Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zalety i wady Świadków Jehowy  (Przeczytany 57400 razy)

Offline PoProstuJa

Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #315 dnia: 29 Luty, 2016, 18:02 »
Jeżeli użytkownicy Forum  zdziwieni są wtedy, gdy na stronie jw.org modyfikowana jest treść publikacji Świadków Jehowy, to czy sprawdziłaś jakie treści były modyfikowane? Które treści masz na myśli? Bo do zarzutu w formie pytania, bez konkretnego dowodu nie ma się jak odnieść.
Już pisałam, że to nie jest temat tego wątku. Wejdz na odpowiedni wątek, tam można wymienić się opiniami, poglądami.
Na pewno będą osoby zainteresowane tematem i podyskutują z Tobą.
Albo załóż wątek, jeżeli nie napotkałaś takiego na Forum.

Masz rację, to nie jest tematem tego wątku.

A ja chciałam podać kolejną zaletę Świadków Jehowy: na ich zebraniach każdy może się zgłosić i wypowiedzieć to co myśli.
 I jak już się publicznie wypowie, to jego wypowiedzi nie da się skasować! :D

Jest to zaleta głównie ŚJ, ponieważ są takie religie, które nie pozwalają wiernym na wypowiadanie się podczas spotkania/mszy/nabożeństwa. Wszyscy słuchają tylko tego, co mówi prowadzący spotkanie/mszę/ceremonię.


Offline Dietrich

Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #316 dnia: 29 Luty, 2016, 18:08 »
Masz rację, to nie jest tematem tego wątku.

A ja chciałam podać kolejną zaletę Świadków Jehowy: na ich zebraniach każdy może się zgłosić i wypowiedzieć to co myśli.
 I jak już się publicznie wypowie, to jego wypowiedzi nie da się skasować! :D

Jest to zaleta głównie ŚJ, ponieważ są takie religie, które nie pozwalają wiernym na wypowiadanie się podczas spotkania/mszy/nabożeństwa. Wszyscy słuchają tylko tego, co mówi prowadzący spotkanie/mszę/ceremonię.

Akurat to całkowita nieprawda, że każdy się może zgłosić. Wykluczony, naznaczony, czy przyłączony z ograniczeniami nigdy nie zostanie dopuszczony do odpowiedzi. Podobnie jak  ktoś 'z ulicy'.
A drugą nieprawdą jest to, że można publicznie powiedzieć co się myśli. To znaczy można, ale taka odpowiedź może być jedną z ostatnich.

Chyba niedokładnie czytasz nasze forum :D


Offline Fantom

Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #317 dnia: 29 Luty, 2016, 18:15 »
Zaletą ŚJ jest to,że nie chrzczą innym małych dzieci wbrew woli rodziców,którzy nie są ŚJ.
PoProstuJa-masz rację.Można sie wypowiedzieć.Tylko,że wypowiedzi mają byc zgodne z akapitem.Jak będziesz odpowiadać wg. swojego zrozumienia to nie licz na to,że ta osoba ponownie zostanie poproszona do odpowiedzi.Zresztą sama sprawdź na sobie.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline PoProstuJa

Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #318 dnia: 29 Luty, 2016, 18:20 »
Akurat to całkowita nieprawda, że każdy się może zgłosić. Wykluczony, naznaczony, czy przyłączony z ograniczeniami nigdy nie zostanie dopuszczony do odpowiedzi. Podobnie jak  ktoś 'z ulicy'.
A drugą nieprawdą jest to, że można publicznie powiedzieć co się myśli. To znaczy można, ale taka odpowiedź może być jedną z ostatnich.

Chyba niedokładnie czytasz nasze forum :D
To ja byłam prawie tą 'z ulicy', która się zgłosiła i wzięli mnie do odpowiedzi. Już na pierwszym zebraniu się zgłosiłam - nawet kilka razy - i dopuszczono mnie do głosu :)

A z tym, że ludzie "niepokorni" nie są dopuszczani do głosu, to dziwi to kogoś? Ja się przekonałam, że w Internecie też można kogoś nie dopuścić do głosu i jakoś pozostałych uczestników dyskusji to nie razi.


od-nowa

  • Gość
Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #319 dnia: 29 Luty, 2016, 18:24 »
Masz rację, to nie jest tematem tego wątku.

