Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Autentyczna sytuacja - ŚJ autem rozbija figurę przydrożną  (Przeczytany 10758 razy)

Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Autentyczna sytuacja - ŚJ autem rozbija figurę przydrożną
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Marzec, 2016, 21:07 »
Mi też nie przeszkadzają.
Są w pewien sposób częścią historii.
Tylko bronię się przed ich wciskaniem w przestrzeń publiczną.  >:(
Ludzie wierzący je szanują, ludzie niewierzący - będą bezcześcić  :-\
I po co to komu?
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline dziewiatka

Odp: Autentyczna sytuacja - ŚJ autem rozbija figurę przydrożną
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Marzec, 2016, 02:03 »
To prawda ,że wielu świadków było a czasami jest wrogo nastawionych do KrK.Tylko sam Kościół i katolicy nie pozostają bez winy.Poza tym jest to wada ogólno społeczna ,nie brak zawistników i ludzi którzy wszystko zrobią by postawić na swoim.Znam sytuację gdzie cała rodzina została świadkami .Wcześniej byli gorliwymi katolikami jedni postawili kapliczkę na swoim terenie drudzy krzyż.Prosili lokalną społeczność by przenieś ten krzyż i kapliczkę w inne miejsce ,potem żądali ,grozili ,że zniszczą i nic.Wioskowe baby z chłopami i księżmi stwierdzili ,że tam muszą pozostać ,To zniszczyli kapliczkę i krzyż.Jest taka miejscowość gdzie w lach 80 podczas budowy sali wpadła banda na traktorach i zburzyła to co zostało wybudowane.Czy świadek powinien z finansować odbudowę świadomie zniszczonego przez siebie nie należącego do niego przedmiotu kultu TAK.Ponieważ nie jest to fundowaniem obiektu bądź przedmiotu kultu lecz odszkodowaniem za poniesione straty.Z drugiej strony zbór powinien podjąć kroki sądownicze wobec delikwenta .Ze dwa paragrafy by się znalazły,świadome zniszczenie czyjejś własności ,no i tu powód którym się kierował taki świadek ,może to być zawiść.Jedyną metodą wywinięcia się od wykluczenia to pełna skrucha .Gdzie nie tylko wchodzi żal za popełniony uczynek ale również naprawienie szkody.


Offline gedeon

Odp: Autentyczna sytuacja - ŚJ autem rozbija figurę przydrożną
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Marzec, 2016, 06:39 »
Dziewiątka, to jest bardzo dobre logiczne podejście do tematu.


Offline Roszada

Odp: Autentyczna sytuacja - ŚJ autem rozbija figurę przydrożną
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Marzec, 2016, 10:17 »
Mi też nie przeszkadzają.
Są w pewien sposób częścią historii.
Tylko bronię się przed ich wciskaniem w przestrzeń publiczną.  >:(
Ludzie wierzący je szanują, ludzie niewierzący - będą bezcześcić  :-\
I po co to komu?
Ja też jestem przeciwnikiem stawiania dziś nowych figur na neutralnych gruntach (wyjątek, gdy jest przywrócona np. zniszczona przez Niemców czy Rosjan podczas wojny).
Owszem na kościelnych czy prywatnych tak, ale nie na neutralnych.
Przecież tylko 40% katolików praktykuje, więc nie można obnosić się ze swoją religią wszędzie i jej narzucać.
Wystarczy zadbać o te zabytkowe, które już są, a nie tworzyć nowe przy spadającym procencie praktykujących katolików.


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Autentyczna sytuacja - ŚJ autem rozbija figurę przydrożną
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Marzec, 2016, 10:39 »
Roszada wlewasz miód na moje serce  :)
Szkoda, że większość wyznawców KK nie ma Twojej wiedzy i tak wyważonych poglądów  :-\
Dziękuję  :)
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Roszada

Odp: Autentyczna sytuacja - ŚJ autem rozbija figurę przydrożną
« Odpowiedź #20 dnia: 14 Marzec, 2016, 10:46 »
Roszada wlewasz miód na moje serce  :)
Szkoda, że większość wyznawców KK nie ma Twojej wiedzy i tak wyważonych poglądów  :-\
Dziękuję  :)
Słuchaj to ja zakładałem poradnię religijną, a nie oni.
Ja byłem 9 lat prelegentem w seminarium duchownym, a nie oni.
Ja pisałem książkę W obronie wiary, a nie oni.

