Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zalety i wady Świadków Jehowy  (Przeczytany 57378 razy)

Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #300 dnia: 29 Luty, 2016, 11:27 »
   To nie ludzie są źli, ale system - organizacja chora. Ludzie jak wszędzie są różni, cały wachlarz, pełen asortyment.
Gdybyś od początku nie bębniła o tych zaletach w proporcji 2 :1 dyskusja by się inaczej potoczyła.
A Ty na siłę chcesz udowadniać  że jesteście lepsi, g....prawda. To tylko pozory i Wasze marzenia.

Tym którzy nie znają organizacji od środka można wmówić wszystko, bo większość spraw jest zamiatanych pod dywan. Jeszcze byłam w organizacji jak jedna zainteresowana przybiegła z płaczem że ją starszy próbował zgwałcić. I co...i nic. Wmówili dziewczynie że na pewno go sprowokowała.
To samo dzieje się teraz z pedofilią. Ile się da zamiatają pod dywan, byle jasne lico organizacji nie zostało pokalane. Przykłady można mnożyć.
I to jest dobre miejsce na ziemi? Kpina.

 Miłego dnia życzę :)
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #301 dnia: 29 Luty, 2016, 12:11 »

Gedeon cały czas nie odpowiedział na moje pytanie KOGO uważa za barbarzyńskiego boga, przed którym ostrzega innych ludzi i przede wszystkim Świadków Jehowy.



  Chyba wiesz iż Bóg jest jeden, całą resztę dotworzyli i dopowiedzieli sobie ludzie na własny użytek.
A to że jest....mściwy, zazdrosny  to żadna tajemnica.

Usuwanie postów...jak się ktoś powtarza, albo nie stosuje do regulaminu...czemu nie.
Ale żeby zaraz nasze skromne forum porównywać z organizacją.  :-[ ;D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


od-nowa

  • Gość
Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #302 dnia: 29 Luty, 2016, 12:26 »
   To nie ludzie są źli, ale system - organizacja chora. Ludzie jak wszędzie są różni, cały wachlarz, pełen asortyment.
Gdybyś od początku nie bębniła o tych zaletach w proporcji 2 :1 dyskusja by się inaczej potoczyła.
A Ty na siłę chcesz udowadniać  że jesteście lepsi, g....prawda. To tylko pozory i Wasze marzenia.

Tym którzy nie znają organizacji od środka można wmówić wszystko, bo większość spraw jest zamiatanych pod dywan. Jeszcze byłam w organizacji jak jedna zainteresowana przybiegła z płaczem że ją starszy próbował zgwałcić. I co...i nic. Wmówili dziewczynie że na pewno go sprowokowała.
To samo dzieje się teraz z pedofilią. Ile się da zamiatają pod dywan, byle jasne lico organizacji nie zostało pokalane. Przykłady można mnożyć.
I to jest dobre miejsce na ziemi? Kpina.

 Miłego dnia życzę :)
Zgadzam się z Twoimi słowami.


Offline gedeon

Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #303 dnia: 29 Luty, 2016, 12:52 »
   PoProstuJa, ostrzegam Ciebie, nie wszczynaj tu zamieszania, każdy Twój post który nie jest na temat albo wszczyna spory będzie usuwany.
   PoProstuJa, zadajesz pytania na które otrzymałaś wyczerpujące odpowiedzi i to w każdej postaci.
   PoProstuJa, zaczynasz tu pewna grę, nie wiem w jakim celu ale Twoje przepychanki i prowokacyjne pisanie nie będzie tu tolerowane. Takie są zasady tego forum i dotyczą wszystkich.
Zasadniczo temat się wyczerpał i pozostawiam go jeszcze przez jakiś czas otwartym.
« Ostatnia zmiana: 29 Luty, 2016, 12:56 wysłana przez gedeon »


Offline PoProstuJa

Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #304 dnia: 29 Luty, 2016, 12:58 »
   PoProstuJa, ostrzegam Ciebie, nie wszczynaj tu zamieszania, każdy Twój post który nie jest na temat albo wszczyna spory będzie usuwany.
   PoProstuJa, zadajesz pytania na które otrzymałaś wyczerpujące odpowiedzi i to w każdej postaci.
   PoProstuJa, zaczynasz tu pewna grę, nie wiem w jakim celu ale Twoje przepychanki i prowokacyjne pisanie nie będzie tu tolerowane. Takie są zasady tego forum i dotyczą wszystkich.
Zasadniczo temat się wyczerpał i pozostawiam go jeszcze przez jakiś czas otwartym.

