Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kościół katolicki-wolna dyskusja  (Przeczytany 126043 razy)

Offline Sebastian

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #510 dnia: 20 Październik, 2018, 13:33 »
Wszystkie religie roszczą sobie prawo do bycia religią prawdziwą, czy to KK czy ŚJ i wiele innych. Jednak Bóg jakoś nie przyznaje się publicznie do żadnej i ma rację. Gdyby się przyznał do którejś że jest prawdziwa, to by już wszyscy tam chcieli być.
a w jakiej formie miałoby odbyć się owo "przyznanie"?!
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline hello_him

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #511 dnia: 20 Październik, 2018, 13:35 »
Niestety, nie wiem. Jak tylko będę znał odpowiedź to dam znać, choć wtedy prawdopodobnie wszyscy też już będą znali.


Offline Safari

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #512 dnia: 20 Październik, 2018, 13:45 »
Naudzielę odpowiedzi praktycznejmógłby, gdyby kapłani rzymskokatoliccy naśladowali swoich kolegów po fachu z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego

w Karpaczu istnieje Diakonia Wang która wypożycza potrzebującym sprzęt rehabilitacyjny: wózki inwalidzkie, kule, itd. i nie pyta jakiego chory jest wyznania, nie dołącza do tegoż sprzętu żadnych zaproszeń na spotkania religijne, nie zbiera telefonów aby agitować religijnie, itd. itp. Czysta pomoc dla bliźniego bez żadnej indoktrynacji.

co więcej: na początku działalności Diakonii Wang okazało się że niektórzy ludzie pożyczają ten sprzęt nie dlatego że potrzebują ale w nie do końca uczciwych celach (np. biorą gratis, nie oddają do Diakonii ale sprzedają w internecie a pastora okłamują że się zniszczyło zgubiło itd.itp.) okazało się że znaleziono proste rozwiązanie: za każdy miesiąc korzystania ze sprzętu rehabilitacyjnego pobierana jest niewygórowana kaucja za wypożyczenie, która jest zwracana gdy chory odda sprzet; (na 10zł czy 20zł stać nawet bezrobotnego, ale aby nikogo nie zostawić bez pomocy statut Diakonii przewiduje że w "uzasadnionych przypadkach" można odstapić od pobrania kaucji) dzięki kaucjom sprzęt nie jest marnowany.

jednak największe wrażenie zrobiła na mnie okoliczność, że Diakonia Wang posiada kasę fiskalną i pobierając kaucję normalnie wystawia paragon fiskalny i co najbardziej niesamowite: paragon nie przekombinowany!

wyjaśniam że ja jako księgowy (gdyby mnie tylko poproszono) potrafiłbym tak zorganizować prace Diakonii Wang aby albo kasy fiskalne nie były wcale potrzebne albo przynajmniej aby zastosować zwolnienie z podatku VAT albo przynajmniej nie podleganie pod VAT - ale okazuje sie że założyciele Diakonii Wang są na tyle uczciwi że im po prostu nie chciało sie kombinować: państwo pobiera VAT, to trudno - zainstalowali kase fiskalną i płacą VAT od dobroczynności!

dla takiego bezbożnika jak ja, widok paragonu fiskalnego z naliczonym podatkiem VAT od działalności dobroczynnej był większym cudem niż ukazanie się wołających "święty święty święty" aniołów z sześcioma skrzydłami, których wg starego testamentu miał zobaczyć prorok Izajasz

A więc jednak można! Można uczciwie prowadzić nie wspieraną przez państwo działalność chatytatywną i dodatkowo jeszcze dopłacać do interesu płacąc VAT!

Kolejne pytanie:

DLACZEGO kosciol katolicki tego jeszcze nie robi?



"Po ich owocach ich poznacie".

"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Sebastian

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #513 dnia: 20 Październik, 2018, 14:51 »
Kolejne pytanie: DLACZEGO kosciol katolicki tego jeszcze nie robi?
nie wiem dlaczego ale ja już wiem, że (pod względem pomagania bliźniemu) istnieją instytucje bardziej wiarygodne od kościoła katolickiego więc już wiem komu dać swój 1% aby został właściwie spożytkowany.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Safari

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #514 dnia: 20 Październik, 2018, 15:21 »
nie wiem dlaczego ale ja już wiem, że (pod względem pomagania bliźniemu) istnieją instytucje bardziej wiarygodne od kościoła katolickiego więc już wiem komu dać swój 1% aby został właściwie spożytkowany.

