Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Wykluczony  (Przeczytany 34849 razy)

Offline M

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #120 dnia: 06 Czerwiec, 2016, 18:32 »
No już się ucieszyłem prawie że jakieś konkrety, niestety nadal rzucasz ogólnikami.

Kłamstwem moim zdaniem jest to, że u świadków jest nieludzkie traktowanie. To co tu czytam jak dla mnie to stek bzdur i oznaką słabej psychiki tych, którzy "zatruli sie treścią pokarmową " ;)

Za kogo się uważasz, że podważasz historie ludzi, które tutaj są opisane? Na jakiej podstawie twierdzisz, że to "stek bzdur"? Byłeś przy tym, widziałeś? Jeśli tylko jedna lub dwie osoby miałyby takie przeżycia, to możnaby faktycznie próbować kwalifikować to jako wyolbrzymienie czy wymysł. Ale tych historii jest dziesiątki na naszym forum, a setki na pozostałych. Historie te bardzo często mają wspólne mianowniki czym same siebie uwiarogodniają.

Kolejnym klamstwem jest to, że przekład Biblii świadków jest zrobiony typowo pod ich nauki. Uważacie wiec że np przekład w/g Biblii Tysiaclecia czy Biblia Warszawska czy Wujka są jakie ? Lepsze bo nie są robione przez świadków ?

Każdy przekład jest robiony pod nauki kościoła, do którego należy osoba, która dokonuje przekładu. W czym zatem niby kłamiemy pisząc, że przekład Świadków jest robiony pod Świadków? Przecież to normalne i naturalne. Dziwne by było, gdyby opracowali przekład, który przeczy ich naukom. Przykładowo - Świadkowie wymyślili sobie, że imię Jehowa było używane przez Jezusa, więc wstawili to imię w 237 miejscach Pism Greckich pomimo faktu, że nie istnieje ani jeden dowód na to, że to imię tam występowało. Wszystkie manuskrypty greckie, które są w posiadaniu archeologów i biblijstów (jest tego przynajmniej kilkanaście tysięcy) zawierają odmiany słowa "kyrios" - Pan, lub "theos" - Bóg w miejscach, gdzie Świadkowie wstawili słowo "Jehowa". Nie jest to żadne przypuszczenie, ale fakt, który możesz łatwo zweryfikować jeśli tylko zdecydujesz być ze sobą samym szczery.

A tak w ogóle jak czytam wasze wywody - poniekąd bardzo podobne do wywodów katolickich uczonych, to moim zdaniem  jesteście do siebie podobni - uwazacie , ze wersety was zbawią na zasadzie moje wersety są lepsze niż tamtych ;)

Na jakiej zatem podstawie twierdzisz, że to Świadkowie są "najbliżej prawdy"? Że to ich wersety "są lepsze niż tamtych"?


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #121 dnia: 06 Czerwiec, 2016, 18:35 »
Kłamstwem moim zdaniem jest to, że u świadków jest nieludzkie traktowanie. To co tu czytam jak dla mnie to stek bzdur i oznaką słabej psychiki tych, którzy "zatruli sie treścią pokarmową " ;)
Kolejnym klamstwem jest to, że przekład Biblii świadków jest zrobiony typowo pod ich nauki. Uważacie wiec że np przekład w/g Biblii Tysiaclecia czy Biblia Warszawska czy Wujka są jakie ? Lepsze bo nie są robione przez świadków ?
A tak w ogóle jak czytam wasze wywody - poniekąd bardzo podobne do wywodów katolickich uczonych, to moim zdaniem  jesteście do siebie podobni - uwazacie , ze wersety was zbawią na zasadzie moje wersety są lepsze niż tamtych ;)
Na szczęście to Jehowa zbawia a nie wasze tu śmieszne plucie i coś w czym jeszcze niedawno byliście tak samo jak i ja. Różnica jest taka, że ja szanuję świadków nawet mimo tego że np była tam pedofilia....w kościele katolickim też była ale to nie Bóg molestował ale grzesznicy tacy jak każdy z nas. A jak wy jesteście mądrzejsi np od starszych to pierwsi rzućcie w nich kamieniem.
Pozdrawiam i miłego wieczorku życzę ;) Jutro biegam zamiast rowerku tak więc pedałki będą jutro nieużyteczne;)