A ja chciałam podać kolejną zaletę Świadków Jehowy: na ich zebraniach każdy może się zgłosić i wypowiedzieć to co myśli.
 I jak już się publicznie wypowie, to jego wypowiedzi nie da się skasować! :D

Jest to zaleta głównie ŚJ, ponieważ są takie religie, które nie pozwalają wiernym na wypowiadanie się podczas spotkania/mszy/nabożeństwa. Wszyscy słuchają tylko tego, co mówi prowadzący spotkanie/mszę/ceremonię.
,
W organizacji sJ nie mozna powiedziec co się mysli,  i to jest najwieksza wada organizacji sj ,wielu czynnych sj tlamsi w sobie niezgode na zmienne nauki i doktryny CK,  a jak juz nie wytrzymuje takiego stlamszenia to odchodzi od sj, ale Ty na lajcie do podstaw wiary podchodzisz, wiec nie ma o czym dyskutowac. A jak sj odchodzi z organizacji  to sie do niego stosuje inne tresci ze Straznic i kongresow propagujace mowe nienawisci, ponizajac tzw odstepcow.
Sama tlamsilam latami taka niezgode na zmienianie swiatel, wiec wiem co pisze.
Po co mi wypowiadanie sie podczas nabozenstwa, nie widze zalety w odpowiadaniu na miałkie tresci Straznicy, pytanie - odpowiedz, a wszystko zawarte w akapicie i co mi to za dyskusja, co mi to za wypowiadanie sie.
Poza tym popieraja sJ  swoje akapity w Straznicach zafalszowanym Przekladem Nowego Swiata, Biblia w ktorej dokonali haniebnych zmian.
To dopiero jest wada organizacji sJ, dokonywac zmian w tłumaczeniu Biblii.
« Ostatnia zmiana: 29 Luty, 2016, 18:43 wysłana przez od-nowa »


od-nowa

  • Gość
Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #320 dnia: 29 Luty, 2016, 18:35 »
Zaletą ŚJ jest to,że nie chrzczą innym małych dzieci wbrew woli rodziców,którzy nie są ŚJ.
PoProstuJa-masz rację.Można sie wypowiedzieć.Tylko,że wypowiedzi mają byc zgodne z akapitem.Jak będziesz odpowiadać wg. swojego zrozumienia to nie licz na to,że ta osoba ponownie zostanie poproszona do odpowiedzi.Zresztą sama sprawdź na sobie.
Niemowlaków sJ nie chrzczą, ale 8-latki, 9- latki, 10- latki to juz chrzcza, tez nie widze jakiejs zalety  sj w tym, ochrzcza jako sJ takie 10-letnie dziecko, co ono wie? odpowiada juz za siebie ? Nie !! i potem sa dramaty i tragedie rodzinne, bo jak dojrzeje i wlasny swiatopoglad sobie wyrobi i  odejdzie od sj, a potem to sie ciagnie dramat!!! rodzice sj maja zakaz kontaktu z takim dzieckiem.
Gdzie tu jest zaleta? nie ma. Wada jest.
« Ostatnia zmiana: 29 Luty, 2016, 18:51 wysłana przez od-nowa »


Offline Fantom

Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #321 dnia: 29 Luty, 2016, 18:59 »
Zaletą ŚJ jest zmienianie biblii tak,aby jak najwiecej osób wierzyło w doktryny wymyślone przez CK. Żartowałem  ;D
 od-nowa Ja nie pisalem o chrzczeniu malych dzieci SJ.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


od-nowa

  • Gość
Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #322 dnia: 29 Luty, 2016, 19:48 »
Zaletą ŚJ jest zmienianie biblii tak,aby jak najwiecej osób wierzyło w doktryny wymyślone przez CK. Żartowałem  ;D
 od-nowa Ja nie pisalem o chrzczeniu malych dzieci SJ.
Tak, tak zgadza się nie pisałeś o chrzczeniu małych dzieci sJ ( niemowlaków nazwijmy tak), ja po prostu pociągnęłam temat dalej.
Dziecko 8,9,10, 11,12 lat i dalej i tak jest dzieckiem, a to co napisałam na temat chrztu w org śJ takich dzieci jest wadą, ciagna sie potem dramaty rodzinne, jak wyżej pisałam.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #323 dnia: 29 Luty, 2016, 20:00 »
To ja byłam prawie tą 'z ulicy', która się zgłosiła i wzięli mnie do odpowiedzi. Już na pierwszym zebraniu się zgłosiłam - nawet kilka razy - i dopuszczono mnie do głosu :)

A z tym, że ludzie "niepokorni" nie są dopuszczani do głosu, to dziwi to kogoś? Ja się przekonałam, że w Internecie też można kogoś nie dopuścić do głosu i jakoś pozostałych uczestników dyskusji to nie razi.

   Dopuścili Cię abyś poczuła się ważna i chwyciła haczyk. Gdybyś była pomijana, ignorowana mogłabyś się zniechęcić i sobie odejść, a nie o to chodzi.

Wracając  do tematu kasowania....jeśli ktoś nie stosuje się do regulaminu , jest upominany i nic z tego sobie nie robi to zrozumiałe, że się usuwa.

