Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Odejścia w Berlinie  (Przeczytany 111959 razy)

Offline TomBombadil

Odp: Odejścia w Berlinie
« Odpowiedź #285 dnia: 21 Czerwiec, 2016, 09:14 »
Te dziady mogą mieć nasze pesele i inne dane.Ja żałuję,że zaświadczenie do szkoły z oceną z religii dla syna brałam,bo jego dane mają.Mają takie sposoby,że oczy ze zdumienia się baaaardzo szeroko otwierają.
Wyobraźmy sobie,co by było,gdyby stali się religią panującą. Szariat, dyby,lochy ze szczurami,brak opieki zdrowotnej.  Uciekać trzeba,ale tych ludzi zniewolonych strasznie żal.


Offline Robert Dworak (Berlin)

  • Nadzorca obwodu w pasie
  • Wiadomości: 205
  • Polubień: 999
  • MYŚLĘ, więc mnie NIE MA w JW.ORG
    • Międzynarodowa Mapka Ex Świadków Jehowy
Odp: Odejścia w Berlinie
« Odpowiedź #286 dnia: 22 Czerwiec, 2016, 00:04 »
Witam wszystkich forumowiczów,
może się przedstawię, choć nazwa, której używam też może sporo o mnie powiedzieć ;-)
Jestem jednym z tych, co odeszli ostatnio z WTS w Berlinie - 'rozpasanym odstępcą' ze zboru Berlin-Polnish-Neukoeln.
Dopiero uczę się tu poruszać po tych forach (może ktoś mi też czasem w tym pomoże? :-)  ).
Cieszę się, że jestem z Wami, a jeszcze bardziej, że udało nam się razem z żoną to osiągnąć!
Wszystko dopiero przed nami, leczenie się z JW.ORG i jej naleciałości, ale jesteśmy dobrej myśli (Jn 8:32)
Na razie może tyle, jest już dość późno.

P.S.
Gdyby ktoś zechciał jakichś informacji z pierwszej ręki... ;-)
to serdecznie zapraszam.
"Jakby ftosi myśloł, ze cosi <<wiy>>, to jesce nie wiy, jako wiedzieć trza" - 1 Kor.8:2 Biblia Góralska NT ;-)


Offline gangas

Odp: Odejścia w Berlinie
« Odpowiedź #287 dnia: 22 Czerwiec, 2016, 00:33 »
 Witaj Robercie. Jesteś świeżo po przejściach to sobie odsapnij. Na forum będziesz poruszał się bez problemu. Jak będziesz miał pytania,to jest dział techniczny - chętnie pomogą. Lubisz Dżemola, to już dużo ;) ;)
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Puszek

Odp: Odejścia w Berlinie
« Odpowiedź #288 dnia: 22 Czerwiec, 2016, 01:02 »
Witaj Robercie!
Sądzę, że byłeś tu wyczekiwany przez wielu i już jesteś NASZ. Bardzo się cieszę z twojej rejestracji na tym forum.
Życzę wszystkiego co najlepsze na kolejnej ścieżce życia.

PS. Pozdrowienia dla małżonki.
PS2. Zazdroszczę jaj! :o
PS3. Ładnie śpiewasz!
"I chodź ucieknijmy stąd, nie chcę już oddychać tym zatrutym powietrzem! Chodź ucieknijmy stąd, nikt nie będzie mówił nam co dla nas jest najlepsze..."


Offline parasin

Odp: Odejścia w Berlinie
« Odpowiedź #289 dnia: 22 Czerwiec, 2016, 07:48 »
Witamy bohatera wątku...:D  Nie wiem czy się da całkowicie wyleczyć z jw.org. może jak to przestanie istnieć upadnie jak Babilon może wtedy odzyskamy prawdziwą niezakłóconą wolność.


Offline TomBombadil

Odp: Odejścia w Berlinie
« Odpowiedź #290 dnia: 22 Czerwiec, 2016, 07:53 »
Cała młodość,piękne lata macierzyństwa i dojrzewania spędziliśmy pod presją Organizacji. Służyliśmy Bogu i teho nie żałujemy,ale trening i manipulacja nałożona na nas odbiła swoje piętno. To jak dzieciństwo w domu dziecka. Można z tego wyjść,ale to zostaje w nas.Ale Bóg otrze wszelką łzę i nie będzie się dawnych rzeczy wdpominać. Ehh.


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Odejścia w Berlinie
« Odpowiedź #291 dnia: 22 Czerwiec, 2016, 09:00 »
Witaj Robert, wielki bracie!
Pozdrowienia dla żony!
Nie zostaliście sami, i mam nadzieję,
że tylko jeszcze bardziej z każdym dniem
Waszego życia, będziecie sobie to coraz
lepiej uświadamiać. Wszystkiego naj naj.


