Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: JW Broadcasting - audycja z sierpnia 2016  (Przeczytany 16523 razy)

Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: JW Broadcasting - audycja z sierpnia 2016
« Odpowiedź #30 dnia: 07 Sierpień, 2016, 23:00 »
Może masz rację. Starzy zostaną do końca. Ale coraz więcej młodych odchodzi. W ciągu chyba ostatniego roku, w Lublinie z 1 zboru odeszły 3 dziewczyny w wieku atrakcyjnym  :)
Z czego 2 same, 1 wykluczona (o ile dobrze pamiętam).
Podobno w zborach przypada 4 kobiety na 1 mężczyznę. Tylko jak zwykle w statystykach, nie podali średniej wieku pań  ;D

Widać moje pokolenie nie za bardzo lubi jak ktoś coś nakazuje.
Mniej pokorni jesteśmy, to chyba dobrze.
4 na 1, to panie muszą bardzo się starać być mocne duchowo, a panowie maja w czym wybierać.

'w wieku atrakcyjnym' tego określenia jeszcze nie słyszałam, masz 100 lubików za nie.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Cielec Kierowniczy

Odp: JW Broadcasting - audycja z sierpnia 2016
« Odpowiedź #31 dnia: 07 Sierpień, 2016, 23:01 »
Są zbory i zbory.
Myślę, że nasze pokolenie było ostatnie wzrostowe, potem już nie będzie przybywać, a po dwóch - wszystko padnie.
amen :)


Offline Światus

Odp: JW Broadcasting - audycja z sierpnia 2016
« Odpowiedź #32 dnia: 07 Sierpień, 2016, 23:11 »
4 na 1, to panie muszą bardzo się starać być mocne duchowo, a panowie maja w czym wybierać.

'w wieku atrakcyjnym' tego określenia jeszcze nie słyszałam, masz 100 lubików za nie.
Znajomy, po 30, opowiadał mi, że nie chciała go wpuścić 70-letnia "ciotka" bo "męża nie ma w domu".  ;D
Komentarz w formie dowcipu.

Starsza pani po 70  i student jadą pociągiem w 1 przedziale. Zbliżają się do tunelu więc starsza pani mówi:
- Młody człowieku, uprzedzam, że jeśli będzie mnie pan próbował pocałować to będę krzyczeć!
Na to student: - Ja też... :)

Przeciwieństwem jest "wiek przedcmentarny"  :)
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Salome

Odp: JW Broadcasting - audycja z sierpnia 2016
« Odpowiedź #33 dnia: 07 Sierpień, 2016, 23:22 »
Znajomy, po 30, opowiadał mi, że nie chciała go wpuścić 70-letnia "ciotka" bo "męża nie ma w domu".

A mi właśnie 70 letnia siostra opowiadała, że 30 letni brat nie chciał wejść i poczekać 10 minut na jej męża, ponieważ była sama w domu.
Może to Ci sami ?  hahaha
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Światus

Odp: JW Broadcasting - audycja z sierpnia 2016
« Odpowiedź #34 dnia: 07 Sierpień, 2016, 23:26 »
On raczej chętny do odwiedzin, zwłaszcza z poczęstunkiem...  ;D
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Salome

Odp: JW Broadcasting - audycja z sierpnia 2016
« Odpowiedź #35 dnia: 07 Sierpień, 2016, 23:45 »
Jeszcze w kwestii terminu „lojalność”.
Osobiście uważam, że wersety poniżej przytoczone to szczyt manipulacji i wręcz obrażają Pana Boga. Że też nigdy tego nie zauważyłam wcześniej. Poza tym w przekładzie The New World (Order) pisze się małą literą o Bogu per ty. Pojęcie lojalności nie dotyczy Boga Najwyższego. Tylko „mali ludzie” tak mogą myśleć.


Objawienie 15:4
Przekład The New World (Order) PNŚ
„Któż by się ciebie rzeczywiście nie bał, Jehowo, i nie wychwalał twego imienia, skoro ty sam jesteś lojalny? Bo wszystkie narody przyjdą i przed twoim obliczem oddadzą ci cześć, ponieważ zostały ujawnione twe prawe postanowienia”

Biblia Tysiąclecia
„Któż by się nie bał, o Panie, i Twego imienia nie uczcił?
Bo Ty sam jesteś Święty, bo przyjdą wszystkie narody i padną na twarz przed Tobą, bo ujawniły się słuszne Twoje wyroki”

Biblia Warszawska
„Któż by się nie bał ciebie, Panie, i nie uwielbił imienia twego? Bo Ty jedynie jesteś święty, toteż wszystkie narody przyjdą i oddadzą ci pokłon, ponieważ objawiły się sprawiedliwe rządy twoje”


Objawienie 16:5
Przekład The New World (Order) PNŚ
„I usłyszałem anioła wód, mówiącego: „Ty, któryś jest i któryś był, Lojalny, jesteś prawy, gdyż powziąłeś te rozstrzygnięcia...”