Nie ma nieludzkiego traktowania? A jak nazwiesz to dzień po moim ogłoszeniu zrobili pielgrzymki do moich bliskich, będących świadkami i zabronili im się ze mną kontaktować.
Nielidzkie traktowanie: zabranianie transfuzji, przez co świadkowie popełniają samobójstwa i skazują na śmierć swoich bliskich.
Drogi Wykluczony, ja miałam krwotok wewnętrzny jedyne co pamiętam to strach i wrażenie świadomego umierania, o mały włos, a rodzice musieli by podjąć taką decyzję: życie dziecka czy doktryny religijne, a jestem z rodziny podzielonej religijnie więc zamiast walki o moje życie byłaby walka o czyja religia bardziej się liczy. jak doszłam do siebie po narkozie lekarz powiedział że miałam wiele szczęścia bo mogło dojść do zapalenia otrzewnej. Zapalenie otrzewnej = śmierć.
Pedofilia w zborach i KK, zobacz różnicę świadkowie zamiatają pod dywan bo liczy się dobre imię organizacji, o kłamstwach członka CK w czasie przesłuchania nie wspominając.
A władza sądownicza nie została oddana w ręce Jezusa?
Masz rację , dbaj o zdrowie, to przyniesie więcej pożytku.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Weteran

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #122 dnia: 06 Czerwiec, 2016, 19:03 »
"Argumenty" jakie usiłował podać wykluczony po kolejnym wezwaniu M, są naprawdę żałosne. Jeśli ktoś nie chce - BO NIE CHCE - widzieć tendencyjności przekładu NŚ, albo hańby ukrywania pedofilii przez "pasterzy" "religii prawdziwej" i na czym w związku z tym polega problem, jeśli ktoś kwestionuje nieludzkie postawy w organizacji (ostracyzm, polityka w sprawie krwi, totalny brak empatii i całe mnóstwo niedobrych rzeczy o których wiemy i które większość zaznała na własnej skórze) - to albo brak mu uczciwości intelektualnej, albo jest złośliwym trollem. Nie traćmy - proszę - energii na bezowocną dyskusję z takim osobnikiem. Niektórzy tutaj go żałowali. ZUPEŁNIE NIEPOTRZEBNIE! Dlatego proszę moderatorów, bo obecnie nie jestem częścią moderacji - o zaprzestanie umieszczania wpisów trolla. Chyba, żę zacznie merytorycznie dyskutować, do czego - sądząc po dotychczasowej aktywności - nie jest zdolny.     
Weteran

Ignoruję posty: accurate, Ebed, Efektmotyla, Efezjan, Kamil. Przebudzony, sabekk, tomek_s, ZAMOS


Offline anonymous

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 107
  • Polubień: 270
  • Gdy rozum spi, budza sie demony.
Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #123 dnia: 06 Czerwiec, 2016, 21:40 »
Dlatego proszę moderatorów, bo obecnie nie jestem częścią moderacji - o zaprzestanie umieszczania wpisów trolla. Chyba, żę zacznie merytorycznie dyskutować, do czego - sądząc po dotychczasowej aktywności - nie jest zdolny.   
Niemerytoryczna "duskusja" zajela az 9 stron.Strach pomyslec jak dlugo ten watek bedzie sie ciagnal jak zacznie merytorycznie ::)


Offline Weteran

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #124 dnia: 07 Czerwiec, 2016, 00:58 »
Jak mówi arabskie przysłowie – są 4 kategorie ludzi:
1. Jest ten, który wie i WIE, ŻE WIE – ten jest uczony, tego słuchajcie.
2. Jest ten, który wie i NIE WIE, ŻE WIE – tego uświadomcie.
3. Jest ten, który nie wie i WIE, ŻE NIE WIE – tego pouczcie.
4. Jest ten, który nie wie i NIE WIE, ŻE NIE WIE – tego zostawcie jemu samemu.

Obawiam się, że mamy do czynienia z przypadkiem nr 4. Sprawa raczej beznadziejna zarówno obecnie, jak u w przyszłości - jak to lapidarnie ujął Jezus:
Kto ma, temu będzie dane; a kto nie ma, temu zabiorą i to, co mu się wydaje, że ma (Łukasza 8_18).

Temu panu już dziękujemy. Nie zadzwonimy do niego po programie ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Weteran

Ignoruję posty: accurate, Ebed, Efektmotyla, Efezjan, Kamil. Przebudzony, sabekk, tomek_s, ZAMOS


Offline wykluczony

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #125 dnia: 07 Czerwiec, 2016, 19:33 »
To może co wy konkretnie zarzucacie świadkom ? Konkretnie ....czekam....bo z tego co czytam to widze tylko jakieś osobiste wycieczki bo pewnie znowu Armagedon nie przyszedł a miał być już tak blisko ;)


