Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jak będzie wyglądało nowe światło w sprawie Pamiątki?  (Przeczytany 17051 razy)

Offline Roszada

Jak będzie wyglądało nowe światło w sprawie Pamiątki?
« dnia: 28 Wrzesień, 2016, 18:47 »
Kiedyś napisałem tu na forum takie oto dywagacje o transfuzji:

Jak będzie wyglądać nowe światło w sprawie krwi?

https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=713.0

Dziś przyszło mi do głowy inne światło:

Jak będzie wyglądało nowe światło w sprawie Pamiątki?
Cytuj
Pytania czytelników.
Czy „drugie owce”, należąc do „czeladzi”, tak jak ostatek pomazańców, mogą również jak on spożywać emblematy podczas Pamiątki, korzystając jak ci bracia namaszczeni duchem z całego „pokarmu na czas słuszny”, którym karmi nas „niewolnik wierny i rozumny”?

Przez dziesiątki lat uważaliśmy, że „uczestnikami” Pamiątki mogą być tylko pomazańcy Jehowy. Bracia należący do „drugich owiec” byli wyłącznie „obserwatorami” podczas tej Wieczerzy, czy jak nazwała ich jedna z naszych publikacji „widzami”.
Jednakże od pewnego czasu zauważamy, po wnikliwym studium Słowa Bożego, że „wielka rzesza”, tak jak wielu pomazańców należy również do „czeladzi” Pana.
Pisaliśmy o tym w roku 2013 następująco:
   „»Członkowie czeladzi«: Wszyscy, którzy są karmieni – zarówno pomazańcy, jak i drugie owce” (Strażnica 15.07 2013 s. 22).
   Przypominamy, że wcześniej inaczej rozumieliśmy te kwestie, ale wszyscy wiemy, o czym mówi nam tekst Prz 4:18:
   „W przeszłości nasze publikacje podawały następujące wyjaśnienie: Jezus ustanowił wiernego niewolnika nad członkami czeladzi w dniu Pięćdziesiątnicy 33 roku n.e. Niewolnik – począwszy od tamtego dnia – wyobraża wszystkich pomazańców żyjących na ziemi w dowolnym okresie rozpatrywanych jako grupa. Czeladzią są ci sami pomazańcy rozpatrywani jako jednostki” (Strażnica 15.07 2013 s. 20).

Zauważamy obecnie też, że cała czeladź, składająca się z namaszczonych duchem braci, jak i drugich owiec, karmiona jest tym samym „pokarmem na czas słuszny” przez „niewolnika wiernego i roztropnego”!
   Słowo Boże mówi nam też o „prawdziwym pokarmie” w Ewangelii wg Jana:
„Kto spożywa moje ciało i pije moją krew, ten ma życie wieczne, a ja go wskrzeszę w dniu ostatnim; bo moje ciało jest prawdziwym pokarmem, a moja krew jest prawdziwym napojem” (Jn 6:54, 55).

Wierzymy, że tym „prawdziwym pokarmem” jest nie tylko ten, który spożywamy duchowo poprzez studium naszych publikacji dostarczanych nam przez Ciało Kierownicze, ale mamy na myśli też ten, który od lat spożywają bracia pomazani duchem. Chodzi o emblematy spożywane przez tych ostatnich.
W związku z tym, że zarówno bracia namaszczeni duchem, jak i z „wielkiej rzeszy” wchodzą w skład tej samej „czeladzi”, karmionej przez „niewolnika wiernego i roztropnego”, więc również drugie owce powinni korzystać z pełni pokarmu ze stołu Jehowy.
Wierzymy, że całe zgromadzenie Świadków Jehowy będzie odtąd z radością i godnie uczestniczyć w spożywaniu emblematów podczas najbliższej Pamiątki.
Starszych w zborach prosimy o to by zadbali o możliwość pełnego uczestnictwa wszystkich braci w Pamiątce oraz pouczenia zaproszonych gości i zainteresowanych, że uczestnicząc w tej Wieczerzy stają się oni jedynie „obserwatorami”. :)