A dla kogo jest to temat dalej otwarty? Dla mnie już chyba nie, skoro wszystkie moje posty zaczęły być kasowane....


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 521
  • Polubień: 14357
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #305 dnia: 29 Luty, 2016, 13:20 »
A dla kogo jest to temat dalej otwarty? Dla mnie już chyba nie, skoro wszystkie moje posty zaczęły być kasowane....
Bądź sprawiedliwa. Nie wszystkie, tylko nie na temat. I nie Ty pierwsza, której posty są usuwane, i nie ostatnia.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline PoProstuJa

Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #306 dnia: 29 Luty, 2016, 13:37 »
Bądź sprawiedliwa. Nie wszystkie, tylko nie na temat. I nie Ty pierwsza, której posty są usuwane, i nie ostatnia.

Zadałam więc pytanie w wątku: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
I tam mam nadzieję, że moje pytania są już na temat.

Niemniej jednak dalej dziwię się, że forumowiczów nie szokuje fakt kasowania postów.
Przedstawiono tutaj wadę Świadków Jehowy, że "zamiatają pod dywan". A widać, że nie jest to wada tylko Świadków Jehowy. Przeciwnicy Świadków również zamiatają pod dywan!

Gedeon: po raz kolejny ostrzegam, zaprzestań jątrzenia, wszystkie posty personalne i nie na temat będą usuwane.
« Ostatnia zmiana: 29 Luty, 2016, 13:57 wysłana przez gedeon »


Offline Dietrich

Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #307 dnia: 29 Luty, 2016, 14:00 »
Myślę, że przesadzasz.
"Zamiataniem pod dywan" można by nazwać usuwanie bez ostrzeżenia postów czy wręcz całych wątków wraz z ich założycielami i udawanie że nic się nie dzieje. Ma to miejsce na różnych "gorliwych" grupach dyskusyjnych, jak chociażby słynne facebookowe Forum Tower oraz parę innych. Tutaj nic podobnego się nie dzieje. Przynajmniej nie zauważyłem. A że ktoś nie trzymający się regulaminu otrzymuje moderację? Nawet najlepszym się to zdarza.


Offline Iza

Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #308 dnia: 29 Luty, 2016, 15:36 »
Ja nie bardzo rozumiem do czego PPJ zmierza. Pytanie zadano, odpowiedzi padły , przemaglowane to zostało na tysiąc sposobów.
 Przecież tu nikt Ciebie PPJ ani nie wyciąga ze zboru, ani nie zachęca do niczego złego.
 Jesteś inteligentą dziewczyną, masz swoje sumienie i dbaj o swoją więż z Bogiem, w sposób jaki uznajesz za stosowne.Ale pozwól tez innym na to samo.
 Ja uważam, ze nasze forum jest naprawdę na wysokim poziomie, zarówno  pod względem merytorycznym jak i cechuje się wysoką kulturą dyskusji a jest to jest to tez zasługa  moderatorów, ktorzy dbają o przestrzeganie regulaminu.
Kropka. ::)
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline PoProstuJa

Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #309 dnia: 29 Luty, 2016, 16:15 »
Myślę, że przesadzasz.
"Zamiataniem pod dywan" można by nazwać usuwanie bez ostrzeżenia postów czy wręcz całych wątków wraz z ich założycielami i udawanie że nic się nie dzieje. Ma to miejsce na różnych "gorliwych" grupach dyskusyjnych, jak chociażby słynne facebookowe Forum Tower oraz parę innych. Tutaj nic podobnego się nie dzieje. Przynajmniej nie zauważyłem. A że ktoś nie trzymający się regulaminu otrzymuje moderację? Nawet najlepszym się to zdarza.

