Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Znalazłem religię prawdziwą  (Przeczytany 20724 razy)

Offline Rob Roy

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 111
  • Polubień: 265
  • JakPowiemyIm Prawdę DamyWolność ToKto Nas Utrzyma?
Odp: Znalazłem religię prawdziwą
« Odpowiedź #90 dnia: 18 Maj, 2016, 14:47 »

a jeden Roy się nie myli i pisze o sobie, że "obaj w dół wpadną". ;D
On i jego ego. ;)
Mylisz się.
Mogę powiedzieć, że im więcej się uczę tym coraz głupszy się czuję, ponieważ zdaję sobie sprawę jaki ogrom wiedzy jeszcze przede mną.
Natomiast moje ego jest kwadrylion!(silnia) razy mniejsze niż Twoich (nie tylko Twoich) przywódców, hierarchów, których tytułom nie ma końca.
Np. Magnificencjo, Ojcze Rektorze Założycielu, Magnificencjo Ojcze Rektorze, Eminencjo, Najprzewielebniejszy Księże Kardynale, Ekscelencje Księża Biskupi, Czcigodni Kapłani i Osoby Życia Konsekrowanego.


Offline TomBombadil

Odp: Znalazłem religię prawdziwą
« Odpowiedź #91 dnia: 18 Maj, 2016, 17:52 »
Nie podoba mi się taka rozmowa. Dlaczego sobą gardzicie?  Dajcie spokój. To ciemny zaułek.


Offline Roszada

Odp: Znalazłem religię prawdziwą
« Odpowiedź #92 dnia: 18 Maj, 2016, 18:02 »
Mylisz się.
Mogę powiedzieć, że im więcej się uczę tym coraz głupszy się czuję, ponieważ zdaję sobie sprawę jaki ogrom wiedzy jeszcze przede mną.
No to doszliśmy do konsensusu. :)


Offline Roszada

Odp: Znalazłem religię prawdziwą
« Odpowiedź #93 dnia: 18 Maj, 2016, 18:05 »
Proszę opanuj się i nie unoś się w przypisywaniu mi nadwyżek niebiańskich ;) . Odpowiadaj na me wątpliwości. Widać, że zapodanego filmu nie miałeś cierpliwości oglądać. Skupianie się na KK i ŚJ to nie wszystko.
Po pierwsze od filmów miałem wideo, a nie po to zakładałem net by znów filmy oglądać i to amatorów. :)
Po drugie nie mam zwyczaju oglądać filmów które mi proponują osoby jawnie walczące z Kościołem i szydzące z niego kiedy się da.
Po, trzecie zmieniałeś tyle razy poglądy (pod różnymi nickami), że nie wiem czy to co mi dziś mówisz będzie aktualne za pół roku. :)


Offline Rob Roy

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 111
  • Polubień: 265
  • JakPowiemyIm Prawdę DamyWolność ToKto Nas Utrzyma?
Odp: Znalazłem religię prawdziwą
« Odpowiedź #94 dnia: 18 Maj, 2016, 19:25 »
No to doszliśmy do konsensusu. :)
Dojdziemy jak też to zrozumiesz :)
« Ostatnia zmiana: 18 Maj, 2016, 19:28 wysłana przez Rob Roy »


Offline Roszada

Odp: Znalazłem religię prawdziwą
« Odpowiedź #95 dnia: 18 Maj, 2016, 19:41 »
Dojdziemy jak też to zrozumiesz :)
Cytuj
im więcej się uczę tym coraz głupszy się czuję

Do takiego bzdurnego poglądu nigdy nie dojdę.
Ja im więcej się uczę tym więcej wiem. I nie czuję się, w odróżnieniu od Ciebie, głupszy ani od siebie ani od ciebie. ;)
Nie po to studiowałem dzieje pierwotnego chrześcijaństwa, czytałem całą spuściznę chrześcijan wieków I-III by być, jak ty, jak sam piszesz, coraz głupszy.

No ale dalej to się już baw sam, bom za głupi dla ciebie widzę.


