Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Odejścia w Berlinie  (Przeczytany 111948 razy)

Offline Robert Dworak (Berlin)

  • Nadzorca obwodu w pasie
  • Wiadomości: 205
  • Polubień: 999
  • MYŚLĘ, więc mnie NIE MA w JW.ORG
    • Międzynarodowa Mapka Ex Świadków Jehowy
Odp: Odejścia w Berlinie
« Odpowiedź #330 dnia: 04 Lipiec, 2016, 19:49 »
Robert, chyba nie złapałeś ironii gdy Moyses pisał że jest "wiernym" ŚJ ;)

M masz rację,
chyba za dużo we mnie zostało jeszcze prostolinijności po WTSie ;-) i nie załapałem ironii...

Dzięki! :-)
"Jakby ftosi myśloł, ze cosi <<wiy>>, to jesce nie wiy, jako wiedzieć trza" - 1 Kor.8:2 Biblia Góralska NT ;-)


Offline Robert Dworak (Berlin)

  • Nadzorca obwodu w pasie
  • Wiadomości: 205
  • Polubień: 999
  • MYŚLĘ, więc mnie NIE MA w JW.ORG
    • Międzynarodowa Mapka Ex Świadków Jehowy
Odp: Odejścia w Berlinie
« Odpowiedź #331 dnia: 12 Lipiec, 2016, 17:03 »
Ok, poniżej zamieszczam transkrypcję (słowo w słowo, ewentualne błędy gramatyczne wynikają z takiego a nie innego sposobu wysławiania się mówcy) nagrania z zebrania, na którym wygłoszono "potrzeby zboru" nt. odstępstwa, jak i fakt, że Robert nie jest Świadkiem Jehowy. Uwaga, ściana tekstu:

A od kilku dni można też wysłuchać nagrania tego przemówienia na sali:

https://www.youtube.com/watch?v=1AeKfW0LYsQ
"Jakby ftosi myśloł, ze cosi <<wiy>>, to jesce nie wiy, jako wiedzieć trza" - 1 Kor.8:2 Biblia Góralska NT ;-)


Offline Iza

Odp: Odejścia w Berlinie
« Odpowiedź #332 dnia: 12 Lipiec, 2016, 18:37 »
I właśnie ta ustawa ci to gwarantuje.  W każdej chwili masz wgląd do swoich danych dokonać zmian jak również zgłosić fakt by nie były udostępniane bądź wykasowane. Ja jako dziecko brałam chrzest i nie podpisywalam niczego ą więc nie mieli prawa wykorzystać danych i tworzyć kartotek i mnie. Jeśli nie otrzymam wyśle pismo ponaglajace S następnie udam się do swojego prawnika. Tu o nic nie chodzi ale mają takie dane jak data urodzenia ilość członków rodziny wykształcenie itd. Kto wie do czego kiedyś wykorzystają.  Ja boję się o dzieci dlatego to tobie
Prawo prawem a Wts i tak robi co chce . Mamy na forum wątek na ten temat.

https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=355.0

Powodzenia w walce. Informuj o postępach. ✌🏻️😉
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline Iza

Odp: Odejścia w Berlinie
« Odpowiedź #333 dnia: 12 Lipiec, 2016, 18:44 »
A tu jeszcze jeden z komentarzy na YT, bo dyskusja trwa tam w najlepsze😉 Wklejam komentarz do nagrania "Komitet sądowniczy" z yt, użytkownika
Henryk Ryk


" a na czyje zlecenie działa autor??? gra służb specjalnych toczy się od od końca drugiej wojny światowej, kiedy UB próbowało przejąć zbory w Polsce. to samo miało miejsce kilka lat temu, kiedy zostało przejęte Betel , czyli Biuro Główne śJ w Polsce i część zborów w Polsce. Strażnica rozwiązała zarząd Betel w Polsce oraz cześć zborów ,które miały bardzo dyskusyjny charakter swojej działalności. jak spec służby przejmowały zbory?? lokowały w nich swoich ludzi na stanowiskach starszych zborów ,a kto był niewygodny i lojalny wobec Strażnicy, to tego usuwani fizycznie eliminując z życia. tak to wyglądało proszę pana. do dzisiaj w Polsce są agenci służb , którzy podają się za świadków Jehowy. nie mogę patrzeć na te ich gęby.autor filmu jest zawiedziony sytuacją panującą obecnie, bo znowu służbom specjalnym nie udało się przejąć organizacji świadków Jehowy w Polsce. do czego autor filmu rości sobie nie istniejące prawo i na jakiej podstawie??? to są agenci służb próbujący robić zamieszanie, i tyle w temacie. oczywiście że Strażnica rozwiązała te zbory , którymi moim zdaniem kierowali konfidenci. bo rozwiązanie zboru , z automatu zdejmuje konfidentów z przywilejów starszych. większość ludzi nie wie o tym, że Strażnica rozwiązała część zborów w Polsce, że zarząd Betel(biuro główne) został rozwiązany i powołany nowy. jak przypatruje tym agentom - konfidentom, jak przez lata udają świadków Jehowy, to mi się słabo robi. oni byliby chorzy , jakby nie mieszali  i nie robili wszystkiego na opak, po to żeby gorszyć innych. zasadą działania konfidentów w zborach było gorszenie śJ z forum zboru.to są knypy ,którym się wydaje że Bóg nie istnieje i nie widzi tego co robią."

