Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Głoszenie  (Przeczytany 28765 razy)

Offline Roszada

Odp: Głoszenie
« Odpowiedź #150 dnia: 26 Październik, 2016, 14:20 »
Chyba żartujesz. Przecież pokazałem ci w skanach całą treść tych manuskryptów, i nie ma tam nic ani Kyrios ani JHWH. To w wątku o Imieniu Bożym jakbyś nie wiedział. A to co piszesz, że Kyrios występuje setki razy to ja dobrze wiem, ale nie w tych rękopisach LXX z przed naszej ery, tych najstarszych o których tu mówimy, tylko trochę czasu po Chrystusie, a to już inna bajka jest.  Więc przynajmniej się nie wiskaj Roszada jak nie jesteś w temacie, ale się doucz :D
Jeśli nie było wcale Kyrios w LXX to jakim słowem nazywano różnorakich panów?
JHWH?


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Głoszenie
« Odpowiedź #151 dnia: 26 Październik, 2016, 14:24 »
Jeśli nie było wcale Kyrios w LXX to jakim słowem nazywano różnorakich panów?
JHWH?

Musiało być. Ale nie zachowało się materialnie z II i I w. p.n.e. Więc musimy się domyślać. Ty powiesz, że było Kyrios, a ja że nie. Tak samo jest z uczonymi:
https://www.youtube.com/watch?v=PoEilwo8UDs


Tusia

  • Gość
Odp: Głoszenie
« Odpowiedź #152 dnia: 26 Październik, 2016, 14:27 »
Darek, napisałeś prawdę: to, co mamy w ręku to nie jest oryginał NT. Prawda. W związku z tym trzeba nam Ciała Kierowniczego - oni nam powiedzą, jaki jest oryginał, choć nawet greki nie znają, tak?

Oni już napisali, co jest oryginałem. To przekład angielski.


Offline Roszada

Odp: Głoszenie
« Odpowiedź #153 dnia: 26 Październik, 2016, 14:28 »
Musiało być. Ale nie zachowało się materialnie z II i I w. p.n.e. Więc musimy się domyślać. Ty powiesz, że było Kyrios, a ja że nie. Tak samo jest z uczonymi:
https://www.youtube.com/watch?v=PoEilwo8UDs
Ależ mamy literaturę międzytestamentalną.


Można by wysnuć wniosek, że słowo Kyrios wymyślono dopiero w NT.
Albo nawet w IV w. ne.
Że Jezus był zwany Jahwe a nie Kyrios. ;D
Ale w IV wieku zmieniono to Jahwe na Kyrios


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Głoszenie
« Odpowiedź #154 dnia: 26 Październik, 2016, 14:30 »
Mamy, Roszada. A wiesz z których wieków są manuskrypty tejże literatury? Weź sobie to proszę sprawdź. Jak coś ciekawego znajdziesz to daj znać, bo ja nie znalazłem starych manuskryptów czegokolwiek ze słowem KYRIOS zamiast JHWH sprzed naszej ery...


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Głoszenie
« Odpowiedź #155 dnia: 26 Październik, 2016, 14:31 »
Aha - i apostołowie niestety nie zawsze cytowali z LXX...
Zgadza się. Dodatkowe zamieszanie wynika jeszcze z tego, że czasem ich cytaty wydają się być
albo  inną dostępną im wersją Septuaginty, albo tłumaczeniem nieco innej wersji BH,
ewentualnie własnym tłumaczeniem (np. Ew. Wg. Łukasza 4:17-19)

W czasach apostolskich istniały prawdopodobnie też wersje aramejskie tekstu BH, które także
mogli sami tłumaczyć na grekę - możliwości jest sporo.