I wróćmy do tego ww pierwszego zebrania. A  nawet piątego i setnego... spotkania , jest na temat np krwi, a ty w swojej odpowiedzi wyskakujesz że Adam i Ewa hasali na golasa i nie czuli wstydu. Raz Cię upomną, ale jak nie pomoże więcej nie wezmą do odpowiedzi a po zebraniu będzie dywanik.
« Ostatnia zmiana: 29 Luty, 2016, 20:14 wysłana przez Tazła »
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline PoProstuJa

Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #324 dnia: 29 Luty, 2016, 20:13 »
   Dopuścili Cię abyś poczuła się ważna i chwyciła haczyk. Gdybyś była pomijana, ignorowana mogłabyś się zniechęcić i sobie odejść, a nie o to chodzi.

Wracając  do tematu kasowania....jeśli ktoś nie stosuje się do regulaminu , jest upominany i nic z tego sobie nie robi to zrozumiałe, że się usuwa.

I wróćmy do tego ww pierwszego zebrania a nawet piątego i setnego...zebranie jest na temat np krwi, a ty w swojej odpowiedzi wyskakujesz że Adam i Ewa hasali na golasa i nie czuli wstydu. Raz Cię upomną, ale jak nie pomoże więcej nie wezmą do odpowiedzi a po zebraniu będzie dywanik.

Zabawny przykład podałaś Tazła o tym Adamie i Ewie. Pewnie słuchacze odebraliby taką osobę za lekko świrniętą :D :D :D
Ale chyba się nie dziwimy starszym, że jak jest temat o krwi, to wolą żeby wypowiadający zamiast mówić o Adamie i Ewie trzymali się tematu? :)


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #325 dnia: 29 Luty, 2016, 20:17 »
Zabawny przykład podałaś Tazła o tym Adamie i Ewie. Pewnie słuchacze odebraliby taką osobę za lekko świrniętą :D :D :D
Ale chyba się nie dziwimy starszym, że jak jest temat o krwi, to wolą żeby wypowiadający zamiast mówić o Adamie i Ewie trzymali się tematu? :)

 Ok, nie było o Adamie i Ewie ale o potopie, deszczu, budowie arki też nie na temat.

Cytuj
wolą żeby wypowiadający zamiast mówić o Adamie i Ewie trzymali się tematu? :

 I tu też administratorzy wolą aby trzymać się tematu . :)
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #326 dnia: 29 Luty, 2016, 22:05 »
A jak sobie wyobrażasz to, by na jw.org była otwarta dyskusja dla 8 milionów osób? A nawet więcej niż 8 milionów, bo osoby nie będące ŚJ też wchodzą na tę stronę.

Są próby, opisane na tym forum, grup dyskusyjnych dla ŚJ. I są też opisy traktowania osób nie będących ŚJ którzy usiłują tam pisać - żeby nie było - same teksty merytoryczne, aczkolwiek krytyczne wobec organizacji. I co? Dopuszczeni są do głosu? Otóż NIE!!! Są od razu wyrzucane z grupy! Nie moderowane posty, nie ostrzeżenia - po prostu won! :-\
Albo peany na cześć organizacji albo wara od nas!
To nazywasz "wolnością wypowiedzi"? :o
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline PoProstuJa

Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #327 dnia: 29 Luty, 2016, 22:21 »
Są próby, opisane na tym forum, grup dyskusyjnych dla ŚJ. I są też opisy traktowania osób nie będących ŚJ którzy usiłują tam pisać - żeby nie było - same teksty merytoryczne, aczkolwiek krytyczne wobec organizacji. I co? Dopuszczeni są do głosu? Otóż NIE!!! Są od razu wyrzucane z grupy! Nie moderowane posty, nie ostrzeżenia - po prostu won! :-\
Albo peany na cześć organizacji albo wara od nas!
To nazywasz "wolnością wypowiedzi"? :o

Wiesz, nie spotkałam się jeszcze z takimi grupami dyskusyjnymi. Nawet nie przyszło mi do głowy żeby ich szukać :)
A skąd w tych grupach wiadomo, że ktoś jest Świadkiem na 100%? Dostaje jakiś kod identyfikacyjny z Nadarzyna? :D


Offline matus

Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #328 dnia: 29 Luty, 2016, 23:05 »
Różne metody weryfikacji są.
Test z literatury, identyfikacja na podstawie zboru, itd.
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline PoProstuJa

Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #329 dnia: 29 Luty, 2016, 23:10 »
Różne metody weryfikacji są.
Test z literatury, identyfikacja na podstawie zboru, itd.

Matus Ty piszesz serio? Żeby dostać się do internetowego forum mam test napisać? Albo podać zbór?
Ale numer.... :)
Gorzej jak będąc Świadkiem oblałabym ten test... :D
Ciekawe czy wtedy o wynikach testu informowani są starsi z macierzystego zboru?! :D