Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pytanie do ex starszych - komitet za niemoralnosc  (Przeczytany 84463 razy)

Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Pytanie do ex starszych - komitet za niemoralnosc
« Odpowiedź #165 dnia: 10 Maj, 2017, 14:35 »
Troszkę pobłądziłeś, takie mam wrażenie. ;) Chyba nie czytałeś za wiele o Miastach Ucieczki. Będę miał chwilę to przetłumaczę parę fragmentów kilku książek o Miastach Ucieczki w czasach znacznie wcześniejszych niż rzymskie, a teraz pozwól,że wkleję info z Wiki

Miasto ucieczki

Położenie miast ucieczki
Miasta ucieczki (hebr: עיר מקלט) – sześć biblijnych miast lewickich, gdzie nieumyślny zabójca mógł znaleźć schronienie przed wendetą:

Beser
Ramot
Golan
Hebron
Sychem
Kedesz.
Prawo nieumyślnego zabójcy do szukania schronienia wspomniane zostało w Księdze Wyjścia (Wj 21,13). Miejscem tym był początkowo ołtarz ofiarny, o czym świadczy następny wers. Prawo to różniło się od praw innych ludów starożytnych, gdyż w innych tradycjach każdy, a nie tylko zabójca, mógł skorzystać ze schronienia w świątyni.

Miasta ucieczki zostały wskazane przez Mojżesza, gdy naród wybrany znalazł się na pograniczu kananejskim po wyjściu z Egiptu. Według Księgi Liczb (Lb 35,6,13–14), Księgi Powtórzonego Prawa (Pwt 4,43; 19,2,7–9) i Księgi Jozuego (20,7–8) były to trzy miasta kananejskie (Hebron, Sychem i Kedesz) oraz trzy zajordańskie (Beser, Ramot i Golan).

W Talmudzie i u autorów, którzy badali status miast ucieczki, zabójca miał prawo szukać schronienia we wszystkich 48 miastach lewickich, jednak tylko w sześciu ten przywilej dawano mu bezwarunkowo, podczas gdy w pozostałych 42 powinien był uzyskać zgodę społeczności i utrzymywać się z własnych środków. Drogi, które prowadziły do miast ucieczki powinny były być przejezdne, zaś na skrzyżowaniach należało wskazać kierunek, w którym znajduje się miasto. Starszyzna miast ucieczki po wysłuchaniu prośby o schronienie dawała petentowi tymczasowe pozwolenie na zatrzymanie się w mieście. Gdy zwoływano posiedzenie sądowe, proszącego eskortowano na sąd, by chronić go przed zemstą krewnych.

Według Księgi Liczba (Lb 35,25,28) oraz Księgi Jozuego (Joz 20,6), jeżeli na sądzie ustalono winę zabójcy i udowodniono jego umyślność, zbrodniarza karano śmiercią lub przekazywano krewnym zabitego. Jeżeli natomiast zbrodnię petenta uznano za nieumyślną, zabójcę kierowano na pobyt w mieście ucieczki na czas życia urzędującego arcykapłana, po śmierci którego zabójca mógł opuścić miasto bez obawy, że krewni będą mu mścić. Nie mógł opuszczać miasta w obawie przed wendetą (Lb 35,27). Zamieszkanie w jednym mieście było zarówno ochroną, jak i karą dla nieumyślnego zabójcy. Prawodawstwo żydowskie zabraniało zastąpienia przebywania w mieście ucieczki grzywną pieniężną (Lb 35,31–32)[1].
« Ostatnia zmiana: 10 Maj, 2017, 14:38 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


od-nowa

  • Gość
Odp: Pytanie do ex starszych - komitet za niemoralnosc
« Odpowiedź #166 dnia: 10 Maj, 2017, 14:44 »
Nie tradycji- tylko prawa mojżeszowego. A kto je sporządził? Czyż nie jego ojciec?
Tak, Prawa Mojżeszowego.
Nazwał "Dziewiątka" Prawo Mojżeszowe "tradycją" i tak Jemu odpowiedziałam.
Tak, Prawo Mojżeszowe sporządził Ojciec, a Jezus Chrystus zniósł to Prawo.
W odniesieniu do postu "Dziewiątki" nie zostało to wzięte pod uwagę, w wypowiedzi na temat sądzenia/ komitetów sądowniczych.

