Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jak będzie wyglądało nowe światło w sprawie Pamiątki?  (Przeczytany 17061 razy)

Offline Roszada

Odp: Jak będzie wyglądało nowe światło w sprawie Pamiątki?
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Październik, 2016, 11:37 »
Wg mnie prościej i przyjemniej jest uwolnić 144000 i zrobić z niej symbol.
Tu masz rację. To byłoby najprościej, tym bardziej, że ci ze 144 000 nazwani są "pierwocinami" (Ap 14:4), a więc pierwszymi plonami z pierwszych wieków i na dodatek z 12 pokoleń Izraela.

A więc z czasem mogły zacząć być powoływane, od roku 1919 (nie wcześniej, bo nie istniał niewolnik przed tą datą) dalsze "pierwsze owce" czyli pomazańcy.


Offline Roszada

Odp: Jak będzie wyglądało nowe światło w sprawie Pamiątki?
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Październik, 2016, 14:42 »
Dla Towarzystwa wcale nie jest problemem by do 144 000 zaliczać tylko pomazańców.
Mogą być nimi nawet Żydzi, jak kiedyś uczono.
A pomazańcami mogą być inni bez limitu 144 000.

Początkowo (w latach 1877-1880) Towarzystwo nauczało, że 144 000 to nawróceni „rodowici Żydzi”:

   „W Strażnicy Syjońskiej z czerwca 1880 roku zasugerowano, że grupa 144 000 to rodowici Żydzi nawróceni na chrystianizm przed rokiem 1914. Ale jeszcze w tym samym roku opublikowano zrozumienie bliższe temu, którego trzymamy się obecnie” (Królestwo Boże panuje! 2014 s. 51).

   Wspomniana publikacja z roku 1880 nie nazywa jednak tych stwierdzeń „sugerowaniem”, ale „faktami”:

„Uzasadnieniem przedstawionego tu tematu jest to, że powrót Żydów i czas ucisku stają się wyraźnymi faktami; i wierzy się, że te dwa fakty oznaczać będą, iż w następnych 35 latach nawróci się 144,000 Żydów oraz wielki tłum ze wszystkich narodów, który wyjdzie z wielkiego ucisku lub po nim w swych szatach wybielonych we krwi Baranka – Obj. 7” (ang. Strażnica czerwiec 1880 s. 108 [reprint]).

Podobny pogląd, dotyczący „rodowitych Żydów”, wyraził C. T. Russell w wydanej wspólnie z N. Barbourem angielskiej książce pt. Trzy Światy (patrz The Three Worlds, and the Harvest of This World 1877 s. 148-149).

Tak więc nowe światło co do Pamiątki łatwo wprowadzić zmieniając tożsamość 144 000.


Offline Roszada

Odp: Jak będzie wyglądało nowe światło w sprawie Pamiątki?
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Październik, 2016, 18:38 »
Zapytałem badaczy Pisma Św. wywodzących się z Towarzystwa jak u nich jest ze spożywaniem, wszak też uczą o kilku klasach zbawionych:

Cytuj
Obserwator napisał/a (czyli ja Roszada):   
Jak to jest ze spożywaniem emblematów podczas Pamiątki w zborach różnych grup badaczy i epifanistów?

Czy wszyscy mogą spożywać, czy tylko ci z klasy niebiańskiej?
Pytam w kontekście ŚJ, bo nie wiem czy taki podział istnieje wśród badaczy Pisma Św.
To znaczy, że tylko pomazańcy mogą spożywać, a klasy ziemskie nie.   

Odpowiedź badacza:
Cytuj
Powołanie było jedno.
Wśród badaczy P.Św. nie ma podziału na "przyjmujących" i "oglądających".
Warunkiem jest chrzest przez zanurzenie, a co za tym idzie poświęcenie.

I tu jest furtka dla Towarzystwa na przyszłość, by dopuścić do spożywania wszystkich ochrzczonych.