Dodatkowo czasem cytują fragmenty Pism dostępnych im, dziś zupełnie nam nie dostępnych:
Jana 7:38
Judy 1:14 (może Księga Henocha dostępna dziś jest oparta na tym samym źródle :) )

Do Darka:
Zacząłeś od głoszenia, a kiedy padały argumenty, że "głoszenie" SJ nie jest głoszeniem prawdziwej
treści dobrej nowiny, temat przeszedł na mącące wątki. To typowa taktyka SJ, chociaż nie sądzę,
że akurat zrobiłeś to w sposób całkiem  zamierzony i wyrachowany. Nie.
Darku, fajnie że masz dobre chęci. To pokazuje, że nie jest Ci obojętny
los zawiedzionych WTS-em ludzi. To miłe. Natomiast chyba nie jest to najlepsze miejsce dla Ciebie.
Kogo z nas chcesz przekonać do tej hipokrytycznej organizacji. To forum zgromadza ludzi, z których
wielu miało do czynienia z zębami, jakie organizacja odbiła na nich i zniszczyła, kiedy zaczęli
szczerze pytać, albo wybrali głos sumienia widząc, że to czego naucza org przeszkadza im
oddawać Bogu cześć tak jak im nakazywała lektura Biblii i przekonanie. W jednym momencie
ta chora i udawana "miłość" tej "społeczności braterskiej" skończyła się dla nich. Potracili nieraz całe  dziesięciolecia życia poświęconego
zborowi, rodzinę a nawet życie lub zdrowie. I cała ta reszta ma to głęboko wiesz gdzie?

Org pokazała przez ostatnie ponad 100 lat, że jest zakłamana i nieposłuszna Bogu.
Nawet tak prostego nakazu, jaki dał Chrystus:
"Nie wasza to rzecz poznać czasy lub pory, które Ojciec ustanowił, lecz będziecie moimi świadkami".
nie potrafiła przez całe swoje istnienie uszanować, lecz była w tym nieposłuszna tak prostemu nakazowi. I do dziś jest tak samo.
Tworzenie bełkotu o pokoleniach zazębiających się - czemu ma służyć?
Właśnie takiemu nieposłuszeństwu. Tak czynią ludzie pozbawieni ducha o którym zapewniają, że go mają i to na wyłączność.
Nota bene, nie wypełniają nawet drugiej części tego wezwania, bo nawet nie chcą się nazywać świadkami Jezusa.
To sztuczny twór, zwodzący ludzi. Pan nasz ostrzegł "strzeżcie się tych, którzy przychodzą do was w okryciu owcy,
wewnątrz zaś są drapieżnymi wilkami". Musisz pamiętać, że wielu z nas tutaj obecnych niestety dało się nabrać,
gdyż nie miało doświadczenia, ale było otwartych na duchowe sprawy - i na takich organizacja żeruje.
I kiedy my zobaczyliśmy ten fakt, to pojawia się tu taki sympatyczny Darek68 i próbuje z powrotem przebierać
wilka. Darku, to przykre dla nas. To tak, jakbyś kobietę chciał przymusić by pokochała swego gwałciciela.

Wiele manipulacji z bezwstydem jest utrzymanych do dzisiaj. Mało tego, ludzie którzy je odkrywają
i chcą je wyjaśniać, zostają w końcu wykluczeni. Nie będę się rozpisywał o tysiącach przykładów
bo nie ma takiej potrzeby w tym wątku. Polecam książkę naprawdę napisaną z wielką troską
i miłością do Prawdy (tej prawdziwej poszukiwanej) przez byłego członka ciała kierowniczego,
Raymonda Franza "Kryzys Sumienia". jest darmowy pdf w sieci nawet. Widzisz, moim zdaniem, każda
struktura religijna, która niszczy ludzi za mówienie prawdy, nastawiając resztę negatywnie do
takich osób, ma strukturę sekty. Dlaczego Świadkowie tak boją się mówić o faktach.
Bo mają uśmiech na ustach, ale fałsz w postępowaniu. Ludzi zaczynają to masowo dostrzegać
i tego nie zmienisz. Ja mam wiele lat pracy pasterskiej w zborze za sobą i dobrze wiem, jak organizacja
każe podchodzić do ludzi, którzy naprawdę myślą.