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 522
  • Polubień: 14357
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #126 dnia: 07 Czerwiec, 2016, 20:22 »
1. Ostracyzm. Prowadzący do wielu rodzinnych dramatów.
2. Nadinterpretacja wersetów o spożywaniu krwi, prowadzący do niepotrzebnych zgonów.
3. Kłamliwe doktryny zmieniane co chwilę i nazywane "nowymi światłami"
4. Samozwańcze komitety sądownicze składające się z osób bez żadnego przygotowania prawnego.
5. Tuszowanie w imię "dobrego imienia organizacji" pedofilii w zborach, oraz nakłanianie ofiar o nie zawiadamianie władz.
6. Zatajona przynależność do ONZ-u, kiedy wszędzie mówią, że "nie należą do świata"
To mi pierwsze przyszło na myśl.
To może co wy konkretnie zarzucacie świadkom ? Konkretnie ....czekam....bo z tego co czytam to widze tylko jakieś osobiste wycieczki bo pewnie znowu Armagedon nie przyszedł a miał być już tak blisko ;)
Teraz Ty może wreszcie odpowiesz na pytanie "M" ...czekam...
Ps: W ichni szybki armagedon to już chyba tylko niereformowalna, maksymalnie fanatyczna część wiernych jeszcze wierzy.
« Ostatnia zmiana: 08 Czerwiec, 2016, 12:13 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #127 dnia: 07 Czerwiec, 2016, 20:27 »
To może co wy konkretnie zarzucacie świadkom ? Konkretnie ....czekam....bo z tego co czytam to widze tylko jakieś osobiste wycieczki bo pewnie znowu Armagedon nie przyszedł a miał być już tak blisko ;)

Miałam już nie odpisywać, no ale trudno.

Zrobiłeś klasyczne 'odbicie piłeczki', trochę nieudolne.
Co zarzucamy, może przeczytaj co piszemy na forum to się dowiesz. Już o niektórych zarzutach wspomnieliśmy w tym wątku.
Co ja zarzucam (między innymi), pisałam kilka postów wyżej.
Miłej lektury.

P.S. Czytaj ze zrozumieniem, mniemam że jesteś na tyle dorosłą osobą iż nabyłeś takową umiejętność.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #128 dnia: 07 Czerwiec, 2016, 20:32 »
    Zagadnienie jego całe jak z czarnego zrobić białe. :D

Dajcie sobie spokój, głową muru nie przebijecie, nawet cudzą. :P
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Roszada

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #129 dnia: 07 Czerwiec, 2016, 20:36 »
To może co wy konkretnie zarzucacie świadkom ? Konkretnie ....czekam....bo z tego co czytam to widze tylko jakieś osobiste wycieczki bo pewnie znowu Armagedon nie przyszedł a miał być już tak blisko ;)
Nic nie zarzucamy. Niech idą swoją niezmienną drogą.
Niech zmieniają dużo nauk i zwyczajów, to będziemy mieli o czym gadać. ;D


od-nowa

  • Gość
Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #130 dnia: 07 Czerwiec, 2016, 20:41 »
To może co wy konkretnie zarzucacie świadkom ? Konkretnie ....czekam....bo z tego co czytam to widze tylko jakieś osobiste wycieczki bo pewnie znowu Armagedon nie przyszedł a miał być już tak blisko ;)
Może przeczytaj książkę "Kryzys sumienia" byłego członka ck Raymonda Franza, tam "konkretnie" jest bardzo wiele o organizacji śJ i wiele, wiele więcej.
Tutaj masz link  - RAYMOND FRANZ SPOTKANIE Z BYŁYM CZŁONKIEM CIAŁA KIEROWNICZEGO ŚWIADKÓW JEHOWY POZNAŃ 9 10 2007 PL
https://www.youtube.com/watch?v=AyJx6P4BmBs
Owocnego badania, jak się rzeczy mają.

« Ostatnia zmiana: 07 Czerwiec, 2016, 20:44 wysłana przez od-nowa »


Offline Cielec Kierowniczy

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #131 dnia: 07 Czerwiec, 2016, 21:46 »
Próba wyjaśnienia wykluczonemu dlaczego istnieje to forum i po jakich przejściach są tutaj ludzie, jak widzę nie ma najmniejszego sensu.
To jak rozmawianie ze ślepym o kolorach, no ni dy rydy, nie wytłumaczysz. ;)
Niech ma swoje racje, niech żyje w swoim przekonaniu, ze świat jest czarno biały.
Zycie jest jednak przewrotne i czasem potrafi przynieść ból po którym dopiero inaczej patrzy się na wiele spraw.
Życzę z całego serca wykluczonemu wejścia na wyższy poziom człowieczeństwa.
Szanuj ludzi. :)