Dziewiątka:
"Nie łudźcie się zwolennicy miłego i miłosiernego Jezusa On wyrósł w tradycji tego typu sądów miłosierdziem tego typu sądów w Izraelu było zatrudnienie celnych miotaczy kamieni.W Izraelu nie było nie zadowolonych  obwinionych z wyroku bo nie żyli"

Dla niewierzących Pan Jezus Chrystus (chyba) jest niemiły i niemiłosierny, nawet i mimo tego, że zniósł Prawo Mojżeszowe.
Zwolennicy?
XXI wiek mamy i obecnie mamy wielu niezadowolonych z działań komitetów sądowniczych za niemoralność, odstępstwo etc. czego potwierdzenia znajdujemy na tym  choćby Forum.
Dla mnie i zdania nie zmienię, komitety sądownicze są nieetyczne, niebiblijne etc.
 ;) :-X.
« Ostatnia zmiana: 10 Maj, 2017, 15:10 wysłana przez od-nowa »


Offline Sebastian

Odp: Pytanie do ex starszych - komitet za niemoralnosc
« Odpowiedź #167 dnia: 10 Maj, 2017, 15:01 »
Troszkę pobłądziłeś, takie mam wrażenie. ;) Chyba nie czytałeś za wiele o Miastach Ucieczki.
Nie bardzo rozumiem co mają wspólnego miasta ucieczki z tematem wątku albo z domniemaniem niewinności.

Jeśli rozmawiamy o komitecie "za niemoralność", to (jak rozumiem) nie posługujemy się ogólnym szerokim pojęciem niemoralności (pijaństwo jest niemoralne, kradzież jest niemoralna, zabójstwo jest niemoralne, kłamstwo jest niemoralne, niespłacanie długów jest niemoralne), ale używamy słowa "niemoralność" w kontekście takim, jak kojarzy się ono w zborze (czyli mamy na myśli ogólnie rozumianą "niemoralność płciową" że tak powiem)

Wg mojej wiedzy w zborach nie ma (a przynajmniej do 2002 roku nie było) czegoś co przypominałoby miasto ucieczki a związane byłoby z seksem i grzechami na tle seksualnym (w sensie że możesz sobie pogrzeszyć seksualnie a potem zmiana adresu i jesteś nietykalny).
« Ostatnia zmiana: 10 Maj, 2017, 15:03 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Pytanie do ex starszych - komitet za niemoralnosc
« Odpowiedź #168 dnia: 10 Maj, 2017, 15:22 »
Nie bardzo rozumiem co mają wspólnego miasta ucieczki z tematem wątku albo z domniemaniem niewinności.

Jeśli rozmawiamy o komitecie "za niemoralność", to (jak rozumiem) nie posługujemy się ogólnym szerokim pojęciem niemoralności (pijaństwo jest niemoralne, kradzież jest niemoralna, zabójstwo jest niemoralne, kłamstwo jest niemoralne, niespłacanie długów jest niemoralne), ale używamy słowa "niemoralność" w kontekście takim, jak kojarzy się ono w zborze (czyli mamy na myśli ogólnie rozumianą "niemoralność płciową" że tak powiem)

Wg mojej wiedzy w zborach nie ma (a przynajmniej do 2002 roku nie było) czegoś co przypominałoby miasto ucieczki a związane byłoby z seksem i grzechami na tle seksualnym (w sensie że możesz sobie pogrzeszyć seksualnie a potem zmiana adresu i jesteś nietykalny).

Żartujesz tym wpisem? Nie czytasz ze zrozumieniem, a szkoda.
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Pytanie do ex starszych - komitet za niemoralnosc
« Odpowiedź #169 dnia: 10 Maj, 2017, 15:29 »
Mojżeszowe  było na tamte czasy chyba najbardziej liberalnym i sprawiedliwym prawem. KS-y na dzisiejsze czasy "chyba" takie nie są.