Inna sprawa, zastanów się nad tym, dlaczego jest taki spadek lub stagnacja w statystykach w krajach rozwijających
się. Otóż dostęp do informacji jest tam wielki. Manipulacje Strażnicy są łatwe do poznania i zweryfikowania.

Piszesz, że już teraz nie podaje się dat końca. A powiedz, dlaczego ostatni kongres, programuje ludzi negatywną
wizją strachu i siedzenia w piwnicy? Bo straszenie Bogiem to wypróbowana technika manipulacji uzależnionym człowiekiem.
Uzależnienie od grupy, skutkujące szykanami i odrzucenie w razie dobrowolnego odejścia od grupy JEST CECHĄ SEKT.

Panowie z bogatego Warwick, z wypasionymi finglami na paluchach, robiący idiotyczne miny do kamery i mówiący jak do 4 letnich dzieci,
choćby się rozerwali na kawałki, już nie powstrzymają pędzącej kuli obnażania ich obłudy.

Wiem, że nie dopuszczasz tego do siebie - bo świadczy o tym Twoje pomijanie milczeniem ważnych argumentów różnorakich, jakie Ci
tu różne osoby napisały - ale organizacja nie służy Chrystusowi.

Pamiętaj, że ważną rzeczą jest posiadać otwarty umysł. Jeżeli ktoś usilnie cię odwodzi od analizowania faktów, jak to właśnie
czyni organizacja, to znaczy że najprawdopodobniej ma coś do ukrycia. Jak można być tak zadufanym, żeby na kongresie przemówić do tysięcy ludzi,
jak to zrobił A. Morris mówiąc "Bądźcie ostrożni w Internecie. Ile razy mamy wam powtarzać, żebyście byli ostrożni? Wejdziecie tu, tam i was to wciągnie (...)
Trzymajcie się rzeczy, które autoryzujemy, a będziecie bezpieczni

https://youtu.be/c_PJ180nKWw?t=83

To razi wielu braci. Nie zmienisz rzeczywistości. Mógłbym tak ciągnąć ten post i wciąż mnożyć przykłady.
Bardzo wielu Świadków czuje w środku, że coś jest nie tak z organizacją. Wielu odczuwa sztuczność i brak prawdziwej
miłości. To co się studiuje na Salach królestwa jest jak papka, którą się non stop przeżuwa, ale ona nie rozwija człowieka.
Ona służy tylko temu, by umacniać  lojalność, lojalność i lojalność względem ludzkiej struktury, a nie względem Boga.
Zostaniesz wypluty i zniszczony oraz odsunięty przez tych ludzi, jeśli naprawdę będziesz chciał pozostawać lojalny wobec swego sumienia oraz poznania. Czy Ty tego naprawdę nie widzisz? A gdzie Chrystus tak podchodził do ludzi.

Dajmy już z tym spokój.
Głoś więc swoją "dobrą nowinę', pamiętaj jednak, że w realu nie wszystko jest tak proste i klarowne jak zwodzi organizacja.
ty będziesz posłuszny obłędnym naukom tej organizacji, i będziesz spał spokojnie po tym, jak odwrócisz twarz, by okazać
dezaprobatę wykluczonej za posłuszeństwo własnemu sumieniu osobie. Ale pamiętaj (piszę jak do osoby wierzącej), że Chrystus może
zapytać Cię, dlaczego tak z nim postępowałeś. Dlaczego uwierzyłeś, że "głoszenie" jest ważniejsze niż działalność dobroczynna.
I co mu powiesz? Że tak robiłeś bo tak nakazał Ci omylny człowiek? Że nie jesteś bratem Jego, bo tak Cię przekonała doktryna?

Nie bądź taki prędki w nawracaniu, bo jeśli się okaże że występowałeś pod fałszywą flagą, to lepiej, żebyś teraz był
otwarty na fakty. Nie bowiem "racja" doktrynalna się liczy, tylko dobroczynny stosunek do bliźniego - a pod tym względem
organizacja - mimo że niektórych  SJ znam jako takich właśnie - jest daleko w tyle w porównaniu z innymi ugrupowaniami, i ja nie piszę tego uszczypliwie. Na wiele pytań, bardzo konkretnych nie odpowiadasz.

