Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy zwrot z Łk 23:43 w PNŚ, istniał już w Starym Testamencie?  (Przeczytany 19216 razy)

Offline Roszada

Odp: Czy zwrot z Łk 23:43 w PNŚ, istniał już w Starym Testamencie?
« Odpowiedź #60 dnia: 22 Marzec, 2016, 21:11 »
Zresztą gdybyś znał słowo Boże -
A ty znasz Słowo Boże?
Miliony ludzi mówi, że zna.
Ty znasz ale po swojemu.
Jak mi pokażesz że twoje wierzenia były obecne w Kościele w II-III wieku i że interpretowano Biblię tak jak ty, to wstępuję zaraz do twojej prywatnej sekty.
Tylko wpierw nazwę podaj jej, bym wiedział skąd przyszedłeś.


Offline Roszada

Odp: Czy zwrot z Łk 23:43 w PNŚ, istniał już w Starym Testamencie?
« Odpowiedź #61 dnia: 22 Marzec, 2016, 21:17 »
nie myl z katechizmem to nie pisał byś bajek .   ;)
No to przytocz z katechizmu o łotrze w raju.
czekam...

A bajki które masz na myśli?
Te twoje ks. Rusieckiego? ;D
Te twoje prywatne interpretacje?
To są dopiero bajki.
Przeczytaj sobie co na początku pisałeś od zbawieniu Zacheusza.
Jezus swoje a ty swoje. ;D


Tusia

  • Gość
Odp: Czy zwrot z Łk 23:43 w PNŚ, istniał już w Starym Testamencie?
« Odpowiedź #62 dnia: 22 Marzec, 2016, 21:35 »
Słowo Dusza - Nefesz i jego odpowiednik Psycha w biblii występuje w kilku znaczeniach

Dusza to :

a) Człowiek
b) krew
c) życie
d) zwierzęta

"Umrze tylko ta osoba, która zgrzeszyła." (Ez 18, 4)

A ta osoba (dusza), która nie zgrzeszyła, umrze?


Offline Student

Odp: Czy zwrot z Łk 23:43 w PNŚ, istniał już w Starym Testamencie?
« Odpowiedź #63 dnia: 23 Marzec, 2016, 09:48 »
Roszada

No to przytocz z katechizmu o łotrze w raju.
czekam...


Przeczytaj  jeszcze raz na spokojnie co napisałem , gdyż sztuka czytanie ze zrozumieniem nie jest twoją najmocniejszą stroną  ;D

A bajki które masz na myśli?
Te twoje ks. Rusieckiego? ;D
Te twoje prywatne interpretacje?
To są dopiero bajki.


Podałem ci dokładne namiary na  publikację wraz ze stroną jak i cytatem a jest to wydawnictwo KULU  ;D 

Przeczytaj sobie co na początku pisałeś od zbawieniu Zacheusza.
Jezus swoje a ty swoje.


Przecież wypowiedź Jezusa nie oznacza że Zacheusz już więcej nie chorował ani nie podlegał śmierci zatem nie można mówić w tym kontekście o dostąpieniu przez Zacheusza absolutnego zbawienia    ;D a może ty jesteś innego zdania i uważasz że Zacheusz tak jak inni obciążony grzechem pierworodnym  już nie umarł  ::)

Widzę że nie jesteś dokładnie pewny tego w co sam wierzysz , zatem dla ustalenia faktów czy rajem o którym mówił Jezus był :

a) grób
b) niebo
c) raj który pierwotnie znajdował się na ziemi 







 


Offline Fantom

Odp: Czy zwrot z Łk 23:43 w PNŚ, istniał już w Starym Testamencie?
« Odpowiedź #64 dnia: 23 Marzec, 2016, 09:58 »
Student nie widzisz,że Roszada robi uniki od właściwego tematu?Spycha temat na inne tory.Wątpię aby Roszada podjął się tej dyskusji.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Tusia

  • Gość
Odp: Czy zwrot z Łk 23:43 w PNŚ, istniał już w Starym Testamencie?
« Odpowiedź #65 dnia: 23 Marzec, 2016, 10:05 »
(...)

Czy zrozumiałeś moje pytanie? Przypomnę:

"Umrze tylko ta osoba, która zgrzeszyła." (Ez 18, 4)

A ta osoba (dusza), która nie zgrzeszyła, umrze?


