Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: JW Broadcasting - audycja z sierpnia 2016  (Przeczytany 16524 razy)

Offline M

JW Broadcasting - audycja z sierpnia 2016
« dnia: 01 Sierpień, 2016, 20:59 »
Do obejrzenia po polsku TUTAJ.

Nie mam czasu opisywać całości, obejrzyjcie ten fragment. Cytuję:

Lojalności wobec Jehowy możemy dowodzić przez lojalność wobec "niewolnika wiernego i roztropnego", czyli Ciała Kierowniczego. Jehowa i Jezus posługują się "niewolnikiem wiernym i roztropnym", by karmić nas duchowo, więc jesteśmy winni "niewolnikowi" lojalność.

Od tego, jak słuchamy 'wiernego niewolnika' zależy nasza przyjaźń z Bogiem. Tak naprawdę od tego zależy nasze życie.

Nie mam więcej pytań :o


Offline Roszada

Odp: JW Broadcasting - audycja z sierpnia 2016
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Sierpień, 2016, 21:02 »
Oni oszaleli, toć ciągle o lojalności niewolnikowi.
Czują, że ich godzina nadeszła, że uciekają owieczki i to stadami. ;)
To się robi kult CK. :-\


Offline janeczek

Odp: JW Broadcasting - audycja z sierpnia 2016
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Sierpień, 2016, 21:22 »
To wygląda żałośnie naprawde musi być słabo z nimi bo oni zdają sobie sprawe że teoretycznie dawniej to norma była osoby bendące w organizacj znają biblie,i o ufaniu jakiemu kolwiek człowiekowi mowy nie ma a każda wypowiedzi musi być zgodna z nauczaniem Pana Jezusa naprawde jak tak dalej pójdzie to modlitwy dziękczyne do niewolnika napiszą,tu idealnie pasuje że jak Bóg chce ukarać to rozum zabiera
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline ExSJMario

Odp: JW Broadcasting - audycja z sierpnia 2016
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Sierpień, 2016, 21:28 »
A ja myślę, że oni mogą mieć coś grubego w planach. Tylko pytanie co, że potrzebują tak posłusznych i lojalnych owieczek??
Mowa o tym, że "od tego zależy twoje życie", to jest szantaż emocjonalny i bez przyczyny by ostatnio tak często tego nie powtarzali.
"Człowiek zostaje przyjęty do kościoła za to w co wierzy, a wykluczony za to, co wie" - Mark Twain


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: JW Broadcasting - audycja z sierpnia 2016
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Sierpień, 2016, 22:12 »
W ciągu pierwszych 10 minut usłyszałem ze 100 razy słowo lojalność i że zginę ponieważ nie jestem lojalny CK.Zastanawiam się czy oglądać dalej bo boję się że mnie będą programowali na nowo.
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Salome

Odp: JW Broadcasting - audycja z sierpnia 2016
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Sierpień, 2016, 22:12 »
Słucham właśnie audycji sierpniowej i w ciągle tylko słowo LOYAL/LOYALY/LOYALTY.
Przecież to jest programowanie umysłu w czystej postaci.


A tak na marginesie-pętla się zaciska z każdej strony.
Najnowsze wydanie Strażnicy do studium listopad 2016 artykuł "Zorganizowani w zgodzie ze wzorem biblijnym"

CZY STOSUJESZ SIĘ DO WSKAZÓWEK?
akapit 11. Co powinni robić członkowie Komitetów Oddziałów, nadzorcy obwodów i starsi w zborach, gdy otrzymują wskazówki od organizacji Jehowy? W Słowie Bożym czytamy, że wszyscy powinniśmy być posłuszni i ulegli (Powt. Pr. 30:16; Hebr. 13:7, 17). W organizacji Bożej nie ma miejsca na krytyczną czy buntowniczą postawę, która mogłaby zagrozić miłości, pokojowi i jedności. Żaden lojalny chrześcijanin nie chciałby upodobnić się do Diotrefesa, który lekceważył rady podawane przez apostołów (odczytaj 3 Jana 9, 10).
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Lila

Odp: JW Broadcasting - audycja z sierpnia 2016
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Sierpień, 2016, 22:14 »
Do obejrzenia po polsku TUTAJ.

Nie mam czasu opisywać całości, obejrzyjcie ten fragment. Cytuję:

Lojalności wobec Jehowy możemy dowodzić przez lojalność wobec "niewolnika wiernego i roztropnego", czyli Ciała Kierowniczego. Jehowa i Jezus posługują się "niewolnikiem wiernym i roztropnym", by karmić nas duchowo, więc jesteśmy winni "niewolnikowi" lojalność.

Od tego, jak słuchamy 'wiernego niewolnika' zależy nasza przyjaźń z Bogiem. Tak naprawdę od tego zależy nasze życie.

Nie mam więcej pytań :o

Ale niewolnik nie jest nieomylny, a na terenie Australii jego moc jest jeszcze bardziej ograniczona. No i? No i nic. Należy i tak ślepo wypełniać każde zalecenie.

Od czasu artykułu o bezwlędnym posłuszeństwie zaleceniom, nawet gdyby wydawały się nielogiczne, jestem uczulona na takie teksty. Też mam wrażenie, że szykują coś grubego, albo serię mniejszych ataków na resztki intelektualnej autonomii głosicieli.


