Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pytanie do ex starszych - komitet za niemoralnosc  (Przeczytany 84409 razy)

od-nowa

  • Gość
Odp: Pytanie do ex starszych - komitet za niemoralnosc
« Odpowiedź #195 dnia: 10 Maj, 2017, 21:40 »

Powtórzę jeszcze raz, że przed głosicielami przed zanurzeniem są ukryte informacje i sam fakt że istnieje:
1. tajna książka dla starszych "Paście"
2. jakiś wcześniej mi nie znany druk S- 77, gdzie po moim  odejściu moje dane  osobowe i dane  wrażliwe znajduja sie do wglądu obcych się mnie osób, co na w wypowiedziach na Forum zostało uznane za łamanie prawa, skoro pisze sie skargi do GIODO
3. głosciele nie sa świadomi treści Statutu tego Związku Wyznaniowego.
4. ...

Więc nie ma może ukryte, może nie, bo są rzeczy ukryte.

Pozatym nastąpiło wiele innych zmian, doktrynalnych, czy osobowych jak starsi nazwani teraz w Statucie duchownymi etc.

Nie "brałam kąpieli" w takiej religii, "brałam kąpiel" w innej wtedy.

Tu się zgodzę, że nic nie jest proste, ale możliwe, widać to po tym, że jako odstępca z  brzemieniem ostracyzmu rodzinnego radzę sobie dobrze, bo chcę i potrafię.
Zostałam tu zaproszona, by podzielić się swoja historią, a nie użalać i tak to traktowałam a zdarzało się w moim życiu, że poużalało się  mi ileś osób, a dlaczego by nie?
Wszyscy jesteśmy tylko ludzmi, a jak się już taki Ktoś  mi wyżalił, to cieszyło mnie, że poczuł  się lepiej i miał siły do działania i chęci do życia.
Wybudziłam się bez internetu, bez żadnej pomocy.
Przypłaciłam takie samotne "wybudzenie" prawie utratą życia.
Odejście z odmową komitetu = rozwalona rodzina/ ostracyzm
Jak Ktoś mówi chcę odejść, a przez to boi się utraty kontaktów z Rodziną, czy utraty pracy, to nie oceniam tego Kogoś, bo nie "chodzę w butach tego człowieka" według pewnego starego indiańskiego przysłowia.
Jak slyszalam o wykluczeniu w zborze, współczułam jak ciężko będzie tej osobie i tej rodzinie.
Z wykluczonymi rozmawiałam, pozdrawiałam ich choć rozglądałam się, czy mnie ktoś nie zakabluje starszym, chyba że by się mnie czepił starszy.
Nigdy nie myślałam o wykluczonych, pijak, zdzierca, kłamca, cudzołożnik.
Nigdy nie założyłam studium, na studiach innych głosicieli, byłam jak najbardziej bierna, odczytywałam wersety biblijne, a to nie obciąża mi sumienia, podczas głoszenia wybierałam tematy rodzinne, by wyglądało to na zwykłą pogawędkę i tylko pragnęłam, by domownik odmawiał rozmów.
PS. Proszę o usuniecie mojego konta i zablokowanie konta na czacie.
      Nikt już nie będzie musiał na mnie szukać haka, bym otrzymała moderację.
« Ostatnia zmiana: 10 Maj, 2017, 21:54 wysłana przez od-nowa »


Offline Estera

Odp: Pytanie do ex starszych - komitet za niemoralnosc
« Odpowiedź #196 dnia: 10 Maj, 2017, 21:54 »
Dziękuję Salome i Baran.
Zniechęciłam się.
Tak, "Baranie" uprzedzenia do religii, bywają równoznaczne z uprzedzeniami do ludzi wierzących, lub wahających się.
Będąc w org. wiele przemilczałam i nie musiałam mieć ostatniego zdania, umiałam odpuszczać.
Teraz też nie mam z tym problemu, odpuszczam.
Nie zaakceptuję, że na czarne, mówi się białe.
Jak coś jest utajone w org, to jest utajone, jak obnażamy jako "odstępcy" szkodliwe działania  komitetów sądowniczych i ich skutki , to ich nie bronimy.
Dla mnie proste jak drut.
Co szkodzi jest zle.
Podwójnych odważników i stronniczości zaznałam w org.
Już nie chcę być uczestnikiem Forum.
Dziękuję.
Pozdrawiam.
PS. Jeżeli jest taka opcja, niech moje posty pozostaną.
    :D :D :D OD-NOWA KOCHANA, ZOSTAŃ, PROSZĘ  :D :D :D

