Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zebranie statutowe WTS 2016  (Przeczytany 21433 razy)

Offline Woland

Odp: Zebranie statutowe WTS 2016
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Wrzesień, 2016, 16:49 »
Mówisz masz:

Kamienowanie? Była taka zasada, grzeszników się kamienowało, a wiadomo zasady są niezmienne.
Chociaż w dzisiejszych czasach może to być uznane za okrutne, to po czyjej stronie staniemy? Czy jesteśmy gotowi, bez względu na konsekwencje trzymać się wysokich mierników Jehowy?
Dzisiaj mamy możliwość powrotu do organizacji, dlatego po wielu modlitwach CK kierowane nieomylnym Duchem Świętym, zatwierdziło że kamienowanie za grzechy lekkie będzie symboliczne, garścią piasku przez każdego pełnoprawnego członka zboru. Natomiast za najcięższe grzechy (czytaj odstępstwo), ostatecznym kamienowaniem.

Nie odpłynęłam za bardzo?

dwa otoczaki i torbę żwiru poproszę!


Offline Lila

Odp: Zebranie statutowe WTS 2016
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Wrzesień, 2016, 16:51 »
Żwirek dla kota się liczy?
Używany.


Offline Dietrich

Odp: Zebranie statutowe WTS 2016
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Wrzesień, 2016, 16:59 »
A może wkrótce w jworgu  będzie jak w Monthy Pythonie: kamienowanko czy ukrzyżowanko?


Offline zaocznie wywalony

Odp: Zebranie statutowe WTS 2016
« Odpowiedź #18 dnia: 28 Wrzesień, 2016, 17:08 »
Żwirek dla kota się liczy?
Używany.
Nie no, tego się po Tobie nie spodziewałem.
Używany żwirek dla kota ?
Toż to dopiero okrucieństwo - nie zabije, ale za to jaka to broń chemiczno-biologiczna. SADYZM  :o
 ;D


Offline Lila

Odp: Zebranie statutowe WTS 2016
« Odpowiedź #19 dnia: 28 Wrzesień, 2016, 17:09 »
Wiem!
Zainspirowaliście mnie. To wszystko da się połączyć.
Od teraz na zgromadzeniach zamiast chrztu będzie specjalny wykład poświęcony różnym technikom karania delikwenta, w tym także kamienowaniu. Po czym, po odśpiewaniu pieśni i modlitwie nastąpi publiczny lincz odstępców.
W tym czasie zwykli grzesznicy, których przewinienia nie zostały uznane za wymagające uśmiercenia, będą siedzieć w specjalnym sektorze. Wśród nich będą pedofile, mordercy, gwałciciele.


Offline Lila

Odp: Zebranie statutowe WTS 2016
« Odpowiedź #20 dnia: 28 Wrzesień, 2016, 18:14 »
Nie no, tego się po Tobie nie spodziewałem.
Używany żwirek dla kota ?
Toż to dopiero okrucieństwo - nie zabije, ale za to jaka to broń chemiczno-biologiczna. SADYZM  :o
 ;D

Masz rację. Dlatego doskonale się nadaje do "naznaczania" braci.
W ten sposób wszyscy już z daleka będą wiedzieć, z kim mają do czynienia :)
Lepszy byłby skunks, ale nie znam nikogo kto miałby skunksy sikające do kuwety ;)





Przy okazji doznałam kolejnego natchnienia i będę przemawiać :)
A oto co ujrzałam w swoim widzeniu.

Ujrzałam salę królestwa, a przed nią długą kolejkę. A kolejka była długa, ale nie za bardzo.
W kolejce tej stali bracia i siostry starcy i młodzieńcy, a liczba ich, której nikt nie był w stanie zliczyć, wynosiła około 100.
I zobaczyłam jak każdy z nich trzymał w ręku zwój. A zwój był mały, plastikowy i się nie zwijał.
A każdy, kto miał ów zwój podchodził do sali, u wejścia do której stał brat z plakietką. A brat z plakietką trzymał w ręku terminal. A każdy z kolejki podchodził do niego i dawał swój zwój plastikowy, a brat z plakietką dawał mu zwój papierowy. Każdy, kto otrzymał zwój papierowy mógł przestąpić próg sali królestwa i dostąpić wspaniałej w niej obecności.

Ponadto co ujrzałam w sali. A w sali była mała sala. A w małej sali ustawiona była mała budka. A budka ta mieściła dwie osoby, a osoby oddzielone od siebie były zasłoną wykonaną z najwyższej jakości płyty mdf, a w płycie tej liczne były otwory, przez które osoby mogły się widzieć i słyszeć, ale osoby miały wrażenie, że się nie widzą. A wrażenie było przemożne.
I każdy, kto miał zwój papierowy i dostąpił wspaniałej obecności w sali dużej, wchodził do sali małej, do budki z zasłoną i składał sprawozdanie bratu za zasłoną. A brat za zasłoną wszystko nagrywał i czynił zapiski.