😂😂😂
No i co Wy na to knypy ?
« Ostatnia zmiana: 12 Lipiec, 2016, 18:46 wysłana przez Iza »
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Odejścia w Berlinie
« Odpowiedź #334 dnia: 12 Lipiec, 2016, 20:32 »
A tu jeszcze jeden z komentarzy na YT, bo dyskusja trwa tam w najlepsze😉 Wklejam komentarz do nagrania "Komitet sądowniczy" z yt, użytkownika
Henryk Ryk


" a na czyje zlecenie działa autor??? gra służb specjalnych toczy się od od końca drugiej wojny światowej, kiedy UB próbowało przejąć zbory w Polsce. to samo miało miejsce kilka lat temu, kiedy zostało przejęte Betel , czyli Biuro Główne śJ w Polsce i część zborów w Polsce. Strażnica rozwiązała zarząd Betel w Polsce oraz cześć zborów ,które miały bardzo dyskusyjny charakter swojej działalności. jak spec służby przejmowały zbory?? lokowały w nich swoich ludzi na stanowiskach starszych zborów ,a kto był niewygodny i lojalny wobec Strażnicy, to tego usuwani fizycznie eliminując z życia. tak to wyglądało proszę pana. do dzisiaj w Polsce są agenci służb , którzy podają się za świadków Jehowy. nie mogę patrzeć na te ich gęby.autor filmu jest zawiedziony sytuacją panującą obecnie, bo znowu służbom specjalnym nie udało się przejąć organizacji świadków Jehowy w Polsce. do czego autor filmu rości sobie nie istniejące prawo i na jakiej podstawie??? to są agenci służb próbujący robić zamieszanie, i tyle w temacie. oczywiście że Strażnica rozwiązała te zbory , którymi moim zdaniem kierowali konfidenci. bo rozwiązanie zboru , z automatu zdejmuje konfidentów z przywilejów starszych. większość ludzi nie wie o tym, że Strażnica rozwiązała część zborów w Polsce, że zarząd Betel(biuro główne) został rozwiązany i powołany nowy. jak przypatruje tym agentom - konfidentom, jak przez lata udają świadków Jehowy, to mi się słabo robi. oni byliby chorzy , jakby nie mieszali  i nie robili wszystkiego na opak, po to żeby gorszyć innych. zasadą działania konfidentów w zborach było gorszenie śJ z forum zboru.to są knypy ,którym się wydaje że Bóg nie istnieje i nie widzi tego co robią."

😂😂😂
No i co Wy na to knypy ?

Iza, rewelacja.
Oplułem ekran, nie mogę uwierzyć w to co czytam. 
"usuwani fizycznie eliminując z życia" " to samo miało miejsce kilka lat temu, kiedy zostało przejęte Betel , czyli Biuro Główne śJ w Polsce i część zborów w Polsce"  "do dzisiaj w Polsce są agenci służb , którzy podają się za świadków Jehowy. nie mogę patrzeć na te ich gęby."