Biblia Tysiąclecia
„I usłyszałem anioła wód, mówiącego:
«Ty jesteś sprawiedliwy, Który jesteś, Który byłeś, o Święty, że tak osądziłeś”

Biblia Warszawska
„I usłyszałem anioła wód, mówiącego: Sprawiedliwy jesteś Ty, któryś jest i któryś był, święty, żeś taki wyrok wydał;”
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Tusia

  • Gość
Odp: JW Broadcasting - audycja z sierpnia 2016
« Odpowiedź #36 dnia: 08 Sierpień, 2016, 21:59 »
Objawienie 15:4
Przekład The New World (Order) PNŚ
„Któż by się ciebie rzeczywiście nie bał, Jehowo, i nie wychwalał twego imienia, skoro ty sam jesteś lojalny? Bo wszystkie narody przyjdą i przed twoim obliczem oddadzą ci cześć, ponieważ zostały ujawnione twe prawe postanowienia”

Biblia Tysiąclecia
„Któż by się nie bał, o Panie, i Twego imienia nie uczcił?
Bo Ty sam jesteś Święty, bo przyjdą wszystkie narody i padną na twarz przed Tobą, bo ujawniły się słuszne Twoje wyroki”

Ap 15,4



Offline Salome

Odp: JW Broadcasting - audycja z sierpnia 2016
« Odpowiedź #37 dnia: 08 Sierpień, 2016, 22:15 »
Dziękuję za wsparcie Tusia :)
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Tusia

  • Gość
Odp: JW Broadcasting - audycja z sierpnia 2016
« Odpowiedź #38 dnia: 08 Sierpień, 2016, 22:31 »


Offline Salome

Odp: JW Broadcasting - audycja z sierpnia 2016
« Odpowiedź #39 dnia: 08 Sierpień, 2016, 22:41 »
No tak,

pobożny, bogobojny, święty, miły Bogu, czysty = lojalny   :o

ale się dawałam całe życie robić...i to jak pod hipnozą
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Falo

Odp: JW Broadcasting - audycja z sierpnia 2016
« Odpowiedź #40 dnia: 09 Sierpień, 2016, 09:19 »
Ap 15,4

We współczesnym greckim NWT oddają to tak samo.

Ποιος δεν θα σε φοβηθεί,+ Ιεχωβά,+ και δεν θα δοξάσει το όνομά σου,+ επειδή εσύ είσαι ο μόνος όσιος;+ Διότι όλα τα έθνη θα έρθουν και θα προσφέρουν λατρεία ενώπιόν σου,+ επειδή φανερώθηκαν τα δίκαια διατάγματά σου».+

Zastanawia mnie jak sobie to tłumaczą greccy świadkowie, ci co znają inne języki a zwłaszcza angielski. Oni tego nie widzą że reszta świata jest wprowadzana w błąd?


KaiserSoze

  • Gość
Odp: JW Broadcasting - audycja z sierpnia 2016
« Odpowiedź #41 dnia: 09 Sierpień, 2016, 09:26 »
Zastanawia mnie jak sobie to tłumaczą greccy świadkowie, ci co znają inne języki a zwłaszcza angielski. Oni tego nie widzą że reszta świata jest wprowadzana w błąd?

Świetne pytanie.


Offline Roszada

Odp: JW Broadcasting - audycja z sierpnia 2016
« Odpowiedź #42 dnia: 09 Sierpień, 2016, 09:30 »
Świetne pytanie.
Piotr raz pokazywał, że greckie słowo stauros w nowogreckim swoim NT zamienili na inne, które odpowiada ang. "pal męki" (ang. torture stake). ;D

Nie chcieli dać stauros, bo dziś stauros też u Greków oznacza krzyż. :)


KaiserSoze

  • Gość
Odp: JW Broadcasting - audycja z sierpnia 2016
« Odpowiedź #43 dnia: 09 Sierpień, 2016, 09:34 »
Piotr raz pokazywał, że greckie słowo stauros w nowogreckim swoim NT zamienili na inne, które odpowiada ang. "pal męki" (ang. torture stake). ;D

Nie chcieli dać stauros, bo dziś stauros też u Greków oznacza krzyż. :)

Tak, to wiem, nawet translator google tak pokazuje. Dlatego tym bardziej jestem ciekaw jak sobie tam radzą. Zrobili przekład grecko-grecki?


Offline Roszada

Odp: JW Broadcasting - audycja z sierpnia 2016
« Odpowiedź #44 dnia: 09 Sierpień, 2016, 09:37 »
Zrobili przekład grecko-grecki?
Nie!
Wpierw grecki przełożyli na ang., a później z ang. na grecki. ;D