Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kościół katolicki-wolna dyskusja  (Przeczytany 126068 razy)

Offline Roszada

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #525 dnia: 20 Październik, 2018, 19:24 »
Cytuj
Dla mnie to nie sa zadne zaslugi  poniewaz  sa sprzeczne z duchem nauk  chrzescijanskich .
Jednak w KK od wieków podkreślano udział wierzących w całej złożonej rzeczywistości:

Tertulian (ur. 155) pisał:

„Przeto mieszkamy na tym świecie razem i nie gardzimy forum, nie gardzimy targowiskiem, używamy kąpieli, chodzimy do waszych magazynów, warsztatów (...) Spotykamy się razem z wami na okrętach, razem odbywamy służbę wojskową, razem uprawiamy rolę i razem prowadzimy handel” („Apologetyk” 42:3),

„Od wczoraj jesteśmy, a wszystko co macie już zapełniliśmy: miasta, wyspy (...) nawet wojskowe obozy, cechy w Rzymie i na prowincji, pałac, senat, forum. Wam zostawiliśmy tylko [wasze] świątynie” (jw. 37:4),

„krzyczą, że całe miasto myśmy obsiedli, że na wsi, w warowniach, na wyspach są chrześcijanie” (jw. 1:7).

Podobnie uczył Klemens Aleksandryjski (ur. 150):

Wiara zaskoczyła cię w armii, to słuchaj dowódcy, który nakazuje ci sprawiedliwość” („Napomnienie do Greków” 10:100),


Offline xXx

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #526 dnia: 20 Październik, 2018, 19:28 »
Tak , to prawda .  Dlatego mam szacunek  do ksiezy  takich jak  M . Kolbe  za decyzje podjeta w duchu  milosci do bliznich . Notabene , rowniez  w  III Rzeszy  bylo wielu kaplanow  katolickich i ewangelickich , ktorzy  nie wspolpracowali z nazistami   i przeplacili to zyciem .
W mojej wypowiedzi odnioslem sie do  argumentacji  xXx   w ktorej  sugeruje , ze  zaslugami  KK bylo  branie udzialu w roznych konfliktach  militarnych  czy politycznych  .   Dla mnie to nie sa zadne zaslugi  poniewaz  sa sprzeczne z duchem nauk  chrzescijanskich .
"Nie zgodze się z tym co mówisz. Zwłaszcza ostatni akapit. Ja go odbieram w taki sposób. "Kościół nie powinien brać w tym udziału powinien być neutralny". Nie możemy milczeć na zło. Musimy głośno mówić NIE! Złu które nas otacza. Jako chrześcijanie  Nie możemy być bierni. "Wystarczy, by dobrzy ludzie nic nie robili, a zło zatriumfuje"
Czyż nie jest tak?

Wspomniałeś o Bibli. A wspomnę o wersecie który często cytował Jan Paweł II
"«Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj»"
Apostoł Paweł zachęca do Walki ze złem dobrem. Powiedz mi co jest złego w tym że ksiądz oddaje życie za innych? Co jest złego w tym że ksiądz który dowodzi wojskiem ratuje życie innych przed wrogim wojskiem? Gdzie jest zło w walce z systemem który zniewala i prześladuje ludzi? Czy mówienie głośno Nie zabijaniu nienarodzonych dzieci (Aborcji) przez kościół jest złe? "

Nemo: Usunąłem część wpisu, która bezpośrednio biła w inne narodowości. Proszę takie przemyślenia zachować dla siebie.
« Ostatnia zmiana: 20 Październik, 2018, 21:27 wysłana przez Nemo »


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #527 dnia: 20 Październik, 2018, 19:54 »
Jednak w KK od wieków podkreślano udział wierzących w całej złożonej rzeczywistości:

Tertulian (ur. 155) pisał:

„Przeto mieszkamy na tym świecie razem i nie gardzimy forum, nie gardzimy targowiskiem, używamy kąpieli, chodzimy do waszych magazynów, warsztatów (...) Spotykamy się razem z wami na okrętach, razem odbywamy służbę wojskową, razem uprawiamy rolę i razem prowadzimy handel” („Apologetyk” 42:3),

„Od wczoraj jesteśmy, a wszystko co macie już zapełniliśmy: miasta, wyspy (...) nawet wojskowe obozy, cechy w Rzymie i na prowincji, pałac, senat, forum. Wam zostawiliśmy tylko [wasze] świątynie” (jw. 37:4),

„krzyczą, że całe miasto myśmy obsiedli, że na wsi, w warowniach, na wyspach są chrześcijanie” (jw. 1:7).

