Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Cześć wszystkim :)  (Przeczytany 9021 razy)

Offline matus

Odp: Cześć wszystkim :)
« Odpowiedź #60 dnia: 14 Czerwiec, 2016, 22:35 »
Interesująca jest taka wybiórczość.
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline PoProstuJa

Odp: Cześć wszystkim :)
« Odpowiedź #61 dnia: 15 Czerwiec, 2016, 00:25 »
No pokazał taki "ważny werset" ze modlić należy się z zamkniętymi oczami

Boję się takich ludzi....
Jak znam siebie, to bym mu coś głupiego odpowiedziała, tak żeby mu w pięty poszło. Ale możliwe, że w pierwszej chwili normalnie by mnie zatkało jakby mi ktoś zarzucił, że miałam otwarte oczy podczas modlitwy!

Ten przykład pokazuje też co władza robi z ludzi! Robi nabzdyczonych bubków, którzy za wszelką cenę muszą udowodnić, że są panami wiary innych braci.

Zresztą OSĄD, to jest chyba najczęstsza czynność w zborze. Wystarczy, że ktoś kilka razy nie przyjdzie na zebranie i już 85% braci zaczyna podejrzewać, że ów nieobecny brat jest słaby duchowo!
(bo o jakości duchowości i silnej wierze świadczą przecież: ilość zaliczonych zebrań, ilość zaliczonych zbiórek i dwucyfrowa liczba godzin na sprawozdaniu ze służby)


Offline Czuwający

Odp: Cześć wszystkim :)
« Odpowiedź #62 dnia: 15 Czerwiec, 2016, 08:33 »
Boję się takich ludzi....
Jak znam siebie, to bym mu coś głupiego odpowiedziała, tak żeby mu w pięty poszło. Ale możliwe, że w pierwszej chwili normalnie by mnie zatkało jakby mi ktoś zarzucił, że miałam otwarte oczy podczas modlitwy!

Ten przykład pokazuje też co władza robi z ludzi! Robi nabzdyczonych bubków, którzy za wszelką cenę muszą udowodnić, że są panami wiary innych braci.

Zresztą OSĄD, to jest chyba najczęstsza czynność w zborze. Wystarczy, że ktoś kilka razy nie przyjdzie na zebranie i już 85% braci zaczyna podejrzewać, że ów nieobecny brat jest słaby duchowo!
(bo o jakości duchowości i silnej wierze świadczą przecież: ilość zaliczonych zebrań, ilość zaliczonych zbiórek i dwucyfrowa liczba godzin na sprawozdaniu ze służby)

i oczywisty teks że stracił wiare w Boga, no bo przecież dla nich Bóg=WTS


Offline Thialve

Odp: Cześć wszystkim :)
« Odpowiedź #63 dnia: 15 Czerwiec, 2016, 14:00 »
Coś w tym jest bo jak przestałam być aktywna to tylko w niedzielę matka mnie pytała czy dziś z nimi jadę na zebranie i to cała uwaga względem nieczynnych. Jeździłam na zebrania podczas obsługi i w podsumowaniu ostatniego dnia pobytu jak padały statystyki "bracia macie 20 nieatywnych głosicieli" to starsi "a no kurde faktycznie, dopiero jak z pierwszego rzędu się odwróciłem to zauważyłem że coś ich ubyło.." i przez miesiąc wizyty, potem znowu cisza :P


Offline TomBombadil

Odp: Cześć wszystkim :)
« Odpowiedź #64 dnia: 15 Czerwiec, 2016, 18:16 »
Co do zamykania oczu w czasie modlitwy,to jeszcze należy robić cierpiętnicze miny i tak nabożnie schylać głowę. Betelczycy są w tym dobrzy,oni chyba to specjalnie ćwiczą. Dzieci potem parodiują to w domu w czasie zabawy. Normalnie fanatyzm.


Offline PoProstuJa

Odp: Cześć wszystkim :)
« Odpowiedź #65 dnia: 15 Czerwiec, 2016, 18:20 »
Co do zamykania oczu w czasie modlitwy,to jeszcze należy robić cierpiętnicze miny i tak nabożnie schylać głowę. Betelczycy są w tym dobrzy,oni chyba to specjalnie ćwiczą. Dzieci potem parodiują to w domu w czasie zabawy. Normalnie fanatyzm.

Powinni jeszcze się do tego kiwać i odprawiać głośne modlitwy na rogu budynku Betel, przy ścianie płaczu!  ;D
Wtedy już niczym by się nie różnili od "pobożnych faryzeuszy"!  ;D


Offline TomBombadil

Odp: Cześć wszystkim :)
« Odpowiedź #66 dnia: 15 Czerwiec, 2016, 18:43 »
Kilku betelczyków się kiwało.Tak się wczuwali.


Offline Skaner

Odp: Cześć wszystkim :)
« Odpowiedź #67 dnia: 15 Czerwiec, 2016, 18:56 »
Kilku betelczyków się kiwało.Tak się wczuwali.

  Może próbowali zmienić wodę w jakie wino... :)


Offline Lila

Odp: Cześć wszystkim :)
« Odpowiedź #68 dnia: 15 Czerwiec, 2016, 19:08 »
Albo to był wstęp do tańca derwiszów




Offline Czuwający

Odp: Cześć wszystkim :)
« Odpowiedź #69 dnia: 16 Czerwiec, 2016, 10:13 »
albo ja w Monthy Pythonie beda sie biblią w łeb napierdzielać