Pamiętaj fragment z Powtórzonego prawa 18: 18-22 - Tam masz podstawową naukę w sprawie "nowego światła",
oraz to, kogo masz się bać, a kogo nie - i jaka jest za to odpowiedzialność.
Pozdrawiam







Offline Roszada

Odp: Głoszenie
« Odpowiedź #156 dnia: 26 Październik, 2016, 14:39 »
Mamy, Roszada. A wiesz z których wieków są manuskrypty tejże literatury? Weź sobie to proszę sprawdź. Jak coś ciekawego znajdziesz to daj znać, bo ja nie znalazłem starych manuskryptów czegokolwiek ze słowem KYRIOS zamiast JHWH sprzed naszej ery...
Ani Ty ani Darek nie rozumiecie, że ja piszę o ogólnym stosowaniu słowa Kyrios.
To nie wynalazek NT czy IV w.
Jeśli stosowano je wcześniej, to nie udowodni mi nikt, że nigdy i nikt nie stosował tego słowa do Boga.
Pobożność ludu Bożego to coś więcej niż suchy tekst.
Literatura międzytestamentalna i targumy zawierają wiele tytułów Boga których nie ma w ST.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Głoszenie
« Odpowiedź #157 dnia: 26 Październik, 2016, 14:43 »
Ani Ty ani Darek nie rozumiecie, że ja piszę o ogólnym stosowaniu słowa Kyrios.
To nie wynalazek NT czy IV w.
Jeśli stosowano je wcześniej, to nie udowodni mi nikt, że nigdy i nikt nie stosował tego słowa do Boga.
Pobożność ludu Bożego to coś więcej niż suchy tekst.
Literatura międzytestamentalna i targumy zawierają wiele tytułów Boga których nie ma w ST.

Roszada, to nie wynalazek wieku IV. Zgadzam się. Zawsze mnie jednak intrygowało KIEDY przestano JHWH wymawiać. Dawniejsze teorie wskazywały na III w. p.n.e. wśród Żydów w greckiej diasporze. Dziś wydaje się to już mnie prawdopodobne, że tak wcześnie. Pytam Cię więc, Roszada, wg Ciebie kiedy się zaczął ten obyczaj zastępowania JHWH słowem Adonaj?


Offline Roszada

Odp: Głoszenie
« Odpowiedź #158 dnia: 26 Październik, 2016, 14:46 »
Roszada, to nie wynalazek wieku IV. Zgadzam się. Zawsze mnie jednak intrygowało KIEDY przestano JHWH wymawiać. Dawniejsze teorie wskazywały na III w. p.n.e. wśród Żydów w greckiej diasporze. Dziś wydaje się to już mnie prawdopodobne, że tak wcześnie. Pytam Cię więc, Roszada, wg Ciebie kiedy się zaczął ten obyczaj zastępowania JHWH słowem Adonaj?
Proces zamiany imion Boga był już w ST.

2Sm 5:19 „Wtedy Dawid radził się Jahwe
1Krn 14:10 „Wtedy Dawid radził się Boga

2Sm 5:23 „Dawid radził się Jahwe, a On mu odpowiedział”
1Krn 14:14 „radził się Dawid Boga, a Bóg mu odpowiedział”

2Sm 5:24 „wtedy bowiem Jahwe wyjdzie przed tobą, by rozbić wojsko Filistynów”
1Krn 14:15 „wtedy wyjdzie przed tobą Bóg, by rozbić wojsko Filistynów”

2Sm 5:25 „Dawid postąpił tak, jak mu polecił Jahwe”
1Krn 14:16 „Dawid postąpił tak, jak mu Bóg polecił”

2Sm 6:11 „I Arka Jahwe pozostała w domu”
1Krn 13:14 „I Arka Boża pozostała w domu”