Podobnie uczył Klemens Aleksandryjski (ur. 150):

Wiara zaskoczyła cię w armii, to słuchaj dowódcy, który nakazuje ci sprawiedliwość” („Napomnienie do Greków” 10:100),


Tak , znam te cytaty i nie kwestionuje  faktu , ze  wielu  chrzescijan  pierwszych wiekow  bylo  tez wojskowymi .
Chodzi mi raczej o to jak rozumiem przeslanie  chrzescijanskie .
Dla mnie  jest to   idea  unikania przemocy  i wybaczania za uczynione krzywdy .
Rowniez w Buddyzmie  przewija sie ta idea  , chociaz wielu buddystow   tez angazuje sie w konflikty .
Jest to  jedna z niewielu  ideii , ktore naprawde w tych religiach  podziwiam .
Mysle tez , ze takie postacie jak  M . Kolbe  czy  katoliccy ksieza zgladzeni przez nazistow  Johannes Prassek, Eduard Müller i Hermann Lange   podobnie podchodzili  do  tej sprawy .
Tak tez rozumiem  cytowana tu przez xXx  wypowiedz  JPII o  " zwyciezaniu  zla dobrem" .


I moze jeszcze prosba do xXx : Moze powstrzymasz sie o pogardliwego  okreslania innych narodowosci mianem szkopow czy zabojadow ? Trudno brac cie powaznie  gdy jednoczesnie jednym tchem   mowisz  zeby nie byc biernym  w stosunku do zla .


Offline Krystian

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #528 dnia: 20 Październik, 2018, 20:16 »
To kto ustanawiał starszych czyli biskupów, za życia Apostołów?
Wszyscy Apostołowie z wyjątkiem Piotra? ;DJa jestem tak samo fanatyczny wobec swego kościółka, jak ty fanatyk swej sekty jednoosobowej i odosobnionych poglądów. :)
Pan Jezus za to twoją 'sektunię' założył w XXI wieku, specjalnie dla Krystiana. ;)

Wszyscy apostołowie byli sobie równi jak słusznie zauważyłeś.
Piotr nigdy nie stał ponad innymi apostołami.
Nawet dostał opierdziel od Pawła.
Jaką sektę w XXI wieku?
Przecież cały czas tłumaczę, że mamy wyjść z wszelkich sekt, zgodnie z tym co napisał apostoł Jan.
Łącznie z Twoją sektą.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Offline Roszada

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #529 dnia: 20 Październik, 2018, 20:24 »
Idź tam skąd przyszedłeś.
Sam pisałeś, że Piotr przewodził, a teraz kłamiesz.
Cytuj
pełnił rolę przywódczą pośród apostołów i odegrał kluczową rolę we wczesnych latach rozprzestrzeniania się ewangelii (Dzieje Apostolskie, rozdziały 1-10) i rzeczywiście był "kamieniem", tak jak przepowiedział Jezus (Mt 16:18
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/koscioly-chrzescijanskie/kosciol-katolicki-wolna-dyskusja/msg159529/#msg159529

A że przewodził to sam potwierdziłeś wymieniając jego następcę Linusa.

Idź bo kłamiesz w żywe oczy. :-\
« Ostatnia zmiana: 20 Październik, 2018, 20:27 wysłana przez Roszada »


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #530 dnia: 20 Październik, 2018, 20:30 »
Wybacz ale na szacunek trzeba sobie zasłużyć. Duma, Pycha i uważanie siebie za lepszych od innych nie pozwala mi odnosić się z szacunkiem do pewnych nacji.