Offline parasin

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #132 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 09:17 »
To może co wy konkretnie zarzucacie świadkom ? Konkretnie ....czekam....bo z tego co czytam to widze tylko jakieś osobiste wycieczki bo pewnie znowu Armagedon nie przyszedł a miał być już tak blisko ;)
Fałszowanie Biblii PNŚ i jednoczesne pisanie o nim jaki to on dokładny "udowadnianie" cytowanie różnych znawców greki i hebr., którzy zachwyceni są dokładnością i starannością z jaką ten przekład został oddany.  Biorąc pod uwagę to czym się chwalili w przedmowie pitolenie w niej o odpowiedzialności i świadomości, że mają do czynienia ze słowem Boga... i że podeszli do tego bardzo rzetelnie pffff. Zobacz sobie sam sprawdź jak podeszli rzetelnie. Jak napisali że każdemu słowu greckiemu starali się przypisać jedno słowo polskie. A potem dodawali se słowa jak im pasowało. Inne religie też tak robią? Tak? ok ale To na jakiej podstawie twierdzisz, że SJ to religia będąca "najbliżej prawdy"? Jakiej prawdy? Tej którą sami sobie stworzyli...?


Offline anonymous

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 107
  • Polubień: 270
  • Gdy rozum spi, budza sie demony.
Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #133 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 09:46 »

Kolejnym klamstwem jest to, że przekład Biblii świadków jest zrobiony typowo pod ich nauki. 

Wyjasnij mi to.

Otwieramy JW Library I wybieramy sekcje Biblie. Wchodzimy na Kingdom Interlinear (wydawnictwo WTS). Wybieramy Revelation (Objawienie) 5:10

καὶ and ἐποίησας you made αὐτοὺς them τῷ to the θεῷ God ἡμῶν of us βασιλείαν kingdom καὶ and ἱερεῖς, priests, καὶ and βασιλεύουσιν they are reigning ἐπὶ upon τῆς the γῆς. earth.

Zaznaczona sekcja to greckie slowo epi doslownie przetlumaczone na upon lub on - co jest poprawne.

Definicja ang przyimka upon - Upon is used to express place.

Potem otworzmy NWT na tym samym wersecie I zobaczymy slowo OVER co znaczy NAD. Powinno byc upon lub on co znaczy NA.

Kontekst wesetu mowi o klasie krolewskich kaplanow a wedlug doktryny WTS odnosi sie to do 144 000 spodziewajacych sie zyc i krolowac z nieba.
Jako ze werset ten umieszcza ich krolowanie NA ziemi wiec zmienili wlasny poprawny przeklad Interlinear na zgodny z doktryna. :(

Polecam sprawdzic inne polskie przeklady jako ze kazdy z nich konsekwentnie oddaje to slowo jako NA.

Z wyrazami szacunku czekam na odpowiedz :)





Offline Deborah

Odp: Wykluczony
« Odpowiedź #134 dnia: 08 Czerwiec, 2016, 10:08 »
Wyjasnij mi to.
Otwieramy JW Library I wybieramy sekcje Biblie. Wchodzimy na Kingdom Interlinear (wydawnictwo WTS). Wybieramy Revelation (Objawienie) 5:10
καὶ and ἐποίησας you made αὐτοὺς them τῷ to the θεῷ God ἡμῶν of us βασιλείαν kingdom καὶ and ἱερεῖς, priests, καὶ and βασιλεύουσιν they are reigning ἐπὶ upon τῆς the γῆς. earth.
Zaznaczona sekcja to greckie slowo epi doslownie przetlumaczone na upon lub on - co jest poprawne.
Definicja ang przyimka upon - Upon is used to express place.
Potem otworzmy NWT na tym samym wersecie I zobaczymy slowo OVER co znaczy NAD. Powinno byc upon lub on co znaczy NA.
Kontekst wesetu mowi o klasie krolewskich kaplanow a wedlug doktryny WTS odnosi sie to do 144 000 spodziewajacych sie zyc i krolowac z nieba.
Jako ze werset ten umieszcza ich krolowanie NA ziemi wiec zmienili wlasny poprawny przeklad Interlinear na zgodny z doktryna. :(
Polecam sprawdzic inne polskie przeklady jako ze kazdy z nich konsekwentnie oddaje to slowo jako NA.

Można to sprawdzić z pominięciem całkowicie JW Library na przykład tu w 5 przekładach Biblii, łącznie z dosłownym: http://biblia.oblubienica.eu/interlinearny/index/book/27/chapter/5/verse/10

W każdym jest mowa: "na ziemi".