2Sm 7:3 „Uczyń wszystko, co zamierzasz w sercu, gdyż Jahwe jest z tobą”
1Krn 17:2 „Uczyń wszystko, co zamierzasz w sercu, gdyż Bóg jest z tobą”

2Sm 7:4 „Lecz tej nocy Jahwe skierował do Natana następujące słowa”
1Krn 17:3 „Lecz tejże samej nocy Bóg skierował do Natana następujące słowa”

2Sm 24:10 „Dawid zwrócił się do Jahwe: ‘Bardzo zgrzeszyłem tym...’”
1Krn 21:8 „I rzekł Dawid do Boga: ‘Zgrzeszyłem bardzo tym...’”

1Krl 3:5 „Jahwe ukazał się Salomonowi w nocy”
2Krn 1:7 „Tej to nocy ukazał się Bóg Salomonowi”

2Krl 21:7 „postawił w świątyni, o której Jahwe powiedział do Dawida”
2Krn 33:7 „postawił w świątyni Bożej, o której Bóg powiedział do Dawida”
Cytuj
Pytam Cię więc, Roszada, wg Ciebie kiedy się zaczął ten obyczaj zastępowania JHWH słowem Adonaj?
W młodych księgach ST coraz rzadziej występuje imię Jahwe.
Z deuterokanonicznych tylko w hebr. wersji Syracha.
NT nie zna już JHWH poza Alleluja.
To samo pisma wczesnochrześcijańskie I/II.
« Ostatnia zmiana: 26 Październik, 2016, 14:51 wysłana przez Roszada »


Offline Woland

Odp: Głoszenie
« Odpowiedź #159 dnia: 26 Październik, 2016, 15:46 »
Zgadzam się z Abba.

CK uważa się za inspirowanych Duchem Świętym.  Okej - wielu innych również

Dlaczego CK  uważa , że nikt inny tego Ducha nie może mieć? Jak zaczyna ktoś spożywać ciało i krew Chrystusa to znaczy że sfiksował . Jak CK podaje kolejne daty armagedonu, nowe zrozumienia pokolenia to nie jest fiksacja , tylko Duch Boży. Nasuwa się pytanie : Skoro mamy 7dme zrozumienie  pokolenia , to Duch boży 6 razy oszukał CK i podał nieprawdę. Dlaczego?

Bez względu na to czy "kyrios", JHWH, czy też inne słowa znajdowały się w "orginale septuaginty" (sic.) , to SJ nie głoszą tej dobrej nowiny którą głosił Chrystus. Głoszą że przyjdzie 1000letnie królestwo które rozwiąże problemy ludzkości i zaspokoi wszystkie materialistyczne marzenia  starożytnych izraelczyków. Problem w tym że to królestwo wg tego samego CK już panuje 102 lata, nie rozwiązało żadnych problemów, SJ zajmują się gwałceniem dzieci , spekulacją nieruchomościami , telewizją internetową itp itd.

Co za różnica , czy słowa LXX odnoszą się do kyriosa Jezusa , czy JHWH . SJ nie głoszą ani o zbawieniu przez Jezusa , ani JHWH. Głoszą że masz słuchać CK, dawać datki, wykonywać bezmyślnie rozkazy, nie nosić slimów i niebieskich dżinsów.
To nie jest ewangelia Chrystusowa , bez względu na semantyczne zabawy  kyriosem i JHWH


Offline Asturia

Odp: Głoszenie
« Odpowiedź #160 dnia: 26 Październik, 2016, 16:55 »
dajcie już spokój z Darkiem, ludzie zrozumcie Darek to wierny czytelnik bajkopisarzy z Brooklynu, a teraz już z Warwick, i tak nic nie udowodnicie, nigdy nie przyzna wam racji, nic nie zmienicie w jego podejściu do tematów gdzie swoje mądrości głosi grupa z Warwick, przecież dobrze znacie jak funkcjonuje cały ten mechanizm, szkoda waszego czasu i nerwów, dla takich jak Darek więcej wartości mają bajki CK niż jakiś tam manuskrypty, teksty źródłowe czy przekłady Biblijne, on odpowiada na pytania które mu pasują, mnóstwo tematów omija specjalne bo nic nie ma do powiedzenia, niestety prawdziwy niewolnik niewolnika, fantom zadał pytanie dlaczego studiujesz Biblię, i inne dodatki jak CK i tak nie pozwala ci wyciągnąć samodzielne wnioski? jaki to ma sens?
pewne nabija tu godziny do statystyk dla grupy z Warwick
« Ostatnia zmiana: 26 Październik, 2016, 16:59 wysłana przez Asturia »