   Forum, to zbiór ludzi, każdy może myśleć inaczej ...
   A już napewno, każdy indywidualnie ma swoje przeżycia.
   Nie likwiduj konta, może jeszcze kiedyś tu zaglądniesz.
   Czasami nie ma rady na to, że ktoś na "białe", mówi, że jest "czarne".
    :'( :'( :'( :'( :'(
   
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Startek

Odp: Pytanie do ex starszych - komitet za niemoralnosc
« Odpowiedź #197 dnia: 10 Maj, 2017, 22:05 »
 Jedno co wam powiem  że komitety sądownicze podkładają wszystko pod rozpasanie . Czyli rozpusta i to w najgorszym wydaniu oraz odstępstwo . Nawet biblia ich została dostosowana do słowa odstępca i do tego słowa dopisuje się najgorsze uczynki . Ci śmieszni sędziowie którzy ośmielają się osadzać innych w rzeczywistości sądzą Jezusa Chrystusa  , depczą w ten sposób jego męczeńską śmierć . Bo tylko On ma prawo do sądzenia  gdyż nas kupił swoją krwią , tym bardziej że sam stanął przed takim tajnym komitetem sądowniczym .




Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Pytanie do ex starszych - komitet za niemoralnosc
« Odpowiedź #198 dnia: 10 Maj, 2017, 23:37 »
Obraz Strasznych jak to było napisane jest jednostronny, jak widzę w tym wątku.
Mam pytanie, do osób które tak łatwo rzucają ciężkimi słowami, do ludzi którzy przeprowadzają komitety sądownicze(przypomnę że również nie uznaje ich w tej formie)
Czy byliście kiedyś w służbie?
Jeśli tak to czy wiecie jak dużej liczbie osób mogliście zmienić życie?
Dając im traktat lub zachęcając do przyjścia na zebranie może rozbiliście czyjś związek,bo był nie zarejestrowany.
Może jakaś młoda osoba przestała się słuchać rodziców i wychodziła ukradkiem na zebrania?
A może później się od nich odwróciła bo Jehowa jest jej ojcem a nie jakieś grzeszne osoby?
Chodzi mi o to że jako zabetonowane osoby mogliśmy narobić niezłych szkód w umysłach innych osób.
Szkoda że nie wszyscy to teraz potrafią dostrzec i na chłodno ocenić.
Czarny smok,Tazła,Michu72 i wielu trzeźwo myślących osób ratuje moje nadzieje i dokładnie opisały rzeczy najważniejsze w tym zagadnieniu i jeszcze raz chce im podziękować za te wyważone słowa!

Kochanie ty moje, o mnie zapomniałeś 😂

Przypomnę, osoby które wierzą w jehowe ufają starszym, o owolanie komitetu czasem jest ciężko, w moim wypadku było to rok ciężkiej pracy na komitet i starsi zaprosili mnie na pasterska na której powiedziałam że nie cen być ŚJ. Jakich miałam starszych to z opowieści Leny i Mava możecie poczytać, betony do potęgi ente. Nie ma co wszystkich wrzucać do jednego wora, co innego mówienie o CK że to pasibrzuchy, kłamcy, manipulanci  ich działania każdego z osobna chyba już każdy z nas zna. Co do starszych, serio? nie no wy na poważnie? znam jednego starszego o którym do dziś złego słowa nie powiem, co? już obaliłam nadużywane tu słowo 'kazdy' starszy to zło i zadaje takie pytania ze w ryj trzeba strzelić, co powiem że ch*** a nie strzelilibyscie, teraz tak w większości mówimy bo wiemy o organizacji więcej niż (zapewne) chcielibyśmy, w momencie kiedy udaliśmy że to pasterze to powiedzielibyśmy to co chcą wiedzieć, teraz jak już znamy prawdę o naszej najkochanszej organizacji, światła nie są wyznacznikiem naszych myśli, możemy mówić że tak czy tak byśmy powiedzieli, sądząc po postach, jak nasza wiara wyglądała, za nic nie byłoby takiej redakcji.

