Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kongresy regionalne 2016 - streszczenie  (Przeczytany 48725 razy)

Offline Iza

Odp: Kongresy regionalne 2016 - streszczenie
« Odpowiedź #60 dnia: 15 Maj, 2016, 23:47 »
Jestem za : zaabsorbowane i skupione , łowiące każde słowo od Jehowy  :) A jeżeli w głowie pojawiłaby się jakaś niepokojąca myśl ? To i tak trzeba doskonale panować nad wyrazem twarzy żeby czasem ktoś nie dostrzegł  , że wiara słabnie >:(
Oj, tych co im wiara w boskie natchnienie CK słabnie jest więcej, niz przypuszczałam.
Ostatnio tak sie składa , ze mamy z mężem okazję każdego dnia poznawać nowych SJ ktorzy  są zniesmaczeni , przerażeni, oburzeni, rozczarowani ( cały wachlarz emocji i zachowań) tym ,co dzieje sie w WTSie
Widać wyraźnie, ze proces wybudzania dzieje sie tu i teraz, na skale naprawdę szeroką.
 Stąd tez pewnie te rozpaczliwe próby zachowania najbardziej sfanatyzowanych członków w totalnym posłuszeństwie ( lojalności)
Pocieszające jest to, ze im bardziej CK kładzie nacisk na odcinanie sie na wpływ tzw,odstępców😁 Tym  więcej myślących ludzi w organizacji zaczyna pewne fakty łączyć i zastanawiać sie o co tu naprawdę chodzi 😳

Myślę, ze tego procesu demaskowania obłudy organizacji nic juz nie powstrzyma .
Co nie znaczy, ze mamy osiąść na laurach. Im więcej osob skrzywdzonych bedzie podnosić krzyk i mówi o tym , co sie w organizacji dzieje, tym większa szansa, ze bezduszni urzędnicy WTS  przestaną życ w poczuciu bezkarności i zaczną moze sie zastanawiać nad tym ,jak ich bezmyślne stosowanie sie do wytycznych wpływa na życie wielu ludzi.

« Ostatnia zmiana: 15 Maj, 2016, 23:53 wysłana przez Iza »
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Blizna

  • Gość
Odp: Kongresy regionalne 2016 - streszczenie
« Odpowiedź #61 dnia: 16 Maj, 2016, 00:07 »
Iza, a podasz przykłady? Czym są zniesmaczeni, oburzeni? Jaka to liczba osób?
Chciałabym przeczytać jakieś budujące informacje.
Od kilku lat jestem poza organizacją, obserwując w bezsilności jak ciężko pomóc tym ludziom, jak bardzo hermetyczna i zamknięta to jest struktura. Każda informacja o nowej przebudzonej osobie jest jak łyk czystego powietrza w zasmogowanej okolicy.


Offline Lila

Odp: Kongresy regionalne 2016 - streszczenie
« Odpowiedź #62 dnia: 16 Maj, 2016, 00:45 »
I jak dochodzi do takiej rozmowy? Czy oni wiedzą, że jesteś ex? Sami tak z siebie zaczynają mówić, czy dajesz jakiś pretekst?
Ja czasami słyszę coś od rodziców, ale oni starają się nie mówić za często o swoich negatywnych uczuciach przy mnie, poza tym jak już się widzimy to nie zawsze się składa, żeby o tym gadać. Ale często jak już powtarzają, to mówią, że ludzie psioczą na ciągłe zbiórki kasy, na ciągłe budowy i sprzedaż sal, że ciągle tylko kasa i kasa.


Offline zaocznie wywalony

Odp: Kongresy regionalne 2016 - streszczenie
« Odpowiedź #63 dnia: 16 Maj, 2016, 07:52 »
I jak dochodzi do takiej rozmowy? Czy oni wiedzą, że jesteś ex? Sami tak z siebie zaczynają mówić, czy dajesz jakiś pretekst?
Ja czasami słyszę coś od rodziców, ale oni starają się nie mówić za często o swoich negatywnych uczuciach przy mnie, poza tym jak już się widzimy to nie zawsze się składa, żeby o tym gadać. Ale często jak już powtarzają, to mówią, że ludzie psioczą na ciągłe zbiórki kasy, na ciągłe budowy i sprzedaż sal, że ciągle tylko kasa i kasa.
Czasem nie musi dojść do bezpośredniej rozmowy, żeby wiedzieć że ktoś zaczyna myśleć. Takim budzącym się łatwiej jest powiedzieć o swoich wątpliwościach do osób które w gronie najbliższych mają wykluczonych za rozpasanie czy odstępstwo, bo mają pewność że ci spotkali się już z tym tematem.
Moja żona jest raczej ortodoksyjna i całkowicie wiernie oddana organizacji, a i tak czasem wspomina że na zebraniu ten czy inny podzielił się z nią jakimiś wątpliwościami czy powiedział coś kontrowersyjnego.
Za to do córki - która kilka razy "postawiła" się starszym, czym wykazała że potrafi mieć własne zdanie i myśli - dużo częściej i więcej osób mówi rzeczy za które mogliby mieć KS.


