Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Odejścia w Berlinie  (Przeczytany 111984 razy)

Offline M

Odp: Odejścia w Berlinie
« Odpowiedź #315 dnia: 23 Czerwiec, 2016, 13:44 »
Przypominam że w temacie ateizmu i pochodnych mamy na forum specjalny wątek ;D.


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Odejścia w Berlinie
« Odpowiedź #316 dnia: 23 Czerwiec, 2016, 14:18 »

Wracając do Berlina...
Podoba mi się poczucie humoru Franza:

Podejście organizacji do trzody

"Jeśli którejkolwiek z was owiec nie podoba się sposób karmienia czy praca pasterska to może odejść. Lecz każda, która chce odejść, powinna jednakże przyjść do nas po to byśmy mogli najpierw ciebie napiętnować jako odrzuconego i spryskać cię substancją o zapachu wilków, tak aby reszta stada mogła ciebie zidentyfikować i unikać. I proszę, bądź na tyle przyzwoita i odejdź cicho, bez beczenia."

Fragment książki "IN SEARCH OF CHRISTIAN FREEDOM by Raymond Franz
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Robert Dworak (Berlin)

  • Nadzorca obwodu w pasie
  • Wiadomości: 205
  • Polubień: 999
  • MYŚLĘ, więc mnie NIE MA w JW.ORG
    • Międzynarodowa Mapka Ex Świadków Jehowy
Odp: Odejścia w Berlinie
« Odpowiedź #317 dnia: 23 Czerwiec, 2016, 15:18 »
"Mam wrażenie, że mój tekst został odebrany jako jakiś atak.
Nie było to moim zamiarem.
Raczej chciałem (nadal chcę) się dowiedzieć, jakie masz podejście do tych pozostałych, poza cytatem. Bo jest tutaj trochę takich osobników, którzy co raz to okazują (czasem bezwiednie - bo np. "poganin" jest określeniem obraźliwym) swoją wyższość wobec tych, którzy mają inny (czasem minimalnie) system wartości. I wolę od razu bezpośrednio o takie coś zapytać, mając nadzieję na nie odbicie się :)"

Hej,
chętnie odpowiem Ci, że chcę zachowywać takie samo nastawienie umysłu, jakie miał Chrystus Jezus.
Nawet będąc w WTS poprawiałem nieraz współbraci mówiących "światus", na "człowiek ze świata" o kimś spoza organizacji. Ale i nie widzę w tym nic niestosownego, że tu na forum pragnę kontaktować się z ludźmi mającymi poglądy zbliżone do moich, a na pewno chcących dalej zgłębiać Pismo Święte i podążać za Panem Jezusem Chrystusem.


"Jakby ftosi myśloł, ze cosi <<wiy>>, to jesce nie wiy, jako wiedzieć trza" - 1 Kor.8:2 Biblia Góralska NT ;-)


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Odejścia w Berlinie
« Odpowiedź #318 dnia: 30 Czerwiec, 2016, 22:15 »
Robert, rośnie z ciebie prawdziwy celebryta. Masz dobry PR i nawet fotka taka przyjemna.
Powodzenia na nowej drodze życia!

Jedynie co bym zapytał: długo w tym Berlinie byłeś ŚJ?


Offline Robert Dworak (Berlin)

  • Nadzorca obwodu w pasie
  • Wiadomości: 205
  • Polubień: 999
  • MYŚLĘ, więc mnie NIE MA w JW.ORG
    • Międzynarodowa Mapka Ex Świadków Jehowy
Odp: Odejścia w Berlinie
« Odpowiedź #319 dnia: 01 Lipiec, 2016, 15:12 »
Hej Moyses,
dziękuję, miło mi za zdjęcie, ale nie było w zamiarze celebrowanie siebie, raczej obłudy WTS.
W Berlinie nie zdążyłem się długo nabyć tym świadkiem, nieco ponad 3 lata,
wcześniejsze lata w Polsce (zachodniopomorskie - Goleniów), razem 18 :-(
Zbyt długo, bo koleiny mózgowe dają o sobie znać.
Człowiek wyszedł z WTSu, ale kiedy on wyjdzie ze mnie...

A o sobie rąbek tajemnicy uchylisz Moyses?
Ile czasu byłeś ewentualnie w..., a ile poza?
Jak to się stało, że zacząłeś się wybudzać?