Offline Elihu

Odp: Jak będzie wyglądało nowe światło w sprawie Pamiątki?
« Odpowiedź #18 dnia: 10 Październik, 2016, 11:55 »
Nie powinni ze 144000 zrobić symbolicznej liczby. Służbę w świątyni pełnili tylko lewici, a użąd kapłański i arcykapłański sprawowali tylko i wyłącznie potomkowie Aarona. Wszystko w świątyni miało być wykonane według dokładnego planu i precyzyjne wraz z szatami arcykapłana. Ziemska świątynia z wszystkimi jej elementami służby jest odzwierciedleniem tej niebiańskiej. Cieniem żeczy mających nadejść. Moim zdaniem..
"..Smakowaliby niedźwiedziom ignoranci. Brawo dla nich, tyle wiedzą, im to starczy, impotenci. Postawiłbym skok na bungee, mocowania lin odkręcił.Zatańczył jak syn Komańczy i wydałbym ryk młodzieńczy"


Offline Roszada

Odp: Jak będzie wyglądało nowe światło w sprawie Pamiątki?
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Październik, 2016, 12:04 »
Nie powinni ze 144000 zrobić symbolicznej liczby. Służbę w świątyni pełnili tylko lewici, a użąd kapłański i arcykapłański sprawowali tylko i wyłącznie potomkowie Aarona. Wszystko w świątyni miało być wykonane według dokładnego planu i precyzyjne wraz z szatami arcykapłana. Ziemska świątynia z wszystkimi jej elementami służby jest odzwierciedleniem tej niebiańskiej. Cieniem żeczy mających nadejść. Moim zdaniem..
urząd
rzeczy

A co szaty arcykapłańskie maja wspólnego z naukami ŚJ?
Poza tym właśnie status lewitów pozwalał ŚJ umieszczać drugą klasę w niebie do roku 1935.
My mamy kogoś więcej niż świątynię. :-\


Offline Elihu

Odp: Jak będzie wyglądało nowe światło w sprawie Pamiątki?
« Odpowiedź #20 dnia: 10 Październik, 2016, 15:55 »
Szybkie pisanie na telefonie nie służy ortografii.
Służba świątynna obrazuje sposób komunikowania się Boga z człowiekiem. Literalne przedstawienie tych wzajemnych relacji na obrazie ziemskiej świątyni pozwala zrozumieć grzeszność rodzaju ludzkiego, potrzebę ustawicznego oczyszczania, wskazując na konieczność docelowego rozwiązania tej kwestii. Uczy również składania dobrowolnych ofiar, płynących z potrzeby serca. Ponadto jest to nauka pokory i bojaźni ludzi wobec Boga jako, że to kapłani w imieniu ludu wstawiali się za nim ze stosowną ofiarą. Każdy człowiek musiał przyjść do kapłana, co wskazuje na przyszłe wstawiennictwo Jezusa za grzeszną ludzkością.
 
Opisy świątyni są bardzo szczegółowe i nieprzypadkowo zwierają dokładne wymiary budowli, jej wnętrza, różnych jej elementów, a także jej wyposażenia. Wszystko ma znaczenie, łącznie z każdym elementem szat arcykapłańskich.

Obraz Świątyni ziemskiej jest odbiciem Świątyni znajdującej się w Niebie:

„I otworzyła się świątynia Boża, która jest w niebie, i ukazała się Skrzynia Przymierza jego w świątyni Jego” (Obj. 11:19 BW*, por. Obj. 14:15, 17, 15:6, 8, 16:1, 17).

O Jezusie powiedziano, iż sprawuje w niej urząd arcykapłański: „jako sługa świątyni i prawdziwego przybytku, który zbudował Bóg, a nie człowiek” (Hebr. 8:2, BW).

„Otóż, gdyby był na ziemi, nie byłby kapłanem, skoro są tu tacy, którzy składają dary według przepisów zakonu; służą oni w świątyni, która jest tylko obrazem i cieniem niebieskiej, jak to zostało objawione Mojżeszowi, gdy miał budować przybytek: Bacz, powiedziano mu, abyś uczynił wszystko według wzoru, który ci został ukazany na górze” (Hebr. 8:4-5, BW).