Drodzy,
tak w skrócie - prorokuję wprowadzenie spowiedzi.
Bilety wstępu na salę są dodatkiem. Myślę, że ta część proroctwa może się spełnić, a może nie.
Dodatkowo prorokuję wprowadzenie nowego stanowiska - siostry starszej. Zgodnie z przepychanką słowną w Australii, siostra taka będzie zbierała wywiad z ofiarami gwałtów i pedofilii, po czym bezpośrednio będzie mogła zdać sprawozdanie gronu starszych, a zaraz potem swoim koleżankom.


Offline Światus

Odp: Zebranie statutowe WTS 2016
« Odpowiedź #21 dnia: 28 Wrzesień, 2016, 20:45 »
Jak to się człowiek może pomylić  :P
W kolejności czytania, najpierw pomyślałem, że zwój to tablet, a potem że budka to "Jaskinia wiatrów"  ;D

Pisz więcej takich apokaliptycznych przepowiedni, może na temat samego WTS  :)

A za lata dwa i miesięcy sześć
Do bram Warwick
Zapuka komornik
I sam Niewolnik
Nie będzie miał co jeść  ;D
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Lila

Odp: Zebranie statutowe WTS 2016
« Odpowiedź #22 dnia: 29 Wrzesień, 2016, 03:23 »
Jak to się człowiek może pomylić  :P
W kolejności czytania, najpierw pomyślałem, że zwój to tablet, a potem że budka to "Jaskinia wiatrów"  ;D

Pisz więcej takich apokaliptycznych przepowiedni, może na temat samego WTS  :)

A za lata dwa i miesięcy sześć
Do bram Warwick
Zapuka komornik
I sam Niewolnik
Nie będzie miał co jeść  ;D


No to masz od razu nowe światło :)

Drodzy bracia, najprawdopodobniej wizja ta ma podwójne spełnienie.
Pierwotna budka z zasłoną oznacza konfesjonał. Ponowne spełnienie proroctwa oznaczać będzie Jaskinię Wiatrów.
Natomiast zwój papierowy w pierwszym spełnieniu oznacza bilet, ale wszystko wskazuje na to, że może on znaleźć ponowne spełnienie w Jaskini Wiatrów.

Bracia,
Jaka nauka dla nas płynie z tego proroctwa?
Otóż i tak wszystko o kant d€&y rozbić.


Offline Roszada

Odp: Zebranie statutowe WTS 2016
« Odpowiedź #23 dnia: 29 Wrzesień, 2016, 16:41 »
Ponoć mają wydać nową książkę o proroctwach, zastępującą poprzednie, w tym "Wspaniały finał Objawienia". Jeśli tak będzie, to prawdopodobnie pojawią się też jakieś nowe światła jeśli chodzi o te proroctwa. Ale to nic pewnego, co będzie to się okaże za parę dni :).
Ja już dawno pisałem, że do wymiany jest komentarz do księgi Ezechiela tzn. „Narody mają poznać, że Ja jestem Jehowa” – Jak?, bo on się kończył na XX wieku:

Już wkrótce, jeszcze w naszym XX wieku, rozgorzeje »walka w dzień Jahwe« przeciw współczesnemu odpowiednikowi Jeruzalem, to znaczy przeciw chrześcijaństwu. (...) Wszystkich religiantów liczących na to, że chrześcijaństwo cieszy się uznaniem u Boga, wojenny »miecz« Jehowy »wytnie« z tej pozycji, którą przypisują chrześcijaństwu jego duchowni. Jednakże »miecz« Jehowy zostanie dobyty nie tylko przeciw zwolennikom chrześcijaństwa. Ugodzi także we »wszelkie ciało od południa /chrześcijaństwa/ aż do północy«. Religianci stanowiący całą resztę światowego imperium religii fałszywej poczują cięcia ostrza »miecza« Jehowy. Nie uchroni ich od tego fakt, że nie są chrześcijanami” („Narody mają poznać, że Ja jestem Jehowa” – Jak? 1974 [ang. 1971] s. 143).

Ten komentarz do Izajasza też się zdezaktualizował a był wydany w 2001 r.

*** ip-2 rozdz. 9 s. 128 ***
Prorok Malachiasz zapowiedział, że taki proces uszlachetniania będzie połączony z przyjściem Jehowy do Jego świątyni (Malachiasza 3:1-4). Spełniło się to w roku 1918.

A g... prawda, bo teraz od 2013 uczą, że spełniło się od roku 1914.

To samo Wspaniały finał...