Pozdrawiam!
"Jakby ftosi myśloł, ze cosi <<wiy>>, to jesce nie wiy, jako wiedzieć trza" - 1 Kor.8:2 Biblia Góralska NT ;-)


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Odejścia w Berlinie
« Odpowiedź #320 dnia: 01 Lipiec, 2016, 21:50 »
Heh... Ja jestem aktywnym i wiernym ŚJ, więc co mogę napisać???
Budzę się codziennie - zazwyczaj rano :)

Pytałem o Berlin, bo kiedyś tam parę osób znałem w polskim zborze, ale to było nie za Twojej kadencji.
Zresztą słyszałem, że się porozjeżdżali po Germanii.


Offline Robert Dworak (Berlin)

  • Nadzorca obwodu w pasie
  • Wiadomości: 205
  • Polubień: 999
  • MYŚLĘ, więc mnie NIE MA w JW.ORG
    • Międzynarodowa Mapka Ex Świadków Jehowy
Odp: Odejścia w Berlinie
« Odpowiedź #321 dnia: 04 Lipiec, 2016, 00:32 »
To czemu widzę "Nieochrzczony głosiciel", czemu nie pokażesz się na zdjęciu, lub nie ujawnisz imienia i nazwiska?
Świadkowie działają ponoć otwarcie i publicznie, nic nie ukrywają (bo to mogłoby znamiona sekty nosić)?
"Jakby ftosi myśloł, ze cosi <<wiy>>, to jesce nie wiy, jako wiedzieć trza" - 1 Kor.8:2 Biblia Góralska NT ;-)


Offline gangas

Odp: Odejścia w Berlinie
« Odpowiedź #322 dnia: 04 Lipiec, 2016, 00:45 »
To czemu widzę "Nieochrzczony głosiciel", czemu nie pokażesz się na zdjęciu, lub nie ujawnisz imienia i nazwiska?
Świadkowie działają ponoć otwarcie i publicznie, nic nie ukrywają (bo to mogłoby znamiona sekty nosić)?

Wiesz Robert mało postów i stąd status. A co dalej się okaże. Taki gość to duża doza zrównoważenia postów. Pozdrawiam was obu.  ;) ;)
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline muminka

Odp: Odejścia w Berlinie
« Odpowiedź #323 dnia: 04 Lipiec, 2016, 07:52 »
To czemu widzę "Nieochrzczony głosiciel", czemu nie pokażesz się na zdjęciu, lub nie ujawnisz imienia i nazwiska?
Świadkowie działają ponoć otwarcie i publicznie, nic nie ukrywają (bo to mogłoby znamiona sekty nosić)?

Ps. Widziałam Filmik z Twoim udziałem. Wow mogę powiedzieć. Ja się nie odważyłam na taki krok choć odpowiednio się prawnie zabezpieczyłam. Obecnie czekam na swoją kartotekę.
"Żyj według życiorysu, który chciałbyś sobie napisać. Aleksander Kumor "


Offline M

Odp: Odejścia w Berlinie
« Odpowiedź #324 dnia: 04 Lipiec, 2016, 08:59 »
To czemu widzę "Nieochrzczony głosiciel", czemu nie pokażesz się na zdjęciu, lub nie ujawnisz imienia i nazwiska?
Świadkowie działają ponoć otwarcie i publicznie, nic nie ukrywają (bo to mogłoby znamiona sekty nosić)?

Robert, chyba nie złapałeś ironii gdy Moyses pisał że jest "wiernym" ŚJ ;)


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Odejścia w Berlinie
« Odpowiedź #325 dnia: 04 Lipiec, 2016, 09:38 »
Dziękuje Wam: Gangas, M, Robert!

Wystarczyło po jednym małym poście a sprawiliście, że naprawdę szczerze się uśmiechnąłem.
Podobno człowiek uśmiechnięty jest ładniejszy i młodszy.
Ot, jak niewiele trzeba do szczęścia.

Jeszcze raz dziękuje! ;)


Offline Giwon

Odp: Odejścia w Berlinie
« Odpowiedź #326 dnia: 04 Lipiec, 2016, 10:19 »
Ps. Widziałam Filmik z Twoim udziałem. Wow mogę powiedzieć. Ja się nie odważyłam na taki krok choć odpowiednio się prawnie zabezpieczyłam. Obecnie czekam na swoją kartotekę.