Z tego wynika że wszyscy jesteśmy agentami, konfidentami i szpiegami. Służby specjalne? Ciekawe jaki stopień ma Gedeon, Roszada czy Nemo? O rany, a PoProstuJa to agentka rosyjska, a Tazła to z Mossadu jest. ;)
« Ostatnia zmiana: 12 Lipiec, 2016, 20:50 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Dietrich

Odp: Odejścia w Berlinie
« Odpowiedź #335 dnia: 12 Lipiec, 2016, 21:36 »
A Dietrich pewnie chce nadejścia Czwartej Rzeszy ;D


Offline PoProstuJa

Odp: Odejścia w Berlinie
« Odpowiedź #336 dnia: 12 Lipiec, 2016, 22:35 »
Z tego wynika że wszyscy jesteśmy agentami, konfidentami i szpiegami. Służby specjalne? Ciekawe jaki stopień ma Gedeon, Roszada czy Nemo? O rany, a PoProstuJa to agentka rosyjska, a Tazła to z Mossadu jest. ;)

Że ja rosyjska niby?!  ;D Czemu zaraz rosyjska? Ja jestem patriotyczna, polska agentka...!  ;D ;D ;D


Offline Iza

Odp: Odejścia w Berlinie
« Odpowiedź #337 dnia: 12 Lipiec, 2016, 22:57 »
Że ja rosyjska niby?!  ;D Czemu zaraz rosyjska? Ja jestem patriotyczna, polska agentka...!  ;D ;D ;D

Ha, wydało się !
Ale ze ja 18 lat po ślubie i nie wyczułam,ze Alek to agent. Ale się maskował, spryciarz jeden.
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline TomBombadil

Odp: Odejścia w Berlinie
« Odpowiedź #338 dnia: 12 Lipiec, 2016, 23:28 »
Ale,że Betel było sterowane przez SB przed paru laty? Biedny Antoś T.nawet nie wie,że na jego "gębę" br.Ryk patrzeć nie mógł. A to taka poczciwina.
Ja to leśny ludek,to rozumiem.😞


Offline kinezyn

Odp: Odejścia w Berlinie
« Odpowiedź #339 dnia: 13 Lipiec, 2016, 16:00 »
A tu jeszcze jeden z komentarzy na YT, bo dyskusja trwa tam w najlepsze😉 Wklejam komentarz do nagrania "Komitet sądowniczy" z yt, użytkownika
Henryk Ryk


" a na czyje zlecenie działa autor??? gra służb specjalnych toczy się od od końca drugiej wojny światowej, kiedy UB próbowało przejąć zbory w Polsce. to samo miało miejsce kilka lat temu, kiedy zostało przejęte Betel , czyli Biuro Główne śJ w Polsce i część zborów w Polsce. Strażnica rozwiązała zarząd Betel w Polsce oraz cześć zborów ,które miały bardzo dyskusyjny charakter swojej działalności. jak spec służby przejmowały zbory?? lokowały w nich swoich ludzi na stanowiskach starszych zborów ,a kto był niewygodny i lojalny wobec Strażnicy, to tego usuwani fizycznie eliminując z życia. tak to wyglądało proszę pana. do dzisiaj w Polsce są agenci służb , którzy podają się za świadków Jehowy. nie mogę patrzeć na te ich gęby.autor filmu jest zawiedziony sytuacją panującą obecnie, bo znowu służbom specjalnym nie udało się przejąć organizacji świadków Jehowy w Polsce. do czego autor filmu rości sobie nie istniejące prawo i na jakiej podstawie??? to są agenci służb próbujący robić zamieszanie, i tyle w temacie. oczywiście że Strażnica rozwiązała te zbory , którymi moim zdaniem kierowali konfidenci. bo rozwiązanie zboru , z automatu zdejmuje konfidentów z przywilejów starszych. większość ludzi nie wie o tym, że Strażnica rozwiązała część zborów w Polsce, że zarząd Betel(biuro główne) został rozwiązany i powołany nowy. jak przypatruje tym agentom - konfidentom, jak przez lata udają świadków Jehowy, to mi się słabo robi. oni byliby chorzy , jakby nie mieszali  i nie robili wszystkiego na opak, po to żeby gorszyć innych. zasadą działania konfidentów w zborach było gorszenie śJ z forum zboru.to są knypy ,którym się wydaje że Bóg nie istnieje i nie widzi tego co robią."

😂😂😂
No i co Wy na to knypy ?