*** re rozdz. 6 s. 31 ***
Wszystko wskazuje na to, że jakieś trzy i pół roku później, w roku 1918, Jehowa w towarzystwie Jezusa jako „Anioła Przymierza” przybył na sąd do swej duchowej świątyni

A g... prawda, bo teraz od 2013 uczą, że spełniło się od roku 1914 i nawet go widać wtedy nie zauważyli, ale jak się ewakuował to dostrzegli. ;D

To samo dotyczy Daniela.
Nic już nie jest w pełni aktualne. :(
« Ostatnia zmiana: 29 Wrzesień, 2016, 16:44 wysłana przez Roszada »


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Zebranie statutowe WTS 2016
« Odpowiedź #24 dnia: 29 Wrzesień, 2016, 19:25 »
I wszystko jasne


Offline Jaaqob

Odp: Zebranie statutowe WTS 2016
« Odpowiedź #25 dnia: 01 Październik, 2016, 09:43 »
Czy to dzisiaj?  Dzisiaj się dowiemy co wydali itd?


Offline Światus

Odp: Zebranie statutowe WTS 2016
« Odpowiedź #26 dnia: 01 Październik, 2016, 14:19 »
Zasiada Niewolnik
nad kawiorem z Dniepru
i myśli co zrobić
By się lud w szwach nie pruł.

A tak było pięknie...
Gdy kangur wyskoczył!!!
I znów spora grupa
przejrzała na oczy.

Bo trzeba tu przyznać,
że zapach był brzydki
gdy doszła Komisja
do kłębka od nitki.

Gdy wierzyć przestali,
że "kanał" że "pale",
stawili się chętnie...
w Odstępców Oddziale.

Są ludźmi wolnymi -
nikt nic im nie każe -
z głowami pełnymi
od planów i marzeń.

A reszta wciąż słucha
co powie Niewolnik
czas miło spędzając
w siedzibie swej w Warwick.

Co znowu wymyśli
ten Car-Samozwaniec?
Jak jeszcze skuteczniej
nakładać kaganiec...
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline M

Odp: Zebranie statutowe WTS 2016
« Odpowiedź #27 dnia: 01 Październik, 2016, 20:02 »
Zapewne dowiemy się czegoś jutro, bo rzecz się dzieje w USA, u nich jest dopiero 14:00. Z tego co mi wiadomo to spotkanie  zaczęło się 4-5 godzin temu, nie wiem jak długo będzie trwało. Ponoć zapowiedzieli już wydanie nowego [zaktualizowanego o nowe pieśni] śpiewnika.

Jak będę wiedział coś więcej to napiszę :).

Edit: Ponoć hasło roczne na rok 2017 to Psalm 37:3:

Cytuj
Ufaj Jehowie i czyń dobrze;
mieszkaj na ziemi i postępuj wiernie
« Ostatnia zmiana: 01 Październik, 2016, 20:09 wysłana przez M »


Offline Roszada

Odp: Zebranie statutowe WTS 2016
« Odpowiedź #28 dnia: 01 Październik, 2016, 20:11 »
Ponoć zapowiedzieli już wydanie nowego śpiewnika.
Poszaleli z tymi śpiewnikami.
Już tylko śpiewać im się chce.
Toć dopiero co wydali:

*** dx86-14 Publikacje Towarzystwa Strażnica ***
2009: Śpiewajmy Jehowie:
2014: Śpiewajmy Jehowie (zapowiedź rewizji): km 12/14 7

*** km 12/14 s. 7 ak. 2 Nowe pieśni wysławiające Jehowę ***
Może zastanawiasz się, dlaczego trzeba wprowadzić zmiany w śpiewniku. Jest kilka powodów. Przede wszystkim stale pogłębia się nasze zrozumienie Biblii, a to może wpływać na treść naszych pieśni (Prz. 4:18). Poza tym zrewidowano Przekład Nowego Świata w języku angielskim, a wiele wyrażeń i zwrotów użytych w obecnym śpiewniku zaczerpnięto z wcześniejszego wydania. Dlatego trzeba dostosować słownictwo pieśni do zrewidowanego tekstu Biblii. A ponieważ wiąże się to z dużymi zmianami, przy tej okazji zdecydowano dodać do śpiewnika kilkanaście utworów.

I go w necie publikują w odcinkach.
Na polskiej płycie Wt. Lib. jest już 18 pieśni.

« Ostatnia zmiana: 01 Październik, 2016, 20:13 wysłana przez Roszada »


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Zebranie statutowe WTS 2016
« Odpowiedź #29 dnia: 01 Październik, 2016, 20:13 »
Poszaleli z tymi śpiewnikami.

Nowego, tj. starego + nowe pieśni pewnie, które już są przecie na jworgu i je na zebraniach się normalnie śpiewa.