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Głoszenie
« Odpowiedź #161 dnia: 26 Październik, 2016, 16:57 »
Nie wskaże ci go bo takiego nie ma. Ale to co masz w ręku jako NT to też nie jest oryginał, ale już druga ręka i są to co najwyżej kopie, z których najwcześniejsze pochodzą z ok IV wieku ne. Zatem też nie możesz wiedzieć, że tetragramu tam pierwotnie nie było. A 300 lat po Chrystusie to już kawałek czasu jest, by spokojnie wprowadzić zmiany, które zresztą jak historia uczy niekiedy wprowadzano, choćby w ST. I nie nie lekceważyłbym faktu, że skoro LXX istniejąca dokładnie z czasów Jezusa posiadała Tetragram (co udowodniono) to dlaczego nie miałby go mieć też NT. Kumasz?

To co mam w ręku to laptop.
Udowodnij zatem że:
1. W tekście NT było JHWH
2. zostało usunięte
Twój bóg jest tak słaby że obronił tylko "jah" w Objawieniu? Z resztą zmieniaczy sobie nie poradził i potrzebuje twojej pomocy?


Darek68

  • Gość
Odp: Głoszenie
« Odpowiedź #162 dnia: 26 Październik, 2016, 17:14 »
Zgadza się. Dodatkowe zamieszanie wynika jeszcze z tego, że czasem ich cytaty wydają się być
albo  inną dostępną im wersją Septuaginty, albo tłumaczeniem nieco innej wersji BH,
ewentualnie własnym tłumaczeniem (np. Ew. Wg. Łukasza 4:17-19)

W czasach apostolskich istniały prawdopodobnie też wersje aramejskie tekstu BH, które także
mogli sami tłumaczyć na grekę - możliwości jest sporo.

Dodatkowo czasem cytują fragmenty Pism dostępnych im, dziś zupełnie nam nie dostępnych:
Jana 7:38
Judy 1:14 (może Księga Henocha dostępna dziś jest oparta na tym samym źródle :) )

Do Darka:
Zacząłeś od głoszenia, a kiedy padały argumenty, że "głoszenie" SJ nie jest głoszeniem prawdziwej
treści dobrej nowiny, temat przeszedł na mącące wątki. To typowa taktyka SJ, chociaż nie sądzę,
że akurat zrobiłeś to w sposób całkiem  zamierzony i wyrachowany. Nie.
Darku, fajnie że masz dobre chęci. To pokazuje, że nie jest Ci obojętny
los zawiedzionych WTS-em ludzi. To miłe. Natomiast chyba nie jest to najlepsze miejsce dla Ciebie.
Kogo z nas chcesz przekonać do tej hipokrytycznej organizacji. To forum zgromadza ludzi, z których
wielu miało do czynienia z zębami, jakie organizacja odbiła na nich i zniszczyła, kiedy zaczęli
szczerze pytać, albo wybrali głos sumienia widząc, że to czego naucza org przeszkadza im
oddawać Bogu cześć tak jak im nakazywała lektura Biblii i przekonanie. W jednym momencie
ta chora i udawana "miłość" tej "społeczności braterskiej" skończyła się dla nich. Potracili nieraz całe  dziesięciolecia życia poświęconego
zborowi, rodzinę a nawet życie lub zdrowie. I cała ta reszta ma to głęboko wiesz gdzie?

