Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy zwrot z Łk 23:43 w PNŚ, istniał już w Starym Testamencie?  (Przeczytany 19258 razy)

Offline Roszada

Odp: Czy zwrot z Łk 23:43 w PNŚ, istniał już w Starym Testamencie?
« Odpowiedź #45 dnia: 22 Marzec, 2016, 13:50 »
Cytuj
(Łk 19:9) Na to Jezus rzekł do niego: Dziś zbawienie stało się udziałem tego domu, gdyż i on jest synem Abrahama

. Czy odczuł praktyczne zbawienie? Nie, nadal chorował, cierpiał i w końcu zmarł. Zatem jest to jedynie dziś obiecane, a faktyczne zbawienie to czas przyszły i mówi o tym 1P 1:9 bt wtedy, gdy osiągniecie cel waszej wiary - zbawienie dusz.

I co? Chorowanie przekreśliło obietnicę Jezusa?
Czyli w tym wersecie też zmienić interpunkcję?

Mieszasz świetnie, tylko nie dajesz odpowiedzi. :)


Offline Student

Odp: Czy zwrot z Łk 23:43 w PNŚ, istniał już w Starym Testamencie?
« Odpowiedź #46 dnia: 22 Marzec, 2016, 16:07 »
Roszada

I co? Chorowanie przekreśliło obietnicę Jezusa?
Czyli w tym wersecie też zmienić interpunkcję?

Mieszasz świetnie, tylko nie dajesz odpowiedzi.


Nie za bardzo rozumiem co masz na myśli ? czy uważasz że Zacheusz dostąpił absolutnego zbawienia  ;D

(Łk 19:9) Na to Jezus rzekł do niego: Dziś zbawienie stało się udziałem tego domu, gdyż i on jest synem Abrahama

. Czy  Zacheusz odczuł praktyczne zbawienie? Nie, nadal chorował, cierpiał i w końcu zmarł. Zatem jest to jedynie dziś obiecane, a faktyczne zbawienie to czas przyszły i mówi o tym 1P 1:9 bt wtedy, gdy osiągniecie cel waszej wiary - zbawienie dusz.

Podobnie ma się spraw z łotrem Jezus zapewnił go że razem z nim będzie w raju , czy uważasz że hades a w tym przypadku grobowiec wykuty w skale był owym rajem ?  :-\

Interpunkcja powinna być zgodna z innymi fragmentami Pisma św które to informują nas gdzie był Jezus przez 3 dni ?

Słowo Dusza - Nefesz i jego odpowiednik Psycha w biblii występuje w kilku znaczeniach

Dusza to :

a) Człowiek
b) krew
c) życie
d) zwierzęta

w zacytowanym fragmencie księgi Izaj  czytamy :

Izaj 53 : 12 Dlatego dam mu dział wśród wielkich i z mocarzami będzie dzielił łupy za to, że ofiarował na śmierć swoją duszę i do przestępców był zaliczony. On to poniósł grzech wielu i wstawił się za przestępcami.

Jezus ofiarował na śmieć swoją Duszę czyli życie

Pismo św nie mówi jakoby człowiek posiadał Duszę lecz że człowiek w ogólnym pojęciu   jest Duszą .

Jak 5:19, 20

Bracia moi, jeśli kto spośród was zboczy od prawdy, a ktoś go nawróci, (20) niech wie, że ten, kto nawróci grzesznika z błędnej drogi jego, wybawi duszę jego od śmierci i zakryje mnóstwo grzechów.

Czy mógłbyś wskazać wersety biblijne które potwierdzają że tak naprawdę to Jezus nie był martwy przez 3 dni ?  :) 






Offline Roszada

Odp: Czy zwrot z Łk 23:43 w PNŚ, istniał już w Starym Testamencie?
« Odpowiedź #47 dnia: 22 Marzec, 2016, 18:22 »
No pewnie, że dostąpił zbawienia Zacheusz.
Ty w to wątpisz, a ja nie.
Tym się różni wiara od niewiary. :-\


Offline Roszada

Odp: Czy zwrot z Łk 23:43 w PNŚ, istniał już w Starym Testamencie?
« Odpowiedź #48 dnia: 22 Marzec, 2016, 18:24 »

Czy mógłbyś wskazać wersety biblijne które potwierdzają że tak naprawdę to Jezus nie był martwy przez 3 dni ?  :)
No pewnie, że Jezus jako człowiek był naprawdę martwy.


Offline Roszada

Odp: Czy zwrot z Łk 23:43 w PNŚ, istniał już w Starym Testamencie?
« Odpowiedź #49 dnia: 22 Marzec, 2016, 18:25 »
Cytuj
Dusza to :

a) Człowiek
b) krew
c) życie
d) zwierzęta

A wg jakiego wyznania to wykładnia?
Antyduszowego? :)

Jakbyś ze Strażnicy przepisał.


Offline Roszada

Odp: Czy zwrot z Łk 23:43 w PNŚ, istniał już w Starym Testamencie?
« Odpowiedź #50 dnia: 22 Marzec, 2016, 18:28 »
Cytuj
czy uważasz że hades a w tym przypadku grobowiec wykuty w skale był owym rajem ?  :-\
Dla ciebie pewnie tak, skoro takie głupie pytanie zadajesz.
Ale rozumiem żeś dopiero student, a chcesz o dziwo nauczać jak profesor.
Tylko na litość Boską nie nauczaj już po świadkowemu, bo te baśnie już znamy. ;D


Offline Roszada

Odp: Czy zwrot z Łk 23:43 w PNŚ, istniał już w Starym Testamencie?
« Odpowiedź #51 dnia: 22 Marzec, 2016, 18:35 »
A to jest cytat jakby ze Strażnicy:
Cytuj
Pismo św nie mówi jakoby człowiek posiadał Duszę lecz że człowiek w ogólnym pojęciu jest Duszą .

Zacytuj taki sam fragment z II wieku z pism wczesnochrześcijańskch.
Albo jeszcze lepiej daj cytat taki sam z NT. ;)


Offline Student

Odp: Czy zwrot z Łk 23:43 w PNŚ, istniał już w Starym Testamencie?
« Odpowiedź #52 dnia: 22 Marzec, 2016, 19:29 »
Roszada

To co ci napisałem to cytat z książki : ,, Z zagadnień światopoglądu chrześcijańskiego pod red Ks . Mariana Ruseckiego  KUL.

Str 41

Nefesz oznacza życie . Jest znakiem , że coś zaczęło żyć , że stało się Nefesz . Nie mówi że otrzymało Nefesz . Mało poprawne jest twierdzenie że rzekomo za Biblią , że człowiek ma Nefesz . Człowiek po prostu jest Nefesz

 :D

Poprosiłem cię o podanie cytatów które by potwierdzały twój punk widzenia , nie zrobiłeś tego  ???

Na jakiej podstawie uważasz że przecinek powinno się stawić przed słowem Dziś ?



Offline Roszada

Odp: Czy zwrot z Łk 23:43 w PNŚ, istniał już w Starym Testamencie?
« Odpowiedź #53 dnia: 22 Marzec, 2016, 19:39 »
Roszada

To co ci napisałem to cytat z książki : ,, Z zagadnień światopoglądu chrześcijańskiego pod red Ks . Mariana Ruseckiego  KUL.

Str 41

Nefesz oznacza życie . Jest znakiem , że coś zaczęło żyć , że stało się Nefesz . Nie mówi że otrzymało Nefesz . Mało poprawne jest twierdzenie że rzekomo za Biblią , że człowiek ma Nefesz . Człowiek po prostu jest Nefesz

 :D

Poprosiłem cię o podanie cytatów które by potwierdzały twój punk widzenia , nie zrobiłeś tego  ???

Na jakiej podstawie uważasz że przecinek powinno się stawić przed słowem Dziś ?
Czyli albo kłamiesz, albo ks. Rusiecki nie wierzy w duszę nieśmiertelną.
A ks. Rusiecki to Twój ksiądz?
Musisz tak wierzyć jak on?
On znalazł w NT to słówko?
Ja w tym fragmencie księdza nie widzę ZAPRZECZENIA nauki o duszy nieśmiertelnej.
Ty chcesz ją tam widzieć. ;D

Cytaty na co chcesz?
Przecież ty lepiej wiesz. ;D

Właśnie na łotrze spełniały się jednostkowo słowa Jezusa co do zabicia jego ciała przez żołnierzy rzymskich: „Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą” Mt 10:28.
« Ostatnia zmiana: 22 Marzec, 2016, 19:42 wysłana przez Roszada »


Offline Roszada

Odp: Czy zwrot z Łk 23:43 w PNŚ, istniał już w Starym Testamencie?
« Odpowiedź #54 dnia: 22 Marzec, 2016, 20:20 »
Poprosiłem cię o podanie cytatów które by potwierdzały twój punk widzenia , nie zrobiłeś tego  ???
Na jakiej podstawie uważasz że przecinek powinno się stawić przed słowem Dziś ?
Mój punkt widzenia to taki jak nam zostawili przez wieki pisarze wczesnochrześcijańscy od II wieku.

Twój punkt widzenia pochodzi od adwentystów z XVIII wieku.

Kogo słuchać więc Ciebie i adwentystów czy pisarzy z II wieku?

Ja człowieku nie mam prywatnego punktu widzenia, tak jak Ty.
Ja mam wierzenia Kościoła od I wieku do dziś.
Tak więc ze swoją prywatną interpretacją musisz udać się do prywaciarzy, a nie do mnie. :)
« Ostatnia zmiana: 22 Marzec, 2016, 20:44 wysłana przez Roszada »


Offline Roszada

Odp: Czy zwrot z Łk 23:43 w PNŚ, istniał już w Starym Testamencie?
« Odpowiedź #55 dnia: 22 Marzec, 2016, 20:41 »
Czy mógłbyś wskazać wersety biblijne które potwierdzają że tak naprawdę to Jezus nie był martwy przez 3 dni ?  :)
A co leżało w grobie przez niecałe 3 dni?
Ty chcesz w ping ponga grać?

Chcesz wersety, że ciało w grobie żyło?
Zagrywki takie to rób ze swoimi kolegami, a nie ze mną. ;D


Offline Student

Odp: Czy zwrot z Łk 23:43 w PNŚ, istniał już w Starym Testamencie?
« Odpowiedź #56 dnia: 22 Marzec, 2016, 20:43 »
Roszada

Mój punkt widzenia to taki jak nam zostawili przez wieki pisarze wczesnochrześcijańscy od II wieku.

Twój punkt widzenia pochodzi od adwentystów z XVIII wieku.

Kogo słuchać więc Ciebie i adwentystów czy pisarzy z II wieku?


No właśnie twój punku widzenia masz oparty na czyjejś błędnej interpretacji a nie na słowie Bożym , nie potrafisz w logiczny sposób na podstawie wersetów biblijnych udowodnić że masz rację . Zresztą gdybyś znał słowo Boże - nie myl z katechizmem to nie pisał byś bajek .   ;)


Offline Roszada

Odp: Czy zwrot z Łk 23:43 w PNŚ, istniał już w Starym Testamencie?
« Odpowiedź #57 dnia: 22 Marzec, 2016, 20:45 »
No właśnie twój punku widzenia masz oparty na czyjejś błędnej interpretacji a nie na słowie Bożym , nie potrafisz w logiczny sposób na podstawie wersetów biblijnych udowodnić że masz rację . Zresztą gdybyś znał słowo Boże - nie myl z katechizmem to nie pisał byś bajek .   ;)
A ty masz na czyjej interpretacji oparty?
Na twojej prywatnej?
Śmiechu warte.

Katechizmu nie tykaj bo się ośmieszasz. Nie wymieniłem go dotychczas a ty w swej prywacie chcesz katechizmem się zasłaniać. :)
« Ostatnia zmiana: 22 Marzec, 2016, 21:08 wysłana przez Roszada »


Offline Roszada

Odp: Czy zwrot z Łk 23:43 w PNŚ, istniał już w Starym Testamencie?
« Odpowiedź #58 dnia: 22 Marzec, 2016, 20:48 »
No właśnie twój punku widzenia masz oparty na czyjejś błędnej interpretacji a nie na słowie Bożym , nie potrafisz w logiczny sposób na podstawie wersetów biblijnych udowodnić że masz rację
Brniesz w ślepy kąt, bo wersety nie spadły ci z nieba. Nie jesteś ich właścicielem że możesz sobie je po swojemu interpretować.

Nie pokrzykuj, że ci wersetów nie podaję bo je doskonale znasz albo ich wcale nie znasz. Powiedziałem ci że w ping ponga wersetami to możesz ze ŚJ sobie grać.


Offline Roszada

Odp: Czy zwrot z Łk 23:43 w PNŚ, istniał już w Starym Testamencie?
« Odpowiedź #59 dnia: 22 Marzec, 2016, 20:51 »
Poprosiłem cię o podanie cytatów które by potwierdzały twój punk widzenia , nie zrobiłeś tego  ???
A ty jakie podałeś cytaty?
jak na razie to:

ks. Rusiecki
przywołałeś katechizm
przywołałeś prywatną swoją interpretację zawłaszczoną od adwentystów