Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Autentyczna sytuacja - ŚJ autem rozbija figurę przydrożną  (Przeczytany 10760 razy)

Offline Roszada

Odp: Autentyczna sytuacja - ŚJ autem rozbija figurę przydrożną
« Odpowiedź #30 dnia: 16 Marzec, 2016, 10:56 »
A tych z poczuciem misji i syndromem narodu wybranego - to już w szczególności  >:(
Ja tu też znam takich, co ten cały naród w pojedynkę chcą obalić. ;D
To dopiero misja!


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Autentyczna sytuacja - ŚJ autem rozbija figurę przydrożną
« Odpowiedź #31 dnia: 16 Marzec, 2016, 11:25 »
Ja tu też znam takich, co ten cały naród w pojedynkę chcą obalić. ;D
To dopiero misja!

Godna amerykańskich filmów  ;D

Prywatne poglądy kogoś, nawet osób "nawiedzonych" poczuciem wyjątkowości, nie są dla mnie powodem zmartwienia  ;D
Problemem stają się, gdy zostają narzucone ogółowi w celu np. pokrycia własnego nieudacznictwa, bądź braku pomysłu na działanie.
A do takich zaliczam usiłowania intronizacji Chrystusa na króla Polski czy Maryi na królową. :-[
Gdyby te osoby chciały - a dla wierzących jest to chyba oczywiste - dysponują odpowiednią mocą by same się o to upomnieć  :)
Gdyby chciały wojny w imię obrony wiary bądź swego imienia - stanęły by na jej czele.
A tak pozostają samozwańcy... :(
Tu właśnie upatruję syndromu narodu wybranego  >:(
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Roszada

Odp: Autentyczna sytuacja - ŚJ autem rozbija figurę przydrożną
« Odpowiedź #32 dnia: 16 Marzec, 2016, 13:00 »
Problemem stają się, gdy zostają narzucone ogółowi w celu np. pokrycia własnego nieudacznictwa, bądź braku pomysłu na działanie.
A do takich zaliczam usiłowania intronizacji Chrystusa na króla Polski czy Maryi na królową. :-[
Ja nie mam problemów z intronizacją Jezusa, bo moja parafia nazywa się Chrystusa Króla już od lat 30. XX wieku, a Maryja Królową Polski w litanii jest już od dawna.
Zresztą jeśli Jezus jest Królem Wszechświata to i Polski też. ;)
Nie wiem czy szczególniej nim będzie, jak ktoś orzeknie że jest Królem Polski. :)


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Autentyczna sytuacja - ŚJ autem rozbija figurę przydrożną
« Odpowiedź #33 dnia: 16 Marzec, 2016, 13:16 »
Właśnie o to mi chodzi. :-\
Dla osób wierzących takie deklaracje, bądź twierdzenia są oczywiste i związane z ich wiarą.
Ale narzucanie tego innym, chociażby w formie uchwał parlamentu, to moim zdaniem ośmieszanie tych postaci.
Dla wierzących ktoś, kto jest władcą wszechświata jest także władcą małego kraiku na małej planecie. I nie potrzebuje specjalnych uchwał zacietrzewionych fanatyków by nim być. Ale to chyba wynika z ich małej wiary, ta ciągła potrzeba podpierania autorytetu Stwórcy autorytetem ludzkich rządów  :(
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Roszada

Odp: Autentyczna sytuacja - ŚJ autem rozbija figurę przydrożną
« Odpowiedź #34 dnia: 16 Marzec, 2016, 13:22 »
Śmiesznie by było jakby w Niemczech czy Anglii muzułmanie dla odmiany by żądali, by Allacha ogłoszono w parlamencie Królem Niemiec itd.
I jakby każda nacja chciała by parlament ich Boga ogłaszał Królem.
Mogłoby być ich kilku. :)


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Autentyczna sytuacja - ŚJ autem rozbija figurę przydrożną
« Odpowiedź #35 dnia: 25 Marzec, 2016, 08:11 »
Mnie nie obchodzi czy własciciel bałwana czci to czy ma dla ozdoby.

Widzę, że świadkowie szybko Ci namieszali we łbie. Jak długo jesteś w Kłamstwie? Tak z ciekawości pytam.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline gerontas

Odp: Autentyczna sytuacja - ŚJ autem rozbija figurę przydrożną
« Odpowiedź #36 dnia: 25 Marzec, 2016, 08:50 »
Mnie nie obchodzi czy własciciel bałwana czci to czy ma dla ozdoby.

