Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Znalazłem religię prawdziwą  (Przeczytany 20757 razy)

Offline Roszada

Odp: Znalazłem religię prawdziwą
« Odpowiedź #60 dnia: 17 Maj, 2016, 20:52 »
Nie wiem gdzie to wyczytałeś ???

Idąc twoim tokiem rozumowania dla kogo jest przeznaczona połowa NT skoro te zbory już nie istnieją.
Albo list do Tytusa?
Widzę sam nie pamiętasz co pisałeś:

Biblia jest ponadczasowa

A ja to potwierdziłem.
To co, skoro te gminy i kościoły nie istnieją to Kościół nie istnieje?
W Ap 2-3 masz 7 kościołów. To pełnia Kościoła.


Offline Roszada

Odp: Znalazłem religię prawdziwą
« Odpowiedź #61 dnia: 17 Maj, 2016, 20:56 »
Albo list do Tytusa?
A co Tytusowi czy Tymoteuszowi napisano?
Nawet ŚJ w swej Biblii podali:

„a co usłyszałeś ode mnie z poparciem wielu świadków, to porucz wiernym ludziom, którzy z kolei będą odpowiednio wykwalifikowani do nauczania drugich.” (2Tm 2:2)


Offline Rob Roy

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 111
  • Polubień: 265
  • JakPowiemyIm Prawdę DamyWolność ToKto Nas Utrzyma?
Odp: Znalazłem religię prawdziwą
« Odpowiedź #62 dnia: 17 Maj, 2016, 21:47 »
To co, skoro te gminy i kościoły nie istnieją to Kościół nie istnieje?
W Ap 2-3 masz 7 kościołów. To pełnia Kościoła.
Istnieje. I to nie jeden, lecz mnóstwo, pisałem o tym wcześniej.
Nie istnieje jednak, żaden ze znanych mi, który cieszyłby się poparciem Jezusa.
W tej sytuacji pozostaje studium samodzielne, rodzinne lub w małych grupach SZCZERYCH osób.



Offline Roszada

Odp: Znalazłem religię prawdziwą
« Odpowiedź #63 dnia: 17 Maj, 2016, 22:48 »
Istnieje. I to nie jeden, lecz mnóstwo, pisałem o tym wcześniej.
Nie istnieje jednak, żaden ze znanych mi, który cieszyłby się poparciem Jezusa.
W tej sytuacji pozostaje studium samodzielne, rodzinne lub w małych grupach SZCZERYCH osób.
Jezus założył jeden Kościół.
Tak jak piszesz robiły grupy oderwane od Kościoła w I wieku. :)
A te studium osobiste też było zawsze mniej lub bardziej obecne w Kościele od I wieku.

Ty jesteś widzę Sędzia, bo orzekasz w imieniu Jezusa. ;D
Toż to przebój wieczoru. ;)


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Znalazłem religię prawdziwą
« Odpowiedź #64 dnia: 17 Maj, 2016, 22:52 »
Wielu ludzi będąc w religii, jakiejkolwiek religii myśli jak pewien brat:

"Jeżeli Organizacja Boża się myli, ja będę się mylił wraz z nią. Ponieważ jest to Organizacja Boża."

I w tym momencie podczas takiej rozmowy z taką osobą wszystkie dowody złego postępowania WTS-u można wyrzucić do kosza.
Mam wrażenie że tak samo myślą niektórzy ewangelizatorzy katoliccy na tym forum o swoim kościele ;)

"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Znalazłem religię prawdziwą
« Odpowiedź #65 dnia: 17 Maj, 2016, 22:55 »
Chociaż ja wole inną wypowiedz pewnego mędrcy:
"Aby nasze życie było twórcze, musimy pozbyć się lęku przed popełnieniem błędu" Joseph Ch. Pearce
I z pewnością Nasi Kochani Bracia z Ciała Kierowniczego pozbyli się tego lęku. ;D
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Roszada

