelię odnosi tylko do siebie jako "braci króla". :) To oni są głodni, spragnieni, w więzieniu, to im trzeba pomagać. :)
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Światus

Odp: Szukam odpowiedzi na ważne pytania
« Odpowiedź #27 dnia: 22 Październik, 2016, 22:45 »
Akurat w tym wypadku, chyba coś źle zrozumiałeś. Świadkowie Jehowy takiej nauki
nie mieli ani do roku 2013, ani wiele dziesięcioleci wcześniej :)
Wielki Ucisk był w nauczaniu kwestią przyszłości,  w tym czasie, i tak jest obecnie.
Przynajmniej na razie :)

"Powiedz nam kiedy to nastąpi".
"Akapit 5 Uzmysłowiliśmy sobie też, że pierwsza faza wielkiego ucisku nie rozpoczęła się w roku 1914."
Doczytałem w ak 3, że faza 2 to PRZERWA od 1918 r... Ale PRZERWA w icisku to też faza WIELKIEGO UCISKU...

Na ludzki; Zjadłeś zupę, czekasz na drugie danie.
Dzwoni znajomy i pyta co robisz.
- Jem obiad.
Choć w tej chwili nie jesz, tylko czekasz na Wspaniały Finał  ;D
A obiad jest w trakcie.

Więc jeśli coś się zaczęło a jeszcze nie skończyło to właśnie trwa.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Estera

Odp: Szukam odpowiedzi na ważne pytania
« Odpowiedź #28 dnia: 22 Październik, 2016, 22:53 »
   
Lojalnie wspierajmy braci Chrystusa
"JEZUS rozmawia ze swymi bliskimi współpracownikami Piotrem, Andrzejem, Jakubem i Janem. Właśnie opowiedział im przykłady o niewolniku wiernym i roztropnym, dziesięciu dziewicach i o talentach. Na koniec podaje jeszcze jedną przypowieść. Mówi w niej o czasie, gdy „Syn Człowieczy” będzie sądził „wszystkie narody”. Przykład ten niewątpliwie zaintrygował uczniów. Jezus wspomniał w nim o dwóch grupach: jedną określił mianem owiec, a drugą kóz. Skierował też uwagę na istotną trzecią grupę, którą nazwał ‛braćmi króla’ (odczytaj Mateusza 25:31-46)." w15 15.3 ss. 25-29

CK nawet tą ewangelię odnosi tylko do siebie jako "braci króla". :) To oni są głodni, spragnieni, w więzieniu, to im trzeba pomagać. :)

          Ale patrząc na nich w Broadcasting, raczej nie wyglądają na głodnych, spragnionych i uwięzionych!  ;)



« Ostatnia zmiana: 22 Październik, 2016, 22:55 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Światus

Odp: Szukam odpowiedzi na ważne pytania
« Odpowiedź #29 dnia: 23 Październik, 2016, 00:33 »
Ale patrząc na nich w Broadcasting, raczej nie wyglądają na głodnych, spragnionych i uwięzionych!  ;)

Jeszcze nie...  :)
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?