Dla ciebie bałwan dla innych świętość. Natomiast nikt Cię nie upoważnił do tego, aby tak to nazywać. Szczególnie na forum gdzie są różni ludzie.
Miłość do bliźniego, jeśli uważasz się za Świadka Jehowy, powinna pobudzić Cię do powstrzymywania się od takiego stawiania sprawy i uszanowania
drugiego człowieka. Paweł gdy przemawiał do Greków w Areopagu odniósł się do nich z pełnym szacunkiem mimo, iż wielbili fałszywych bogów.


Offline Fantom

Odp: Autentyczna sytuacja - ŚJ autem rozbija figurę przydrożną
« Odpowiedź #37 dnia: 25 Marzec, 2016, 09:19 »
BATMAN,jak na razie to Ty dostarczasz mi rozrywki.Chciałbym powiedziec w ten sposób:ile Twoja mama śniegu zjadła,żeby takiego bałwana urodzić? Niestety nie moge Cie o to spytać i nie pytam bo dostałbym moderację.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Autentyczna sytuacja - ŚJ autem rozbija figurę przydrożną
« Odpowiedź #38 dnia: 25 Marzec, 2016, 09:19 »
Batman, dałeś się juz wykapać w basenie?
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Fantom

Odp: Autentyczna sytuacja - ŚJ autem rozbija figurę przydrożną
« Odpowiedź #39 dnia: 25 Marzec, 2016, 09:23 »
BATMAN,wiesz o tym,że wkrótce prawdopodobnie zakonczysz karierę na tym forum?
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Autentyczna sytuacja - ŚJ autem rozbija figurę przydrożną
« Odpowiedź #40 dnia: 25 Marzec, 2016, 09:25 »
BATMAN,wiesz o tym,że wkrótce prawdopodobnie zakonczysz karierę na tym forum?
Już zakończył.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Roszada

Odp: Autentyczna sytuacja - ŚJ autem rozbija figurę przydrożną
« Odpowiedź #41 dnia: 23 Kwiecień, 2016, 19:35 »
Ja nie mam problemów z intronizacją Jezusa, bo moja parafia nazywa się Chrystusa Króla już od lat 30. XX wieku...
A tu mój nietypowy kościół (bardziej przypomina jakiś zbór ewangelicki niż typowy kościół z wieżą):

http://www.chrystuskrol.diecezja.gda.pl/galerie/kosciol#1

Nie ma on wieży, gdyż w latach 30. XX w. władze niemieckie w Wolnym Mieście Gdańsku nie dały zgody na kościół.
Wybudowano więc dom polonijny z kaplicą dla polskich katolików, tak na granicy prawa. Kościół miał być ewentualnie obok w ogrodzie. ;)


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Autentyczna sytuacja - ŚJ autem rozbija figurę przydrożną
« Odpowiedź #42 dnia: 23 Kwiecień, 2016, 20:47 »
Na Dolnym Śląsku jest mnóstwo kościołów poewangelickich zamienionych na świątynie katolickie. Także nie mają wież i wyglądają podobnie jak Twój  :)
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Roszada

Odp: Autentyczna sytuacja - ŚJ autem rozbija figurę przydrożną
« Odpowiedź #43 dnia: 23 Kwiecień, 2016, 21:02 »
Na Dolnym Śląsku jest mnóstwo kościołów poewangelickich zamienionych na świątynie katolickie. Także nie mają wież i wyglądają podobnie jak Twój  :)
Ale ta nie była poewangelicka. Zresztą nasze poewangelickie mają wieże, jak katolickie. Niektóre poewangelickie pierwotnie były katolickie. ;D
Szczególnie podoba mi się mozaika Chrystusa Pantokratora na zewnątrz no i oryginalna grota.

Choć rzadko chodzę do swej parafii to jednak pewne elementy mi się podobają.
Mało obrazów i figur w środku.

Budowniczy ksiądz Rogaczewski zesłany do Stutthofu za działalność polonijną i kapłańską.
« Ostatnia zmiana: 23 Kwiecień, 2016, 21:07 wysłana przez Roszada »


Offline bartek212701

Odp: Autentyczna sytuacja - ŚJ autem rozbija figurę przydrożną
« Odpowiedź #44 dnia: 24 Kwiecień, 2016, 22:40 »
Bardzo tendencyjny tytuł
Autentyczna sytuacja - ŚJ autem rozbija figurę przydrożną
Sugeruje on, ze jakiś ŚJ to zrobił, a to temat SPEKULATYWNY.
Jestem zaskoczony, ze ktoś na coś takiego dozwala.