Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: zdejmowanie z przywileju za godziny  (Przeczytany 34844 razy)

Offline todd

Odp: zdejmowanie z przywileju za godziny
« Odpowiedź #45 dnia: 01 Wrzesień, 2016, 15:57 »
Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych ale czasem sobie myślę czy to wszystko, ta korporacja nie jest jakimś eksperymentem rządowym (socjotechnika?). To tak jakby zwalniać z pracy doświadczonego pracownika i przyjmować na jego miejsce młokosa któremu trzeba wszystko palcem pokazywać. Doświadczenie zastępować niedoświadczeniem. Pewnie ma to jakiś głęboki drugi podtekst.
Rozwiązania problemów są proste, droga do nich jest trudna.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: zdejmowanie z przywileju za godziny
« Odpowiedź #46 dnia: 01 Wrzesień, 2016, 16:00 »
Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych ale czasem sobie myślę czy to wszystko, ta korporacja nie jest jakimś eksperymentem rządowym (socjotechnika?). To tak jakby zwalniać z pracy doświadczonego pracownika i przyjmować na jego miejsce młokosa któremu trzeba wszystko palcem pokazywać. Doświadczenie zastępować niedoświadczeniem. Pewnie ma to jakiś głęboki drugi podtekst.

Świetny dowcip :D Brawo :D


Offline CzarnySmok

Odp: zdejmowanie z przywileju za godziny
« Odpowiedź #47 dnia: 01 Wrzesień, 2016, 22:27 »
Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych ale czasem sobie myślę czy to wszystko, ta korporacja nie jest jakimś eksperymentem rządowym (socjotechnika?). To tak jakby zwalniać z pracy doświadczonego pracownika i przyjmować na jego miejsce młokosa któremu trzeba wszystko palcem pokazywać. Doświadczenie zastępować niedoświadczeniem. Pewnie ma to jakiś głęboki drugi podtekst.

Wg mnie to żaden eksperyment ile amerykańska korporacja. Standardy, targety, wymagania - nie spełniasz to wylatujesz. W WTS coraz mniej potrzebne sa umiejętności miękkie - empatia, myślenie, kreatywność, a bardziej pożądane jest ślepe posłuszeństwo, mechaniczne wykonywanie dyrektyw i bezmyślne działanie.
Zmiana polityki moze byc podyktowana coraz to bardziej odczuwalnym odpływem ludzi i przede wszystkim gotówki. Zarząd - CK - próbuje utrzymywać to co jeszcze ma, a robi to w coraz bardziej nerwowy sposób.


Blizna

  • Gość
Odp: zdejmowanie z przywileju za godziny
« Odpowiedź #48 dnia: 02 Wrzesień, 2016, 07:02 »
Jak tak dalej będą śrubkę przykręcać, to dadzą wielu osobom do myślenia w kwestii przynależenia do tej "prawdziwej organizacji".
Pewnie tym skreślonym starszym i ich rodzinom spadną klapki z oczu..przynajmniej jest tego jakiś plus.
Słynne jest już powiedzenie, że największym wrogiem Świadków Jehowy są ich własne publikacje. Myślę, że niedługo pojawi się kolejne powiedzenie "Świadkowie Jehowy, są mistrzami w wybudzaniu swoich członków". Bo to nie jest normalne, by kazać ludziom nie zdobywać wykształcenia i mieć najgorszą pracę.