Odp: Znalazłem religię prawdziwą
« Odpowiedź #66 dnia: 17 Maj, 2016, 22:57 »
Mam wrażenie że tak samo myślą niektórzy ewangelizatorzy katoliccy na tym forum o swoim kościele ;)
A są tu tacy? :-\
Ktoś cię namawiał na katolicyzm?
Ja zdaję się pisałem o Kościele, a nie o KK. ;)


Offline PoProstuJa

Odp: Znalazłem religię prawdziwą
« Odpowiedź #67 dnia: 17 Maj, 2016, 23:34 »
Kiedy czytałam tę dyskusję przypomniał mi się fragment znanego utworu Jana Brzechwy ("Na straganie"):

A kapusta rzecze smutnie:
"Moi drodzy, po co kłótnie,
Po co wasze swary głupie,
Wnet i tak zginiemy w zupie!"  ;D  ;D

Gdyby się tak zastanowić nad Żydami i Starym Testamentem. Dostali oni wiele zaleceń od Boga, których mieli się trzymać. A że im było mało, to jeszcze sobie dorobili swoje interpretacje (np. ile kroków można przejść w Szabat). Żydzi czekali na Mesjasza (tzn. czekają :D) i pewnie mieli wielki apetyt na to że Mesjasz wyjaśni im wszelkie nieokreślone do końca fragmenty Prawa Mojżeszowego.

A tu bach! Przychodzi Jezus i wcale się nie bawi w interpretowanie Prawa Mojżeszowego! On po prostu rozwala system! Jego nauki są tak proste, że ludziom szczęki opadają!
Miłuj Boga i miłuj bliźniego! Czyń innym to, co sam byś chciał żeby czyniono tobie! Nie hoduj w sercu złych pragnień, bo one szybko przywiodą ciebie do grzechu!

Czy gdyby dzisiaj Jezus wygłosił kolejne Kazanie na Górze, to czy Waszym zdaniem skupiałby się na interpretowaniu wersetów biblijnych z Nowego Testamentu? Albo na wyjaśnianiu tego co miał na myśli apostoł Paweł w poszczególnych listach?
Być może... Ale nie sądzę... Skupił by się chyba na tym: czy daliście mi jeść? Czy daliście mi pić? Czy odwiedziliście mnie w więzieniu?
Czy zbudowałeś swój dom na skale czy na piasku?

Tak... myślę, że te kwestie bardziej by go interesowały, niż to ile książek przewertowaliśmy w poszukiwaniu znaczenia greckich słówek z NT.

P.S. Tytuł wątku jest bardzo przewrotny...  :D


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Znalazłem religię prawdziwą
« Odpowiedź #68 dnia: 18 Maj, 2016, 07:44 »
Jezus założył jeden Kościół.
Tak jak piszesz robiły grupy oderwane od Kościoła w I wieku. :)
A te studium osobiste też było zawsze mniej lub bardziej obecne w Kościele od I wieku.

Ty jesteś widzę Sędzia, bo orzekasz w imieniu Jezusa. ;D
Toż to przebój wieczoru. ;)

Jezus powiedział, że "założy/zbuduje" kościół. Zwróć uwagę na tryb niedokonany. Gdyby takowy zbudował będąc na ziemi, to kościół ten (wspólnota wierzących) byłby zamknięty już w I wieku dla nowych członków.
Jezus wskazuje raczej na proces ciągły budowania, a rozumiejąc kościół jako wspólnotę wiernych Jego słowu, niewłaściwym wydaje się założenie że będzie to jedna instytucja. Inaczej słowa: "gdzie dwóch lub trzech w imię moje..." nie miałyby żadnego sensu.
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Fantom

Odp: Znalazłem religię prawdziwą
« Odpowiedź #69 dnia: 18 Maj, 2016, 07:53 »
Żaden kościół nie zbawia ludzi.Jezus zbawia.Jeżeli kościół założył w 1 wieku to jaka była jego nazwa?Może apostołowie nadali nazwę swojemu kościołowi? 2 lub 3 osoby o których mówi Jezus to mało?Ile musi liczyć zgromadzenie osób,żeby ktoś mógł je nazwać kościołem?Ktoś to ustalił?
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Rob Roy