Org pokazała przez ostatnie ponad 100 lat, że jest zakłamana i nieposłuszna Bogu.
Nawet tak prostego nakazu, jaki dał Chrystus:
"Nie wasza to rzecz poznać czasy lub pory, które Ojciec ustanowił, lecz będziecie moimi świadkami".
nie potrafiła przez całe swoje istnienie uszanować, lecz była w tym nieposłuszna tak prostemu nakazowi. I do dziś jest tak samo.
Tworzenie bełkotu o pokoleniach zazębiających się - czemu ma służyć?
Właśnie takiemu nieposłuszeństwu. Tak czynią ludzie pozbawieni ducha o którym zapewniają, że go mają i to na wyłączność.
Nota bene, nie wypełniają nawet drugiej części tego wezwania, bo nawet nie chcą się nazywać świadkami Jezusa.
To sztuczny twór, zwodzący ludzi. Pan nasz ostrzegł "strzeżcie się tych, którzy przychodzą do was w okryciu owcy,
wewnątrz zaś są drapieżnymi wilkami". Musisz pamiętać, że wielu z nas tutaj obecnych niestety dało się nabrać,
gdyż nie miało doświadczenia, ale było otwartych na duchowe sprawy - i na takich organizacja żeruje.
I kiedy my zobaczyliśmy ten fakt, to pojawia się tu taki sympatyczny Darek68 i próbuje z powrotem przebierać
wilka. Darku, to przykre dla nas. To tak, jakbyś kobietę chciał przymusić by pokochała swego gwałciciela.

Wiele manipulacji z bezwstydem jest utrzymanych do dzisiaj. Mało tego, ludzie którzy je odkrywają
i chcą je wyjaśniać, zostają w końcu wykluczeni. Nie będę się rozpisywał o tysiącach przykładów
bo nie ma takiej potrzeby w tym wątku. Polecam książkę naprawdę napisaną z wielką troską
i miłością do Prawdy (tej prawdziwej poszukiwanej) przez byłego członka ciała kierowniczego,
Raymonda Franza "Kryzys Sumienia". jest darmowy pdf w sieci nawet. Widzisz, moim zdaniem, każda
struktura religijna, która niszczy ludzi za mówienie prawdy, nastawiając resztę negatywnie do
takich osób, ma strukturę sekty. Dlaczego Świadkowie tak boją się mówić o faktach.
Bo mają uśmiech na ustach, ale fałsz w postępowaniu. Ludzi zaczynają to masowo dostrzegać
i tego nie zmienisz. Ja mam wiele lat pracy pasterskiej w zborze za sobą i dobrze wiem, jak organizacja
każe podchodzić do ludzi, którzy naprawdę myślą.

Inna sprawa, zastanów się nad tym, dlaczego jest taki spadek lub stagnacja w statystykach w krajach rozwijających
się. Otóż dostęp do informacji jest tam wielki. Manipulacje Strażnicy są łatwe do poznania i zweryfikowania.

Piszesz, że już teraz nie podaje się dat końca. A powiedz, dlaczego ostatni kongres, programuje ludzi negatywną
wizją strachu i siedzenia w piwnicy? Bo straszenie Bogiem to wypróbowana technika manipulacji uzależnionym człowiekiem.
Uzależnienie od grupy, skutkujące szykanami i odrzucenie w razie dobrowolnego odejścia od grupy JEST CECHĄ SEKT.

Panowie z bogatego Warwick, z wypasionymi finglami na paluchach, robiący idiotyczne miny do kamery i mówiący jak do 4 letnich dzieci,
choćby się rozerwali na kawałki, już nie powstrzymają pędzącej kuli obnażania ich obłudy.

Wiem, że nie dopuszczasz tego do siebie - bo świadczy o tym Twoje pomijanie milczeniem ważnych argumentów różnorakich, jakie Ci
tu różne osoby napisały - ale organizacja nie służy Chrystusowi.