Zaden z narodow nie zasluguje na pogarde ani na szacunek .  Poszczegolni ludzie z tych narodow  za to moga swoim zyciem pokazac jacy sa .  Narody  nie sa  spojna caloscia . Wsrod Niemcow byl  Hitler czy Göbbels  ale rowniez  Göthe  i Schiller.
Rowniez w Twoim narodzie byly i  sa postacie negatywne i pozytywne .

A wracajac  do  KK  : polski  "narodowy " katolicyzm  jest  raczej wyjatkiem . W innych krajach  nie podkresla sie tak intensywnie  narodowego charakteru  tego Kosciola .


Offline xXx

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #531 dnia: 20 Październik, 2018, 21:10 »
Zaden z narodow nie zasluguje na pogarde ani na szacunek .  Poszczegolni ludzie z tych narodow  za to moga swoim zyciem pokazac jacy sa .  Narody  nie sa  spojna caloscia . Wsrod Niemcow byl  Hitler czy Göbbels  ale rowniez  Göthe  i Schiller.
Rowniez w Twoim narodzie byly i  sa postacie negatywne i pozytywne .

A wracajac  do  KK  : polski  "narodowy " katolicyzm  jest  raczej wyjatkiem . W innych krajach  nie podkresla sie tak intensywnie  narodowego charakteru  tego Kosciola .

Częściowo masz rację ale to Naród w demokratycznych wyborach wybiera rządzących którzy reprezentują wartości narodu. Dla nich pieniądz jest ważniejszy niż "kręgosłup moralny". Emanuel Macron jakiś czas temu chciał aby UE pozbyła się NATO z Europy bo przez NATO francuzi nie mogą handlować z Rosją czy Irakiem. Nie ważne że Irak namawia do ataków terrorystycznych. Nie ważne że Putin Zajął Krym i prowadzi wojnę. Ważne jest to że francja traci pieniądze i trzeba z tym skączyć...

niemcy mają poważny problem ale wszystko jest dobrze. Chyba 3 miesiące próbowali skleić koalicję aby stworzyć rząd. Teraz ta Koalicja wisi na włosku. SPD druga siła w Bundestagu obecnie jest 4 w sondażach i 5 w jakimś tam landzie. Chcą nas pouczać a sami sobie nie radzą. Słabe niemcy to silna Polska.

Dlaczego postanowili przyjmować imigrantów? Bo rozpętali wojnę w Syrii chcąć obalić Dyktatora? To też. Ale głównym powodem jest to że ich system emerytalny i sojalny ledwie się trzyma. Niemcy są jednym z najstarszych społeczeństw na świecie. Wyprzedza ich tylko Japonia ale tam jest dużo stulatków. Dlaczego doszło do takiej sytuacji? Bo pieniądze! Wprowadzili mega równouprawnienie inaczej mówiąc wygnali kobiety do pracy. Najważniejsza jest samorealizacja PKB ojczyzny itp. Teraz mają tego skutek. Ściągnęli 3 miliony Turków masę Polaków Ukraińców Rosjan i Rumunów. W sumie około 20 mln ludzi. I nadal gospodarka potrzebowała pracowników. Na szczęście imigranci im nie wypalili. A przeciętny Niemiec może się zastanowi dlaczego doszło do takiej sytuacji.

Dla Europy zawsze liczą się interesy. Dlaczego Niemcy oskarżają Polskę o wysłanie II wojny światowej? Bo Polacy jako jedyny naród w Europie Potrafili powiedzieć głośno Nie Hitlerowi. Podczas gdy wszyscy przytakiwali akceptowali działania Hitlera i łamanie przez niego traktatów wersalskich Jedynie Polski rząd sprzeciwił się Hitlerowi.


Co do naszego narodowego katolicyzmu to nam czy to taki wyjątek. W Lewackiej Europie napewno jest to wyjątek bo tam się walczy z tradycyjnymi wartościami. Ale w krajach Ameryki połódniowej, W niektórych krajach Afrykańskich też jest silna więź kościoła z Narodem.
« Ostatnia zmiana: 20 Październik, 2018, 21:20 wysłana przez xXx »


Offline Krystian

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #532 dnia: 20 Październik, 2018, 21:10 »
Idź tam skąd przyszedłeś.
Sam pisałeś, że Piotr przewodził, a teraz kłamiesz.
A że przewodził to sam potwierdziłeś wymieniając jego następcę Linusa.