Offline Cielec Kierowniczy

Odp: Odejścia w Berlinie
« Odpowiedź #292 dnia: 22 Czerwiec, 2016, 09:04 »
Cześć Robert.
Witaj na forum i wszystkiego dobrego. :)


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Odejścia w Berlinie
« Odpowiedź #293 dnia: 22 Czerwiec, 2016, 09:31 »
Robert - za to czego udało Wam się dokonać - ogromny szacun  :)
Witajcie zatem  :)
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Odejścia w Berlinie
« Odpowiedź #294 dnia: 22 Czerwiec, 2016, 10:50 »
Witam Roberta wraz z rodziną :)

A tutaj Franz unaocznił czy Robert z Berlina wraz z małżonką mogli odejść po cichu z honorem:

"Jeśli ktoś nie chce żyć według naszych zasad, może odejść. Tu nie ma dręczenia, żadnego fizycznego czy emocjonalnego nękania. ... Nie dyktujemy odgórnie.6
Nie jesteśmy duchowymi policjantami. ... Nie próbujemy stłumić niczyjej opinii.7
Jeśli ludzie nie chcą zostać, mogą odejść. ... Nie mogę zrozumieć, dlaczego ci, którzy się
nie zgadzają po prostu nie odejdą po cichu...8"

To centrala, a teraz Franz w końcu były członek Ciała Kierowniczego:

"Jestem pewien, że wszyscy ci ludzie wiedzą, że obraz, który malują nie zgadza się z rzeczywistością. Wiedzą, co się dziś dzieje, kiedy jeden ze Świadków Jehowy próbuje “odejść po cichu.” Faktyczna sytuacja jest podobna do tej, w której żołnierz poszedłby do dowodzącego oficera i powiedział, “ze względu na moje sumienie postanowiłem odejść i właśnie chcę poinformować, że odejdę cicho i nie zakłócę w żaden sposób spokoju oddziałów.” Groziłoby mu upokarzające zwolnienie – lub w czasie wojny – egzekucja. Podobnie w sensie duchowym dzieje się wśród Świadków Jehowy.
Ci, którzy myślą o “spokojnym wycofaniu się” wiedzą, że mają przyłożona broń do głowy – ryzyko bycia uważanym za heretyka, nie nadającym się do przynależenia do prawdziwych chrześcijan, ktoś, kogo nawet rodzina powinna traktować jako “wyrzutka.” Polityka Organizacji nie pozwala na odejście z honorem. Jedynie osoba nieczuła na ludzkie uczucia mogłaby uważać, że nie ma “emocjonalnego dręczenia.”



6.Walter Graham, z kanadyjskiego oddziału, cytat z gazety w Toronto.7 Nadzorca podróżujący, Samuel Herd, cytat z Chicago Tribune.
8.Robert Balzar, biuro główne Strażnicy, człowiek z działu public relations.
Fragment książki "IN SEARCH OF CHRISTIAN FREEDOM by Raymond Franz
« Ostatnia zmiana: 22 Czerwiec, 2016, 10:54 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Odejścia w Berlinie
« Odpowiedź #295 dnia: 22 Czerwiec, 2016, 11:18 »
Witaj Robercie!
Gratulacje dla Ciebie i żony.
Możesz mi wierzyć na słowo, szybko przyzwyczaicie się do nowej sytuacji, nie Jesteście sami.
Czytaj, korzystaj z naszych doświadczeń i dziel się swoimi (na to ostatnie czekam z niecierpliwością)
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Robert Dworak (Berlin)

  • Nadzorca obwodu w pasie
  • Wiadomości: 205
  • Polubień: 999
  • MYŚLĘ, więc mnie NIE MA w JW.ORG
    • Międzynarodowa Mapka Ex Świadków Jehowy
Odp: Odejścia w Berlinie
« Odpowiedź #296 dnia: 22 Czerwiec, 2016, 17:40 »
Witam raz jeszcze,
i wraz z żoną pragniemy Wam drodzy wszystkim podziękować za serdeczne przyjęcie na forum,
za słowa zachęty (nieraz potrafiące rozbawić do łez).
Alek ma nieraz taki spontan, że wyszło z tego co wyszło... ;-)
Niektórzy piszą mi po tym "teledysku": -"...po co się szarpiesz?", "chciałeś być celebrytą to jesteś", ale myślę, że Wy najlepiej rozumiecie moje/nasze intencje, że obłudę religijną WTS trzeba obnażać na każdym kroku, podobnie jak reprezentanci WTS niemal na każdym newralgicznym punkcie chcą być widoczni, ale z innej strony.