Tak mnie naszła luźna dygresja a propos Twoich słów.
W jednej dyskusji tutaj ostatnio Roszada stwierdził, że może byłoby inaczej z dużym odsetkiem czystości przed ślubem zachowanym przez śJ w stosunku do katolików, gdyby śJ było miliard a nie 8 milionów.
Tyle, że oni robią wszystko, by "malutki pozostał malutkim", parafrazując słowa Biblii, a nie "milionem" :P 

Nakładając to mnóstwo ograniczeń i egzekwując je sami sobie kopią dołek.
Myślę że więcej osób ma szansę wybudzić się przez takie oddolne, lokalne złe traktowanie przez "pasterzy" niż zmienną chronologię którą mają najczęściej w głębokim poważaniu czy pedofilię, co do której mogą być skłonni twierdzić, że to fotomontaż, bo nie znają się na technice i jej ograniczeniach...
« Ostatnia zmiana: 02 Wrzesień, 2016, 07:05 wysłana przez Blizna »


Offline egon olsen

Odp: zdejmowanie z przywileju za godziny
« Odpowiedź #49 dnia: 21 Październik, 2016, 14:18 »
nowy  sezon   obsługi przez  NO   i  dalej  czystki    w  zborach  , dalej zdejmowani  są   starsi i  słudzy     ciekawe  jak to wygląda   w skali kraju ?


B

  • Gość
Odp: zdejmowanie z przywileju za godziny
« Odpowiedź #50 dnia: 21 Październik, 2016, 14:27 »
u mnie w poprzednim sezonie 1 starszy 3 sług atmosfera swietna... ;)


KaiserSoze

  • Gość
Odp: zdejmowanie z przywileju za godziny
« Odpowiedź #51 dnia: 21 Październik, 2016, 14:28 »
Armagedon blisko.


B

  • Gość
Odp: zdejmowanie z przywileju za godziny
« Odpowiedź #52 dnia: 21 Październik, 2016, 14:32 »
na szczęście było kilku młodych "ułożonych " do szybkiego zamianowania.......ale w wielu umysłach wir jest do tej pory ;D


Offline Estera

Odp: zdejmowanie z przywileju za godziny
« Odpowiedź #53 dnia: 21 Październik, 2016, 16:22 »
Jak ktoś widzi to już nie jest śJ. Czyli...śJ nie widzą tej hipokryzji.

       Tak, i tu Nemo, masz absolutną rację, jak ktoś widzi tę hipoktyzję, to przestaje być św.jeh.
       Ale też są tacy, co widzą i zostają w tej organizacji, bo jakoś zakładają klapki na oczy i robią swoje.
       A odnośnie tych wymagań godzinowych dla usługujących i ich żon to powiem tak:
       Czysta matematyka, jak to w korporacji. Trzech starszych z żonami, trzech pomocniczych z żonami,
       to już 12 osób po 10 godzin tj. 120 godzin + głosiciele i pionierzy, statystyka rośnie.
       A jeszcze może dojść do takiej sytuacji, że jak WTS będzie podkręcał śrubę, to będą tylko pisać godziny.
       i znów będzie strzał w kolanko ...
  ;D ;D ;D
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Efezjan

  • Gość
Odp: zdejmowanie z przywileju za godziny
« Odpowiedź #54 dnia: 21 Październik, 2016, 17:01 »
       Tak, i tu Nemo, masz absolutną rację, jak ktoś widzi tę hipoktyzję, to przestaje być św.jeh.
       Ale też są tacy, co widzą i zostają w tej organizacji, bo jakoś zakładają klapki na oczy i robią swoje.
       A odnośnie tych wymagań godzinowych dla usługujących i ich żon to powiem tak:
       Czysta matematyka, jak to w korporacji. Trzech starszych z żonami, trzech pomocniczych z żonami,
       to już 12 osób po 10 godzin tj. 120 godzin + głosiciele i pionierzy, statystyka rośnie.
       A jeszcze może dojść do takiej sytuacji, że jak WTS będzie podkręcał śrubę, to będą tylko pisać godziny.
       i znów będzie strzał w kolanko ...
  ;D ;D ;D
Tak się mi teraz nasunęło: gdyby śJ uzdrowił kogoś, to przecież nie ma na to rubryki. Też musiałby to raportować starszym? ;)