Idź bo kłamiesz w żywe oczy. :-\

To nie moje słowa, tylko fragment, który przytoczyłem.
Nie Piotr pierwszy tylko Linus.
Kto zna się na historii chrześcijaństwa, nigdy na Twoje kłamstwa się nie da nabrać.
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Offline xXx

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #533 dnia: 20 Październik, 2018, 21:18 »
Kolega wyżej chyba z "seansów" wraca  ;D. Ja tam nie kojarzę by biblia mówiła coś o obalaniu kościołów. Ja raczej słyszałem o wiadomości do 7 kościołów. O budowaniu kościoła ma skale. O biskupach kościoła. Ale o niszczeniu nie słyszałem
« Ostatnia zmiana: 20 Październik, 2018, 21:34 wysłana przez xXx »


Offline Roszada

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #534 dnia: 20 Październik, 2018, 22:43 »
Kto zna się na historii chrześcijaństwa, nigdy na Twoje kłamstwa się nie da nabrać.
No tak do ciebie po naukę przyjdziemy tu:

https://swiadkowiejehowywpolsce.org/z-kraju/forum-obecnych-oraz-bylych-swiadkowjehowy/msg155422/#msg155422

Na chleb mówiłeś bep, jak ja już studiowałem i nauczałem kleryków, to co ty teraz dopiero zasysasz z babilońskich cycków:

http://piotrandryszczak.pl/piotr.html



Offline Krystian

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #535 dnia: 21 Październik, 2018, 00:25 »
Kolega wyżej chyba z "seansów" wraca  ;D. Ja tam nie kojarzę by biblia mówiła coś o obalaniu kościołów. Ja raczej słyszałem o wiadomości do 7 kościołów. O budowaniu kościoła ma skale. O biskupach kościoła. Ale o niszczeniu nie słyszałem

Na filmie nie byłem, ale jak kolega zinterpretuje słowa apostoła Jana?
Do kogo to mówił:

I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające,

 
Kłamstwo CK:
"Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie to pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat"


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #536 dnia: 21 Październik, 2018, 06:23 »



Co do naszego narodowego katolicyzmu to nam czy to taki wyjątek. W Lewackiej Europie napewno jest to wyjątek bo tam się walczy z tradycyjnymi wartościami. Ale w krajach Ameryki połódniowej, W niektórych krajach Afrykańskich też jest silna więź kościoła z Narodem.

Przypisywanie  religii do okreslonego narodu  wystepowalo  juz w starozytnosci  a konkretnie  w religii zydowskiej  . Rowniez w tamtych czasach byl to wyjatek .
Imperia , ktore w tamtych czasach  istnialy , babilonskie, greckie czy rzymskie ,     byly wielonarodowe i wieloreligijne  i nikt nie mial z tym problemu . Uzywajac  wspolczesnych okreslen , byly " multikulti ".
Rowniez Chrzescijanstwo  jako odlam religii zydowskiej   bylo  poczatkowo  zwiazane   tylko z Zydami  czy zydowskimi prozelitami .  Pozniej  rozprzestrzenilo sie  na inne nacje  i stalo sie  wielokulturowe .
Dlatego ap. Pawel  pisal : "Nie ma już Żyda ani poganina, nie ma już niewolnika ani człowieka wolnego, nie ma już mężczyzny ani kobiety, wszyscy bowiem jesteście kimś jednym w Chrystusie Jezusie." Gal. 3;28.
 I  Katolicyzm w swojej dawnej i wspolczesnej formie byl i  jest "multikulti".
To co sie dzieje z KK w Polsce jest ewenementem na skale swiatowa   i jest sprzeczne z  fundamentalnymi  wartosciami chrzescijanskimi .
Okreslenie  Polak-Katolik  mialo sens w czasach rozbiorow i  walki o przetrwanie  panstwowosci  ale  dzisiaj  jest tylko elementem  skrajnie prawicowej propagandy .

Pozostalej czesci postu  xXx nie skomentuje  poniewaz  wychodzi  poza temat watku .
Proponuje przeczytac  ksiazke  M. Migalskiego  " Narod  urojony ".