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 111
  • Polubień: 265
  • JakPowiemyIm Prawdę DamyWolność ToKto Nas Utrzyma?
Odp: Znalazłem religię prawdziwą
« Odpowiedź #70 dnia: 18 Maj, 2016, 08:03 »
Jezus założył jeden Kościół.
Tak jak piszesz robiły grupy oderwane od Kościoła w I wieku. :)

Ty jesteś widzę Sędzia, bo orzekasz w imieniu Jezusa. ;D
Toż to przebój wieczoru. ;)
Żeby skrócić dyskusję napisz co to za Kościół w dzisiejszych czasach, bo jak pisałeś nie masz na myśli KK.
Wtedy będę mógł Ci wytłumaczyć dlaczego do tego Kościoła nie należę, i studiuję w taki a nie inny sposób.
Sędzią nie jestem ale wiem z ewangelii dlaczego Jezus potępiał faryzeuszy i odrzucił zepsuty system religijny.
Tacy faryzeusze są obecni w dzisiejszych religiach.
Otrzymałeś już ogrom argumentów, które pokazują ogromną obłudę istniejących Kościołów.
Jeżeli mimo tego wybierasz swój Kościół Twoja sprawa. :(
A podobne argumenty o grupkach prywaciarzy przytaczają starsi. Wszyscy złudnie uważają, że tylko ONI mają monopol na wiarę.


Offline Fantom

Odp: Znalazłem religię prawdziwą
« Odpowiedź #71 dnia: 18 Maj, 2016, 08:14 »
Zazwyczaj obłudę widzi się w innych kościołach,a nie w swoim:)
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Roszada

Odp: Znalazłem religię prawdziwą
« Odpowiedź #72 dnia: 18 Maj, 2016, 09:42 »
Jezus powiedział, że "założy/zbuduje" kościół. Zwróć uwagę na tryb niedokonany. Gdyby takowy zbudował będąc na ziemi, to kościół ten (wspólnota wierzących) byłby zamknięty już w I wieku dla nowych członków.
Jezus wskazuje raczej na proces ciągły budowania, a rozumiejąc kościół jako wspólnotę wiernych Jego słowu, niewłaściwym wydaje się założenie że będzie to jedna instytucja. Inaczej słowa: "gdzie dwóch lub trzech w imię moje..." nie miałyby żadnego sensu.
Okej nie zbudował i nie załozył. Zakłada go założyciel wątku i Roy.


Offline Roszada

Odp: Znalazłem religię prawdziwą
« Odpowiedź #73 dnia: 18 Maj, 2016, 09:45 »
Żeby skrócić dyskusję napisz co to za Kościół w dzisiejszych czasach, bo jak pisałeś nie masz na myśli KK.
Ja nie pisałem, że nie mam na myśli KK.
Pisałem, że omawiam Kościół.
A czy to jest KK, to już inna kwestia.
Nawet protestanci piszą, że Kościół to KK, tylko że grzeszny i odstępczy w dużej mierze.
Kogo mam zatem słuchać ciebie czy ich? Ty jesteś sam, a protestantów miliony. Wolę zatem ich niż jednego prywaciarza religijnego. :)


Offline Roszada

Odp: Znalazłem religię prawdziwą
« Odpowiedź #74 dnia: 18 Maj, 2016, 09:47 »
Inaczej słowa: "gdzie dwóch lub trzech w imię moje..." nie miałyby żadnego sensu.
A to jest rozumiem o Kościele?
Czyli zbudował 2-3 osobowy i to nie oparty na Apostołach tylko każdych przypadkowych 2-3 ludziach, którzy maja odmienne poglądy. ;D
Dla jednych to Bóg, dla drugich bóg, dla trzecich Michał itd.