Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Szukam odpowiedzi na ważne pytania  (Przeczytany 9309 razy)

Offline gerontas

Odp: Szukam odpowiedzi na ważne pytania
« Odpowiedź #45 dnia: 25 Październik, 2016, 17:37 »
Wczoraj przyszła mi do głowy taka myśl.
Co jest najważniejsze dla wierzącego w Boga?
Doszedłem do takich wniosków;
1. Kochać Boga
2. Kochać bliźniego - czyli wszystkich
3. Wierzyć, że Jezus jest Synem Bożym i Mesjaszem.
czyli;
Modlić się, pomagać innym i pkt 3 bez zmian.
Reszta to sprawa teologów, biblistów itd, itp.

Pięknie Światus, cała ewangelia w trzech punktach. Podpisuje się pod tym.
Czasem zapominamy, że od naszych racji w kwestii doktryny, ważniejsza jest
miłość do Boga, bliźniego i wiara w Pana Jezusa.
Będąc świadkiem Jehowy mam wrażenie, że śJ to głównie prowadzą spory
o "rodowody" zapominając co w istocie chrześcijaństwa jest najważniejsze.


Offline Estera

Odp: Szukam odpowiedzi na ważne pytania
« Odpowiedź #46 dnia: 25 Październik, 2016, 23:21 »

     Nauki Jezusa były proste i każdy mógł je zrozumieć... tzn. każde pokorne serce...
     Świetnie Światus to ująłeś, dokładnie tak, ja bym tu jeszcze dodała "złotą regułę"
                                                                           ewangelia Mateusza 7:12 :D :D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Światus

Odp: Szukam odpowiedzi na ważne pytania
« Odpowiedź #47 dnia: 25 Październik, 2016, 23:43 »
     Nauki Jezusa były proste i każdy mógł je zrozumieć... tzn. każde pokorne serce...
     Świetnie Światus to ująłeś, dokładnie tak, ja bym tu jeszcze dodała "złotą regułę"
                                                                           ewangelia Mateusza 7:12 :D :D

Też o tym pomyślałem  :)
Zauważyłaś Estero, że nie pisze nie czyń drugiemu, tylko czyń?
To się łączy n z Mateusza 25:40 i 45. Cokolwiek uczyniliście/ nie uczyniliście.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline tekwar

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 24
  • Polubień: 32
  • tekwar@onet.pl - napisz jeśli chcesz.
Odp: Szukam odpowiedzi na ważne pytania
« Odpowiedź #48 dnia: 30 Październik, 2016, 02:42 »
Nie tak zbyt dawno temu dowiedziałem się, że jw.org wprowadziła w życie nowe rozporządzenie dotyczące sposobu na wykluczenie członka zboru. Byłem bardzo zaskoczony i zdziwiony, że można kogoś wykluczyć zaocznie, bez rozmowy ani powiadomienia. Bulwersuje mnie takie podejście, gdyż takie wykluczenie nie daje żadnej możliwości wypowiedzenia się przez wykluczonego - nie może w żaden sposób obronić się. Podejrzewam, że może nawet nie wie jaki ma postawiony zarzut. Nie wiem tego dokładnie jak to jest. Czy coś takiego zostało wprowadzone. Dlatego pytam o tą sprawę, bo może ktoś z Was wie, jak jest naprawdę. Nie chciałbym łykać w ciemno coś, co potem mogłoby się okazać nieprawdą. Czy mogę uzyskać konkretną odpowiedź? :)


Offline zaocznie wywalony

Odp: Szukam odpowiedzi na ważne pytania
« Odpowiedź #49 dnia: 30 Październik, 2016, 08:24 »
Nie tak zbyt dawno temu dowiedziałem się, że jw.org wprowadziła w życie nowe rozporządzenie dotyczące sposobu na wykluczenie członka zboru. Byłem bardzo zaskoczony i zdziwiony, że można kogoś wykluczyć zaocznie, bez rozmowy ani powiadomienia. Bulwersuje mnie takie podejście, gdyż takie wykluczenie nie daje żadnej możliwości wypowiedzenia się przez wykluczonego - nie może w żaden sposób obronić się. Podejrzewam, że może nawet nie wie jaki ma postawiony zarzut. Nie wiem tego dokładnie jak to jest. Czy coś takiego zostało wprowadzone. Dlatego pytam o tą sprawę, bo może ktoś z Was wie, jak jest naprawdę. Nie chciałbym łykać w ciemno coś, co potem mogłoby się okazać nieprawdą. Czy mogę uzyskać konkretną odpowiedź? :)
Kiedy i w jaki sposób zostało wprowadzone - nie wiem.
Że taki sposób wykluczania jest możliwy, obowiązuje i jest stosowany - przekonałem się na własnym przykładzie.
I nie jest to nowa sprawa - mnie wykluczyli tak ponad rok temu. Bez wcześniejszych rozmów czy wizyt, bez konkretnego podania zarzutów (no, poza "rozpasanie i odstępstwo").

O zarzutach dowiedziałem się na komitecie odwoławczym, który tez mocno i niezgodnie z radami odraczano - licząc że wyjadę i się nie stawię.