Offline Safari

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #537 dnia: 21 Październik, 2018, 08:25 »
Częściowo masz rację ale to Naród w demokratycznych wyborach wybiera rządzących którzy reprezentują wartości narodu. Dla nich pieniądz jest ważniejszy niż "kręgosłup moralny". Emanuel Macron jakiś czas temu chciał aby UE pozbyła się NATO z Europy bo przez NATO francuzi nie mogą handlować z Rosją czy Irakiem. Nie ważne że Irak namawia do ataków terrorystycznych. Nie ważne że Putin Zajął Krym i prowadzi wojnę. Ważne jest to że francja traci pieniądze i trzeba z tym skączyć...

niemcy mają poważny problem ale wszystko jest dobrze. Chyba 3 miesiące próbowali skleić koalicję aby stworzyć rząd. Teraz ta Koalicja wisi na włosku. SPD druga siła w Bundestagu obecnie jest 4 w sondażach i 5 w jakimś tam landzie. Chcą nas pouczać a sami sobie nie radzą. Słabe niemcy to silna Polska.
Dlaczego postanowili przyjmować imigrantów? Bo rozpętali wojnę w Syrii chcąć obalić Dyktatora? To też. Ale głównym powodem jest to że ich system emerytalny i sojalny ledwie się trzyma. Niemcy są jednym z najstarszych społeczeństw na świecie. Wyprzedza ich tylko Japonia ale ta
m jest dużo stulatków. Dlaczego doszło do takiej sytuacji? Bo pieniądze! Wprowadzili mega równouprawnienie inaczej mówiąc wygnali kobiety do pracy. Najważniejsza jest samorealizacja PKB ojczyzny itp. Teraz mają tego skutek. Ściągnęli 3 miliony Turków masę Polaków Ukraińców Rosjan i Rumunów. W sumie około 20 mln ludzi. I nadal gospodarka potrzebowała pracowników. Na szczęście imigranci im nie wypalili. A przeciętny Niemiec może się zastanowi dlaczego doszło do takiej sytuacji.

Dla Europy zawsze liczą się interesy. Dlaczego Niemcy oskarżają Polskę o wysłanie II wojny światowej? Bo Polacy jako jedyny naród w Europie Potrafili powiedzieć głośno Nie Hitlerowi. Podczas gdy wszyscy przytakiwali akceptowali działania Hitlera i łamanie przez niego traktatów wersalskich Jedynie Polski rząd sprzeciwił się Hitlerowi.


Co do naszego narodowego katolicyzmu to nam czy to taki wyjątek. W Lewackiej Europie napewno jest to wyjątek bo tam się walczy z tradycyjnymi wartościami. Ale w krajach Ameryki połódniowej, W niektórych krajach Afrykańskich też jest silna więź kościoła z Narodem.

xXx - czy możesz wyjaśnić - w temacie wojny  - bo rozumiem, że to była odpowiedź na mojego posta odnośnie owoców KK.



Owoce KK
Potop szwedzki Jasna Góra. Prezor Kordecki ratuje Częstochowę. Była to pierwsza Wygrana która była przełomem i dała impuls do wygnania Szwedów.

1831 Wilno. Ksiądz organizował powstanie za co został rozstrzelany.

Powstanie styczniowe jeden z najdłużej walczących oddziałów był pod dowództwem księdza.

Przed odzyskaniem niepodległości kościół jednoczył Polaków i pielęgnował naszą kulturę.
Rok 1920 kościół zachęca Polaków do walki Bolszewikami. Nikt się nie spodziewał takiego poruszenia w narodzie. Ignacy Skorupka prowadzi wojsko do walki.
II wojna. Dlaczego szkopy prześladowali tylko "Polski Kościół Katolicki" a w innych krajach nie było problemu? Bo Hitler wiedział że to kościół jest największym  zagrozeniem. Maksymilian kolbe oddał życie za gościa który miał rodzinę. Szkopa zatkało. Ponoć co 5 polski ksiądz oddawał życie za innych w czasie II wojny.
Potem księża wyklęci. Też tacy byli.
Komuna. Polscy księża działają razem z CIA w walce z Komuną.
Jan Paweł II apeluje do Jaruzelskiego by wypuścił z więzienia Wałęsę. Ciekawe jakby się potoczyły losy solidarnosci i Polaków? Tak jak w Czechach? Na Węgrzech? Gdzie było tysiące Ofiar?
Popiełuszko. Zginął bo był zbyt głośny w walce z Komuną.
Wyszyński też był prześladowany za walkę z komuną.