Nie generalizujcie i do ch** ned** (grubianstwo celowe - niczego nie zaluje) zachowajcie obiektywizm w ocenie, choć organizacja wyrządza wiele szkody nie wszystko jest złe.  Tak mówię to ja, osoba na której widok ŚJ uciekają (w dwóch krajsch).
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline PoProstuJa

Odp: Pytanie do ex starszych - komitet za niemoralnosc
« Odpowiedź #199 dnia: 10 Maj, 2017, 23:48 »
Nie martwicie się Drodzy, od-nowa żegna się już z tym forum co najmniej od tygodnia. To takie długie pożegnanie jest. Ciągle pisze żeby usunąć jej konto, ale postanawia udzielać codziennie po kilka komentarzy. Więc wszystko jest w jak najlepszym porządku. Pozdrawiam :)


od-nowa

  • Gość
Odp: Pytanie do ex starszych - komitet za niemoralnosc
« Odpowiedź #200 dnia: 10 Maj, 2017, 23:55 »
Kochanie ty moje, o mnie zapomniałeś 😂

Przypomnę, osoby które wierzą w jehowe ufają starszym, o owolanie komitetu czasem jest ciężko, w moim wypadku było to rok ciężkiej pracy na komitet i starsi zaprosili mnie na pasterska na której powiedziałam że nie cen być ŚJ. Jakich miałam starszych to z opowieści Leny i Mava możecie poczytać, betony do potęgi ente. Nie ma co wszystkich wrzucać do jednego wora, co innego mówienie o CK że to pasibrzuchy, kłamcy, manipulanci  ich działania każdego z osobna chyba już każdy z nas zna. Co do starszych, serio? nie no wy na poważnie? znam jednego starszego o którym do dziś złego słowa nie powiem, co? już obaliłam nadużywane tu słowo 'kazdy' starszy to zło i zadaje takie pytania ze w ryj trzeba strzelić, co powiem że ch*** a nie strzelilibyscie, teraz tak w większości mówimy bo wiemy o organizacji więcej niż (zapewne) chcielibyśmy, w momencie kiedy udaliśmy że to pasterze to powiedzielibyśmy to co chcą wiedzieć, teraz jak już znamy prawdę o naszej najkochanszej organizacji, światła nie są wyznacznikiem naszych myśli, możemy mówić że tak czy tak byśmy powiedzieli, sądząc po postach, jak nasza wiara wyglądała, za nic nie byłoby takiej redakcji.

Nie generalizujcie i do ch** ned** (grubianstwo celowe - niczego nie zaluje) zachowajcie obiektywizm w ocenie, choć organizacja wyrządza wiele szkody nie wszystko jest złe.  Tak mówię to ja, osoba na której widok ŚJ uciekają (w dwóch krajsch).

Każdy jak widzę opisuje swoje osobiste przeżycia i odnosi się do starszych, którzy brali udział  w ich  KS - ach,  lub Kogoś z rodziny, lub jakiegoś przyjaciela itp. więc nie wkłada się w takich wypadkach wszystkich starszych do jednego worka.
Nie generalizuj.
Czytaj ze zrozumieniem.
Widzę  też tu brak obiektywizmu.
 
PPJ Dopóki moje konto  jest aktywne, to mam prawo się wypowiadać.
Niech Ci będzie, że ciągle piszę... ;D
Jutro mija ten tydzień, który mi wypominasz, jutro zamilknę. :)
Teraz Dobranoc. :)  8-).
 

« Ostatnia zmiana: 11 Maj, 2017, 00:16 wysłana przez od-nowa »


Offline Startek

Odp: Pytanie do ex starszych - komitet za niemoralnosc
« Odpowiedź #201 dnia: 11 Maj, 2017, 00:33 »
Objawienie 22:15 Na zewnątrz pozostaną ludzie bez skrupułów (psy) ,czarownicy nierządnicy ,zabójcy ,bałwochwalcy oraz każdy kto kocha kłamstwo i się go dopuszcza .  Izajasza napisał że kapłani którzy na niczym się nie znają , są  tymi psami . Jezus powiedział o tych kapłanach że sami nie wchodzą do krolesrwa niebios ale też innym nie pozwalają . Są jak psy ogrodnika, sam nie zje a drugiemu nie  nie da.


