Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kongresy regionalne 2016 - streszczenie  (Przeczytany 48767 razy)

Offline Iza

Odp: Kongresy regionalne 2016 - streszczenie
« Odpowiedź #75 dnia: 17 Maj, 2016, 16:03 »
Takie historie sa niestety bardzo częste. Zbyt częste. I zbyt często wrażliwi, bogobojni ludzie  są ciemiężeni i szykanowani przez ludzi, ktorzy mienia sie " pasterzami w zborze chrześcijańskim"
  😠😠😠
 
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline M

Odp: Kongresy regionalne 2016 - streszczenie
« Odpowiedź #76 dnia: 22 Maj, 2016, 00:03 »
Pierwsze dwa dni kongresów (w USA) za nami. Nowych publikacji BRAK. Na razie jedyne nowości to jeden z filmów pełnometrażowych o których mowa w innym wątku, ale nawet ten nie jest wydane w formie płyty DVD, a jedynie do pobrania z jw.org.

Jeśli się okaże, że nie ma ani jednej nowej drukowanej publikacji na tym kongresie, to będzie to pierwsza taka sytuacja od około 90 lat. Przez te minione lata zawsze na kongresie ukazywała się chociaż jedna książka, broszura lub chociaż traktat.

PS. W San Diego sektor dla kandydatów do chrztu wyglądał dziś tak (na stadionie jest w sumie 14 000 osób):



Nie wiem jak wy, ale ja tam widzę maks. 30 osób, co przy liczbie obecnych na stadionie stanowi ok. 0.2% wzrostu. Bieda i nędza.
« Ostatnia zmiana: 22 Maj, 2016, 00:09 wysłana przez M »


Offline Fantom

Odp: Kongresy regionalne 2016 - streszczenie
« Odpowiedź #77 dnia: 22 Maj, 2016, 00:22 »
tyle czasu w służbie przez cały rok,a oni przyprowadzają 7 WSPANIAŁYM tylko ok 30?Wynajęcie stadionu,logistyka,nagłośnienie itp. Tyle pracy i pieniędzy w błoto,bo pozyskano tylko niewielelki procencik. Żadnych nowych publikacji?oj bieda,bieda.teraz jest epoka high tech.Druk to przestarzała forma przekazu.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Lila

Odp: Kongresy regionalne 2016 - streszczenie
« Odpowiedź #78 dnia: 22 Maj, 2016, 10:11 »
Oj oj oj, nie lękajcie się o interpretację statystyk.
Na pewno pojawi się artykuł, lub choćby komentarz w którymś z wykładów, że są czasy końca i zbieranie owiec dobiega do końca. Czyt. mało ochrzczonych = już wyłowiliśmy wszystkie szczere osoby i resztę można wymordować.


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Kongresy regionalne 2016 - streszczenie
« Odpowiedź #79 dnia: 22 Maj, 2016, 10:33 »
Książkę Kryzys sumienia chcę przeczytać już od roku, ale jakoś nie było czasu.
Nie mam żadnych Świadków w rodzinie,

Kiedy wykluczono moją córkę , łamiąc zasady organizacji podjęłam walkę , cytowałam strażnice, książki , pokazywałam zasady które zostały złamane , wtedy ktoś polecił mi książkę "Kryzys sumienia " po przeczytaniu wszystko stało się jasne , zrozumiałam , że mam miano odstępcy !!! to był szok bo wtedy jeszcze nie czytałam żadnego forum , zrozumiałam, że nie jestem pierwszą , że takich jak ja jest tysiące !!! na przestrzeni lat !!Dlatego polecam Tobie przeczytaj tę książkę , żeby poznać to oczym szary członek tej organizacji niem najmniejszego pojęcia.

« Ostatnia zmiana: 22 Maj, 2016, 11:10 wysłana przez M »
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Blizna

  • Gość
Odp: Kongresy regionalne 2016 - streszczenie
« Odpowiedź #80 dnia: 22 Maj, 2016, 14:00 »
PS. W San Diego sektor dla kandydatów do chrztu wyglądał dziś tak (na stadionie jest w sumie 14 000 osób):



Nie wiem jak wy, ale ja tam widzę maks. 30 osób, co przy liczbie obecnych na stadionie stanowi ok. 0.2% wzrostu. Bieda i nędza.

No no, lepiej nie analizować liczby, bo wyjdzie jak z manifestacją KOD-u :D


Offline M

Odp: Kongresy regionalne 2016 - streszczenie
« Odpowiedź #81 dnia: 28 Maj, 2016, 03:16 »
Dodałem w pierwszym poście streszczenie punktu: "Unikajmy kontaktów z grzesznikami nieokazującymi skruchy". To właśnie ten punkt, który jest zaplanowany na piątek o godzinie 15:32 zawiera filmik, który wczoraj zamieściliśmy o matce, która nie chce nawet odebrać telefonu od własnej córki, bo ta jest wykluczona.


Offline M

Odp: Kongresy regionalne 2016 - streszczenie
« Odpowiedź #82 dnia: 28 Maj, 2016, 11:43 »
Być może nie wszyscy zauważyli, ale przepisałem tam ze szkicu przemówienia zdanie, które mnie trochę zszokowało:

Cytuj
Lojalni chrześcijanie nie będą utrzymywać kontaktów z nikim "kto jest zwany bratem", a dopuszcza się poważnych grzechów. Ma to miejsce nawet jeśli zbór nie podjął jeszcze żadnych działań, na przykład gdy ktoś jest nieczynny. I może to wtedy być prawdziwą próbą jeśli chodzi o członka rodziny

To jest chyba jakieś nowe światło w kwestii nieczynnych? Wcześniej mawiano, że można ogólnie unikać towarzystwa osób, które uważamy za złe towarzystwo bo na przykład źle się prowadzą (lub nie wierzą w CK i specjalnie tego nie ukrywają), a starsi im nic nie zrobili. Ale teraz jest wyraźne polecenie, że nie należy utrzymywać kontaktów z takimi osobami, tak jak gdyby były wykluczone oficjalnie.