Wiemy, że od blisko dwóch tysięcy lat nie ma już na ziemi tej niezwykłej budowli (pozostał jedynie niewielki fragment muru zachodniej ściany Świątyni). Jej brak jednak wcale nie oznacza, że wszystko co jej dotyczy straciło znaczenie.
"..Smakowaliby niedźwiedziom ignoranci. Brawo dla nich, tyle wiedzą, im to starczy, impotenci. Postawiłbym skok na bungee, mocowania lin odkręcił.Zatańczył jak syn Komańczy i wydałbym ryk młodzieńczy"


Offline Roszada

Odp: Jak będzie wyglądało nowe światło w sprawie Pamiątki?
« Odpowiedź #21 dnia: 10 Październik, 2016, 16:16 »
No pewnie że wymiary nie są przypadkowe, jak i nieprzypadkowo adwentyści dnia siódmego, epifaniści i inni to akcentują i tym żyją jak cholera.
Tylko czy to ma coś wspólnego z nauką Kościoła I wieku?
Nie widzę tego w Dziejach Apostolskich.
A już do tematu nowego światła u ŚJ, to się ma nijak.

A jaka będzie świątynia w niebie to zobaczymy.
Ja wolę polegać na większym niż świątynia.


Offline Elihu

Odp: Jak będzie wyglądało nowe światło w sprawie Pamiątki?
« Odpowiedź #22 dnia: 11 Październik, 2016, 09:25 »
Ziemska świątynia jest cieniem tej niebiańskiej. Czy jakieś wyznanie tym żyje i to podkreśla nie wiem, wszakże opis tych spraw znajduje się w liście do hebrajczyków. Chyba rozdział 8 niewiem bo nie mam przy sobie teraz. Dla mnie jest to dość istotny temat który aktualnie zgłębiam. Jest to główna myśl omawianych spraw heb8:1.  Z tego tematu.. przynajmniej mi się tak wydaje.. można się dowiedzieć wielu żeczy odnośnie przymierza, kapłaństwa, tego kto jest niewolnikiem jak i o królestwie Bożym.. dopiero zagłębiam się w ten temat Roszado, ale chętnie powymieniam się z tobą spostrzeżeniami. Ale to chyba temat na osobny wątek.
"..Smakowaliby niedźwiedziom ignoranci. Brawo dla nich, tyle wiedzą, im to starczy, impotenci. Postawiłbym skok na bungee, mocowania lin odkręcił.Zatańczył jak syn Komańczy i wydałbym ryk młodzieńczy"


Offline Roszada

Odp: Jak będzie wyglądało nowe światło w sprawie Pamiątki?
« Odpowiedź #23 dnia: 11 Październik, 2016, 09:37 »
Tu się nie ma czym wymieniać. Opis symboliczny jest w Apokalipsie.
Nie tworzę żadnej sekty, więc centrum dla mnie jest w Bogu, a nie w świątyni, którą nie jedna grupa chce zawładnąć i uczynić z niej swój przybytek. ;)


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Jak będzie wyglądało nowe światło w sprawie Pamiątki?
« Odpowiedź #24 dnia: 11 Październik, 2016, 09:40 »
Opisy świątyni są bardzo szczegółowe i nieprzypadkowo zwierają dokładne wymiary budowli, jej wnętrza, różnych jej elementów, a także jej wyposażenia. Wszystko ma znaczenie, łącznie z każdym elementem szat arcykapłańskich.

Obraz Świątyni ziemskiej jest odbiciem Świątyni znajdującej się w Niebie:

„I otworzyła się świątynia Boża, która jest w niebie, i ukazała się Skrzynia Przymierza jego w świątyni Jego” (Obj. 11:19 BW*, por. Obj. 14:15, 17, 15:6, 8, 16:1, 17).

O Jezusie powiedziano, iż sprawuje w niej urząd arcykapłański: „jako sługa świątyni i prawdziwego przybytku, który zbudował Bóg, a nie człowiek” (Hebr. 8:2, BW).

„Otóż, gdyby był na ziemi, nie byłby kapłanem, skoro są tu tacy, którzy składają dary według przepisów zakonu; służą oni w świątyni, która jest tylko obrazem i cieniem niebieskiej, jak to zostało objawione Mojżeszowi, gdy miał budować przybytek: Bacz, powiedziano mu, abyś uczynił wszystko według wzoru, który ci został ukazany na górze” (Hebr. 8:4-5, BW).