Wiesz co Sebastian? Niektórzy - widzałam w postach - wypominają ci, że zmieniałeś tak wiele razy swój światopogląd - ale ja to podziwiam. To jest wielki umysł - by zmienić zdanie, gdy znajdziemy dowody, które podważają to, w co dotychczas wierzyliśmy.

I też dzięki za info o tej organizacji, ja akurat oddaję pieniądze na dziecko znajomych... dla mnie ten 1% dla innych niż rząd organizacji lub osób to taki "obywatelski obowiązek" :)



A moje pytanie o KK mozna też potraktować jako pytanie retoryczne - uczynki mówią głośniej niż słowa.

"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Sebastian

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #515 dnia: 20 Październik, 2018, 17:30 »
ja mimo wszystko mam jednak duży szacunek do instytucji kościelnych związanych z kościołem katolickim w szczególności mam szacunek do Belzebuba z Torunia i nigdy nie mam nic przeciwko gdy Beatka chce im przekazać jakies drobne pieniądze.

jakby chciała im przekazać milion zł to pewnie bym jej to skutecznie odradził, ale jak tam idą kwoty dwucyfrowe czy nawet trzycyfrowe to niech sobie idą (gdyż sam komfort psychiczny u mojego Bóstwa też ma znaczenie).
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline xXx

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #516 dnia: 20 Październik, 2018, 17:48 »
Owoce KK
Potop szwedzki Jasna Góra. Prezor Kordecki ratuje Częstochowę. Była to pierwsza Wygrana która była przełomem i dała impuls do wygnania Szwedów.

1831 Wilno. Ksiądz organizował powstanie za co został rozstrzelany.

Powstanie styczniowe jeden z najdłużej walczących oddziałów był pod dowództwem księdza.

Przed odzyskaniem niepodległości kościół jednoczył Polaków i pielęgnował naszą kulturę.
Rok 1920 kościół zachęca Polaków do walki Bolszewikami. Nikt się nie spodziewał takiego poruszenia w narodzie. Ignacy Skorupka prowadzi wojsko do walki.
II wojna. Dlaczego szkopy prześladowali tylko "Polski Kościół Katolicki" a w innych krajach nie było problemu? Bo Hitler wiedział że to kościół jest największym  zagrozeniem. Maksymilian kolbe oddał życie za gościa który miał rodzinę. Szkopa zatkało. Ponoć co 5 polski ksiądz oddawał życie za innych w czasie II wojny.
Potem księża wyklęci. Też tacy byli.
Komuna. Polscy księża działają razem z CIA w walce z Komuną.
Jan Paweł II apeluje do Jaruzelskiego by wypuścił z więzienia Wałęsę. Ciekawe jakby się potoczyły losy solidarnosci i Polaków? Tak jak w Czechach? Na Węgrzech? Gdzie było tysiące Ofiar?
Popiełuszko. Zginął bo był zbyt głośny w walce z Komuną.
Wyszyński też był prześladowany za walkę z komuną.

A dzisiaj dzięki kościołowi w Polsce Destrukcyjna Lewica ma minimalne poparcie. która swoje korzenie ma wsród bolszewików i komuchów.
Gdy Bolszewiki dochodzili do władzy kraj zostawiali w ruinie. Gdy komuchy dochodzili do władzy kraj zostawiali w ruinie? A teraz lewica doprowadza do upadku zdradzieckiej i sprzedajnej Europy.

Trochę dziwne to. Przecież księża to zwykli ludzie. Dlaczego więc to oni dokonywali tych rzeczy a nie inni. Np wybitni dowódcy którzy mieli doświadczenie w walkach. Co taki ksiądz może wiedzieć o obronie miasta? O organizowaniu powstania? O dowodzeniu Wojskiem?