Offline Iza

Odp: Kongresy regionalne 2016 - streszczenie
« Odpowiedź #64 dnia: 16 Maj, 2016, 10:27 »
W naszym wypadku , ponieważ nasze świadectwo mozna znalezc na You Tubie, (gdzie opowiedzieliśmy co sie przyczyniło do naszej decyzji o wyjściu) jestesmy łatwi do namierzenia😉 I osoby mające watpliwości nie musza sie bać, ze ich zgłosimy do starszych. W ciagu ostatnich trzech miesięcy ( odlaczylismy sie z dniem 01.02) poznaliśmy ponad 130 osob (  to sie niby wydaje niewiele ale  często wybudzają sie całe rodziny , lub grupki osob wybudzonych, a kontaktuje sie reprezentant)
  Cześć z nich jest jescze czynnymi SJ, ale większosc juz nie bierze udziału w służbie , a na zebrania wpada sporadycznie.
Najcześciej oburza ich:
-Stosunek organizacji do pedofilii ( i zeznania G. Jacksona w Australii)
- to co wystawia siódemka z Mordoru ( CK😉) podczas audycji Broadcasting czyli: nagabywanie o kasę, sygnety i Rolexy,, audycja z chlebem ...)
- niektórzy mieli juz Kryzus sumienia w ręku i sa zszokowani informacja,i tam dostępnymi
- inwestycje Towarzyswa
- wywalenie na bruk pionierów specjalnych
- naciski i ciagle uwypuklania konieczności bezwzględnego posłuszeństwa wytycznym
- osobiste traumy i tragedie spowodowane M.in. Ostracyzmem, lub choroba kogoś i naciskami co do krwi z tym związanymi
-oraz !!!! Co w/G mnie jest BARDZO BUDUJĄCE wiele osob czytając Pisma dostrzega w nich chwałę Pana Jezusa i potrzebę przyjścia do Niego . A kiedy zaczynaja w zborze o tym mowić ...ups. Nieprzyjemności.
 To tak bardzo ogólnie.
Ale zaprawę , zaprawdę powiadam Wam : cos sie w Organizacji dzieje.
« Ostatnia zmiana: 16 Maj, 2016, 11:01 wysłana przez Iza »
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline Iza

Odp: Kongresy regionalne 2016 - streszczenie
« Odpowiedź #65 dnia: 16 Maj, 2016, 10:29 »
Ale to chyba nie jest odpowiedni wątek. Jest taki dział  o globalnym przebudzeniu, moze moderatorzy zechcą jakoś uporządkować tę sprawę , jesli uznają to,za stosowne
« Ostatnia zmiana: 16 Maj, 2016, 10:31 wysłana przez Iza »
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline TomBombadil

Odp: Kongresy regionalne 2016 - streszczenie
« Odpowiedź #66 dnia: 16 Maj, 2016, 12:20 »
Miejmy nadzieję,że to zgromadzenie pomoże obudzić się następnym szczerym osobom.