Offline TomBombadil

Odp: zdejmowanie z przywileju za godziny
« Odpowiedź #55 dnia: 21 Październik, 2016, 22:15 »
Efezjan,co ty wypisujesz! Gdyby świadek zaczął opowiadać,że kogoś uzdrowił,to
1. Musiałby być lekarzem
2. Musiałby tłumaczyć się przed starszymi ,że nie ma demona
3. Musiałby pogodzić się z łatką ,że ma kuku na muniu


Efezjan

  • Gość
Odp: zdejmowanie z przywileju za godziny
« Odpowiedź #56 dnia: 22 Październik, 2016, 00:12 »
Efezjan,co ty wypisujesz! Gdyby świadek zaczął opowiadać,że kogoś uzdrowił,to
1. Musiałby być lekarzem
2. Musiałby tłumaczyć się przed starszymi ,że nie ma demona
3. Musiałby pogodzić się z łatką ,że ma kuku na muniu
To dziwne. Jezus uzdrawiał, Apostołowie uzdrawiali, a członkowie 'jedynie słusznej Bożej organizacji' musieliby się tłumaczyć...? Naprawdę ciekawe. A dary Ducha Świętego takie jak mówienie językami i tłumaczenie języków występują w zborach? Nic o tym nie słyszałem. Jak to zatem świadczy o śJ? To korporacja trzepiąca kasę na czasopismach, a ta cała szopka z chodzeniem po domach to tylko przykrywka.


Offline janeczek

Odp: zdejmowanie z przywileju za godziny
« Odpowiedź #57 dnia: 22 Październik, 2016, 01:05 »
Co ty Efezjan wypisujesz to co robi organizacja jest możliwe dlatego że do tych co się od domu chodzi są skrajnie niewykształceni przez swoją religie prawda jest taka że na religli w szkole nikt bibli nie omawia bo wymagało by to żeby katecheta ją znał a nie zawsze tak jest, bo to najlepsza fucha w szkole i idą tam tacy co mają dostęp do koryta tobie się wydaje że niby zwykły katolik wie jak odnalesić werset w bibli żeby pokazać że ten urywek jest wyrwany z kontekstu,ja od 20 lat nie chodze ale nic się w wiedzy ogółu nie poprawiło jest słabiutko,sytuacje ratuje  to że WTS z obecnym CK to wyjątkowe popapranice a ich nowe światła są durne i jedzcze jw,orgi więc się tak nie wywyszaj że niby durne pisemka pisemka są takie bo taki poziom tych co się do nich idzie
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Efezjan

  • Gość
Odp: zdejmowanie z przywileju za godziny
« Odpowiedź #58 dnia: 22 Październik, 2016, 10:06 »
Co ty Efezjan wypisujesz to co robi organizacja jest możliwe dlatego że do tych co się od domu chodzi są skrajnie niewykształceni przez swoją religie prawda jest taka że na religli w szkole nikt bibli nie omawia bo wymagało by to żeby katecheta ją znał a nie zawsze tak jest, bo to najlepsza fucha w szkole i idą tam tacy co mają dostęp do koryta tobie się wydaje że niby zwykły katolik wie jak odnalesić werset w bibli żeby pokazać że ten urywek jest wyrwany z kontekstu,ja od 20 lat nie chodze ale nic się w wiedzy ogółu nie poprawiło jest słabiutko,sytuacje ratuje  to że WTS z obecnym CK to wyjątkowe popapranice a ich nowe światła są durne i jedzcze jw,orgi więc się tak nie wywyszaj że niby durne pisemka pisemka są takie bo taki poziom tych co się do nich idzie
A i tu masz rację. Niewiedza jednych, napędza członków innym.


Offline Vanad

Odp: zdejmowanie z przywileju za godziny
« Odpowiedź #59 dnia: 02 Listopad, 2016, 23:35 »
Wracając do tematu wątku, pisanie godzin "z kosmosu" nie jest potrzebne. List zawierający wytyczne co do godzin chyba jest usunięty z serwisu. Teraz lecą głowy tych, którzy z powodu np. pracy na dwie/trzy zmiany opuszczają zebrania.