Miałem się nie wypowiadać, ale muszę.
Liberalne Prawo Mojżeszowe? Np nakazujące urąbanie ręki za publiczne dotknięcie genitaliów męża? Albo nakazujące ukamienowanie za zbieranie chrustu w sabat?
Przy takich prawach dzisiejsze KSy są lekką morską bryzą :D

Bez obrony, bez dowodów, bez miłosierdzia zdani na ich łaskę.

Bez dowodów? Piszesz chyba tylko po to by pisać... Ileż razy na forum była dyskusja o "zbieraniu haków", czyli o tym co SJ nazwą "zbieraniem dowodów". No to zbiera się te dowody czy nie?
Bez obrony? Skoro winę udowodniono wcześniej, zanim powstał KS (bo zebrano "haki"), to przed czym chcesz się bronić?
Bez miłosierdzia? Nie wiem czy byłeś starszakiem, ale w moim byłym zborze starsi migali się jak mogli by nie uczestniczyć w KSach, bo to było dla nich duże obciążenie moralne. I sam widziałem, jak starsi wzdychają byle tylko móc pozostawić daną osobę w zborze.
Zdani na ich łaskę? Pokaż mi gdzie w Prawie Mojżeszowym okazywano łaskę za niemoralność czy inny śmiertelny grzech.

Jestem ODSTĘPCĄ, co chyba widać w większości moich wpisów na forum. Z WTSu wyjdę lub nie, w zależności od tego jak potoczy się moje życie. Ale widzę że ty zaczynasz srać w gniazdo, w którym wciąż siedzisz. Nie ma siły żebyś się nie upaprał.


od-nowa

  • Gość
Odp: Pytanie do ex starszych - komitet za niemoralnosc
« Odpowiedź #170 dnia: 10 Maj, 2017, 15:33 »
Nie tradycji- tylko prawa mojżeszowego. A kto je sporządził? Czyż nie jego ojciec?
Czy Prawa Mojżeszowego, nie nazywano też tradycją?

Kaiser:
"Miałem się nie wypowiadać, ale muszę.
Liberalne Prawo Mojżeszowe? Np nakazujące urąbanie ręki za publiczne dotknięcie genitaliów męża? Albo nakazujące ukamienowanie za zbieranie chrustu w sabat?
Przy takich prawach dzisiejsze KSy są lekką morską bryzą :D"


Prawo Mojżeszowe zostało zniesione i zastąpione miłosierdziem Pana Jezusa Chrystusa.
Dla niewierzących to nie jest argument.
Dla wierzących to jest argument, ponieważ dzięki Miłosierdziu Pana Jezusa Chrystusa, który zniósł Prawo Mojżeszowe, zniósł tez obcinanie rąk po dotknięciu genitaliów podczas bójki dwóch mężczyzn ( tak to leciało?) to komitety sądownicze, są jak kamieniowanie w czasach Izraela, gdzie nie ma świadków, ani obrońców, wszystko w dwoje oczu na sześć oczu, potem ani wglądu do zapisków w S- 77, dokonane samobójstwa "grzeszników", depresje, zniszczone rodziny, dzięki istnieniu instytucji KS.
Nie rozumiem jak można obstawać i bronic ks-ów, gdy się stoi z transparentami na Manifestacji, gdzie piętnuje się owe komitety, wyrządzające namacalne krzywdy!


« Ostatnia zmiana: 10 Maj, 2017, 15:50 wysłana przez od-nowa »


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Pytanie do ex starszych - komitet za niemoralnosc
« Odpowiedź #171 dnia: 10 Maj, 2017, 15:39 »
  Tak sobie siedzę przy kawie i  czytam tę Waszą szermierkę słowną  i czegoś nie rozumiem.

- Skoro jest się świadomym swojego grzechu, ale się nie żałuje, bo jak żałować  kogoś - czegoś co powstało z miłości?
To po co się decydować na komitet? Przecież skrucha i tak nie będzie szczera. Łudzić się, że da się radę przekonać komitet, że uwierzą w szczerość naszych słów, albo że ich się ,,pokona'' jest z deka naiwne.  Iść na takie pogaduchy to jak kopać się z koniem.