Offline Lila

Odp: Kongresy regionalne 2016 - streszczenie
« Odpowiedź #67 dnia: 16 Maj, 2016, 13:12 »
W naszym wypadku , ponieważ nasze świadectwo mozna znalezc na You Tubie, (gdzie opowiedzieliśmy co sie przyczyniło do naszej decyzji o wyjściu) jestesmy łatwi do namierzenia😉 I osoby mające watpliwości nie musza sie bać, ze ich zgłosimy do starszych. W ciagu ostatnich trzech miesięcy ( odlaczylismy sie z dniem 01.02) poznaliśmy ponad 130 osob (  to sie niby wydaje niewiele ale  często wybudzają sie całe rodziny , lub grupki osob wybudzonych, a kontaktuje sie reprezentant)
  Cześć z nich jest jescze czynnymi SJ, ale większosc juz nie bierze udziału w służbie , a na zebrania wpada sporadycznie.
Najcześciej oburza ich:
-Stosunek organizacji do pedofilii ( i zeznania G. Jacksona w Australii)
- to co wystawia siódemka z Mordoru ( CK😉) podczas audycji Broadcasting czyli: nagabywanie o kasę, sygnety i Rolexy,, audycja z chlebem ...)
- niektórzy mieli juz Kryzus sumienia w ręku i sa zszokowani informacja,i tam dostępnymi
- inwestycje Towarzyswa
- wywalenie na bruk pionierów specjalnych
- naciski i ciagle uwypuklania konieczności bezwzględnego posłuszeństwa wytycznym
- osobiste traumy i tragedie spowodowane M.in. Ostracyzmem, lub choroba kogoś i naciskami co do krwi z tym związanymi
-oraz !!!! Co w/G mnie jest BARDZO BUDUJĄCE wiele osob czytając Pisma dostrzega w nich chwałę Pana Jezusa i potrzebę przyjścia do Niego . A kiedy zaczynaja w zborze o tym mowić ...ups. Nieprzyjemności.
 To tak bardzo ogólnie.
Ale zaprawę , zaprawdę powiadam Wam : cos sie w Organizacji dzieje.

Całkiem sporo tych kwestii. Ale mam wrażenie, że widzą je tylko ci, którzy już mają do czynienia z odstępstwem. Trudno mi wyobrazić sobie, że z 60-70% braci, którzy nie wiedzą co to i ile kosztuje Rolex, żeby zwrócili na to uwagę. O pedofilii też słyszeli ci, którzy chcieli usłyszeć. To znaczy, były wzmianki w tv i prasie, ale nie był to skandal na skalę afery water gate.
Zmierzam do tego, że "potulni" głosiciele siedzą cicho, czytają Strażnice i oglądają jw.org i poza tym świata nie widzą. W tej kwestii szersze horyzonty myślowe, światopogląd, obycie wśród ludzi spoza organizacji na pewno ma kolosalne znaczenie i właśnie dlatego tak bardzo organizacja stara się to obrzydzić.

W rodzinnym zborze 70% głosicieli to były osoby w wieku zaawansowanym i mocno poprodukcyjnym. Było kilka małżeństw ok. 50-tki, głównie starsi zboru z żonami. Młodzież wyjechała do GB albo poszła do "świata". Mimo, że to był rodzinny zbór, to po wszystkich transformacjach w terenie, stracił swój pierwotny, rodzinny charakter. Może też zmieniła się ja, ale tak to widzę, że w dzieciństwie i młodości, szczególnie gdy zebrania były w domach (nawet tylko książka), to było mi bliżej do tych ludzi. Pewno w takich okolicznościach rodziły się inicjatywy odejścia z wts. Na sali trudno znaleźć chwilę na tyle intymną, żeby swobodnie pogadać, żeby nawiązać bliższą więź.


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: Kongresy regionalne 2016 - streszczenie
« Odpowiedź #68 dnia: 16 Maj, 2016, 14:04 »
Moim " terenem osobistym" jest moja praca, tam gdzie znają mnie jako ŚJ , wywiązuje sie wiele rozmów na ten temat , mówię jaką organizacja są śj ,  otwarcie nazywam ją sekta , że proszę aby nie utożsamiano mnie już dłużej ze śj .
Wim , że już nikt z mojego otoczenia nie zawierzy kolorowym obietnicom raju .
Ze zborem mój kontakt jest w zasadzie żaden , figuruję i tyle  większość mnie omija , ale i tak kilka osób wyrwałam ;) Nigdy nie uchylam się od powiedzenia własnego zdania , owszem wymaga to ode mnie pewnego wysiłku ale wts nauczył mnie jak to robić żeby powiedzieć to co chcę a jednocześnie nie dać się złapać . Jest to coraz bardziej męczące , coraz bardziej nie mam ochoty powiedzieć im Dzień dobry,
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Iza

Odp: Kongresy regionalne 2016 - streszczenie
« Odpowiedź #69 dnia: 16 Maj, 2016, 16:24 »
Całkiem sporo tych kwestii. Ale mam wrażenie, że widzą je tylko ci, którzy już mają do czynienia z odstępstwem. Trudno mi wyobrazić sobie, że z 60-70% braci, którzy nie wiedzą co to i ile kosztuje Rolex, żeby zwrócili na to uwagę. O pedofilii też słyszeli ci, którzy chcieli usłyszeć. To znaczy, były wzmianki w tv i prasie, ale nie był to skandal na skalę afery water gate.
Zmierzam do tego, że "potulni" głosiciele siedzą cicho, czytają Strażnice i oglądają jw.org i poza tym świata nie widzą.