Dlaczego więc użytkownicy tego forum zdziwieni są wtedy, gdy na stronie jw.org modyfikowana jest treść publikacji Świadków Jehowy?
Przecież moderowanie i usuwanie różnych treści to normalne zjawisko....


od-nowa

  • Gość
Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #310 dnia: 29 Luty, 2016, 16:29 »
Dlaczego więc użytkownicy tego forum zdziwieni są wtedy, gdy na stronie jw.org modyfikowana jest treść publikacji Świadków Jehowy?
Przecież moderowanie i usuwanie różnych treści to normalne zjawisko....
A użytkownicy Forum nie podają wniosków i swoich przemyśleń, które są odpowiedzią na Twoje pytanie? Tylko wyrażają w postach zdziwienie? Jaki miałoby sens tylko wyrażać zdziwienie? A gdyby nawet, któryś wyraził tylko zdziwienie, też przecież tak może.
Poczytaj tamten wątek i tam podyskutuj.
Sorry, ale to nie ten temat w tym wątku.
Przecież możesz wejść na tamten wątek i tam zadać pytanie. Rozumiem, że taki wątek napotkałaś na Forum.
PS. Teraz "moderowanie i usuwanie różnych treści" to normalne zjawisko, niestety w godzinach rannych chyba, było" zamiataniem pod dywan". O co "kaman"?
« Ostatnia zmiana: 29 Luty, 2016, 16:38 wysłana przez od-nowa »


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #311 dnia: 29 Luty, 2016, 17:21 »
Dlaczego więc użytkownicy tego forum zdziwieni są wtedy, gdy na stronie jw.org modyfikowana jest treść publikacji Świadków Jehowy?
Przecież moderowanie i usuwanie różnych treści to normalne zjawisko....

Dlatego, że treści na tym forum są prywatnymi opiniami jego użytkowników. Reszta może je czytać z zainteresowaniem, z obrzydzeniem, komentować je albo ignorować.
A treści :-\ na jw.org są podawane jako prawdy objawione. Dogmaty! Nie ma tam miejsca na osobiste odczucia, ignorowanie czy sprzeciw. O wolnej dyskusji nawet nie wspomnę.
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline gedeon

Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #312 dnia: 29 Luty, 2016, 17:33 »
Dlatego, że treści na tym forum są prywatnymi opiniami jego użytkowników. Reszta może je czytać z zainteresowaniem, z obrzydzeniem, komentować je albo ignorować.
A treści :-\ na jw.org są podawane jako prawdy objawione. Dogmaty! Nie ma tam miejsca na osobiste odczucia, ignorowanie czy sprzeciw. O wolnej dyskusji nawet nie wspomnę.
Dokładnie. ;D ;D ;D


Offline PoProstuJa

Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #313 dnia: 29 Luty, 2016, 17:37 »
Dlatego, że treści na tym forum są prywatnymi opiniami jego użytkowników. Reszta może je czytać z zainteresowaniem, z obrzydzeniem, komentować je albo ignorować.
A treści :-\ na jw.org są podawane jako prawdy objawione. Dogmaty! Nie ma tam miejsca na osobiste odczucia, ignorowanie czy sprzeciw. O wolnej dyskusji nawet nie wspomnę.

Tadeuszu na tym forum jest około 300 zarejestrowanych użytkowników i niektórych ciężko utrzymać "w ryzach" :) Pojawiają się takie NIEPOKORNE :D jednostki jak ja i trzeba czasem je "uciszyć" wykasowaniem jakiegoś postu.
A jak sobie wyobrażasz to, by na jw.org była otwarta dyskusja dla 8 milionów osób? A nawet więcej niż 8 milionów, bo osoby nie będące ŚJ też wchodzą na tę stronę.
Moderator tej strony padłby z wycieńczenia już pierwszego dnia! :D :D :D


od-nowa

  • Gość
Odp: Zalety i wady Świadków Jehowy
« Odpowiedź #314 dnia: 29 Luty, 2016, 17:51 »
Dlaczego więc użytkownicy tego forum zdziwieni są wtedy, gdy na stronie jw.org modyfikowana jest treść publikacji Świadków Jehowy?
Przecież moderowanie i usuwanie różnych treści to normalne zjawisko....
Jeżeli użytkownicy Forum  zdziwieni są wtedy, gdy na stronie jw.org modyfikowana jest treść publikacji Świadków Jehowy, to czy sprawdziłaś jakie treści były modyfikowane? Które treści masz na myśli? Bo do zarzutu w formie pytania, bez konkretnego dowodu nie ma się jak odnieść.
Już pisałam, że to nie jest temat tego wątku. Wejdz na odpowiedni wątek, tam można wymienić się opiniami, poglądami.
Na pewno będą osoby zainteresowane tematem i podyskutują z Tobą.
Albo załóż wątek, jeżeli nie napotkałaś takiego na Forum.
« Ostatnia zmiana: 29 Luty, 2016, 17:56 wysłana przez od-nowa »