Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jak będzie wyglądało nowe światło w sprawie Pamiątki?  (Przeczytany 17076 razy)

Offline Roszada

Odp: Jak będzie wyglądało nowe światło w sprawie Pamiątki?
« Odpowiedź #45 dnia: 02 Listopad, 2016, 20:24 »
Ze wszystkiego co napisałeś to jedynie ograniczenia co do liczby lat po chrzcie mogą wyglądać sensownie. Reszta nie ma szans.
Nie takie rzeczy śniły się filozofom.
Jak masz lepsze pomysły dla CK to zaraz podaj, a ja je dopiszę. :)
Ja wymieniam całą paletę, by pokazać jak różne mogą być możliwości.
Inaczej artykuł miałby tylko tytuł i słowa "Reszta nie ma szans". :(


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Jak będzie wyglądało nowe światło w sprawie Pamiątki?
« Odpowiedź #46 dnia: 03 Listopad, 2016, 10:16 »
Włodku, nie mam... Jam skromny odstępca, gdzie mi do światłych 7 umysłów CK. Już oni coś wymyślą, co się głosicielom nie śniło. Strażnica z lutego 2017 daje im możliwość przekręcenia "do gry nogami" każdej, ale to absolutnie każdej doktryny.


Offline Roszada

Odp: Jak będzie wyglądało nowe światło w sprawie Pamiątki?
« Odpowiedź #47 dnia: 03 Listopad, 2016, 10:19 »
łeee a myślałem że zmontujemy kolejne propozycje dla CK. :(
Już mi zbrakło pomysłów. Ale te minimum 3 lata od chrztu na pomazanie, jak Apostołowie to było objawienie. ;D


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Jak będzie wyglądało nowe światło w sprawie Pamiątki?
« Odpowiedź #48 dnia: 03 Listopad, 2016, 10:23 »
łeee a myślałem że zmontujemy kolejne propozycje dla CK. :(

Gdyby oni to jeszcze czytali :D


Offline Roszada

Odp: Jak będzie wyglądało nowe światło w sprawie Pamiątki?
« Odpowiedź #49 dnia: 03 Listopad, 2016, 10:36 »
Gdyby oni to jeszcze czytali :D
Oni nie muszą czytać. Czytają bracia którzy pod wpływem wątpliwości piszą do Nadarzyna, a Nadarzyn dalej.
Mam przykład poprawek w Prowadzenie rozmów (1991, 2001 i elektroniczna wersja), gdzie wytknęliśmy błędy i zostały poprawione, bo był obciach.

To nie Nadarzyn czytał. To czytali bracia starsi i dyskutujący z ludźmi, którzy im na podstawie naszych materiałów wytykali pewne kwestie i błędy.
A ich sumienie gryzło i pisali do Nadarzyna.
Sam znałem nadzorcę, który podczas dyskusji ze mną powiedział, że napisze do Nadarzyna w pewnej sprawie którą poruszaliśmy. Nie wiem czy napisał, ale jeśli go sumienie gryzło, to pewnie tak.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Jak będzie wyglądało nowe światło w sprawie Pamiątki?
« Odpowiedź #50 dnia: 03 Listopad, 2016, 10:45 »
Mam przykład poprawek w Prowadzenie rozmów (1991, 2001 i elektroniczna wersja), gdzie wytknęliśmy błędy i zostały poprawione, bo był obciach.

O, ciekawe, załóż wątek o tym.


Efezjan

  • Gość
Odp: Jak będzie wyglądało nowe światło w sprawie Pamiątki?
« Odpowiedź #51 dnia: 03 Listopad, 2016, 16:16 »
     A to ile chleba trzeba by było upiec i wina kupić, na Pamiątkę, jak tak wszyscy zaczęliby spożywać
     emblematy??? Dopiero by się zaczęła jazda ... rydwanem Jehowy  ... ;D ;D ;D
Hmm. A w KK, ilu ludzi przyjmuje Eucharystię? Miliony dziennie pewnie /ponad miliard katolików jest/ i jakoś nie ma problemu. A dla tej garstki świadków miałby być? Nie rozumiem..., Estero.


Offline Światus

Odp: Jak będzie wyglądało nowe światło w sprawie Pamiątki?
« Odpowiedź #52 dnia: 03 Listopad, 2016, 16:47 »
Skoro ŚJ przestrzegają tak dokładnie wszystkiego, że datę wyliczają wg starego kalendarza, to na Pamiątce powinni jeść i pić WYŁĄCZNIE NIENAMASZCZENI. W czasie Ostatniej Wieczerzy ani jeden apostoł nie był jeszcze namaszczony.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Roszada

Odp: Jak będzie wyglądało nowe światło w sprawie Pamiątki?
« Odpowiedź #53 dnia: 03 Listopad, 2016, 16:49 »
Skoro ŚJ przestrzegają tak dokładnie wszystkiego, że datę wyliczają wg starego kalendarza, to na Pamiątce powinni jeść i pić WYŁĄCZNIE NIENAMASZCZENI. W czasie Ostatniej Wieczerzy ani jeden apostoł nie był jeszcze namaszczony.
No ale na następnych Wieczerzach już byli namaszczeni, czyli mogliby jedni i drudzy spożywać. Toć jedni i drudzy ochrzczeni. :-\