Offline Rob Roy

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 111
  • Polubień: 265
  • JakPowiemyIm Prawdę DamyWolność ToKto Nas Utrzyma?
Odp: Znalazłem religię prawdziwą
« Odpowiedź #96 dnia: 18 Maj, 2016, 20:26 »
Do takiego bzdurnego poglądu nigdy nie dojdę.
Ja im więcej się uczę tym więcej wiem. I nie czuję się, w odróżnieniu od Ciebie, głupszy ani od siebie ani od ciebie. ;)
Nie po to studiowałem dzieje pierwotnego chrześcijaństwa, czytałem całą spuściznę chrześcijan wieków I-III by być, jak ty, jak sam piszesz, coraz głupszy.

No ale dalej to się już baw sam, bom za głupi dla ciebie widzę.

Nie napisałem, że jestem tylko że się czuję, a to różnica.
Trzeba mieć pokorę do wiedzy. Przyswajając sobie pewną jej dziedzinę, odkrywam, że istnieją kolejne, gdy zgłębiam te kolejne, pojawiają się następne, które też wzajemnie się przenikają i uzupełniają. I wtedy pojmujesz, że jesteś pyłkiem na szali, jak niewiele wiesz, jak wielu rzeczy nie zdążysz się nauczyć itd.
Zrozumiałeś? ;)


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Znalazłem religię prawdziwą
« Odpowiedź #97 dnia: 18 Maj, 2016, 21:44 »
Proszę uczestników tej dyskusji o skończenie przepychanki słownej. Prowadzi ona donikąd. Spory proponuję przenieść na PW. 
« Ostatnia zmiana: 18 Maj, 2016, 21:51 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline PoProstuJa

Odp: Znalazłem religię prawdziwą
« Odpowiedź #98 dnia: 18 Maj, 2016, 22:18 »
Ja nie pisałem, że nie mam na myśli KK.
Pisałem, że omawiam Kościół.
A czy to jest KK, to już inna kwestia.
Nawet protestanci piszą, że Kościół to KK, tylko że grzeszny i odstępczy w dużej mierze.
Kogo mam zatem słuchać ciebie czy ich? Ty jesteś sam, a protestantów miliony. Wolę zatem ich niż jednego prywaciarza religijnego. :)

Znam takie jedno wyznanie - też trochę grzeszne i trochę odstępcze, ale ma aż 8 milionów wiernych! Może by ich zatem posłuchać?!  ;D

Może kiedyś to zrozumiem, jak to możliwe, że są ludzie, którzy świadomie przynależą do religii, którą uważają za grzeszną i odstępczą..  ;D
Ja (jeszcze) swoją religię uważam za taką (po poznaniu szokujących mnie faktów) od ponad pół roku i już się zastanawiam kiedy i jak się z niej wycofać. Ale widać nie każdemu grzeszność przeszkadza :)


Offline kingkong

Odp: Znalazłem religię prawdziwą
« Odpowiedź #99 dnia: 05 Sierpień, 2016, 13:11 »
Czy jest wśród was Kochani ktoś kto narodził się ponownie (Z Ducha Świętego).  Chętnie nawiążę kontakt z taką osobą.



Offline Roszada

Odp: Znalazłem religię prawdziwą
« Odpowiedź #100 dnia: 05 Sierpień, 2016, 13:12 »
Czy jest wśród was Kochani ktoś kto narodził się ponownie (Z Ducha Świętego).  Chętnie nawiążę kontakt z taką osobą.
Ale nie trafiłeś do Kościoła Zielonoświątkowego.
Poza tym doznania religijne to prywatna sprawa.
Czemu mamy się obcemu spowiadać?

Nie pomyliłeś forum? :(
Pierwszy post i przesłuchanie?

Tu sie prawie wszyscy narodzili na nowo. ;)


Offline preampusDistortus();

Odp: Znalazłem religię prawdziwą
« Odpowiedź #101 dnia: 05 Sierpień, 2016, 15:20 »
Jak już temat został podbity, kilka słów odnośnie Pawła. Warto przeczytać nie tylko tę pierwszą stronę, ale wszystkie 7 czy tam nawet więcej części, gdyż, czytając to z otwartym umysłem, daje nam pewien obraz tego, kim był ów faryzeusz: http://zbawienie.com/apostol-Pawel.htm