Offline Roszada

Odp: Czy zwrot z Łk 23:43 w PNŚ, istniał już w Starym Testamencie?
« Odpowiedź #66 dnia: 23 Marzec, 2016, 10:15 »
Przecież wypowiedź Jezusa nie oznacza że Zacheusz już więcej nie chorował ani nie podlegał śmierci zatem nie można mówić w tym kontekście o dostąpieniu przez Zacheusza absolutnego zbawienia    ;D a może ty jesteś innego zdania i uważasz że Zacheusz tak jak inni obciążony grzechem pierworodnym  już nie umarł  ::)

Widzę że nie jesteś dokładnie pewny tego w co sam wierzysz , zatem dla ustalenia faktów czy rajem o którym mówił Jezus był :

a) grób
b) niebo
c) raj który pierwotnie znajdował się na ziemi
A czy Jezus obiecywał Zacheuszowi, że nie będzie chorował?
Co Ty sprowadzasz sprawę do absurdu.
Dziś niektórzy ewangelicy mówią: "jestem zbawiony", czy to oznacza, że nie chorują?

Czym jest raj obiecany łotrowi?
Najprościej "hades sprawiedliwych", "łono Abrahama".
Widzę, że kompletnie nie znasz Pisma.
Prócz tego prześledź wszystkie nowotestamentalne wypowiedzi o słowie raj i znajdziesz odpowiedź.


Offline Roszada

Odp: Czy zwrot z Łk 23:43 w PNŚ, istniał już w Starym Testamencie?
« Odpowiedź #67 dnia: 23 Marzec, 2016, 13:08 »
Ciekawostka z nauki Towarzystwa o raju:

"Czym był »raj«, który apostoł ujrzał, »porwany do trzeciego nieba«? Ma on wymiar literalny, duchowy oraz niebiański, przy czym wszystkie te aspekty urzeczywistnią się w przyszłości. Skąd taki wniosek? Otóż »raj« może dotyczyć literalnego, ziemskiego raju, który ma nadejść (Łuk. 23:43). Może też oznaczać raj duchowy, którego w pełni zaznamy w nowym świecie. Poza tym może się odnosić do »raju Bożego«, czyli wspaniałych warunków w dziedzinie niebiańskiej, w której przebywa Jehowa (Obj 2:7)” (Strażnica 15.07 2015 s. 8).


Offline Fantom

Odp: Czy zwrot z Łk 23:43 w PNŚ, istniał już w Starym Testamencie?
« Odpowiedź #68 dnia: 23 Marzec, 2016, 17:41 »
 Jakie jest nauczanie KK odnośnie tego trzeciego nieba?Ktoś wie?
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


od-nowa

  • Gość
Odp: Czy zwrot z Łk 23:43 w PNŚ, istniał już w Starym Testamencie?
« Odpowiedź #69 dnia: 23 Marzec, 2016, 18:41 »
Jakie jest nauczanie KK odnośnie tego trzeciego nieba?Ktoś wie?
Ja nie wiem, byłam śJ. Ale widzę, że tradycyjnie Fantomie, jak coś o śJ, to Ty o KK. Można się przyzwyczaić  ;D ;)


Offline Roszada

Odp: Czy zwrot z Łk 23:43 w PNŚ, istniał już w Starym Testamencie?
« Odpowiedź #70 dnia: 23 Marzec, 2016, 18:45 »
Ja nie wiem, byłam śJ.
Niebo to niebo. W tym fragmencie jest wymienne ze słowem raj. Tak uczy KK.

Od momentu, gdy Jezus wstąpił do nieba, raj to niebo.
Wcześniej, raj to, jak pisałem, "łono Abrahama", hades sprawiedliwych, przedsionek nieba. Jakby przedpokój. ;)


od-nowa

  • Gość
Odp: Czy zwrot z Łk 23:43 w PNŚ, istniał już w Starym Testamencie?
« Odpowiedź #71 dnia: 23 Marzec, 2016, 18:52 »
Niebo to niebo. W tym fragmencie jest wymienne ze słowem raj. Tak uczy KK.