Pamiętaj, że ważną rzeczą jest posiadać otwarty umysł. Jeżeli ktoś usilnie cię odwodzi od analizowania faktów, jak to właśnie
czyni organizacja, to znaczy że najprawdopodobniej ma coś do ukrycia. Jak można być tak zadufanym, żeby na kongresie przemówić do tysięcy ludzi,
jak to zrobił A. Morris mówiąc "Bądźcie ostrożni w Internecie. Ile razy mamy wam powtarzać, żebyście byli ostrożni? Wejdziecie tu, tam i was to wciągnie (...)
Trzymajcie się rzeczy, które autoryzujemy, a będziecie bezpieczni

https://youtu.be/c_PJ180nKWw?t=83

To razi wielu braci. Nie zmienisz rzeczywistości. Mógłbym tak ciągnąć ten post i wciąż mnożyć przykłady.
Bardzo wielu Świadków czuje w środku, że coś jest nie tak z organizacją. Wielu odczuwa sztuczność i brak prawdziwej
miłości. To co się studiuje na Salach królestwa jest jak papka, którą się non stop przeżuwa, ale ona nie rozwija człowieka.
Ona służy tylko temu, by umacniać  lojalność, lojalność i lojalność względem ludzkiej struktury, a nie względem Boga.
Zostaniesz wypluty i zniszczony oraz odsunięty przez tych ludzi, jeśli naprawdę będziesz chciał pozostawać lojalny wobec swego sumienia oraz poznania. Czy Ty tego naprawdę nie widzisz? A gdzie Chrystus tak podchodził do ludzi.

Dajmy już z tym spokój.
Głoś więc swoją "dobrą nowinę', pamiętaj jednak, że w realu nie wszystko jest tak proste i klarowne jak zwodzi organizacja.
ty będziesz posłuszny obłędnym naukom tej organizacji, i będziesz spał spokojnie po tym, jak odwrócisz twarz, by okazać
dezaprobatę wykluczonej za posłuszeństwo własnemu sumieniu osobie. Ale pamiętaj (piszę jak do osoby wierzącej), że Chrystus może
zapytać Cię, dlaczego tak z nim postępowałeś. Dlaczego uwierzyłeś, że "głoszenie" jest ważniejsze niż działalność dobroczynna.
I co mu powiesz? Że tak robiłeś bo tak nakazał Ci omylny człowiek? Że nie jesteś bratem Jego, bo tak Cię przekonała doktryna?

Nie bądź taki prędki w nawracaniu, bo jeśli się okaże że występowałeś pod fałszywą flagą, to lepiej, żebyś teraz był
otwarty na fakty. Nie bowiem "racja" doktrynalna się liczy, tylko dobroczynny stosunek do bliźniego - a pod tym względem
organizacja - mimo że niektórych  SJ znam jako takich właśnie - jest daleko w tyle w porównaniu z innymi ugrupowaniami, i ja nie piszę tego uszczypliwie. Na wiele pytań, bardzo konkretnych nie odpowiadasz.

Pamiętaj fragment z Powtórzonego prawa 18: 18-22 - Tam masz podstawową naukę w sprawie "nowego światła",
oraz to, kogo masz się bać, a kogo nie - i jaka jest za to odpowiedzialność.
Pozdrawiam

Odpowiedziałem ci tam, bo szkoda tutaj w głoszeniu rozwijać ten temat:

https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=1896.msg57012#msg57012


Offline M

Odp: Głoszenie
« Odpowiedź #163 dnia: 26 Październik, 2016, 17:32 »
O widzę że jeden z administratorów tego forum USUNĄŁ mój - widocznie niewygodny - post.
Zatem pytam się co było w tym poście takiego że nagle on znikł?

Żaden z Twoich postów nie był w ostatnim czasie usuwany.


Darek68

  • Gość
Odp: Głoszenie
« Odpowiedź #164 dnia: 26 Październik, 2016, 17:39 »
Żaden z Twoich postów nie był w ostatnim czasie usuwany.
Oj przykro mi to pisać, ale jednego postu nie ma. A ja go na pewno nie usunąłem, więc nie wiem gdzie się zapodział.