Offline Światus

Odp: Jak będzie wyglądało nowe światło w sprawie Pamiątki?
« Odpowiedź #54 dnia: 03 Listopad, 2016, 16:59 »
No ale na następnych Wieczerzach już byli namaszczeni, czyli mogliby jedni i drudzy spożywać. Toć jedni i drudzy ochrzczeni. :-\

Wydaje mi się, że w Biblii nie ma zakazu spożywania przez drugie owce? U Pawła jest tylko o niegodnym spożywaniu czyli bez szacunku.
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Tusia

  • Gość
Odp: Jak będzie wyglądało nowe światło w sprawie Pamiątki?
« Odpowiedź #55 dnia: 03 Listopad, 2016, 17:36 »
Wydaje mi się, że w Biblii nie ma zakazu spożywania przez drugie owce? U Pawła jest tylko o niegodnym spożywaniu czyli bez szacunku.

"Dlatego też kto spożywa chleb lub pije kielich Pański niegodnie, winny będzie Ciała i Krwi Pańskiej"(1 Kor 11, 27)

Tekst klasyczny na potwierdzenie rzeczywistej obecności Chrystusa w Eucharystii.

"Kto bowiem spożywa i pije nie zważając na Ciało [Pańskie], wyrok sobie spożywa i pije." (1 Kor 11, 29)

Tzn. bez należytego uświadomienia sobie, że spożywa prawdziwe Ciało i pije prawdziwą Krew Chrystusa.


Offline Roszada

Odp: Jak będzie wyglądało nowe światło w sprawie Pamiątki?
« Odpowiedź #56 dnia: 03 Listopad, 2016, 18:16 »
Wydaje mi się, że w Biblii nie ma zakazu spożywania przez drugie owce? U Pawła jest tylko o niegodnym spożywaniu czyli bez szacunku.
Ja bym nawet ufundował nagrodę, aby pokazano w NT, że tam zakazano "innym owcom" (dla ŚJ "drugim owcom", co sugeruje że gorsze :-\) spożywać Wieczerzę Pańską.


Offline Roszada

Odp: Jak będzie wyglądało nowe światło w sprawie Pamiątki?
« Odpowiedź #57 dnia: 23 Listopad, 2016, 19:01 »
A jednak to nie ja wymyśliłem kombinowanie nad nowym światłem o emblematach dla drugich owiec, ale już pewnie w CK to próbowano przepchnąć. ;)

*** w85/4 s. 12  ***
Pojawiały się sugestie, że wielka liczebnie i stale rosnąca klasa „drugich owiec” powinna mieć udział w spożywaniu emblematów. Oparto je na rozumowaniu, że skoro ‛zakon ma cień przyszłych dóbr’ i skoro według jednego z wymagań tegoż Prawa Paschę mieli obchodzić zarówno Izraelici, jak też obrzezani cudzoziemscy przybysze, to w takim razie obie grupy ludzi o usposobieniu owiec, wchodzące w skład „jednej trzody” i podlegające „jednemu pasterzowi”, obowiązane są uczestniczyć w symbolach Pamiątki (Hebr. 10:1, Biblia gdańska; Jana 10:16; Liczb 9:14). W związku z tym zachodzi ważne pytanie: Czy Pascha była pierwowzorem Pamiątki?

U kogo te sugestie się pojawiły?
Czy coś już przed 1980 R. Franz nie napomknął na ten temat. :-\
« Ostatnia zmiana: 23 Listopad, 2016, 19:11 wysłana przez Roszada »


Offline Roszada

Odp: Jak będzie wyglądało nowe światło w sprawie Pamiątki?
« Odpowiedź #58 dnia: 23 Listopad, 2016, 19:34 »
Pisałem, że zaprzestanie podawania liczby spożywających, też byłoby objawem jakiegoś nowego światła. ŚJ poszliby w samopas i nikt by ich nie sprawdzał. ;)
Ale:

Zaprzestanie podawania omawianych danych byłoby zerwaniem z tradycją obecną w Towarzystwie Strażnica co najmniej od roku 1915.

Cytuj
Jednak lokalnie takie zarzucenie podawania danych ma już miejsce od dawna. W USA po raz ostatni liczbę spożywających ujawniono w roku 1994 (patrz ang. Nasza Służba Królestwa Nr 8, 1994 s. 2 [3535 osób]), a w Polsce rok 2004 był końcem tej tradycji (patrz Nasza Służba Królestwa Nr 8, 2004 s. 2 [79 osób])
.


Offline Estera

Odp: Jak będzie wyglądało nowe światło w sprawie Pamiątki?
« Odpowiedź #59 dnia: 23 Listopad, 2016, 19:42 »

Zaprzestanie podawania omawianych danych byłoby zerwaniem z tradycją obecną w Towarzystwie Strażnica co najmniej od roku 1915.
.
    Najgorsze, że akurat w tej kwestii, to nie ma się czym chwalić, to takie niewygodne dane do publicznej wiadomości.
    Bo liczba tych pomazańców z roku na rok, ostatnio rośnie.
    A wycofać się z tych szumnych danych, teraz trudno.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.