Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: zdejmowanie z przywileju za godziny  (Przeczytany 34726 razy)

Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: zdejmowanie z przywileju za godziny
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Styczeń, 2016, 10:48 »
Kiedyś w rozmowie z ŚJ padło stwierdzenie, że katolicy przez wieki byli trzymani w ciemnocie, nie pozwalano czytać biblii, zgodnie z zasadą: "Toć mamy za wszystko zdrowie, co nam ksiądz w kazaniu powie".

Teraz widać sami się tym zachłysnęli i nie tylko blokują wykształcenie, ale też otwarcie piszą, że konieczne jest bezwarunkowe zaufanie do organizacji, nawet jak nie rozumiesz. Dodatkowo zabronione jest poszerzanie wiedzy biblijnej opartej na nie-świadkowskich publikacjach.

Czy oni naprawdę nie widzą tej hipokryzji?
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: zdejmowanie z przywileju za godziny
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Styczeń, 2016, 10:50 »
Czy oni naprawdę nie widzą tej hipokryzji?
Jak ktoś widzi to już nie jest śJ. Czyli...śJ nie widzą tej hipokryzji.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


od-nowa

  • Gość
Odp: zdejmowanie z przywileju za godziny
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Styczeń, 2016, 12:01 »

Świadoma już "podwójnych odważników", które stosuje WTS, dualizm, zmienność nauk CK jak wiatr zawieje w zależności, co na daną chwilę trzeba zmienić, bo grunt pali się pod nogami, bo doktryna - dogmat nie aktualny, nie pasuje do wcześniejszej nauki CK, uświadomiłam sobie stosowaną w Org. psychomanipulację, najpierw poprzez obserwację, potem dzięki wiedzy "świeckiej" zdobytej  z właściwej temu tematowi lektury. Przeważyło jedno zebranie niedzielne i słowa z mównicy, coś takiego: "jeżeli CK uzna ( nam powie), że czarne jest białe, my mamy tak to uznać, że czarne jest białe".  Patrzę na przemawiającego, myślę co ty człowieku mówisz !? Ty się słyszysz, sam siebie? Jak mnie to wyprowadziło z równowagi, pomyślałam na tym zebraniu, że dość! że to jest nienormalne tak do ludzi przemawiać. Potem "Kryzys sumienia" R. Franza. Potem internet  i wszystko co można było znalezc o WTS, wszelkie Fora o śJ, ex - śJ.
Wiele, wiele innych doświadczeń, przemyśleń, dyskusji, sprawdzania, aż już nie miałam żadnych złudzeń, że zostałam oszukana i śJ nie są żadną religią prawdziwą.
Tak jak napisaliście, gdy zobaczyłam tę hipokryzję, przestałam być śJ


Offline gerontas

Odp: zdejmowanie z przywileju za godziny
« Odpowiedź #18 dnia: 24 Styczeń, 2016, 12:34 »
Ja jestem jeszcze na etapie sprawdzania i upewniania się, że świadkowie Jehowy nie są żadną, wyjątkową religią prawdziwą. Przede mną jeszcze trochę czasu minie zanim nie utwierdzę się w 100 procentach. Nie przeczytałem jeszcze "Kryzysu sumienia"  i książki "Zmienne nauki świadków Jehowy". Jak to zrealizuję to nie ma zmiłuj się... zostanie powiedzieć tylko: bye, bye. Niektórzy mogą nie mieć pojęcia jakie zdumienie mnie nachodzi gdy na podstawie Biblii przekonuję się z dnia na dzień o fałszywości nauk ŚJ i jak wiele totalnych bzdur naucza CK.
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń, 2016, 12:41 wysłana przez gerontas »


od-nowa

  • Gość
Odp: zdejmowanie z przywileju za godziny
« Odpowiedź #19 dnia: 24 Styczeń, 2016, 12:43 »
Koniecznie muszę dodać, że proces mojego "budzenia się" z letargu bycia śJ trwał 8-10 lat, niestety (najważniejsze, że "przejrzałam na oczy") .Składały się na taki okres różne czynniki. Mój poprzedni post, to ogromny skrót.
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń, 2016, 12:46 wysłana przez od-nowa »


Offline Izaaa

Odp: zdejmowanie z przywileju za godziny
« Odpowiedź #20 dnia: 24 Styczeń, 2016, 20:15 »
Co to za religia ktora inwestuje w bron tyton banki krwi itp. Na poczatku tez tak myslalam ze to religia prawdziwa...


Offline amber

Odp: zdejmowanie z przywileju za godziny
« Odpowiedź #21 dnia: 24 Styczeń, 2016, 20:19 »
Może to pytanie nie we właściwym miejscu forum, ale powiedzcie mi w jaki sposób zostaje się starszym, no i komu starsi raportują swoje godziny?


Offline Roszada

Odp: zdejmowanie z przywileju za godziny
« Odpowiedź #22 dnia: 24 Styczeń, 2016, 20:22 »
Co to za religia ktora inwestuje w bron tyton banki krwi itp. Na poczatku tez tak myslalam ze to religia prawdziwa...
Zawsze powiedzą, że ta broń i tytoń nie dla nich tylko dla świata.
Tak jak rzeźnik ŚJ może sprzedawać kaszankę, a lekarz ŚJ może przeprowadzać transfuzje na ludziach ze świata. ;)


Offline bartek212701

Odp: zdejmowanie z przywileju za godziny
« Odpowiedź #23 dnia: 24 Styczeń, 2016, 20:29 »
Co to za religia ktora inwestuje w bron tyton banki krwi itp. Na poczatku tez tak myslalam ze to religia prawdziwa...