« Ostatnia zmiana: 30 Maj, 2016, 01:34 wysłana przez M »


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Kongresy regionalne 2016 - streszczenie
« Odpowiedź #83 dnia: 28 Maj, 2016, 11:47 »
Słyszałam że we wtorek podczas wizyty nadzorcy obwodu (w moim zborze), mówił żeby nie oceniać dlaczego ktoś jest nieczynny, by okazywać takim osobom mnóstwo miłości i zrozumienia. Jak widać już nawet osoby nieczynne traktowane będą jak odstępcy, politykę mocno zaostrzają. Tylko kiedy ta pętla się zaciśnie, którą sobie zakładają.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline alojzy pompka

Odp: Kongresy regionalne 2016 - streszczenie
« Odpowiedź #84 dnia: 28 Maj, 2016, 13:01 »
Być może nie wszyscy zauważyli, ale przepisałem tam ze szkicu przemówienia zdanie, które mnie trochę zszokowało:

To jest chyba jakieś nowe światło w kwestii nieczynnych? Wcześniej mawiano, że można ogólnie unikać towarzystwa osób, które uważamy za złe towarzystwo bo na przykład źle się prowadzą, a starsi im nic nie zrobili. Ale teraz jest wyraźne polecenie, że nie należy utrzymywać kontaktów z takimi osobami, tak jak gdyby były wykluczone oficjalnie.

No to teraz powinni imiennie wskazać nieczynnych i ogłosićŁ
Kowalski - nieczynny - traktowany jest jak wyłączony!
żeby nie było niedomówień  :P

Ciekawa jestem co zrobią ze starszymi braćmi,
którzy ledwo zipią i nie dają rady głosić,
też ich podciągną pod jedną kreskę: nieczynny=grzesznik!


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Kongresy regionalne 2016 - streszczenie
« Odpowiedź #85 dnia: 28 Maj, 2016, 13:22 »
No to się zaczęło, sianie nienawiści do braci i nastawianie przeciwko sobie i rodzinie.....
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Otwórz_Oczy

Odp: Kongresy regionalne 2016 - streszczenie
« Odpowiedź #86 dnia: 28 Maj, 2016, 13:28 »
Zastanawiam się czy byłaby możliwość zaprosić kogoś z władz, jakiegoś reprezentanta na taki kongres chociażby na piątkowe sympozjum traktujące o unikaniu tzw. odstępców. Usłyszenie przez kompetentną osobę treści wymienionych w streszczeniu rzuciłoby inny obraz na całą sytuację. Nie wydaje mi się by urzędnicy do końca pojmowali jak głęboki jest problem chyba że bezpośrednio zetknęli się z teokracją organizacji. Możliwość usłyszenia osobiście, że praktyka wykluczania mimo że jest radykalna to jest wyrazem miłości powinna dać do myślenia. Dla normalnie pojmującej rzeczywistość osoby takie zdania wchodzą na poziom pewnej abstrakcji...

...co prawda tematy kongresów przez poszczególne lata są powtarzane i przemielane wiele razy ale mam osobiste odczucie, że zaczyna iść to w co raz groźniejszym kierunku. Macki organizacji zaciskają się co raz mocniej na niewinnych ludziach.

Czas pokaże


Offline M

Odp: Kongresy regionalne 2016 - streszczenie
« Odpowiedź #87 dnia: 28 Maj, 2016, 13:32 »
Z zaproszeniem na kongres może być trudniej (choć warto próbować), ale będziemy mieli oficjalne nagrania z tych kongresów i je będzie można dostarczyć odpowiednim urzędnikom.


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Kongresy regionalne 2016 - streszczenie
« Odpowiedź #88 dnia: 28 Maj, 2016, 13:35 »
No to się zaczęło, sianie nienawiści do braci i nastawianie przeciwko sobie i rodzinie.....

A przy tym dumnie mówić: "ŚJ dbają o spajanie więzi rodzinnych, w zborach są same silne i mocno zżyte ze sobą rodziny".
tia
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Kongresy regionalne 2016 - streszczenie
« Odpowiedź #89 dnia: 28 Maj, 2016, 13:39 »
Słyszałam że we wtorek podczas wizyty nadzorcy obwodu (w moim zborze), mówił żeby nie oceniać dlaczego ktoś jest nieczynny, by okazywać takim osobom mnóstwo miłości i zrozumienia. Jak widać już nawet osoby nieczynne traktowane będą jak odstępcy, politykę mocno zaostrzają. Tylko kiedy ta pętla się zaciśnie, którą sobie zakładają.

Tak, ale ten nadzorca który teraz jest u was,
to sama wiesz, że jest z tych starej daty, którzy
potrafili jakąś życzliwość z siebie wykrzesać.
To jeden z dinozaurów ginącego gatunku.
Wielu podróżujących obecnie to przystojne sztywniaki
z młodszego pokolenia niż on, którzy jak
w teatrze, pięknie się uśmiechają, a nóż ci wbijają w plecy.
A porusz coś tylko z biblii, to od razu brwi unoszą i jesteś
podejrzana :)
Więc akurat on (i może niewielu innych) może tak lokalnie
sobie mówić, ale duch panujący w zborach i podejście do
takich niegodnych niedoceniaczy, jak nieczynni,
mówi samo za siebie.