Od momentu, gdy Jezus wstąpił do nieba, raj to niebo.
Wcześniej, raj to, jak pisałem, "łono Abrahama", hades sprawiedliwych, przedsionek nieba. Jakby przedpokój. ;)
Dziękuje Roszado :)


Offline Fantom

Odp: Czy zwrot z Łk 23:43 w PNŚ, istniał już w Starym Testamencie?
« Odpowiedź #72 dnia: 23 Marzec, 2016, 19:13 »
Ja nie wiem, byłam śJ. Ale widzę, że tradycyjnie Fantomie, jak coś o śJ, to Ty o KK. Można się przyzwyczaić  ;D ;)
To są dyskusje o biblii.Skoro są tu też katolicy, to jest również sposobność poznania ich wierzeń i oficjalnego nauczania KK.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


od-nowa

  • Gość
Odp: Czy zwrot z Łk 23:43 w PNŚ, istniał już w Starym Testamencie?
« Odpowiedź #73 dnia: 23 Marzec, 2016, 19:36 »
To są dyskusje o biblii.Skoro są tu też katolicy, to jest również sposobność poznania ich wierzeń i oficjalnego nauczania KK.
Masz rację  :) ;) i dzięki Twojemu pytaniu otrzymałam odpowiedz :) ;)
A " można się przyzwyczaić", jak widać po buzkach, nie było złośliwe :) ;)
« Ostatnia zmiana: 23 Marzec, 2016, 19:39 wysłana przez od-nowa »


Offline Student

Odp: Czy zwrot z Łk 23:43 w PNŚ, istniał już w Starym Testamencie?
« Odpowiedź #74 dnia: 23 Marzec, 2016, 20:14 »
Roszada

A czy Jezus obiecywał Zacheuszowi, że nie będzie chorował?
Co Ty sprowadzasz sprawę do absurdu.
Dziś niektórzy ewangelicy mówią: "jestem zbawiony", czy to oznacza, że nie chorują?

Czym jest raj obiecany łotrowi?
Najprościej "hades sprawiedliwych", "łono Abrahama".
Widzę, że kompletnie nie znasz Pisma.
Prócz tego prześledź wszystkie nowotestamentalne wypowiedzi o słowie raj i znajdziesz odpowiedź.


Odnośnie Zacheusza użyte słowo ,, dziś '' ma znaczenie obietnicy  nie zaś rzeczywistości w pełnym znaczeni tego słowa .

Gdyś czytał Pismo św do wiedział byś o tym że zbawienia nie otrzymywano na podstawie jedynie deklaracji typu ,, wierzę w Jezusa .

Jezus jednoznaczne mówi :

Ew Mat 24 : 13 A kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony.   

Wiara pierwszych chrześcijan w tym również Jezusa polegała na tym że wierzyli oni w ZMARTWYCHWSTAWANIE to nie podlega dyskusji , nikt z nich nie uczył jako tzw łono Abrahama było rajem  takie sierdzenie jest jednie twoją prywatną  nadinterpretacją tekstu Pisma św .

Zacytuj po jednym wersecie ze ST jak i NT jakoby apostołowie uczyli że Łono Abrahama jest rajem  ;D

W 1 Kor 15 Paweł porusza kwestię zmartwychwstania co jest tutaj bardzo interesujące to ani razu nie wspomina o tym jakoby po śmierci człowieka jego dusza nadal posiadała  świadomość i sobie egzystowała . Paweł bowiem stwierdza

1 Kor 15: 16 (16) Jeśli bowiem umarli nie bywają wzbudzeni, to i Chrystus nie został wzbudzony; (17) a jeśli Chrystus nie został wzbudzony, daremna jest wiara wasza; jesteście jeszcze w swoich grzechach. (18) Zatem i ci, którzy zasnęli w Chrystusie, poginęli. (19) Jeśli tylko w tym życiu pokładamy nadzieję w Chrystusie, jesteśmy ze wszystkich ludzi najbardziej pożałowania godni.   

Czy było by tak gdyby wówczas wierzono jakoby dusza człowieka nadal sobie żyła ?

W taki tekście jak Ew Łuk 23 :41-43 postawienie znaku interpunkcyjnego decyduje o zrozumieniu która to powinno być w 100% zgodne z fragmentami Pisma mówiącego o śmierci człowieka i stanu w jakim się znajduje

Ew Łuk 23 :43 καὶ εἶπεν αὐτῷ· ἀμήν σοι λέγω σήμερον μετ ἐμοῦ ἔσῃ ἐν τῷ παραδείσῳ. 

I rzekł mu zaprawdę mówię ci dziś będziesz ze mną w raju

Łotr zwraca się do Pana Jezusa z prośbą :

Ew Łuk 23: 42 :  I rzekł: Jezu, wspomnij na mnie, gdy wejdziesz do Królestwa swego.

Wejście Jezus do jego królestwa nie miała miejsca w chwili śmierci lecz dopiero po zmartwychwstaniu