Ja po prostu wiem, co w kościele wolno, co nakazane, co dopuszczane, co tolerowane, co chwalebne itd.
Daleki jestem od fanatyzmu, o który mnie niektórzy oskarżają. Oni pewnie nie widzieli jeszcze fanatyków katolickich. Sam znałem takich, co mnie za heretyka uważali. ;D Co mnie chcieli pouczać itp. I to nie tylko o katolicyzmie chcą mnie pouczać katolicy, ale co gorsza często tacy którzy niewiele mają z KK wspólnego i nie potrafią w nim NIC dobrego zauważyć, a samo bagno, grzech, itd.


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Autentyczna sytuacja - ŚJ autem rozbija figurę przydrożną
« Odpowiedź #21 dnia: 14 Marzec, 2016, 10:50 »
Właśnie takiego stanowiska w debacie publicznej mi brakuje  :(
A o wiele bardziej służy ono kościołowi aniżeli hurra-ataki na każdego, kto powie słowo krytyki na kościół  :(
Jestem przekonany, że można spierać się merytorycznie o taką czy inną interpretację, ale nie wolno tracić z oczu przesłania jakie niesie ewangelia!!!
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline gedeon

Odp: Autentyczna sytuacja - ŚJ autem rozbija figurę przydrożną
« Odpowiedź #22 dnia: 14 Marzec, 2016, 11:35 »
Właśnie takiego stanowiska w debacie publicznej mi brakuje  :(
A o wiele bardziej służy ono kościołowi aniżeli hurra-ataki na każdego, kto powie słowo krytyki na kościół  :(
Jestem przekonany, że można spierać się merytorycznie o taką czy inną interpretację, ale nie wolno tracić z oczu przesłania jakie niesie ewangelia!!!

Całkowicie zgadzam się z Tobą. Wzajemne relację między ludzkie powinny być wyważone i oparte na wzajemnych relacjach.
Niszczenie przedmiotów kultu religijnego to zwykły wandalizm, nawet jeżeli niszczymy coś co stanowiła naszą własność, możemy to zrobić w skrytości. Organizacja ŚJ popycha do nienawiści a ludzie z nienawiści zdolni są do wszystkiego.


Offline gedeon

Odp: Autentyczna sytuacja - ŚJ autem rozbija figurę przydrożną
« Odpowiedź #23 dnia: 14 Marzec, 2016, 11:45 »
Znany mi jest przypadek, gdy zwiedzeni przez propagandę Świadków, nowo pozyskani dla ich organizacji byli katolicy ścięli w nocy krzyż stojący w ich wsi. Byli to młodzi mężczyźni, skrajnie sfanatyzowani pod wpływem prania mózgu za pomocą studium książki (bo nie można tego nazwać studium Biblii). Uszło im to na sucho. Działo się to w województwie kujawsko-pomorskim. Z całego kraju można znaleźć więcej świadectw o tym, co np. zrobili byli katolicy uwiedzeni przez organizację Strażnicy, z figurami, które znajdowały się na ich posesji, itp.

Ale to nie jest tylko domena Świadków. W 2012 roku pewien skrajny protestant z jakiegoś ekstremistycznego zboru wylał kwas na obraz Matki Boskiej na Jasnej Górze:

http://www.znak.org.pl/?lang1=pl&page1=news&subpage1=news00&infopassid1=14359&scrt1=sn

Szerzej opisywała to pewna polskojęzyczna gazeta:

http://wyborcza.pl/1,87648,17906857,Mezczyzna__ktory_oblal_farba_obraz_jasnogorski__od.html?disableRedirects=true

Trafnie określiłeś to Natanie, "to młodzi mężczyźni, skrajnie sfanatyzowani pod wpływem prania mózgu za pomocą studium książki (bo nie można tego nazwać studium Biblii)".

Fanatyzm połączony z nienawiścią jest już poza kontrolą.
Rozbicie figury Matki Boskiej ujawnia pewne mechanizmy społecznego przyzwolenia, wandal staję się bohaterem w swoim środowisku, często tez jest wzorem który chcą naśladować inni.
Organizacja Świadków Jehowy nie przystąpiła do współpracy ekumenicznej tym samym pokazując że ma w pogardzie innych.
Czy wychowywanie w takim duchu może przynieść coś dobrego...?


Offline Roszada

Odp: Autentyczna sytuacja - ŚJ autem rozbija figurę przydrożną
« Odpowiedź #24 dnia: 14 Marzec, 2016, 13:21 »
Nie wiem po co się rozpisują w Strażnicach o tym jak ŚJ likwidują swe dawne przedmioty kultu, zanim byli ŚJ.
Po co katolików zniesmaczać, opisywaniem rąbania krzyża i tłuczenia figur i palenia obrazów?

