Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Znalazłem religię prawdziwą  (Przeczytany 20760 razy)

Offline Fantom

Odp: Znalazłem religię prawdziwą
« Odpowiedź #75 dnia: 18 Maj, 2016, 09:50 »
I ja tez się zgadzam z protestantami,ale w tej drugiej części.Fajnie,że ich słuchasz,tylko czy im uwierzyłeś?
« Ostatnia zmiana: 18 Maj, 2016, 09:51 wysłana przez fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline TomBombadil

Odp: Znalazłem religię prawdziwą
« Odpowiedź #76 dnia: 18 Maj, 2016, 10:07 »
Dla mnie kościół,czy  Kościół to ludzie wierzący w Chrystusa znaczy Jezusa. I nie ma znaczenia czy chodzi na msze katolicką,przeżegnuje się w tą drugą stronę,czy wydaje mu się,że mówi językami. Byłoby super jakbyśmy się tak nie podzielili na te wyznania i religie. Ale kocham tych, co kochają Mistrza. Innych też kocham, ale inaczej.   Mamy sobie pomagać i się szanować. Ta dyskusja to jak kłótnia dzieci kogo mama bardzej kocha. A mama kocha i ręce załamuje,że dzieci się kłócą. Pozdrawiam wszystkich i życzę miłego dnia.


Offline Stanisław Klocek

Odp: Znalazłem religię prawdziwą
« Odpowiedź #77 dnia: 18 Maj, 2016, 11:38 »
Uważałem, że będąc katolikiem jestem w religii prawdziwej. Po próbach weryfikacji, doszedłem do wniosku, że ŚJ są religią prawdziwą. Jednakże cały czas miałem furtkę otwartą w głowie  (w moim przekonaniu) na obiektywne dalsze konfrontacje, przez co zbliżałem się do innych nominacji chrześcijańskich. Po nabyciu internetu i poznawania was wszystkich wirtualnie i przeróżnych sławnych teologów i przeciwnych biblijnemu opisowi, doszedłem do wniosku, po którym statecznie znalazłem się poza "burtą" biblio-niebiańskich wizjii, wskutek przekonania na dzień dzisiejszy, że i sam Jezus nie założył podwalin pod prawdziwy światopogląd. Wiedziony wieloma mitami i pragnieniami, dał podwaliny wierzeń dla ludzi o podobnych pragnieniach, ale nie skłonnych do głębszych refleksji. Może pomoże znalezione w sieci przez 'Magdę' z bratniego forum, film o prawdzie i fałszu  jest to moim zdaniem dobra edukacja dla osób obiektywnych, acz  wytrwałych i nie będących stronniczymi (1 godz. 40 min.).
« Ostatnia zmiana: 18 Maj, 2016, 11:50 wysłana przez Stanisław Klocek »


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Znalazłem religię prawdziwą
« Odpowiedź #78 dnia: 18 Maj, 2016, 12:14 »
A to jest rozumiem o Kościele?
Czyli zbudował 2-3 osobowy i to nie oparty na Apostołach tylko każdych przypadkowych 2-3 ludziach, którzy maja odmienne poglądy. ;D
Dla jednych to Bóg, dla drugich bóg, dla trzecich Michał itd.

Ups  :(
Czyżbyś nie miał zaufania do Jezusa?  :-\ Że On mówił szczerze, że będzie wsparciem? A skoro wesprze swoim duchem to i da zrozumienie?
Nie wykluczam z automatu - wbrew temu co napisałeś - kościołów czy Kościołów bo są większe niż 2-3.
Czy 2-3 czy miliony jeżeli poddają się pod działanie Jezusa i życiem swym starają się to potwierdzić to czy ktokolwiek ma prawo ich osądzać albo wyzywać od prywaciarzy?
Na początku też było tylko 12...
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Rob Roy

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 111
  • Polubień: 265
  • JakPowiemyIm Prawdę DamyWolność ToKto Nas Utrzyma?
Odp: Znalazłem religię prawdziwą
« Odpowiedź #79 dnia: 18 Maj, 2016, 13:16 »