Offline Roszada

Odp: Jak będzie wyglądało nowe światło w sprawie Pamiątki?
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Wrzesień, 2016, 22:50 »
Łoj zapomniałem dodatkową argumentację CK zamieścić. ;)
Cytuj
Ale czy przeszkodą w spożywaniu emblematów nie jest brak pomazania duchem świętym przez "drugie owce"?
Ależ nie, "niewolnik wierny i rozumny" już dawno dostrzegł po wnikliwej analizie Pism, że Apostołowie Jezusa Chrystusa brali udział w Wieczerzy i spożywali emblematy jeszcze przed wylaniem na nich ducha Jehowy w dniu Pięćdziesiątnicy.
Tak więc nic nie stoi na przeszkodzie, by do spożywania emblematów została zaproszona też "wielka rzesza" chwalców Jehowy. :)


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Jak będzie wyglądało nowe światło w sprawie Pamiątki?
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Wrzesień, 2016, 23:01 »
Łoj zapomniałem dodatkową argumentację CK zamieścić. ;)
Cytuj
Ale czy przeszkodą w spożywaniu emblematów nie jest brak pomazania duchem świętym przez "drugie owce"?
Ależ nie, "niewolnik wierny i rozumny" już dawno dostrzegł po wnikliwej analizie Pism, że Apostołowie Jezusa Chrystusa brali udział w Wieczerzy i spożywali emblematy jeszcze przed wylaniem na nich ducha Jehowy w dniu Pięćdziesiątnicy.
Tak więc nic nie stoi na przeszkodzie, by do spożywania emblematów została zaproszona też "wielka rzesza" chwalców Jehowy. :)

I po takiej, "już dawno", "wnikliwej analizie Pism"  do dziś  nie dostrzegli, że tam nie było obserwatorów??


 
« Ostatnia zmiana: 28 Wrzesień, 2016, 23:07 wysłana przez Abba »


Offline Światus

Odp: Jak będzie wyglądało nowe światło w sprawie Pamiątki?
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Wrzesień, 2016, 23:18 »
I po takiej, "już dawno", "wnikliwej analizie Pism"  do dziś  nie dostrzegli, że tam nie było obserwatorów??

Co więcej, tam nie było "namaszczonych"...
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Roszada

Odp: Jak będzie wyglądało nowe światło w sprawie Pamiątki?
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Wrzesień, 2016, 09:23 »


I po takiej, "już dawno", "wnikliwej analizie Pism"  do dziś  nie dostrzegli, że tam nie było obserwatorów??
Obserwatorzy byli, ale pod krzyżem. :-\


Offline Roszada

Odp: Jak będzie wyglądało nowe światło w sprawie Pamiątki?
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Wrzesień, 2016, 14:35 »
Dopuszczenie wszystkich do spożywania emblematów spowoduje zahamowanie rozrostu ostatka.

I to byłoby dobre dla CK. Bo obciach, że niby "ostatek" a ostatek rozrasta się od 2006 r. :)


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Jak będzie wyglądało nowe światło w sprawie Pamiątki?
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Wrzesień, 2016, 15:34 »
Dopuszczenie wszystkich do spożywania emblematów spowoduje zahamowanie rozrostu ostatka.

I to byłoby dobre dla CK. Bo obciach, że niby "ostatek" a ostatek rozrasta się od 2006 r. :)

Liberum Veto!
Nie ma szans. Toż spożywanie jest widocznym wyróżnikiem pomazańca od umytego. Ni chu chu nie przejdzie. Prędzej limit poboru zniosą.


Offline Roszada

Odp: Jak będzie wyglądało nowe światło w sprawie Pamiątki?
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Wrzesień, 2016, 16:12 »
Czy Ty człowiecze Boży nie widzisz, że od kilkunastu lat pomazańcy (nie dotyczy CK, które oddziela się od pomazańców) są zrównywani z drugimi owcami.
Przypomnieć ci w czym?


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Jak będzie wyglądało nowe światło w sprawie Pamiątki?
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Wrzesień, 2016, 16:30 »
Ja już nie nadążam, ten rydwan tak pędzi.