- Jeśli jest się świadkiem na tyle gorliwym, że później się pragnie przyłączenia, to było się świadomym tego co się robi, że to się nie obejdzie bez echa, że nie przepuszczą. I jak się zapragnie łona organizacji to trzeba przejść przez to piekiełko, nie ma że boli.

U mnie komitet się nie odbył, bo się na niego nie wstawiłam. Nie chciałam oszukiwać siebie, ani okłamywać innych, iż uważam że zrobiłam źle, a co gorsza, że żałuję. Nie chciałam też być niemiła dla ludzi ( choć nie przepadam za świadkami) którzy wykonują rolę jaką im wyznaczono.

Zastanówcie się gorliwi wykluczeni, że to Wy będąc świadkami na pełnych obrotach dostajecie taką fuchę.  :P
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Pytanie do ex starszych - komitet za niemoralnosc
« Odpowiedź #172 dnia: 10 Maj, 2017, 15:44 »
Miałem się nie wypowiadać, ale muszę.
Liberalne Prawo Mojżeszowe? Np nakazujące urąbanie ręki za publiczne dotknięcie genitaliów męża? Albo nakazujące ukamienowanie za zbieranie chrustu w sabat?
Przy takich prawach dzisiejsze KSy są lekką morską bryzą :D

Bez dowodów? Piszesz chyba tylko po to by pisać... Ileż razy na forum była dyskusja o "zbieraniu haków", czyli o tym co SJ nazwą "zbieraniem dowodów". No to zbiera się te dowody czy nie?
Bez obrony? Skoro winę udowodniono wcześniej, zanim powstał KS (bo zebrano "haki"), to przed czym chcesz się bronić?
Bez miłosierdzia? Nie wiem czy byłeś starszakiem, ale w moim byłym zborze starsi migali się jak mogli by nie uczestniczyć w KSach, bo to było dla nich duże obciążenie moralne. I sam widziałem, jak starsi wzdychają byle tylko móc pozostawić daną osobę w zborze.
Zdani na ich łaskę? Pokaż mi gdzie w Prawie Mojżeszowym okazywano łaskę za niemoralność czy inny śmiertelny grzech.

Jestem ODSTĘPCĄ, co chyba widać w większości moich wpisów na forum. Z WTSu wyjdę lub nie, w zależności od tego jak potoczy się moje życie. Ale widzę że ty zaczynasz srać w gniazdo, w którym wciąż siedzisz. Nie ma siły żebyś się nie upaprał.

1.Współczuję Tobie jeżeli uważasz że zbieranie haków przez KS to są prawdziwe dowody.
2. Na komitecie winowajca nie ma obrońcy. Widziałeś jakiegoś prawnika?
3. Wiem, Twój zbór jest idealny, po co się powtarzać. Czytałem o żołnierzach amerykańskich w Iraku którzy idąc na wojnę mieli też duże obciążenie moralne. I co z tego. Zło jest złem.
4. Pisałem o łasce na Komitecie a nie w prawie mojżeszowym, znowu mylisz pojęcia. 

Ty za to nie "srasz" w gniazdo w którym siedzisz. Pokaż mi odstępcę który tego nie robi. Jesteś najwyraźniej wyjątkiem i myślę że powinieneś złożyć podanie na członka Ciała Kierowniczego.  ;)
« Ostatnia zmiana: 10 Maj, 2017, 15:52 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Michu72

Odp: Pytanie do ex starszych - komitet za niemoralnosc
« Odpowiedź #173 dnia: 10 Maj, 2017, 16:20 »
Kazdy z forum bedzie mial inne zdanie na ten temat,wszyscy kiedys sluzylismy dla Wtsu ale sie z niego uwollnilismy mamy różne opinie w tej sprawie dlatego mysle ze mozna w nieskonczonosc ten watek ciągnąć ale po co, nie lepiej jest cos wypić? ;D Wypije za wasze zdrowie ;D Pozdrawiam.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Pytanie do ex starszych - komitet za niemoralnosc
« Odpowiedź #174 dnia: 10 Maj, 2017, 16:38 »
1.Współczuję Tobie jeżeli uważasz że zbieranie haków przez KS to są prawdziwe dowody.