Offline Startek

Odp: Pytanie do ex starszych - komitet za niemoralnosc
« Odpowiedź #202 dnia: 11 Maj, 2017, 02:04 »
Jak napisałem wcześniej Izaj 56 : 10,11  przyrównuje pasterzy do psów sennych i otepialych ,  tak samo i ci starsi w zborach  są tacy . Wielu się wydaje że robią to dla Boga ,  skoro się pchali na wyższe stanowisko muszą się liczyć z odpowiedzialnością  przed Bogiem za swoje sprawowanie  kapłaństwa . Poniosą sroższą karę i z tym muszą się liczyć . Wielu byłych starszych gdy się wybudzają ze względu na Chrystusa , czują wielki niesmak do tego że uczestniczyli w takich komitetach .  Wiadomo że wszyscy muszą stanąć przed sądem Chrystusa i to będzie, najbardziej sprawiedliwy sąd . Czy gotowi jesteśmy stanąć przed tronem Pana i być sądzonym z uczynków,  ja bym się bał  ,  wolę skorzystać z drogocennej ofiary Jezusa która obmywa mnie z grzechów . Pozostaje nam modlić się o tych biednych sędziów  bo to są ślepi przewodnicy , by i oni otrzymali tą łaskę i poznali Jezusa Chrystusa..


Offline Exodus

Odp: Pytanie do ex starszych - komitet za niemoralnosc
« Odpowiedź #203 dnia: 11 Maj, 2017, 02:33 »
O nie, kolejna osoba chce odejść...
Od-nowa, proszę, nie rób tego.

Masz własne zdanie i własne przemyślenia, a to nie może być powodem tego, żeby odchodzić. Za poglądy to się odchodzi z WTS. Bądź sobą i pisz to, co uważasz za słuszne. Po to jest niby to forum.

Kolejna, kolejna.... :)
Aż się boję pomyśleć a co dopiero oznajmić , że i ja odchodzę.
 Nie,nie Kochani ! Nic takiego ! Nic z tych rzeczy !  Powody są dwa.  :) a nawet trzy.
 1  Zaoszczędzę radości tym, którzy napisaliby   : Siema, Nara, Dozo, Szerokiej drogi
 2  Zaoszczędzę smutku tym ( cichuteńką mam nadzieję ) którzy mnie tu - tolerują. czytaj uwielbiają  :o
 3 Najważniejszy powód !
                                  DOKĄD PÓJDĘ ? a JEŚLI JUŻ, TO CZY ZNAJDĘ TAKICH FAJNYCH LUDZI ?
Ps,
   Wątek bardzo fajny. Dziękuję wszystkim, za opisane przeżycia. Swoje też dorzucę.
Salome - ja zostaję a i Od - Nowa mam nadzieję - także.
 Pozdrawiam i
Spokojnej nocy  wszystkim.


Offline Julita

Odp: Pytanie do ex starszych - komitet za niemoralnosc
« Odpowiedź #204 dnia: 11 Maj, 2017, 08:53 »
Tak, tak, chodźmy stąd wszyscy....
Najlepiej na wspólną kawę i inne zacne ,smakowite trunki.  :P :P :P

Jest dziś taka piękna pogoda, słoneczko , ciepły wiatr....zamiast się wzajemnie podszczypywać, idźcie to docenić.  8-)
Ze specjalnymi pozdrowieniami dla zborów idealnych, zborów tych lekko przeginających i dla tych ....(tu wstaw dowolne przekleństwo) też.
Idźta i się życiem cieszta !!!!!!!!!!!!!

Exodus : 10/10.
« Ostatnia zmiana: 11 Maj, 2017, 09:05 wysłana przez Julita »
Są 3 rzeczy, które przemijają i nie wracają nigdy więcej : słowa, czas, szanse. Nie rzucaj, nie trwoń, nie marnuj.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Pytanie do ex starszych - komitet za niemoralnosc
« Odpowiedź #205 dnia: 11 Maj, 2017, 09:36 »

                                  DOKĄD PÓJDĘ ? a JEŚLI JUŻ, TO CZY ZNAJDĘ TAKICH FAJNYCH LUDZI ?

 Nie ma szans, na inne tak doborowe towarzystwo. To my jesteśmy wybrańcami....i mamy szansę na swój kawałek nieba. A jak nie, to jakieś ciepłe piekiełko i ja z racji tego, że kocham ciepełko wybieram drugą lokalizację. ;D


DonnieDarkoJG pisze:

Cytuj
Szkoda że nie wszyscy to teraz potrafią dostrzec i na chłodno ocenić.