« Ostatnia zmiana: 20 Październik, 2018, 17:55 wysłana przez xXx »


Offline hello_him

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #517 dnia: 20 Październik, 2018, 18:45 »
No to jak chwalimy Koścół Katolicki za waleczność, to warto też przytoczyć drugą stronę argumenów:

Dzięki Konstantynowi KK stał się dominującą religią prześladował innowierców i w ten sposób eksterminował całe
narody m.in. Prusów i Jaćwingów;
Milion ofiar w krucjatach przciwko muzułmanom
Święta inkwizycja- ofiary nie do policzenia.
Bulla papieża Mikołaja V - poparcie niewolnictwa- ile ofiar ???
Faszyści z poparciem Watykanu
można by wyliczyć wiele więcej pewnie.

Więc oprócz dobrych rzeczy które były wymienione,  warto uczciwie przedstawic całokształt.
Podobnie jak ja nie jestem świety bo zrobiłem duzodobrych rzeczy w życiu ale złych też.


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #518 dnia: 20 Październik, 2018, 19:01 »
Owoce KK
Potop szwedzki Jasna Góra. Prezor Kordecki ratuje Częstochowę. Była to pierwsza Wygrana która była przełomem i dała impuls do wygnania Szwedów.

1831 Wilno. Ksiądz organizował powstanie za co został rozstrzelany.

Powstanie styczniowe jeden z najdłużej walczących oddziałów był pod dowództwem księdza.

Przed odzyskaniem niepodległości kościół jednoczył Polaków i pielęgnował naszą kulturę.
Rok 1920 kościół zachęca Polaków do walki Bolszewikami. Nikt się nie spodziewał takiego poruszenia w narodzie. Ignacy Skorupka prowadzi wojsko do walki.
II wojna. Dlaczego szkopy prześladowali tylko "Polski Kościół Katolicki" a w innych krajach nie było problemu? Bo Hitler wiedział że to kościół jest największym  zagrozeniem. Maksymilian kolbe oddał życie za gościa który miał rodzinę. Szkopa zatkało. Ponoć co 5 polski ksiądz oddawał życie za innych w czasie II wojny.
Potem księża wyklęci. Też tacy byli.
Komuna. Polscy księża działają razem z CIA w walce z Komuną.
Jan Paweł II apeluje do Jaruzelskiego by wypuścił z więzienia Wałęsę. Ciekawe jakby się potoczyły losy solidarnosci i Polaków? Tak jak w Czechach? Na Węgrzech? Gdzie było tysiące Ofiar?
Popiełuszko. Zginął bo był zbyt głośny w walce z Komuną.
Wyszyński też był prześladowany za walkę z komuną.

A dzisiaj dzięki kościołowi w Polsce Destrukcyjna Lewica ma minimalne poparcie. która swoje korzenie ma wsród bolszewików i komuchów.
Gdy Bolszewiki dochodzili do władzy kraj zostawiali w ruinie. Gdy komuchy dochodzili do władzy kraj zostawiali w ruinie? A teraz lewica doprowadza do upadku zdradzieckiej i sprzedajnej Europy.

Trochę dziwne to. Przecież księża to zwykli ludzie. Dlaczego więc to oni dokonywali tych rzeczy a nie inni. Np wybitni dowódcy którzy mieli doświadczenie w walkach. Co taki ksiądz może wiedzieć o obronie miasta? O organizowaniu powstania? O dowodzeniu Wojskiem?

No niestety  , xXx , ta giwera co masz ja w awatarze  strzeliles sobie i  KK w stope .
Jezeli udzial  ksiezy katolickich w roznych dzialaniach wojennych uwazasz za  " owoce  KK" to  jak ma sie to do wypowiedzi  Jezusa   przed Pilatem ?

 " Odpowiedział Jezus: «Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom. Teraz zaś królestwo moje nie jest stąd». "

Albo  do tej : " Włóż miecz swój do pochwy; wszyscy bowiem, którzy miecza dobywają, od miecza giną. "

Zaangazowanie  KK w roznych konfliktach  politycznych  czy wrecz militarnych jest powszechnie  znane  ale to  nie jest argument na  korzysc  tego Kosciola .


Offline Roszada

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #519 dnia: 20 Październik, 2018, 19:05 »
Bycie kapelanem nie świadczy zaraz o trzymaniu kałacha. :-\
Tak jak bycie kapelanem w szpitalu nie świadczy o trzymaniu noża operacyjnego. ;)


Offline hello_him

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #520 dnia: 20 Październik, 2018, 19:09 »
To po co jest kapelan?
Żeby ludziom było łatwiej zabijać, bo idą w imię Boga. Rosją komunistyczna nie zabijała w imię Boga bo z założenia komunizm odrzucał myśl ze Bóg istnieje, wiec dostał wódki by mu się lżej zabijało ludzi.