Naprawde inwestuja w takie rzeczy na giełdzie? :-O żartujecie chyba?


Offline Puszek

Odp: zdejmowanie z przywileju za godziny
« Odpowiedź #24 dnia: 24 Styczeń, 2016, 20:30 »
a lekarz ŚJ może przeprowadzać transfuzje na ludziach ze świata. ;)

Jesteś pewien? Słyszałem kiedyś, że pewna kobieta ŚJ pracująca jako pielęgniarka w przychodni miała propozycję pracy w szpitalu ale gdzieś przy krwi. Zrezygnowała bo nie będzie nosić worków z krwią.
Może to kwestia sumienia?
"I chodź ucieknijmy stąd, nie chcę już oddychać tym zatrutym powietrzem! Chodź ucieknijmy stąd, nikt nie będzie mówił nam co dla nas jest najlepsze..."


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: zdejmowanie z przywileju za godziny
« Odpowiedź #25 dnia: 24 Styczeń, 2016, 20:31 »
Może to pytanie nie we właściwym miejscu forum, ale powiedzcie mi w jaki sposób zostaje się starszym, no i komu starsi raportują swoje godziny?

  To jak kariera zawodowa, trzeba być zaangażowanym, oddanym , wiernym jak pies i pniesz się po szczeblach do góry. Aż góra uzna że możesz dostąpić wyższego od poprzedniego zaszczytu.
Z tego co ja pamiętam, raportują jak wszyscy.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Puszek

Odp: zdejmowanie z przywileju za godziny
« Odpowiedź #26 dnia: 24 Styczeń, 2016, 20:33 »
Naprawde inwestuja w takie rzeczy na giełdzie? :-O żartujecie chyba?

https://www.youtube.com/watch?v=EI8OU1ePH34
W opisie filmu masz linki i dostęp do dokumentów potwierdzających te czynności WTS-u.
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń, 2016, 20:34 wysłana przez Puszek »
"I chodź ucieknijmy stąd, nie chcę już oddychać tym zatrutym powietrzem! Chodź ucieknijmy stąd, nikt nie będzie mówił nam co dla nas jest najlepsze..."


Offline Roszada

Odp: zdejmowanie z przywileju za godziny
« Odpowiedź #27 dnia: 24 Styczeń, 2016, 21:12 »
Cytuj
a lekarz ŚJ może przeprowadzać transfuzje na ludziach ze świata. ;)

Jesteś pewien? Słyszałem kiedyś, że pewna kobieta ŚJ pracująca jako pielęgniarka w przychodni miała propozycję pracy w szpitalu ale gdzieś przy krwi. Zrezygnowała bo nie będzie nosić worków z krwią.
Może to kwestia sumienia?

Jestem pewien, że Towarzystwo pozwalało i nigdy tego nie odwołało:

Niektórzy lekarze będący świadkami Jehowy dokonują transfuzji krwi osobom światowym na ich życzenie. Jednak nie robią tego u oddanych Bogu świadków Jehowy. Zgodnie ze słowami 5 Mojżeszowej 14:21 dawanie krwi ludziom ze świata, na ich żądanie pozostawione jest sumieniu chrześcijańskiego lekarza. Sytuacja jest podobna do tej w jakiej znajduje się chrześcijański rzeźnik lub sprzedawca, który musi zadecydować, czy może z czystym sumieniem sprzedawać wędliny z krwią osobom światowym” (Strażnica Nr 11, 1966 s. 12 [ang. 15.11 1964 s. 682-683]).


Offline zaocznie wywalony

Odp: zdejmowanie z przywileju za godziny
« Odpowiedź #28 dnia: 25 Styczeń, 2016, 08:03 »
Jestem pewien, że Towarzystwo pozwalało i nigdy tego nie odwołało:

Niektórzy lekarze będący świadkami Jehowy dokonują transfuzji krwi osobom światowym na ich życzenie. Jednak nie robią tego u oddanych Bogu świadków Jehowy. Zgodnie ze słowami 5 Mojżeszowej 14:21 dawanie krwi ludziom ze świata, na ich żądanie pozostawione jest sumieniu chrześcijańskiego lekarza. Sytuacja jest podobna do tej w jakiej znajduje się chrześcijański rzeźnik lub sprzedawca, który musi zadecydować, czy może z czystym sumieniem sprzedawać wędliny z krwią osobom światowym” (Strażnica Nr 11, 1966 s. 12 [ang. 15.11 1964 s. 682-683]).
Znam osobiście 2 takie przypadki: siostry sprzedawały w sklepie spożywczym- gdy był to sklep należący do zwykłej osoby był wielki problem z kaszanką i artykułami związanymi z obchodzeniem świąt (o sprzedaży papierosów nawet nie mogło być mowy).
Gdy zmieniły miasto zamieszkania i pracę na sklep u wysoko postawionego ŚJ już takiego problemu nie było- były to "zwykłe" artykuły sprzedawane na życzenie klienta. Papierosy też.
Ot, tak "co wolno wojewodzie..."


Offline Iza

Odp: zdejmowanie z przywileju za godziny
« Odpowiedź #29 dnia: 25 Styczeń, 2016, 15:11 »
Naprawde inwestuja w takie rzeczy na giełdzie? :-O żartujecie chyba?
Nie nie żartujemy niestety, było o tym nawet na forum , i na kanale " prawda o prawdzie" gdzie Jarek pokazywał i podawał linki do stron, gdzie mozna wszytski dokumenty na ten temat znalezc😕
Gdzie Duch Pana, tam wolność.