Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zebranie statutowe WTS 2016  (Przeczytany 21512 razy)

Offline M

Odp: Zebranie statutowe WTS 2016
« Odpowiedź #45 dnia: 02 Październik, 2016, 11:12 »
A kiedy zaczną studiować? ;)

Zaczęli w zeszłym tygodniu.


Offline Roszada

Odp: Zebranie statutowe WTS 2016
« Odpowiedź #46 dnia: 02 Październik, 2016, 11:31 »
Zaczęli w zeszłym tygodniu.
Wreszcie... bo już 2 lata minęły od wydania i zanim skończą to posypią się nowe światła i będzie nieaktualna. :)
To się swej historii trochę nauczą, choć wygumkowaną o 2/3 w stosunku do ŚJ głosiciele Królestwa z 1995. ;)


Offline Jaaqob

Odp: Zebranie statutowe WTS 2016
« Odpowiedź #47 dnia: 02 Październik, 2016, 11:42 »
Już zaczęli.
Byłem na zebraniu w zeszłym tygodniu, akurat jak studiowali o tym pokoleniu. Mówca skomentował wypowiedź jednego brata "Zasiałeś sporo wątpliwości, nie dobrze..." :P

Książka o Jezusie nie jest publikacją do studium - nie ma pytań do akapitów. Sądzę że sporo będą jej używać na zebraniach Życia i służby, kiedy przyjdzie czas na ewangelie. Po to tez zastąpili nią "największego".

« Ostatnia zmiana: 02 Październik, 2016, 11:45 wysłana przez Jaaqob »


Offline Roszada

Odp: Zebranie statutowe WTS 2016
« Odpowiedź #48 dnia: 02 Październik, 2016, 11:46 »
Całkiem zapomniałem, że tam jest wykład o pokoleniu.
Historyczna książka, a nie wspomnieli, że były inne pomysły na pokolenie w przeszłości. :)
Udają, że tak od zawsze uczyli. ;)


Offline Jaaqob

Odp: Zebranie statutowe WTS 2016
« Odpowiedź #49 dnia: 02 Październik, 2016, 11:47 »
Całkiem zapomniałem, że tam jest wykład o pokoleniu.
Historyczna książka, a nie wspomnieli, że były inne pomysły na pokolenie w przeszłości. :)
Udają, że tak od zawsze uczyli. ;)

No brat własnie powiedział coś w tym stylu, że "Kiedy zaczynałem poznawać Biblię w latach 90. zaczęliśmy inaczej rozumieć tę kwestię, potem było nowe spojrzenie, potem kolejne, a teraz rozumiemy to inaczej i w sumie nie wiadomo co przyniesie przyszłość..."

Jeszcze jakiś starszy brat podniósł rękę i zaczął mówić jak rozumiano to za jego czasów (chyba lata 60.) ale prowadzący szybko wrzucił to pod dywan mówiąc ze "No tak, tak, tak kiedyś uczyliśmy."
« Ostatnia zmiana: 02 Październik, 2016, 11:51 wysłana przez Jaaqob »


Offline Roszada

Odp: Zebranie statutowe WTS 2016
« Odpowiedź #50 dnia: 02 Październik, 2016, 11:51 »
Cytuj
w sumie nie wiadomo co przyniesie przyszłość
To były najlepsze słowa. :)
A może wiadomo. ;)


Offline Jaaqob

Odp: Zebranie statutowe WTS 2016
« Odpowiedź #51 dnia: 02 Październik, 2016, 11:55 »
Ten ogrom zmian teraz to taki kolejny argument na to żeby jeszcze trochę "poczekać na Jehowę"... Zabawiają ich nimi jak dzieci w przedszkolu... Patrzcie, tutaj nowa piosenka, uczcie się, ooo nowa Biblia z bajerami na jw.org... ahhh jakie piękne obrazki w strażnicy...

ogłoszono wydanie nowego śpiewnika zawierającego 151 pieśni (w tym 135 starych, choć niektóre były nieznacznie modyfikowane); zostaną też wydane pliki wideo zawierające tekst i muzykę, które prawdopodobnie będą puszczane podczas zebrań[/li][/list]
Czyli mamy rozumieć, że niektóre z nowych pieśni, a było ich 19, pójdą do lamusa? Po co było je publikować, skoro jeśli zostaje 135 pieśni, to z tych nowych zostanie tylko 16 zostanie?
« Ostatnia zmiana: 02 Październik, 2016, 12:07 wysłana przez Jaaqob »


Offline Roszada

Odp: Zebranie statutowe WTS 2016
« Odpowiedź #52 dnia: 02 Październik, 2016, 12:25 »
Ja rozumiem że te 16 to już awansem publikowane, a reszta wyjdzie niebawem jak ułożą. ;)


Offline Lila

Odp: Zebranie statutowe WTS 2016
« Odpowiedź #53 dnia: 02 Październik, 2016, 13:23 »
Oni są niepoważni z tym śpiewnikiem. Powinni się już dawno jorgnąć, że pieśni powinny być maksymalnie uniwersalne, z tekstem bezwzględnym, który zawsze będzie dla tego wyznania prawdziwy.
Nie podejrzewam, żeby każdy śpiewający zwracał uwagę na treść pieśni. Często się śpiewa bezmyślnie, nie analizując specjalnie słów. Tymczasem zmieniając słowa, zwracają jeszcze bardziej uwagę na zmiany.
I o ile zmiana w książkach, które mają po 20-30 lat jeszcze jakoś ujdzie, o tyle zmiana nowego śpiewnika jest podejrzana.


Offline Agalloch

Odp: Zebranie statutowe WTS 2016
« Odpowiedź #54 dnia: 02 Październik, 2016, 13:37 »
Oni są niepoważni z tym śpiewnikiem. Powinni się już dawno jorgnąć, że pieśni powinny być maksymalnie uniwersalne, z tekstem bezwzględnym, który zawsze będzie dla tego wyznania prawdziwy.