Hakami to ty je nazywasz. Czy ciąża jest hakiem czy dowodem :D

2. Na komitecie winowajca nie ma obrońcy. Widziałeś jakiegoś prawnika?

Mylisz pojęcia. Prawnik jest ci potrzebny gdy walczysz o uniewinnienie. Na KS przychodzisz wtedy gdy wina jest dowiedziona. O co miałby walczyć prawnik? Tak trudno to zrozumieć?

3. Wiem, Twój zbór jest idealny, po co się powtarzać.

Nie jest. Jest normalny. Tak czy siak, nie ma mnie tam od roku. Mimo jego normalności

Ty za to nie "srasz" w gniazdo w którym siedzisz. Pokaż mi odstępcę który tego nie robi.

Przykro mi, nie zrozumiałem. Ale chyba nie muszę rozumieć...


od-nowa

  • Gość
Odp: Pytanie do ex starszych - komitet za niemoralnosc
« Odpowiedź #175 dnia: 10 Maj, 2017, 16:44 »
U mnie komitet się nie odbył, bo się na niego nie wstawiłam. Nie chciałam oszukiwać siebie, ani okłamywać innych, iż uważam że zrobiłam źle, a co gorsza, że żałuję. Nie chciałam też być niemiła dla ludzi ( choć nie przepadam za świadkami) którzy wykonują rolę jaką im wyznaczono.
W moim przypadku, również komitet się nie odbył, też sie na niego nie wystawiłam.
Jak już wcześniej pisałam, do obcych ludzi stosowałam zasadę ograniczonego zaufania.
Dowodów by być ostrożnym wobec "braci i sióstr" duchowych miałam na przestrzeni lat sporo, z niektórych się na Forum "zwierzyłam".
A to jak zle i z bagażem trudnych do zniesienia emocji zmagałam sie na trzech przesłuchaniach wie Gedeon i to Gedeon pomagał mi realnie, w poradzeniu sobie z "wspaniałym" podejściem "braci starszych" z mojego nieidealnego zboru.
Za komitet z dumą tym osobom podziękowałam, którzy gdybym nie nagrała ostatniej rozmowy, wmówiliby mojemu mężowi, że kłamałam.
A to dlatego, że nie ma świadków podczas ks-ów, czy takich przesłuchań.

Nie ma świadków, nie ma obrońców, jestem przeciwnikiem KS-ów.
Transparent  z Manifestacji "Oddajcie nam nasze Rodziny" utracone w wyniku działań Ks-ów mówi sam za siebie.



« Ostatnia zmiana: 10 Maj, 2017, 16:50 wysłana przez od-nowa »


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Pytanie do ex starszych - komitet za niemoralnosc
« Odpowiedź #176 dnia: 10 Maj, 2017, 16:59 »

Nie ma świadków, nie ma obrońców, jestem przeciwnikiem KS-ów.
Transparent  z Manifestacji "Oddajcie nam nasze Rodziny" utracone w wyniku działań Ks-ów mówi sam za siebie.

 Jeśli wchodzisz między wrony...... itd.
Dając się wykąpać, dostaliśmy  miano śJ w pełnym tego słowa znaczeniu. Przyjęliśmy to ciasteczko z całym dobrodziejstwem inwentarza i KS też.

Transparent, tak jest wymowny, ale nikt naszych rodzin tam siłą  nie trzyma, są tam bo chcą tam być. Trzeba spojrzeć prawdzie prosto w oczy, mają nas w d..., wolą raj.  :P
« Ostatnia zmiana: 10 Maj, 2017, 17:01 wysłana przez Tazła »
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