I tak i nie...każdego poruszyć moze co innego. Poznaliśmy np. Starszą  wiekiem kobietę, która została wykluczona w wielu 68 lat, i mocno to przeżyła, bo miała cała rodzine w organizacji. Jej przewinieniem było to, ze powiedziała starszym , ze ona sie czuje świadkiem Jezusa w myśl Dz. 1:8 , a na następne pytanie starszych , czy wierzy w to, ze niewolnik jest jedynym kanałem łączności, odparła , ze jak jej bracia to udowodnia na podstawie samej Biblii, bez żadnej literatury, to uwierzy .
Starsi orzekli, ze jak ona nie uznaje literatury, to rozmowa nie ma sensu  i tak oto  starsza, potulną dotąd kobiecinę, która nie miała żadnej styczności z odstępstwem, bo nawet z Internetu korzystać nie umiała, wykluczono .
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Kongresy regionalne 2016 - streszczenie
« Odpowiedź #70 dnia: 16 Maj, 2016, 16:34 »
I tak i nie...każdego poruszyć moze co innego. Poznaliśmy np. Starszą  wiekiem kobietę, która została wykluczona w wielu 68 lat, i mocno to przeżyła, bo miała cała rodzine w organizacji. Jej przewinieniem było to, ze powiedziała starszym , ze ona sie czuje świadkiem Jezusa w myśl Dz. 1:8 , a na następne pytanie starszych , czy wierzy w to, ze niewolnik jest jedynym kanałem łączności, odparła , ze jak jej bracia to udowodnia na podstawie samej Biblii, bez żadnej literatury, to uwierzy .
Starsi orzekli, ze jak ona nie uznaje literatury, to rozmowa nie ma sensu  i tak oto  starsza, potulną dotąd kobiecinę, która nie miała żadnej styczności z odstępstwem, bo nawet z Internetu korzystać nie umiała, wykluczono .

Słysząc o takich historiach coś się we mnie burzy/buntuje, przychodzi mi też na myśl 2 Tymoteusza 3:1-5, (...ludzie będą samolubni, bez serca, miotający oszczerstwa, niepohamowani, bez uczuć ludzkich...), swego czasu często cytowałam w służbie, nawet nie przepuszczałam że idealnie się do tego opisu wpasowywałam.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Lila

Odp: Kongresy regionalne 2016 - streszczenie
« Odpowiedź #71 dnia: 16 Maj, 2016, 18:17 »
I tak i nie...każdego poruszyć moze co innego. Poznaliśmy np. Starszą  wiekiem kobietę, która została wykluczona w wielu 68 lat, i mocno to przeżyła, bo miała cała rodzine w organizacji. Jej przewinieniem było to, ze powiedziała starszym , ze ona sie czuje świadkiem Jezusa w myśl Dz. 1:8 , a na następne pytanie starszych , czy wierzy w to, ze niewolnik jest jedynym kanałem łączności, odparła , ze jak jej bracia to udowodnia na podstawie samej Biblii, bez żadnej literatury, to uwierzy .
Starsi orzekli, ze jak ona nie uznaje literatury, to rozmowa nie ma sensu  i tak oto  starsza, potulną dotąd kobiecinę, która nie miała żadnej styczności z odstępstwem, bo nawet z Internetu korzystać nie umiała, wykluczono .