W takim układzie murowanym kandydatem byłaby pieśń o coraz jaśniejszym świetle :) Czego by chłopcy jeszcze nie powymyślali, "dziś coraz jaśniejsze jest światło" zawsze będzie można z wdzięcznością i radością zaintonować :)


Offline Roszada

Odp: Zebranie statutowe WTS 2016
« Odpowiedź #55 dnia: 02 Październik, 2016, 14:10 »
Poza tym co wspólnego z nowym śpiewnikiem ma wydanie nowej Biblii.
Czy w pieśniach wersety cytują?

*** km 12/14 s. 7 ak. 2 Nowe pieśni wysławiające Jehowę ***
Może zastanawiasz się, dlaczego trzeba wprowadzić zmiany w śpiewniku. Jest kilka powodów. Przede wszystkim stale pogłębia się nasze zrozumienie Biblii, a to może wpływać na treść naszych pieśni (Prz. 4:18). Poza tym zrewidowano Przekład Nowego Świata w języku angielskim, a wiele wyrażeń i zwrotów użytych w obecnym śpiewniku zaczerpnięto z wcześniejszego wydania. Dlatego trzeba dostosować słownictwo pieśni do zrewidowanego tekstu Biblii. A ponieważ wiąże się to z dużymi zmianami, przy tej okazji zdecydowano dodać do śpiewnika kilkanaście utworów.

Ludzie dzieci, to już innego nazewnictwa w pieśniach nie może być niż w najnowszej Biblii?
Toć to śmiechu warte.
Pieśni są zupełnym innym rodzajem literackim.
To jakaś obsesja na nowości. :(


Offline Technolog

Odp: Zebranie statutowe WTS 2016
« Odpowiedź #56 dnia: 02 Październik, 2016, 19:18 »
Oni są niepoważni z tym śpiewnikiem. Powinni się już dawno jorgnąć, że pieśni powinny być maksymalnie uniwersalne, z tekstem bezwzględnym, który zawsze będzie dla tego wyznania prawdziwy.
Nie podejrzewam, żeby każdy śpiewający zwracał uwagę na treść pieśni. Często się śpiewa bezmyślnie, nie analizując specjalnie słów. Tymczasem zmieniając słowa, zwracają jeszcze bardziej uwagę na zmiany.
I o ile zmiana w książkach, które mają po 20-30 lat jeszcze jakoś ujdzie, o tyle zmiana nowego śpiewnika jest podejrzana.
Nowe pieśni są uniwersalne i wieczne, połowa jest o głoszeniu.
A no i największe hity, które wstydził bym się pokazać komuś, kto zapyta jakie macie pieśni: 140, 145.
W 145 zmieniając nieco słowa można dopasować do większości pracujących ludzi.


Offline Deborah

Odp: Zebranie statutowe WTS 2016
« Odpowiedź #57 dnia: 03 Październik, 2016, 18:29 »
A no i największe hity, które wstydził bym się pokazać komuś, kto zapyta jakie macie pieśni: 140, 145.
140 - pieśń o nierealnym życiu pioniera, który dzień w dzień od rana do wieczora głosi z uśmiechem na ustach - zgodna z propagandą WTS, że ŚJ to najszczęśliwszy lud na ziemi, wykonujący najlepszą pracę, jaką można sobie wyobrazić.

Natomiast pieśń 145 - "Spać się chce..." ;) to całkowite zaprzeczenie tej idei, bo jeżeli jakaś praca nas uszczęśliwia, to nie trzeba się "przygotowywać, by myśleć pozytywnie", "starać się już od rana", przełamując wewnętrzny opór, bo za oknem leje i po prostu najzwyczajniej się nie chce. :o


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Zebranie statutowe WTS 2016
« Odpowiedź #58 dnia: 03 Październik, 2016, 18:42 »
140 - pieśń o nierealnym życiu pioniera, który dzień w dzień od rana do wieczora głosi z uśmiechem na ustach - zgodna z propagandą WTS, że ŚJ to najszczęśliwszy lud na ziemi, wykonujący najlepszą pracę, jaką można sobie wyobrazić.

Natomiast pieśń 145 - "Spać się chce..." ;) to całkowite zaprzeczenie tej idei, bo jeżeli jakaś praca nas uszczęśliwia, to nie trzeba się "przygotowywać, by myśleć pozytywnie", "starać się już od rana", przełamując wewnętrzny opór, bo za oknem leje i po prostu najzwyczajniej się nie chce. :o

Niby szczęśliwy, a jednak w depresji.
To tak jak z za krótką kołdrą:
Jak naciągniesz na ramiona, to d... ci zmarznie.
I tak żle, i tak niedobrze.
Czyli to wszystko nie trzyma się kupy.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Zebranie statutowe WTS 2016
« Odpowiedź #59 dnia: 04 Październik, 2016, 19:13 »
Jak pamiętacie, śpiewnik został zmieniony ze względów "doktrynalnych". Jedna z doktryn - najwyraźniej - dotyczy kasy. Oto porównanie treści pieśni przed i po zmianie:




Po polsku ta zwrotka leci tak:
Niech ma stopa, moja dłoń
wolę Twoją czyni wciąż.
Niech mój głos opiewa Cię,
pieśnią Ciebie sławić chcę


Mam propozycję dla Działu Tłumaczeń gotowej zmiany
Niech ma stopa, moja dłoń
wolę Twoją czyni wciąż.
Niech mój głos opiewa Cię,
kasą Ciebie sławić chcę


Roszada, masz nowe światło w sprawie kasy. Wpisz że to rok 2016 :D :D :D