Nawet poniższe słowa Towarzystwa mają pewien przekaz:

"Chociaż Świadkowie Jehowy nie mają dziś prawa niszczyć obrazów i rzeźb będących własnością innych ludzi, to jednak ten dany Izraelowi nakaz jest dla nich wzorem, jak powinni się zapatrywać na wizerunki, które są ich własnością i którym kiedyś oddawali cześć" (Prowadzenie rozmów na podstawie Pism" 2001 s. 213).

Jeśli ŚJ ma się wzorować na ST to niech się też obrzeza wzorując się.
Niech gołębie dusi na ofiarę.

Co ciekawe swoich własnych znaków (krzyż i korona) nie spalili w ogniu, ale złote oznaki sprzedali i babilońskie pieniądze za nie wykorzystali na cele organizacji ;D:

„Potem zrozumieliśmy, że Jezus został stracony na palu (...). Dlatego przestaliśmy nosić te znaczki. Powierzono mi zadanie oddzielania od nich szpilek. Później złote emblematy przetopiono i sprzedano” (Strażnica Nr 7, 1996 s. 24).


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Autentyczna sytuacja - ŚJ autem rozbija figurę przydrożną
« Odpowiedź #25 dnia: 14 Marzec, 2016, 16:04 »
Czyli znów dwojakie odważniki: Ty zniszcz swoje, często rodowe cenne pamiątki, a my swoje do cna wykorzystamy  :-\
Ciekawe jaki los za chwilę spotka sygnety  ;D
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Roszada

Odp: Autentyczna sytuacja - ŚJ autem rozbija figurę przydrożną
« Odpowiedź #26 dnia: 14 Marzec, 2016, 19:39 »
Ja bym rozumiał rozbijanie figur pogańskich, ale figur osób, które rzekomo uznają: Jezus, Maryja...
Ja bym je co najwyżej schował do walizki czy poszedł zostawić w kościele w przedsionku. :-\

No tak, ale to by było krzewienie kultu Jezusa i Maryi. ;)


Offline Roszada

Odp: Autentyczna sytuacja - ŚJ autem rozbija figurę przydrożną
« Odpowiedź #27 dnia: 16 Marzec, 2016, 10:10 »
Ale mi się dostało na moje wpisy w tym temacie.
Jeden znajomy zadzwonił wpierw do mnie z pretensjami o to, że niby fanatykami nazywam posiadających figury. Nie wiem gdzie ja tak ich nazywam (mój ojciec ma figurkę z Fatimy i JP2).
Później przysłał mi sms sążnisty że zrywa ze mną kontakt i uważa mnie za prywaciarza, żąda przeprosin i należałoby mi się dać "po gębie".
No trudno. Nie będę kłamał odnośnie swej postawy. To co napisałem tak wierzę. Nie mam figurek to nie będę kłamał, że mam.
Nigdy nie potępiałem i nie potępiam osób które mają figurki w domach. Sam przede wszystkim w kościele przebywam wśród figur, których jest w moim kościele 3: Jezus, Maryja i Józef.
A przed kościołem jest wspaniała grota z figurą Maryi:

https://www.google.pl/search?q=grota+parafia+chrystusa+kr%C3%B3la+gda%C5%84sk&biw=1024&bih=622&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjPsqaq7cTLAhXBJ5oKHbq2DO8Q_AUICCgD&dpr=1#imgrc=RHBUhmRdZXQQ3M%3A

Drugi znajomy przysłał sms, że też jest "zniesmaczony". No trudno nie dogodzisz wszystkim.

Tak więc wiedzcie drodzy exŚJ, że bywam atakowany nie tylko przez ŚJ, exŚJ, ale i przez współbraci w wierze. Tak jak napisałem powyżej, niektórzy z nich uważają mnie za heretyka nawet. :-\


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Autentyczna sytuacja - ŚJ autem rozbija figurę przydrożną
« Odpowiedź #28 dnia: 16 Marzec, 2016, 10:14 »
Tak więc wiedzcie drodzy exŚJ, że bywam atakowany nie tylko przez ŚJ, exŚJ, ale i przez współbraci w wierze. Tak jak napisałem powyżej, niektórzy z nich uważają mnie za heretyka nawet. :-\

Wytrwałości Bracie  :)

Fanatyków po żadnej stronie nie brakuje  :-\
A tych z poczuciem misji i syndromem narodu wybranego - to już w szczególności  >:(
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Fantom

Odp: Autentyczna sytuacja - ŚJ autem rozbija figurę przydrożną
« Odpowiedź #29 dnia: 16 Marzec, 2016, 10:38 »
No na tym forum to z całą pwenością mamy osoby z misją z jedynego wybranego narodu:)
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s