Mamy obecnie z kochaną żoneczką sporo zajęć, ale chętnie zajrzymy do polecanych przez Was źródeł, gdzie nie ma indoktrynacji, lecz dzielenie się czystym zrozumieniem Pisma Świętego - gdzie jeszcze możemy ich szukać?

"Pozdrówcie się nawzajem pocałunkiem miłości. Pokój wam wszystkim, którzyście w Chrystusie"
"Jakby ftosi myśloł, ze cosi <<wiy>>, to jesce nie wiy, jako wiedzieć trza" - 1 Kor.8:2 Biblia Góralska NT ;-)


Offline gedeon

Odp: Odejścia w Berlinie
« Odpowiedź #297 dnia: 22 Czerwiec, 2016, 18:40 »
Witam raz jeszcze,
i wraz z żoną pragniemy Wam drodzy wszystkim podziękować za serdeczne przyjęcie na forum,
za słowa zachęty (nieraz potrafiące rozbawić do łez).
Alek ma nieraz taki spontan, że wyszło z tego co wyszło... ;-)
Niektórzy piszą mi po tym "teledysku": -"...po co się szarpiesz?", "chciałeś być celebrytą to jesteś", ale myślę, że Wy najlepiej rozumiecie moje/nasze intencje, że obłudę religijną WTS trzeba obnażać na każdym kroku, podobnie jak reprezentanci WTS niemal na każdym newralgicznym punkcie chcą być widoczni, ale z innej strony.

Mamy obecnie z kochaną żoneczką sporo zajęć, ale chętnie zajrzymy do polecanych przez Was źródeł, gdzie nie ma indoktrynacji, lecz dzielenie się czystym zrozumieniem Pisma Świętego - gdzie jeszcze możemy ich szukać?

"Pozdrówcie się nawzajem pocałunkiem miłości. Pokój wam wszystkim, którzyście w Chrystusie"

Wyszło bardzo dobrze, najbardziej wiarygodne są sytuacje autentyczne, daliscie czadu a filmik rozszedł się po świecie.
Sami widzicie ile w tym jest Boskiego a ile ludzkiego. Robert wielki szacun dla Ciebie i Twojej żony.


Offline Szyszoonia

Odp: Odejścia w Berlinie
« Odpowiedź #298 dnia: 22 Czerwiec, 2016, 19:11 »
Wyszło bardzo dobrze, najbardziej wiarygodne są sytuacje autentyczne, daliscie czadu a filmik rozszedł się po świecie.
Sami widzicie ile w tym jest Boskiego a ile ludzkiego. Robert wielki szacun dla Ciebie i Twojej żony.
Dokladnie tak.... To byla autentyczna i naprawde swietna transmisja :) A ze do tego jeszcze z podkladem muzycznym Dzemu, ktory uwielbiam, to juz wogole jestem jak najbardziej na TAK :)
Brawo Ty i Twoja zonka  ;D


Offline matus

Odp: Odejścia w Berlinie
« Odpowiedź #299 dnia: 22 Czerwiec, 2016, 19:21 »
To może jeszcze raz, bo poprzednie posty zostały usunięte (wypadało by wysyłać jakąś informację, jak się tak robi, netykieta tego wymaga).
Może było zbyt brutalnie i zbyt zawoalowane.

Mamy obecnie z kochaną żoneczką sporo zajęć, ale chętnie zajrzymy do polecanych przez Was źródeł, gdzie nie ma indoktrynacji, lecz dzielenie się czystym zrozumieniem Pisma Świętego - gdzie jeszcze możemy ich szukać?
Nigdzie nie szukajcie. Nie musicie. Nie ma żadnego wymogu należenia gdziekolwiek.
Nie ma czegoś takiego jak "czyste zrozumienie Pisma Świętego" w jakiejś grupie.
Każda taka grupa jest skażona wypaczeniami.
Najbardziej "czyste" będzie Twoje osobiste (albo Wasze, jak chcesz to robić z żona), dlatego, że będzie Twoje/Wasze.

"Pozdrówcie się nawzajem pocałunkiem miłości. Pokój wam wszystkim, którzyście w Chrystusie"
Weź pod uwagę (być może szokujący dla Ciebie) fakt, że nie wszyscy na tym forum (i generalnie na świecie) uznają Biblię i takie pozdrowienie nie jest "w porządku" wobec takich forumowiczów.

Wyjście z WTSu to dopiero pierwszy krok. Niektórzy boją się iść dalej i mimo "wybudzenia" dalej tkwią w pewnych myślowych schematach. Życzę odwagi.
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.