Muminka, czy możesz powiedzieć na czym polega "prawne zabezpieczenie" i co zrobiłaś że czekasz na kartoteki? Ja w liście na odchodne napisałem że powołaniu na ustawę o ochronie danych osobowych nie życzę sobie jakiegokolwiek dalszego przetwarzania a co za tym idzie m. in. kontaktowania. Ale jeśli są jeszcze inne opcje to chętnie skorzystam :D
Człowiek rodzi się po to, żeby przeżyć życie i to od niego zależy czy go nie przegapi.


Offline muminka

Odp: Odejścia w Berlinie
« Odpowiedź #327 dnia: 04 Lipiec, 2016, 12:34 »
I właśnie ta ustawa ci to gwarantuje.  W każdej chwili masz wgląd do swoich danych dokonać zmian jak również zgłosić fakt by nie były udostępniane bądź wykasowane. Ja jako dziecko brałam chrzest i nie podpisywalam niczego ą więc nie mieli prawa wykorzystać danych i tworzyć kartotek i mnie. Jeśli nie otrzymam wyśle pismo ponaglajace S następnie udam się do swojego prawnika. Tu o nic nie chodzi ale mają takie dane jak data urodzenia ilość członków rodziny wykształcenie itd. Kto wie do czego kiedyś wykorzystają.  Ja boję się o dzieci dlatego to tobie
"Żyj według życiorysu, który chciałbyś sobie napisać. Aleksander Kumor "


Offline Robert Dworak (Berlin)

  • Nadzorca obwodu w pasie
  • Wiadomości: 205
  • Polubień: 999
  • MYŚLĘ, więc mnie NIE MA w JW.ORG
    • Międzynarodowa Mapka Ex Świadków Jehowy
Odp: Odejścia w Berlinie
« Odpowiedź #328 dnia: 04 Lipiec, 2016, 14:30 »
Moyses,
przemówiła za Ciebie Aaronia ;-),
a ja bym wolał Ciebie usłyszeć.
"Jakby ftosi myśloł, ze cosi <<wiy>>, to jesce nie wiy, jako wiedzieć trza" - 1 Kor.8:2 Biblia Góralska NT ;-)


Offline Robert Dworak (Berlin)

  • Nadzorca obwodu w pasie
  • Wiadomości: 205
  • Polubień: 999
  • MYŚLĘ, więc mnie NIE MA w JW.ORG
    • Międzynarodowa Mapka Ex Świadków Jehowy
Odp: Odejścia w Berlinie
« Odpowiedź #329 dnia: 04 Lipiec, 2016, 19:45 »
Ps. Widziałam Filmik z Twoim udziałem. Wow mogę powiedzieć. Ja się nie odważyłam na taki krok choć odpowiednio się prawnie zabezpieczyłam. Obecnie czekam na swoją kartotekę.

Hej muminka,
może się powtórzę, ale jestem zdania, że jak ode mnie oczekiwano, bym publicznie odpowiedział na dwa pytania do chrztem, a potem przed całym zgromadzeniem dał się ochrzcić, to czemu miałbym odejść z mniejszą pompą? ;-)
Naprawdę byłem dumny z decyzji żony, dlatego głośno klaskałem na sali po jej ogłoszeniu, a odwaga...
Sporo mnie kosztowało wytrzymanie do końca zebrania (z pewnością był to najgorszy, choć ostatni czas, tak nie mogłem już słuchać tej obłudy).
Zrobiłem to z taką myślą, że skoro nie docierają do wielu logiczne argumenty, a byłem wciąż wtedy jednym z nich (argumenty dotyczące choćby tego przestępcy gospodarczego, którego obnażyłem w zborze i po ponad rocznej batalii zdjęty został z przywileju), to zastosuję na odejściu terapię wstrząsową ...

Ja też powiem Wow! Ale Alkowi i Izie, bo z taką mocą działają, a mając ich za sobą, 'cała droga nasza, nikt nam nie podskoczy' :-)

Pozdrawiam!


 
"Jakby ftosi myśloł, ze cosi <<wiy>>, to jesce nie wiy, jako wiedzieć trza" - 1 Kor.8:2 Biblia Góralska NT ;-)