Offline xXx

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #521 dnia: 20 Październik, 2018, 19:16 »
No niestety  , xXx , ta giwera co masz ja w awatarze  strzeliles sobie i  KK w stope .
Jezeli udzial  ksiezy katolickich w roznych dzialaniach wojennych uwazasz za  " owoce  KK" to  jak ma sie to do wypowiedzi  Jezusa   przed Pilatem ?

 " Odpowiedział Jezus: «Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom. Teraz zaś królestwo moje nie jest stąd». "

Albo  do tej : " Włóż miecz swój do pochwy; wszyscy bowiem, którzy miecza dobywają, od miecza giną. "

Zaangazowanie  KK w roznych konfliktach  politycznych  czy wrecz militarnych jest powszechnie  znane  ale to  nie jest argument na  korzysc  tego Kosciola .

Nie zgodze się z tym co mówisz. Zwłaszcza ostatni akapit. Ja go odbieram w taki sposób. "Kościół nie powinien brać w tym udziału powinien być neutralny". Nie możemy milczeć na zło. Musimy głośno mówić NIE! Złu które nas otacza. Jako chrześcijanie  Nie możemy być bierni. "Wystarczy, by dobrzy ludzie nic nie robili, a zło zatriumfuje"
Czyż nie jest tak?

Wspomniałeś o Bibli. A wspomnę o wersecie który często cytował Jan Paweł II
"«Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj»"
Apostoł Paweł zachęca do Walki ze złem dobrem. Powiedz mi co jest złego w tym że ksiądz oddaje życie za innych? Co jest złego w tym że ksiądz który dowodzi wojskiem ratuje życie innych przed wrogim wojskiem? Gdzie jest zło w walce z systemem który zniewala i prześladuje ludzi? Czy mówienie głośno Nie zabijaniu nienarodzonych dzieci (Aborcji) przez kościół jest złe?

To po co jest kapelan?
Żeby ludziom było łatwiej zabijać, bo idą w imię Boga. Rosją komunistyczna nie zabijała w imię Boga bo z założenia komunizm odrzucał myśl ze Bóg istnieje, wiec dostał wódki by mu się lżej zabijało ludzi.

Bredzisz albo po prostu nie wiesz o czym mówisz.


« Ostatnia zmiana: 20 Październik, 2018, 19:19 wysłana przez xXx »


Offline Roszada

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #522 dnia: 20 Październik, 2018, 19:17 »
Cytuj
To po co jest kapelan?
Tobie niepotrzebny boś pewnie niewierzący.
A i wierzący katolicy sobie życzą mieć kapelanów:
w hospicjach
w szpitalach
w więzieniach
w wojsku
na wojnie
w domach opieki
itd.


Offline hello_him

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #523 dnia: 20 Październik, 2018, 19:20 »
Chodziło mi o kapelana na wojnie, ale to prawda ze to nie moja piaskownica i nie moje zabawki.  :)
Lecz pytanie pozostaje pytaniem.
« Ostatnia zmiana: 20 Październik, 2018, 19:30 wysłana przez hello_him »


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #524 dnia: 20 Październik, 2018, 19:20 »
Bycie kapelanem nie świadczy zaraz o trzymaniu kałacha. :-\
Tak jak bycie kapelanem w szpitalu nie świadczy o trzymaniu noża operacyjnego. ;)

Tak , to prawda .  Dlatego mam szacunek  do ksiezy  takich jak  M . Kolbe  za decyzje podjeta w duchu  milosci do bliznich . Notabene , rowniez  w  III Rzeszy  bylo wielu kaplanow  katolickich i ewangelickich , ktorzy  nie wspolpracowali z nazistami   i przeplacili to zyciem .
W mojej wypowiedzi odnioslem sie do  argumentacji  xXx   w ktorej  sugeruje , ze  zaslugami  KK bylo  branie udzialu w roznych konfliktach  militarnych  czy politycznych  .   Dla mnie to nie sa zadne zaslugi  poniewaz  sa sprzeczne z duchem nauk  chrzescijanskich .