Od 1 minuty:32 sekundy RYDWAN pędzi a ODSTĘPCY atakują. Straszne. Jak w książce "Objawienie". W rydwanie pewnie siedzi CK. Aż mnie zmroziło. Goni ich chmara odstępców. Może na kolejnym kongresie puszczą coś takiego, takie nowe światło ;)

« Ostatnia zmiana: 30 Wrzesień, 2016, 16:36 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Roszada

Odp: Jak będzie wyglądało nowe światło w sprawie Pamiątki?
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Wrzesień, 2016, 18:32 »
W tym temacie jest kilka możliwości:

Cytuj
dopuścić drugie owce do spożywania
zaprzestać podawania rosnącej liczby pomazańców, by nie gorszyć tym braci
licencjonować pomazańców
wprowadzić symboliczną liczbę 144 000


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Jak będzie wyglądało nowe światło w sprawie Pamiątki?
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Wrzesień, 2016, 18:58 »
Czy Ty człowiecze Boży nie widzisz, że od kilkunastu lat pomazańcy (nie dotyczy CK, które oddziela się od pomazańców) są zrównywani z drugimi owcami.
Przypomnieć ci w czym?

pomazańcy, jak drugie owce, są czeladzią, czyli wymagają karmienia dożylnego. O to ci chodzi? Ale drugie owce nie mogą spożywać, bo nie są objęte "nowym przymierzem". Za duża rewolucja.

Wg mnie prościej i przyjemniej jest uwolnić 144000 i zrobić z niej symbol.


Offline Roszada

Odp: Jak będzie wyglądało nowe światło w sprawie Pamiątki?
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Wrzesień, 2016, 19:16 »
pomazańcy, jak drugie owce, są czeladzią, czyli wymagają karmienia dożylnego. O to ci chodzi? Ale drugie owce nie mogą spożywać, bo nie są objęte "nowym przymierzem". Za duża rewolucja.

Wg mnie prościej i przyjemniej jest uwolnić 144000 i zrobić z niej symbol.
Ale co Ty przymierze łączysz ze spożywaniem?
Przecież wiesz, że Apostołowie zanim zostali pomazani spożywali.

Zrównania drugich owiec z pomazańcami było kilka, a nie tylko czeladź.
Cytuj
1. Wprowadzono ich jako doradców do CK, a nie innych pomazańców jako doradców.
2. Nadano im zarządzanie wszystkimi korporacjami, a nie innym pomazańcom
3. Odebrano pomazańcom bycie "niewolnikiem" (patrz 6.).
4. Odebrano pomazańcom "mienie", bo ma być ono w przyszłości i dla CK-niewolnika.
5. Odebrano pomazańcom znakowanie z Ez 9, czyli nie różnią się od drugich owiec
6. Czeladzią są pomazańcy i drugie owce, czyli nie różnią się od drugich owiec

To tylko ostatnie obniżanie rangi pomazańców a dorównywanie do nich drugich owiec.
« Ostatnia zmiana: 30 Wrzesień, 2016, 19:44 wysłana przez Roszada »


Offline Roszada

Odp: Jak będzie wyglądało nowe światło w sprawie Pamiątki?
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Wrzesień, 2016, 20:35 »
pomazańcy, jak drugie owce, są czeladzią, czyli wymagają karmienia dożylnego. O to ci chodzi? Ale drugie owce nie mogą spożywać, bo nie są objęte "nowym przymierzem". Za duża rewolucja.
A w ST byli objęci Nowym Przymierzem?
I co spożywali baranka, czy nie?
A baranek kogo symbolizował?

Nie bój się znajdzie się furtka jak się zechce. ;)


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Jak będzie wyglądało nowe światło w sprawie Pamiątki?
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Wrzesień, 2016, 20:39 »
W sumie masz trochę racji... Pożyjemy, zobaczymy..


Offline Roszada

Odp: Jak będzie wyglądało nowe światło w sprawie Pamiątki?
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Wrzesień, 2016, 20:42 »
W sumie masz trochę racji... Pożyjemy, zobaczymy..
Polityka jest taka by jak najbardziej zrównać pomazańców z drugimi owcami.
Tym samym wywyższyć CK, które jedyne i jedynie jest "niewolnikiem wiernym i roztropnym [kiedyś: rozumnym]".

Wiem, że pewnie ta wypowiedź Sędziego nie jest szczera, ale czy dziś któryś członek CK powiedziały o sobie jako "waszym słudze":

"Wasz brat i sługa z łaski Pana, J. F. Rutherford” (Strażnica 15.01 1921 s. 32).
« Ostatnia zmiana: 30 Wrzesień, 2016, 20:48 wysłana przez Roszada »