A dzisiaj dzięki kościołowi w Polsce Destrukcyjna Lewica ma minimalne poparcie. która swoje korzenie ma wsród bolszewików i komuchów.
Gdy Bolszewiki dochodzili do władzy kraj zostawiali w ruinie. Gdy komuchy dochodzili do władzy kraj zostawiali w ruinie? A teraz lewica doprowadza do upadku zdradzieckiej i sprzedajnej Europy.

Trochę dziwne to. Przecież księża to zwykli ludzie. Dlaczego więc to oni dokonywali tych rzeczy a nie inni. Np wybitni dowódcy którzy mieli doświadczenie w walkach. Co taki ksiądz może wiedzieć o obronie miasta? O organizowaniu powstania? O dowodzeniu Wojskiem?


Ehhh... to co z tą wojną? Dobra czy zła? Kościół powinien się w nią angażować tak czy nie? I z twojej wypowiedzi wynika, że to, że Iran jak prowadzi ataki terrorystyczne, czy Rosja wojnę - to źle, ale jak KK brał udział w działaniach zbrojnych - to ok.

W kolejnej wypowiedzi:

"Nie zgodze się z tym co mówisz. Zwłaszcza ostatni akapit. Ja go odbieram w taki sposób. "Kościół nie powinien brać w tym udziału powinien być neutralny". Nie możemy milczeć na zło. Musimy głośno mówić NIE! Złu które nas otacza. Jako chrześcijanie  Nie możemy być bierni. "Wystarczy, by dobrzy ludzie nic nie robili, a zło zatriumfuje"
Czyż nie jest tak?

Wspomniałeś o Bibli. A wspomnę o wersecie który często cytował Jan Paweł II
"«Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj»"
Apostoł Paweł zachęca do Walki ze złem dobrem. Powiedz mi co jest złego w tym że ksiądz oddaje życie za innych?
Co jest złego w tym że ksiądz który dowodzi wojskiem ratuje życie innych przed wrogim wojskiem? Gdzie jest zło w walce z systemem który zniewala i prześladuje ludzi? Czy mówienie głośno Nie zabijaniu nienarodzonych dzieci (Aborcji) przez kościół jest złe? "

Nemo: Usunąłem część wpisu, która bezpośrednio biła w inne narodowości. Proszę takie przemyślenia zachować dla siebie.

List do Rzymian 12:21 - ten weset w ogóle nie mówi o wojnie! Wyjąłeś go z kontekstu i sobie dopasowałeś do swojego toku rozumowania!


Proszę, oto kontekst, zobaczysz, że w tym wersecie chodzi zupełnie o coś innego:

14 Błogosławcie tych, którzy was prześladują! Błogosławcie, a nie złorzeczcie! 15 Weselcie się z tymi, którzy się weselą, płaczcie z tymi, którzy płaczą. 16 Bądźcie zgodni we wzajemnych uczuciach! Nie gońcie za wielkością, lecz niech was pociąga to, co pokorne! Nie uważajcie sami siebie za mądrych!
17 Nikomu złem za złe nie odpłacajcie. Starajcie się dobrze czynić wobec wszystkich ludzi!4 18 Jeżeli to jest możliwe, o ile to od was zależy, żyjcie w zgodzie ze wszystkimi ludźmi! 19 Umiłowani, nie wymierzajcie sami sobie sprawiedliwości, lecz pozostawcie to pomście [Bożej]! Napisano bowiem5: Do Mnie należy pomsta. Ja wymierzę zapłatę - mówi Pan - ale: Jeżeli nieprzyjaciel twój cierpi głód - nakarm go. 20 Jeżeli pragnie - napój go! Tak bowiem czyniąc, węgle żarzące zgromadzisz na jego głowę.
21 Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj!