DonnieDarkoJG

  • Gość
Odp: Pytanie do ex starszych - komitet za niemoralnosc
« Odpowiedź #177 dnia: 10 Maj, 2017, 17:00 »
Obraz Strasznych jak to było napisane jest jednostronny, jak widzę w tym wątku.
Mam pytanie, do osób które tak łatwo rzucają ciężkimi słowami, do ludzi którzy przeprowadzają komitety sądownicze(przypomnę że również nie uznaje ich w tej formie)
Czy byliście kiedyś w służbie?
Jeśli tak to czy wiecie jak dużej liczbie osób mogliście zmienić życie?
Dając im traktat lub zachęcając do przyjścia na zebranie może rozbiliście czyjś związek,bo był nie zarejestrowany.
Może jakaś młoda osoba przestała się słuchać rodziców i wychodziła ukradkiem na zebrania?
A może później się od nich odwróciła bo Jehowa jest jej ojcem a nie jakieś grzeszne osoby?
Chodzi mi o to że jako zabetonowane osoby mogliśmy narobić niezłych szkód w umysłach innych osób.
Szkoda że nie wszyscy to teraz potrafią dostrzec i na chłodno ocenić.
Czarny smok,Tazła,Michu72 i wielu trzeźwo myślących osób ratuje moje nadzieje i dokładnie opisały rzeczy najważniejsze w tym zagadnieniu i jeszcze raz chce im podziękować za te wyważone słowa!


od-nowa

  • Gość
Odp: Pytanie do ex starszych - komitet za niemoralnosc
« Odpowiedź #178 dnia: 10 Maj, 2017, 17:12 »
Jeśli wchodzisz między wrony...... itd.
Dając się wykąpać, dostaliśmy  miano śJ w pełnym tego słowa znaczeniu. Przyjęliśmy to ciasteczko z całym dobrodziejstwem inwentarza i KS też.

Transparent, tak jest wymowny, ale nikt naszych rodzin tam siłą  nie trzyma, są tam bo chcą tam być. Trzeba spojrzeć prawdzie prosto w oczy, mają nas w d..., wolą raj.  :P
Gdy wchodziłam ja i inni, wiele przed nami było zatajone, ukryte, w trakcie wiele sie tez zmienalo itd, wszyscy wiemy o czym mowa.

Wiemy tez, ze dajac sie wykapac, nie bylismy swiadomi tego o czym wspomnialam powyzej.

Transparent owszem jest wymowny i po to by ostrzegac przed ostracyzmem ze strony rodzin śJ, poniewaz nastepuje ten ostracyzm, po wykluczeniu przez komitet sadowniczy, lub po "samowolnym" opuszczeniu, co nie jest tez takie proste, wszyscy to wiemy.

Nikt nas tam nie trzyma mowisz? to prawda, ale ile jest na Forum wypowiedzi ze trzymaja nas tam koligacje rodzinne, lub zwiazane z praca.

Czyli nikt nas tam nie trzyma, a jednak ktos, cos tam trzyma o czym tu na Forum tez bylo pisane wiele, wiele razy, co tam trzyma jednak, niestety.
« Ostatnia zmiana: 10 Maj, 2017, 17:16 wysłana przez od-nowa »


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Pytanie do ex starszych - komitet za niemoralnosc
« Odpowiedź #179 dnia: 10 Maj, 2017, 17:13 »

Czy byliście kiedyś w służbie?
Jeśli tak to czy wiecie jak dużej liczbie osób mogliście zmienić życie?
Dając im traktat lub zachęcając do przyjścia na zebranie może rozbiliście czyjś związek,bo był nie zarejestrowany.
Może jakaś młoda osoba przestała się słuchać rodziców i wychodziła ukradkiem na zebrania?
A może później się od nich odwróciła bo Jehowa jest jej ojcem a nie jakieś grzeszne osoby?
Chodzi mi o to że jako zabetonowane osoby mogliśmy narobić niezłych szkód w umysłach innych osób.


Oczywiście że tak i dlatego należy się tego wstydzić, że mogliśmy doprowadzić do takich sytuacji a nie tłumaczyć się zabetonowaniem. Tak jest w sytuacji zwykłego głosiciela, tak też jest w sytuacji starszych i samego Ciała Kierowniczego.
Przypomnę 1600 przypadków pedofilii w Australii ani jeden przypadek nie zgłoszony przez starszych do władz. To są fakty. Nie można tego tłumaczyć zabetonowaniem. Sąd w Australii tego nie zrozumiał i ja też tego nie rozumiem. To oni z centralą są odpowiedzialni za to i nie zmieni to żadne tłumaczenie. 

« Ostatnia zmiana: 10 Maj, 2017, 17:25 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission