Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy zwrot z Łk 23:43 w PNŚ, istniał już w Starym Testamencie?  (Przeczytany 19209 razy)

Offline Roszada

Odp: Czy zwrot z Łk 23:43 w PNŚ, istniał już w Starym Testamencie?
« Odpowiedź #15 dnia: 11 Luty, 2016, 13:17 »
Jezus żadną miarą nie trafił do nieba
A gdzie przebywał przez 40 dni po zmartwychwstaniu, między poszczególnymi ukazywaniami się?



Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Czy zwrot z Łk 23:43 w PNŚ, istniał już w Starym Testamencie?
« Odpowiedź #16 dnia: 11 Luty, 2016, 13:25 »
No właśnie, gdzie? :-\
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Roszada

Odp: Czy zwrot z Łk 23:43 w PNŚ, istniał już w Starym Testamencie?
« Odpowiedź #17 dnia: 11 Luty, 2016, 13:29 »
No właśnie, gdzie? :-\
Jeśli się przyjmie wg ST, to tam gdzie Łazarz, na łonie Abrahama, w hadesie sprawiedliwych.
A jeśli po nowemu, to Jezus jest, jak Ojciec, nieograniczony miejscem (zstąpił do piekieł, spotykał się z uczniami, przeszedł do Ojca).


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Czy zwrot z Łk 23:43 w PNŚ, istniał już w Starym Testamencie?
« Odpowiedź #18 dnia: 11 Luty, 2016, 13:31 »
Ale jeśli przebywał "w domu Ojca" czyli w niebie, to po co byłoby późniejsze Jego Wniebowstąpienie?
Chyba, że to miał być znak dla uczniów, że teraz definitywnie nie będą Go widywać...
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline gerontas

Odp: Czy zwrot z Łk 23:43 w PNŚ, istniał już w Starym Testamencie?
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Luty, 2016, 13:31 »
Ja słyszałem, że śj bardzo dobrze znają biblię.

Jako ŚJ z pełną odpowiedzialnością stwierdzam, że powszechnie ŚJ nie znają dobrze Biblii. Są tacy, którzy dobrze operują jedynie fragmentami dla poparcia swoich nauk. Natomiast jeśli ktoś czyta Biblię to zawsze robi to przez pryzmat wykładni WTS.


Offline Roszada

Odp: Czy zwrot z Łk 23:43 w PNŚ, istniał już w Starym Testamencie?
« Odpowiedź #20 dnia: 11 Luty, 2016, 13:36 »
Ale jeśli przebywał "w domu Ojca" czyli w niebie, to po co byłoby późniejsze Jego Wniebowstąpienie?
Chyba, że to miał być znak dla uczniów, że teraz definitywnie nie będą Go widywać...
Masz rację to pewnie znak dla uczniów, że to koniec widzeń. :-\
Poza tym Jezus zmartwychwstały ciałem mógł być jeszcze tu, ale duch Jego mógł wyżej sięgać, że tak powiem po ludzku.

J 13:1 zdaje się wskazywać, że moment śmierci jest przejściem w wymiar Ojca:

„A ponieważ wiedział przed świętem Paschy, że nadeszła jego godzina, aby przeszedł z tego świata do Ojca, Jezus, umiłowawszy swoich, którzy byli na świecie, umiłował ich do końca.” (Jn 13:1)

Tak też i mówił, w Twoje ręce składam ducha mego.

Poruszamy się po innym wymiarze i możemy sobie dużo gdybać.
Tylko Towarzystwo ma gotowy scenariusz.


Tusia

  • Gość
Odp: Czy zwrot z Łk 23:43 w PNŚ, istniał już w Starym Testamencie?
« Odpowiedź #21 dnia: 11 Luty, 2016, 14:10 »
Zastanawia mnie jedno co Jezus obiecał ;raj czyli co niebo? Jeżeli tak to mam problem w zrozumieniu tej wypowiedzi .Jezus umarł i biblia mówi ,że Jezus żadną miarą nie trafił do nieba.

"ze Mną będziesz w raju" (Łk 23, 43)
"Zwycięzcy dam spożyć owoc z drzewa życia, które jest w raju Boga" (Ap 2, 7)

Nawet katolickie- chyba to się nazywa- wyznanie wiary  mówi o tym ,że Jezus przebywał w piekle.Tak czy inaczej zapasy o słowa do niczego nie prowadzą.

Błagam! Zanim coś napiszesz o nauce Kościoła, to sprawdź. Tzw. Skład Apostolski mówi o "zstąpieniu do piekieł", a nie do piekła. To są dwie różne rzeczywistości.


Offline Stanisław Klocek

Odp: Czy zwrot z Łk 23:43 w PNŚ, istniał już w Starym Testamencie?
« Odpowiedź #22 dnia: 11 Luty, 2016, 18:02 »
Ja już od jakiegoś czasu straciłem zaufanie do Biblii jako coś, co ma być wiarygodne. Natomiast szanuje ją jako historyczną wycieczkę do czasów niewiedzy i błędów. Dlaczego więc tak zachłannie jestem wkręcony w te dysputy? Odpowiem fragmentem treści Sza la la , zabawa trwa, świat inny wymiar tutaj ma (od 0,50 sek.). Pozwólcie, że i ja przyłącze się do tej zabawy innego wymiaru. Między innymi na przykład:
Ponieważ pierwotne teksty biblijnych manuskryptów pisane były bez znaków interpunkcyjnych stąd pole do popisu wszelkiej maści interpretatorów  :)
Tu do stawimy przecinek, tam kropkę i...za każdym razem udowodnimy coś innego  :)
Otóż to i z tym się zgadzam, że od pewnego czasu roi się od znaków przestankowych oraz niby jeden znak podmieniony, a tak różny od znaków przystankowych, i powoduje mętlik wprowadzony przez ludzi. A może nie? Czy więc twój Bóg wprowadził taki nieporządek 1 Kor 14:33? Długo by tu dyskutować, że Jezus nie wstąpił do piekła lecz do piekieł.
Błagam! Zanim coś napiszesz o nauce Kościoła, to sprawdź. Tzw. Skład Apostolski mówi o "zstąpieniu do piekieł", a nie do piekła. To są dwie różne rzeczywistości.
A niby co według Ciebie jest ważniejsze, Biblia, czy Katechizm ze swym wymyślonym Składem Apostolskim, na wzór Biblia=Strażnicy? Jeśli wstąpił do piekieł (liczba mnoga), to ile ich było, 2, 5, 10 czy jeszcze więcej? Mimo wszystko, jeśli wstąpił do wszystkich piekieł ile ich jest, to również wśród nich jest to jedno piekło, któremu zaprzeczasz, że nie był w tym jednym spośród wszystkich? Skąd takie niby wiadomości? Papież Ci powiedział, może jakiś duch, może otoczenie Ci dyktuje? Bo nie wierzę abyś był pod wpływem jakichś roślinek.


Offline Roszada

Odp: Czy zwrot z Łk 23:43 w PNŚ, istniał już w Starym Testamencie?
« Odpowiedź #23 dnia: 11 Luty, 2016, 18:13 »
Długo by tu dyskutować, że Jezus nie wstąpił do piekła lecz do piekieł. A niby co według Ciebie jest ważniejsze, Biblia, czy Katechizm ze swym wymyślonym Składem Apostolskim, na wzór Biblia=Strażnicy? Jeśli wstąpił do piekieł (liczba mnoga), to ile ich było, 2, 5, 10 czy jeszcze więcej? Mimo wszystko, jeśli wstąpił do wszystkich piekieł ile ich jest, to również wśród nich jest to jedno piekło, któremu zaprzeczasz, że nie był w tym jednym spośród wszystkich? Skąd takie niby wiadomości? Papież Ci powiedział, może jakiś duch, może otoczenie Ci dyktuje? Bo nie wierzę abyś był pod wpływem jakichś roślinek.
Możesz mieć nawet 20 piekieł jak chcesz.
Jak jest trzecie niebo to i piekieł może być więcej. :)
Najlepiej jak ktoś nie zna teologii katolickiej to niech jej nie próbuje zniekształcać. :-\
Nie Piotr wyszedł z tematem katolicyzmu a dziewiątka.
A dla Ciebie KKK nie ma znaczenia a dla Piotr jako katolika ma, tak jak dla ciebie inne książki.


Offline Stanisław Klocek

Odp: Czy zwrot z Łk 23:43 w PNŚ, istniał już w Starym Testamencie?
« Odpowiedź #24 dnia: 11 Luty, 2016, 18:35 »
Najlepiej jak ktoś nie zna teologii katolickiej to niech jej nie próbuje zniekształcać. :-\
Ja przedstawiam problem dotyczący, gdzie był Jezus po swym zmartwychwstaniu; w piekle, w piekłach, w raju czy w niebie? Roszado, Ty możesz mi odpowiedzieć - "Jezus był wszędzie w wymienionych miejscach lub stanach". Czy będzie to prawidłowe wyjaśnienie? Dla moherowych beretów i stronniczych ŚJ są wszystkie niedorzeczności do zaakceptowania. Dla osób racjonalnie i obiektywnie myślących będzie to sposób szukania wyjaśnień.


Offline Roszada

Odp: Czy zwrot z Łk 23:43 w PNŚ, istniał już w Starym Testamencie?
« Odpowiedź #25 dnia: 11 Luty, 2016, 18:47 »
W swojej książce W obronie wiary tak napisałem:
Cytuj

ŚJ twierdzą, że w naszej modlitwie („Wierzę w Boga” tzw. Skład Apostolski) są słowa „zstąpił do piekieł”, więc oznacza to, iż Jezus został złożony do grobu (bo w ich interpretacji piekło to grób). Mówią też, jak Chrystus mógł pójść do raju, skoro poszedł do piekieł? Otóż nie wiadomo dlaczego ŚJ biorą się za naszą modlitwę, nie rozumiejąc na dodatek jej znaczenia (wydaje się, że ich publikacje nie podnoszą tego zagadnienia). „Zstąpił do piekieł”, to nie zstąpił do grobu, bo o tym mowa jest we wcześniejszych słowach „ukrzyżowan, umarł i pogrzebion” i dopiero po tym fragmencie pada fraza o ‘zstąpieniu do piekieł’. „Piekła” to cała kraina zmarłych (otchłań) przed Chrystusem, a nie piekło w znaczeniu samej gehenny. Te „piekła” obejmują obecność Jezusa u wszystkich zmarłych ludzi czekających na „łonie Abrahama”, jak i takich, którzy odcięci są od światłości Boga (Flp 2:10, 1P 3:19, 4:6, Ap 1:18). Chrystus po swej śmierci mógł być i z łotrem w raju i być także w innych miejscach. On przecież ogarnia wszystko, bo już za czasów ziemskiej pielgrzymki powiedział: „bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich” Mt 18:20. Więcej na ten temat podaje „Katechizm Kościoła Katolickiego” zatwierdzony przez papieża Jana Pawła II, Poznań 1994 (patrz w nim omówienie słów „zstąpił do piekieł”). Również jeden ze słowników teologicznych podaje co następuje: „Jezus Chrystus zstąpił do piekieł; potępiony zaś zstępuje do piekła: te dwa wyrażenia określają dwa różne czyny i zakładają dwie różne sytuacje” („Słownik Teologii Biblijnej” tłum. bp K. Romaniuk, Poznań 1990, s. 657).


Offline gerontas

Odp: Czy zwrot z Łk 23:43 w PNŚ, istniał już w Starym Testamencie?
« Odpowiedź #26 dnia: 11 Luty, 2016, 20:18 »
Jako ŚJ z pełną odpowiedzialnością stwierdzam, że powszechnie ŚJ nie znają dobrze Biblii. Są tacy, którzy dobrze operują jedynie fragmentami dla poparcia swoich nauk. Natomiast jeśli ktoś czyta Biblię to zawsze robi to przez pryzmat wykładni WTS.

Jeszcze tylko dodam, jak ktoś czyta Biblię ze zrozumieniem to przynajmniej mentalnie nie jest już ŚJ.
« Ostatnia zmiana: 11 Luty, 2016, 20:22 wysłana przez gerontas »


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Czy zwrot z Łk 23:43 w PNŚ, istniał już w Starym Testamencie?
« Odpowiedź #27 dnia: 11 Luty, 2016, 20:20 »
Ja przedstawiam problem dotyczący, gdzie był Jezus po swym zmartwychwstaniu; [...] w raju czy w niebie?

Raj to niebo czy nie niebo? Jak myslisz?

« Ostatnia zmiana: 11 Luty, 2016, 20:26 wysłana przez tomek_s »
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Roszada

Odp: Czy zwrot z Łk 23:43 w PNŚ, istniał już w Starym Testamencie?
« Odpowiedź #28 dnia: 11 Luty, 2016, 20:25 »
Gerontasie, mi się zawsze podobają wypowiedzi Towarzystwa, że nikt samodzielnie nie wpadnie na jego interpretację Biblii:

„Musimy przyznać, że choćbyśmy nie wiadomo jak długo czytali Biblię, nigdy nie poznalibyśmy prawdy samodzielnie. Nie odkrylibyśmy prawdy o Jehowie, o Jego zamierzeniach i przymiotach, o znaczeniu i doniosłej roli Jego imienia, o Królestwie, okupie złożonym przez Jezusa, o różnicy między organizacją Bożą a organizacją Szatana ani o tym, dlaczego Bóg dopuszcza zło” (Strażnica Nr 23, 1990 s. 19);

„Pokornie przyznają, że bez pomocy niewolnika wiernego i roztropnego wcale lub prawie wcale nie znałyby cennych prawd biblijnych, dotyczących między innymi zwierzchnictwa Jehowy, uświęcania Jego imienia, Królestwa, nowych niebios i nowej ziemi, duszy, stanu umarłych, a także tego, kim naprawdę są Jehowa i Jego Syn oraz czym jest duch święty” (Strażnica Nr 7, 2007 s. 25).

„Gdybyśmy ignorowali wskazówki osób, które Jezus wyznaczył do troszczenia się o jego mienie, nie zdołalibyśmy nawiązać bliskiej więzi z Jehową. Bez wsparcia »niewolnika wiernego i roztropnego« nie zrozumielibyśmy w pełni nauk zawartych w Słowie Bożym ani nie umielibyśmy ich stosować w praktyce (Mat. 24:45-47)” (Strażnica 15.09 2010 s. 8).


Tusia

  • Gość
Odp: Czy zwrot z Łk 23:43 w PNŚ, istniał już w Starym Testamencie?
« Odpowiedź #29 dnia: 11 Luty, 2016, 20:31 »
Długo by tu dyskutować, że Jezus nie wstąpił do piekła lecz do piekieł. A niby co według Ciebie jest ważniejsze, Biblia, czy Katechizm ze swym wymyślonym Składem Apostolskim, na wzór Biblia=Strażnicy? Jeśli wstąpił do piekieł (liczba mnoga),

Wolałbym, byś nie wypowiadał się na temat Katechizmu, bo nawet nie potrafisz zacytować poprawnie. Chrystus zstąpił do piekieł, a nie wstąpił. Daj sobie spokój.