Nawet protestanci piszą, że Kościół to KK, tylko że grzeszny i odstępczy w dużej mierze.
Kogo mam zatem słuchać ciebie czy ich? Ty jesteś sam, a protestantów miliony. Wolę zatem ich niż jednego prywaciarza religijnego. :)
Mateusza 15:14 Zostawcie ich! To są ślepi przewodnicy ślepych. Lecz jeśli ślepy ślepego prowadzi, obaj w dół wpadną.
Odpowiem Ci w podobny sposób. Czy miliony .... mogą się mylić  :)


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 520
  • Polubień: 14355
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Znalazłem religię prawdziwą
« Odpowiedź #80 dnia: 18 Maj, 2016, 13:32 »
Czy 2-3 czy miliony jeżeli poddają się pod działanie Jezusa i życiem swym starają się to potwierdzić to czy ktokolwiek ma prawo ich osądzać albo wyzywać od prywaciarzy?
Są niestety ludzie którzy takie prawo sobie uzurpowali.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Stanisław Klocek

Odp: Znalazłem religię prawdziwą
« Odpowiedź #81 dnia: 18 Maj, 2016, 14:04 »
Mateusza 15:14 Zostawcie ich! To są ślepi przewodnicy ślepych. ... 
Odpowiem Ci w podobny sposób. Czy miliony .... mogą się mylić  :)
Mogą i to na pewno się mylą, gdy uwzględnimy instrukcję biblijną Wyj 23:2 Zaczekaj aż zapoznają się z tym filmem. Jeśli nie wyciągną wniosków z tej edukacji, to należy umieść  ich  w moherowych beretach. Przepraszam, ale trzeba to jakoś wyrazić, choć tego chciałbym uniknąć. Nie mam innych zdolności przemówienia, jeśli są, to udzielcie mi porady. Póki co, to Biblia radzi "nie idź za większością" Wyj 23:2. Która religia zalicza się dziś do najliczniejszego tłumu? Jeśli DŚ wskazuje na KK, to kto się myli w tej kwestii, DŚ, czy dzisiejszy Watykan? Włodek z Piotrem, Dosią  i Tomkiem to wyjaśnią?


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Znalazłem religię prawdziwą
« Odpowiedź #82 dnia: 18 Maj, 2016, 14:12 »
Mogą i to na pewno się mylą, gdy uwzględnimy instrukcję biblijną Wyj 23:2 Zaczekaj aż zapoznają się z tym filmem. Jeśli nie wyciągną wniosków z tej edukacji, to należy umieść  ich  w moherowych beretach. Przepraszam, ale trzeba to jakoś wyrazić, choć tego chciałbym uniknąć. Nie mam innych zdolności przemówienia, jeśli są, to udzielcie mi porady. Póki co, to Biblia radzi "nie idź za większością" Wyj 23:2. Która religia zalicza się dziś do najliczniejszego tłumu? Jeśli DŚ wskazuje na KK, to kto się myli w tej kwestii, DŚ, czy dzisiejszy Watykan? Włodek z Piotrem, Dosią  i Tomkiem to wyjaśnią?

Chyba trochę wyrwałeś teskt z kontekstu. Nie idź za większością by popełniać zło. Najpierw musiałbyś udowodnić, że ta większość popełnia zło...


Offline Stanisław Klocek

Odp: Znalazłem religię prawdziwą
« Odpowiedź #83 dnia: 18 Maj, 2016, 14:22 »
Chyba trochę wyrwałeś teskt z kontekstu. Nie idź za większością by popełniać zło.
Wszystko możliwe, że sugerowałem błędnie. Ale proszę wyjaśnij, jak rozumieć ten wers? Podobnie wyjaśnij  Mat 7:13. Wiem, że wielu tłumaczy "szeroką drogę" jako łatwiznę moralnych zachowań, a nie liczebność statystyczną danej religii. Mimo tego przekonaj  merytorycznie, że chodzi tu o etykę, a nie o statystykę liczebną.
« Ostatnia zmiana: 18 Maj, 2016, 14:29 wysłana przez Stanisław Klocek »


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Znalazłem religię prawdziwą
« Odpowiedź #84 dnia: 18 Maj, 2016, 14:24 »
Ogólnie ludzie mają tendencję by pójść za większością. Wynika to z czynników psychologicznych i logiki. Werset mówi, że jeżeli ta większość dopuszcza się czegoś złego, to nie należy za nią iść, czyli robić tego co robi ona.