No tak. Jak już nie wie jak sobie wszystko wytłumaczyć, to najlepiej uderzyć w teorię spiskową. O dziwo, teraz w Polsce, w necie jest mnóstwo ludzi wierzących w biblijne teorie spiskowe [jak to określił jeden z moich internetowych znajomych - tzw. biblizm antybiblijny - czyli odrzucanie Apostoła Pawła, płaska albo wklęsła Ziemia niby na podstawie Biblii, Jerozolima na Bosforze itp]. Wiecie, kto wiedzie główny prym w polskojęzycznym internecie w tej materii? Że nie chcę nazwisk wymieniać, to nicki tylko wspomnę - redoctober, thewordwatcher. A wiecie kim oni są? Byłymi ŚJ. Zauważyłem wielką podatność jakiejś niemałej liczby byłych ŚJ na zachłystywanie się teoriami spiskowymi po wyjściu. Myślę, że ogólnie organizacja nie wprost, ale w jakiś inny sposób powoduje narastanie takich postaw u ludzi, którzy naturalnie na coś takiego są podatni. Ujawnia się to mocno w sytuacjach emocjonalnych. A taką jest przecież opuszczenie organizacji. Po wyjściu taka postawa się uaktywnia.

Bo, myślą pewnie tak: wtedy była organizacja, która wszystko wiedziała, a ja byłem w niej. Teraz jestem poza organizacją, więc to ja wiem więcej i lepiej.
« Ostatnia zmiana: 13 Lipiec, 2016, 16:03 wysłana przez kinezyn »


Blizna

  • Gość
Odp: Odejścia w Berlinie
« Odpowiedź #340 dnia: 18 Lipiec, 2016, 20:05 »
Też zauważam taką tendencję wśród byłych śJ.


Offline muminka

Odp: Odejścia w Berlinie
« Odpowiedź #341 dnia: 19 Lipiec, 2016, 06:58 »
Tak naprawdę ludzie wierzą w co chcą. Pewne sprawy są niepodważalne więc ich powinno się trzymać a to co kwestią sumienia tak powinno być odbierane. Te wszystkie przemówienia nastawiające na lojalność wobec organizacji prowadzonej "duchem bożym" czy filmy świadków w których jest coraz więcej przemocy i pokazywane na zgromadzeniach przy dzieciach pokazując że to nie my odchodzący mamy problem a oni mają problem ponieważ dla nich wiara ma inne znaczenie. Owszem wierzą. Wierzą bardzo mocno ale wiarę myli się z ślepym posłuszeństwem wobec człowieka na którego Bóg zlewa łaskę ducha świętego.
Nie wiem co jest gorsze- ślepa ufność w człowieka czy topienie się informacjami poza organizacją ale wiem jedno najważniejsze to wyzwolić się z cudzego myślenia z wiecznego podporządkowania człowiekowi z świadomości że wiecznie coś za mało.
Krety są wszędzie - wystarczy przejść się ulicą miasta będą świadkiem z kimś kto wygląda nietuzinkowo np. ma irokeza i maczetę w dłoni... lub w mini ... wierne osoby donoszą uprzejmie analizując każdy twój krok jak nie mają dostępu poprzez zabezpieczenia na portalach próbują się dostać przez naszych znajomych. I tak doświadczyłam tego wczoraj jak pewien Pan obsmarował mi tyłek i znajomym wysłał wiadomość jakim to jestem podłym podstępnym odstępcą. No cóż. Żle trafił. W duchu miłosierdzia wytłumaczyłam mu co i z czym się je. Reasumując : Jak to mówią oni że można być na dnie byle świadkiem.Nie ważne jak się zachowujesz ważne że w Arce. A przepraszam gdzie jest arka bo ja myślałam że na górze Ararat czy jak jej tam :P
Trzeba żyć zgodnie z sobą i intuicją mając na sercu słowa Pana Jezusa. Bez zbędnym obciążeń.
:P
"Żyj według życiorysu, który chciałbyś sobie napisać. Aleksander Kumor "


Offline chmura

Odp: Odejścia w Berlinie
« Odpowiedź #342 dnia: 19 Lipiec, 2016, 08:22 »
Trzeba żyć zgodnie z sobą i intuicją mając na sercu słowa Pana Jezusa. Bez zbędnym obciążeń.

Zgadzam się w 100%

M: Poprawiłem cytat :)
« Ostatnia zmiana: 19 Lipiec, 2016, 13:22 wysłana przez M »
Nareszcie żyję :)


Offline chmura

Odp: Odejścia w Berlinie
« Odpowiedź #343 dnia: 19 Lipiec, 2016, 08:24 »
Coś mi to wklejanie cytatów słabo idzie :'(
Nareszcie żyję :)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Odejścia w Berlinie
« Odpowiedź #344 dnia: 19 Lipiec, 2016, 17:25 »
Pewne sprawy są niepodważalne więc ich powinno się trzymać a to co kwestią sumienia tak powinno być odbierane.

Tylko kto decyduje, które sprawy są niepodważalne?