 Należy pamiętać, że dla otoczenia do końca zostaniemy śJ. I nieważne co będziemy wyznawać, w co wierzyć, ludzie tak nas zapamiętają. Tak jak strażak, policjant czy profesor też nim zostaje, choć dawno nim nie jest.
Dlatego należy uważać z ,,pluciem do góry'' bo to wraca i bardziej ochlapuje nas samych niż nasz cel.

« Ostatnia zmiana: 11 Maj, 2017, 10:03 wysłana przez Tazła »
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Pytanie do ex starszych - komitet za niemoralnosc
« Odpowiedź #206 dnia: 11 Maj, 2017, 10:08 »
Jak napisałem wcześniej Izaj 56 : 10,11  przyrównuje pasterzy do psów sennych i otepialych ,  tak samo i ci starsi w zborach  są tacy . Wielu się wydaje że robią to dla Boga ,  skoro się pchali na wyższe stanowisko muszą się liczyć z odpowiedzialnością  przed Bogiem za swoje sprawowanie  kapłaństwa . Poniosą sroższą karę i z tym muszą się liczyć . Wielu byłych starszych gdy się wybudzają ze względu na Chrystusa , czują wielki niesmak do tego że uczestniczyli w takich komitetach .  Wiadomo że wszyscy muszą stanąć przed sądem Chrystusa i to będzie, najbardziej sprawiedliwy sąd . Czy gotowi jesteśmy stanąć przed tronem Pana i być sądzonym z uczynków,  ja bym się bał  ,  wolę skorzystać z drogocennej ofiary Jezusa która obmywa mnie z grzechów . Pozostaje nam modlić się o tych biednych sędziów  bo to są ślepi przewodnicy , by i oni otrzymali tą łaskę i poznali Jezusa Chrystusa..

Tak się właśnie zastanawiam. Oglądam jeszcze raz "zabetonowanego"  starszego ( sądząc po wypowiedzi członka jakiegoś komitetu sądowniczego) jak "sennym i otempiałym" trzeba być żeby nie zgłaszać przypadków pedofilii na policje, bo centrala tak chciała.
Mają do czynienia z 1006 pedofilami oraz 1730 ofiarami i ani jednego przypadku nie zgłosili do władz i dalej  bronią wewnętrznych praw organizacji i postępowania komitetów sądowniczych.


napisy po włączeniu
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Estera

Odp: Pytanie do ex starszych - komitet za niemoralnosc
« Odpowiedź #207 dnia: 11 Maj, 2017, 12:33 »
  Tak czytam ten wątek i czytam i tak się zastanawiam nad jednym pytaniem.
  Czy Jezus ma cokolwiek wspólnego z tymi farsami, pod nazwą "komitet sądowniczy śj"?
  W takiej postaci, w jakiej one dziś funkcjonują?

  Myślę jednak ...
  Że one chyba niewiele mają wspólnego z prawem miłości.
  I miłosierdzia, o jakich nauczał.
  Tak wchodząc w te przeczytane relacje.
  Ciekawe, czy Jezus by był takim sędzią, o jakich się tu czyta?
  A przecież oni twierdzą, że mają władzę z ramienia Jezusa.
  hmmmm ... zastanawiąjące ...
  Nawet bardzo, wiedząc o tym, jak ON sam traktował ludzi.
  :'( :'( :'( :'( :'(
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Startek

Odp: Pytanie do ex starszych - komitet za niemoralnosc
« Odpowiedź #208 dnia: 11 Maj, 2017, 17:34 »
Z ramienia Jezusa ? Oni pokładają nadzieję w Ciele Kierowniczym ,i działają z ramienia ciała .  Jer 17: 5  dlatego są to ludzie przeklęci. .


Offline Roszada

Odp: Pytanie do ex starszych - komitet za niemoralnosc
« Odpowiedź #209 dnia: 11 Maj, 2017, 19:29 »
Z ramienia Jezusa ? Oni pokładają nadzieję w Ciele Kierowniczym ,i działają z ramienia ciała .  Jer 17: 5  dlatego są to ludzie przeklęci. .
A ty jesteś Sędzią chłopie?
Tyś dla mnie nie mniej przeklęty. :)