Z pewnością nie mówi, że KAŻDA większość jest zła, albo że NIGDY nie należy robić tego co większość. Tym sposobem należałoby nie płacić podatków, bo przecież robi to zdecydowana większość :D


Offline Roszada

Odp: Znalazłem religię prawdziwą
« Odpowiedź #85 dnia: 18 Maj, 2016, 14:26 »
Mateusza 15:14 Zostawcie ich! To są ślepi przewodnicy ślepych. Lecz jeśli ślepy ślepego prowadzi, obaj w dół wpadną.
Odpowiem Ci w podobny sposób. Czy miliony .... mogą się mylić  :)
Czyli wszyscy ślepi a tylko ty oświecony i widzący.
No to mnie oświeciłeś. ;D

Miliony mogą się mylić, a ty jeden nie? Nieomylny?
Kpiny sobie robisz? Ale z kogo? Z siebie? :)


Offline Rob Roy

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 111
  • Polubień: 265
  • JakPowiemyIm Prawdę DamyWolność ToKto Nas Utrzyma?
Odp: Znalazłem religię prawdziwą
« Odpowiedź #86 dnia: 18 Maj, 2016, 14:28 »
filmem.
Argumentum ad populum - już zacząłem go oglądać, pewnie na kilka razy - dzięki


Offline Roszada

Odp: Znalazłem religię prawdziwą
« Odpowiedź #87 dnia: 18 Maj, 2016, 14:29 »
Mogą i to na pewno się mylą, gdy uwzględnimy instrukcję biblijną Wyj 23:2 Zaczekaj aż zapoznają się z tym filmem. Jeśli nie wyciągną wniosków z tej edukacji, to należy umieść  ich  w moherowych beretach. Przepraszam, ale trzeba to jakoś wyrazić, choć tego chciałbym uniknąć. Nie mam innych zdolności przemówienia, jeśli są, to udzielcie mi porady. Póki co, to Biblia radzi "nie idź za większością" Wyj 23:2. Która religia zalicza się dziś do najliczniejszego tłumu? Jeśli DŚ wskazuje na KK, to kto się myli w tej kwestii, DŚ, czy dzisiejszy Watykan? Włodek z Piotrem, Dosią  i Tomkiem to wyjaśnią?

Z filmem się nie zapoznają, bo filmu ani nie zamawiali, ani nie mają ochoty oglądać by tracić czas na filmiki jak ty. ;D

Do moherowych beretów ty zaś bardziej pasujesz skoro się nimi zajmujesz i się znasz na nich. ;D
Znawca moherowych beretów się znalazł.... ;D ;D ;D


Offline Roszada

Odp: Znalazłem religię prawdziwą
« Odpowiedź #88 dnia: 18 Maj, 2016, 14:33 »
Mateusza 15:14 Zostawcie ich! To są ślepi przewodnicy ślepych. Lecz jeśli ślepy ślepego prowadzi, obaj w dół wpadną.
Odpowiem Ci w podobny sposób. Czy miliony .... mogą się mylić  :)
Czyli wniosek:
miliony protestantów się mylą
miliony katolików się mylą

a jeden Roy się nie myli i pisze o sobie, że "obaj w dół wpadną". ;D
On i jego ego. ;)


Offline Stanisław Klocek

Odp: Znalazłem religię prawdziwą
« Odpowiedź #89 dnia: 18 Maj, 2016, 14:36 »
Miliony mogą się mylić, a ty jeden nie? Nieomylny?
Kpiny sobie robisz? Ale z kogo? Z siebie? :)
Proszę opanuj się i nie unoś się w przypisywaniu mi nadwyżek niebiańskich ;) . Odpowiadaj na me wątpliwości. Widać, że zapodanego filmu nie miałeś cierpliwości oglądać. Skupianie się na KK i ŚJ to nie wszystko.