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: JW Broadcasting - audycja z sierpnia 2016
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Sierpień, 2016, 22:21 »
Na słowo 'lojalność' zaczynam dostawać drgawek, albo wstrząsu anafilaktycznego, albo wysypki, albo niestrawności... przestaję to słowo tolerować, a nawet zaczynam się bać.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Cielec Kierowniczy

Odp: JW Broadcasting - audycja z sierpnia 2016
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Sierpień, 2016, 22:23 »
Ci ludzie są tak bezczelni, ze brak już dla nich skali.
Trafnie do nich odnoszą się słowa " pycha chodzi przed upadkiem "
Zatrważające jest to, że ci hipokryci samozwańczo zrównali się  z Bogiem.


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: JW Broadcasting - audycja z sierpnia 2016
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Sierpień, 2016, 22:42 »
Cytat:
"Zdarza się, że musimy poczekać, aż Jehowa wyjaśni pewne sprawy. Zanim to nastąpi możemy dowodzić, że jesteśmy lojalni tak jak Piotr i ściśle podążamy za wiernym niewolnikiem, który kroczy dokładnie śladami swego Pana Jezusa."


Czy oby na pewno nie wstawiają się tutaj w miejsce Boga?
Skoro mówią że lojalnie kroczą śladami Pana Jezusa, to dlaczego ten niewolnik popełnił, popełnia i ma zamiar popełniać tyle błędów?
Czy oby na pewno są to ślady miłosiernego, kochającego ludzi dorosłych i dzieci,uzdrowiciela, karmiącego głodnych, który oddał swoje życie za bliżnich Jezusa?

W dwóch powyższych zdaniach porównali się najpierw z Bogiem, póżniej z Jezusem.



Widzę że Cielec Kierowniczy i Salome napisali to samo co ja myślę. Jaka Jedność panuje wśród braci. ;D

Słucham właśnie audycji sierpniowej i w ciągle tylko słowo LOYAL/LOYALY/LOYALTY.
Przecież to jest programowanie umysłu w czystej postaci.



Zatrważające jest to, że ci hipokryci samozwańczo zrównali się  z Bogiem.

« Ostatnia zmiana: 01 Sierpień, 2016, 22:55 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Roszada

Odp: JW Broadcasting - audycja z sierpnia 2016
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Sierpień, 2016, 22:59 »
Przypomniał mi się Radziwił i Kmicic, który miał być lojalny jak pies, bez względu na to, co się będzie działo. :-\


Offline zaocznie wywalony

Odp: JW Broadcasting - audycja z sierpnia 2016
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Sierpień, 2016, 23:28 »

Od czasu artykułu o bezwlędnym posłuszeństwie zaleceniom, nawet gdyby wydawały się nielogiczne, jestem uczulona na takie teksty. Też mam wrażenie, że szykują coś grubego...
A ja za tamten artykuł jestem im wręcz niesamowicie wdzięczny - całkowicie otworzył mi oczy, a nawet dał kopa do sprzeciwu wobec CK i popleczników, i wyjścia z tego babilonu
Ale już ok. 2 lata wcześniej przed tamtym artykułem (będąc jeszcze wiernym i gorliwym ŚJ) zaczynałem zauważać manipulację oraz programowanie, i wiedziałem że szykują spore zmiany i coś nowego. Spełniło się m.in. na zebraniach książki.
Teraz szykują - a widać to wyraźnie - coś znacznie większego.
« Ostatnia zmiana: 01 Sierpień, 2016, 23:33 wysłana przez zaocznie wywalony »


Offline Światus

Odp: JW Broadcasting - audycja z sierpnia 2016
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Sierpień, 2016, 23:44 »
]"Jezus nie powiedział, że "niewolnik" będzie nieomylny".
I nie powiedział także, że należy być lojalnym wobec!!!"niewolnika".
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: JW Broadcasting - audycja z sierpnia 2016
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Sierpień, 2016, 23:50 »
Więc moje podsumowanie:


Słowo 'LOJALNOŚĆ' zostało powiedziane ok 68 razy. Mogłam coś pominąć, przysypiałam i liczyłam tylko słowo lojalność. Jedni przed snem liczą owce, ja lojalność.


Co mnie ukuło w oczy;
-ok. 34' 40" --> jak siostra poważnie zachorowała, to otrzymali odpowiedź: "napiszcie kiedy będziecie gotowi, by postawić się do dyspozycji" (cytat nie słowo w słowo), żadnej pomocy, musicie sami się martwić o siebie, co z tego że tyle nam poświęciliście.

-ok. 44' --> nie wiedziała dlaczego płaczą, ale tez płakała, serio?  Najbardziej żal mi sprzedanego konia (jakby to źle o mnie nie świadczyło), pewnie tez był do niej przywiązany.

-ok. 1h 1' 55" --> policjanci podeszli do kobiety żeby nie skakała z mostu, ale okazało się że chwilę temu otrzymała 'przebudźcie się', ttaaaaakkk, już to widzę. Mam tylko jedno pytanie, czy w tej historii biegały różowe jednorożce i latały smoki (jeśli to zdanie jest zbyt kpiące i narusza regulamin to proszę moderatorów o usunięcie go).
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline gangas

Odp: JW Broadcasting - audycja z sierpnia 2016
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Sierpień, 2016, 23:57 »
I co ciekawe nawet ap Paweł był posłuszny Ciału Kierowniczemu. A to ci nowinka ;D ;D
Jutro to dziś tyle że jutro.