Fakt. Nie brałam pod uwagę takich przypadków, a na pewno jest ich sporo.
Krew się burzy!


od-nowa

  • Gość
Odp: Kongresy regionalne 2016 - streszczenie
« Odpowiedź #72 dnia: 16 Maj, 2016, 20:09 »
Słysząc o takich historiach coś się we mnie burzy/buntuje, przychodzi mi też na myśl 2 Tymoteusza 3:1-5, (...ludzie będą samolubni, bez serca, miotający oszczerstwa, niepohamowani, bez uczuć ludzkich...), swego czasu często cytowałam w służbie, nawet nie przepuszczałam że idealnie się do tego opisu wpasowywałam.
Dokładnie tak, krew się burzy i tak było ze mną, wzburzyła się we mnie krew i bunt w obronie mojej Mamy, gdy usłyszałam, jak mąż przekazywał Mamie słowa braci starszych z naszego zboru, że Mama będzie albo ograniczona, albo wykluczona za nieregularne obecności na zebraniach, a miała 80 lat, schorowana po zawałach z rozrusznikiem serca i kulami używanymi do poruszania się, w organizacji  ponad 50 lat, była pionierką stałą w okresie zakazu, aresztowana, oblewana fekaliami podczas głoszenia. Jeszcze jeden dzień przed śmiercią chodziła po mieście, blisko domu z czasopismami, miała swoich znajomych, głosiła, rozpowszechniała, do końca życia zdawała ten ich wymagany "owoc".
Staruszka Mama nasza Kochana zastraszana przez tych, którzy mianowali się pasterzami zboru.
Straszne, bezczelne, bez serca, bez uczuć.
Na krótko przed śmiercią Mama powiedziała do nas, do dzieci swoich: ja was przepraszam, że przeze mnie byliście w tym, znaczy się wychowywani wg nauk ŚJ, że tyle wycierpieliście tam/przez to. Przytuliłam Mamę, powiedziałam, że to nie Jej wina, żeby sobie nie robiła wyrzutów, łzy i zrozumienie.
Przekazywałam Mamie informacje na temat organizacji, które odnajdywałam w internecie, pierwszą była wiadomość o przynależności org. do jednego z departamentów ONZ.
Mama sama sobie czytała codziennie jeden rozdział Biblii.
« Ostatnia zmiana: 16 Maj, 2016, 20:20 wysłana przez od-nowa »


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Kongresy regionalne 2016 - streszczenie
« Odpowiedź #73 dnia: 16 Maj, 2016, 20:19 »
Dokładnie tak, krew się burzy i tak było ze mną, wzburzyła się we mnie krew i bunt w obronie mojej Mamy, gdy usłyszałam, jak mąż przekazywał Mamie słowa braci starszych z naszego zboru, że Mama będzie albo ograniczona, albo wykluczona za nieregularne obecności na zebraniach, a miała 80 lat, schorowana po zawałach z rozrusznikiem serca i kulami używanymi do poruszania się, w organizacji  ponad 50 lat, była pionierką stałą w okresie zakazu, aresztowana, oblewana fekaliami podczas głoszenia.
Staruszka Mama nasza Kochana jeszcze zastraszana przez tych, którzy mianowali się pasterzami zboru.
Straszne, bezczelne, bez serca, bez uczuć.
Na krótko przed śmiercią Mama powiedziała do nas, do dzieci swoich: ja was przepraszam, że przeze mnie byliście w tym, znaczy się wychowywaniu wg nauk ŚJ. Przytuliłam Mamę, powiedziałam, że to nie Jej wina, żeby sobie nie robiła wyrzutów, łzy i zrozumienie.

Twoja mama musiała być niezwykłą kobietą, o anielskim sercu, o starszych nie będę się wypowiadać bo od razu dostałabym bana na forum, nie da się nawet ubrać tego w słowa, wszystko się przewraca w środku, działają jak kgb, zamiast kości łamią duszę/godność. Czasami ciężko jest mi uwierzyć że takie historie mają miejsce, to brzmi jak scenariusz jakiegoś paraniocznego horroru (przepraszam, łagodniej nie umiem skomentować takiego zachowania, brak jakichkolwiek emocji, wszystko zaprogramowane)
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


od-nowa

  • Gość
Odp: Kongresy regionalne 2016 - streszczenie
« Odpowiedź #74 dnia: 16 Maj, 2016, 20:29 »
Twoja mama musiała być niezwykłą kobietą, o anielskim sercu, o starszych nie będę się wypowiadać bo od razu dostałabym bana na forum, nie da się nawet ubrać tego w słowa, wszystko się przewraca w środku, działają jak kgb, zamiast kości łamią duszę/godność. Czasami ciężko jest mi uwierzyć że takie historie mają miejsce, to brzmi jak scenariusz jakiegoś paraniocznego horroru (przepraszam, łagodniej nie umiem skomentować takiego zachowania, brak jakichkolwiek emocji, wszystko zaprogramowane)
Dziękuje.  :'(