Wiemy, że od blisko dwóch tysięcy lat nie ma już na ziemi tej niezwykłej budowli (pozostał jedynie niewielki fragment muru zachodniej ściany Świątyni). Jej brak jednak wcale nie oznacza, że wszystko co jej dotyczy straciło znaczenie.

Wydaje mi się, że trochę mylisz pojęcia i tworzysz poplątaną teologię.
Albowiem zauważ proszę, że Paweł w Hebrajczyków nawiązuje do przenośnego przybytku,
a nie do drugiej świątyni. Teraz nie mam czasu, ale to chyba bardzo istotny szczegół. Są DWIE świątynie.
Jedna dotyczy ofiarowania Baranka i jest z nieciosanych kamieni, druga wyobraża CIAŁO Chrystusowe
- kamienie są starannie ociosane i elementy są zwożone z daleka :)

I właśnie świątynia opisana w Ezechiela to nie wymiary podane Mojżeszowi na Horebie. Paweł pisze o czymś innym
i Ty piszesz o czymś innym
« Ostatnia zmiana: 11 Październik, 2016, 09:42 wysłana przez Abba »


Offline Roszada

Odp: Jak będzie wyglądało nowe światło w sprawie Pamiątki?
« Odpowiedź #25 dnia: 11 Październik, 2016, 09:49 »
Przez to, że opisów świątyni jest kilka, więc różne grupy religijne kombinują, jak można by sobie nowe centrum stworzyć. :)
A dla nas najważniejsze jest to co podaje Biblii ŚJ:

„(...)I nie widziałem w nim świątyni, bo jego świątynią jest Jehowa Bóg, Wszechmocny, a także Baranek.” (Obj 21:22)


Offline Roszada

Odp: Jak będzie wyglądało nowe światło w sprawie Pamiątki?
« Odpowiedź #26 dnia: 11 Październik, 2016, 10:30 »
I może rzeczywiście CK wpadnie na to, jak badacze Pisma Św., że sam chrzest daje przepustkę do spożywania emblematów.

Wtedy rozwiązałby się problem wzrastającej liczby pomazańców.
Bo właściwie niczym oni by się nie różnili od drugich owiec pod względem praktyk.

A obserwatorzy? To będą tylko goście, ludzie jeszcze ze świata, zainteresowani.


Offline Elihu

Odp: Jak będzie wyglądało nowe światło w sprawie Pamiątki?
« Odpowiedź #27 dnia: 11 Październik, 2016, 18:51 »
Macie rację. Myliłem się.
"..Smakowaliby niedźwiedziom ignoranci. Brawo dla nich, tyle wiedzą, im to starczy, impotenci. Postawiłbym skok na bungee, mocowania lin odkręcił.Zatańczył jak syn Komańczy i wydałbym ryk młodzieńczy"


Offline Sebastian

Odp: Jak będzie wyglądało nowe światło w sprawie Pamiątki?
« Odpowiedź #28 dnia: 11 Październik, 2016, 19:56 »
Nie wiem jak obecnie ale kiedyś wiązano spożywanie z nadzieją niebiańską a niespożywanie z nadzieją ziemską. Myślę że ŚJ nie zrezygnują z nadziei ziemskiej.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Odp: Jak będzie wyglądało nowe światło w sprawie Pamiątki?
« Odpowiedź #29 dnia: 11 Październik, 2016, 20:02 »
Nie wiem jak obecnie ale kiedyś wiązano spożywanie z nadzieją niebiańską a niespożywanie z nadzieją ziemską. Myślę że ŚJ nie zrezygnują z nadziei ziemskiej.
Nie muszą rezygnować z nadziei ziemskiej. Wystarczy dodać jej pozwolenie na spożywanie. Mało to rzeczy dodano klasie ziemskiej?
Jeśli dano jej zarządzanie Towarzystwami, doradzanie CK, itd., to czyż chlebek jest wielkim problemem? Na razie tak, ale za 5 czy 10 lat? ;)