źródło: http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=281, 21.10.2018.

Tu chodzi o miłość do nieprzyjaciół - a nie o zabijanie ich w czasie wojny! Jeśli chcesz poprzeć swoje wywody o tym, że kk może i powinien brać udział w wojnach i zabijaniu się nawzajem naodów - to wybieraj chociaż wersety, ktore o tym mówią.  I pomyśl - czemu nie zacytowałeś wersetu 17? "Nikomu złem za złe nie odpłacajcie"? nie pasuje do Twojej wypowiedzi, tak? Ten cały blok wersetów w BT jest zatytułowany: "Miłość nieprzyjaciół" a ty z tego fragmentu wybierasz weset, na którym opierasz swoje rozumowanie co do wojny. Zdziwiona jestem,  ze inni katoliccy wierni nie zauważyli tej manipulacji - ja tego typu rzeczy znam z zebrań i publikacji Towarzystwa.

Jeśli chodzi o Turków w Niemczech, to zaczęli oni ich sprowadzać do pracy już po II wojnie światowej, bo nie mieli kim pracować! I wojna była także jednym z głównych czynników dla których kobiety zaczęły pracować.

Kościół ma długą historię mieszania się do polityki i w wojny - i zawsze robił to w swoim INTERESIE. Wojna zawsze wiąże się z czyimś interesem. Tak samo jak polityka. Jakaś grupa załatwia swoje interesy i jeśli twoje interesy są zbieżne z interesami danej grupy to ją popierasz.

Kościół wiele lat łamał podstawowe prawa człowieka - zabijał innowierców, tępił herezję, powstrzymywał rozwój (chociażby sprawa Kopernika - https://www.polskieradio.pl/8/405/Artykul/322105,Naukowy-heretyk-Mikolaj-Kopernik - masz tutaj link do radiowej dwójki, bo nie chce mi się szukać teraz czegoś innego - jeśli KK chciał się w ten sposób bronic przed zalewem protestantyzmu (jak wspomniano w tym artykule, to był to jego INTERES).

Dla mnie to, co kościół zrobił i robi złego przewyższa to, co byc moze zrobił dobrego.



« Ostatnia zmiana: 21 Październik, 2018, 08:34 wysłana przez Safari »
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Sebastian

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #538 dnia: 21 Październik, 2018, 08:42 »
Owoce KK
Potop szwedzki Jasna Góra. Prezor Kordecki ratuje Częstochowę. Była to pierwsza Wygrana która była przełomem i dała impuls do wygnania Szwedów
kontrowersyjnością i niebiblijnością argumentów popierających wojnę zajęła się już Safari, więc ja skupię się na ahistoryczności Twoich wywodów

czy zdajesz sobie sprawę że Kordecki nie jest żadnym bohaterem, ale wprost przeciwnie: zdrajcą narodu piszącym wiernopoddańcze listy do Karola Gustawa, a w jasnogórskim archiwum znajduje się dowód na to że Kordecki korespondował z wrogiem na szkodę Ojczyzny? Literatury polskiej nie można traktować jako dowodu na cokolwiek. Mickiewicz napisał "Redutę Ordona" nie wiedząc, że Ordon wcale nie zginął. Podobnie Sienkiewicz nawypisywał różnych bredni o rzekomym bohaterstwie Kordeckiego który był zdrajcą Ojczyzny.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Sebastian

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #539 dnia: 21 Październik, 2018, 09:44 »
Ehhh... to co z tą wojną? Dobra czy zła?
tylko ateistka może zadawać takie dziwne pytania... ;)

mówiąc pół żartem pół serio - dla katolików jest oczywiste że wojna jest dobra, albowiem dzięki wojnie "prosto do nieba czwórkami szli" nie tylko żołnierze z Westerplatte, ale także miliony innych ludzi, którzy nie zdążyli za dużo nagrzeszyć i dzięki karabinowi mają zapewnione wieczne zbawienie w niebie :)

poza tym, katolicy wierzą, że Mojżesz dał 10 przykazań ale mówiąc o zakazie zabijania po prostu sobie żartował, taki to był z tego Mojżesza "dowcipniś" :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)