Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pamiątka - kiedy nowe światło?  (Przeczytany 27286 razy)

Offline dziewiatka

Odp: Pamiątka - kiedy nowe światło?
« Odpowiedź #45 dnia: 22 Luty, 2016, 07:01 »
Świadek na manowcach ,dlatego pozwalam sobie na niegolenie . :o


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Pamiątka - kiedy nowe światło?
« Odpowiedź #46 dnia: 22 Luty, 2016, 21:11 »
Świadek na manowcach ,dlatego pozwalam sobie na niegolenie . :o

broda = pierwszy objaw odstępstwa


Offline Iza

Odp: Pamiątka - kiedy nowe światło?
« Odpowiedź #47 dnia: 24 Luty, 2016, 00:12 »
broda = pierwszy objaw odstępstwa
He, he tak to prawda u nas na Dolnym Śląsku krążą nawet płoty,moze sekta brodaczy sie zawiązała ( czyt. Odstępców) .
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Pamiątka - kiedy nowe światło?
« Odpowiedź #48 dnia: 24 Luty, 2016, 00:22 »
A ile tych brodatych odstępców w każdej Strasznicy na ilustracjach!


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 521
  • Polubień: 14357
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Pamiątka - kiedy nowe światło?
« Odpowiedź #49 dnia: 24 Luty, 2016, 07:50 »
broda = pierwszy objaw odstępstwa
Czyli jeśli myśleć kategoriami WTS-u...Jezus=pierwszy odstępca ;)
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Pamiątka - kiedy nowe światło?
« Odpowiedź #50 dnia: 24 Luty, 2016, 08:30 »
Czy to co piszecie oznacza, że ŚJ nie mogą nosić brody?!?
Czy jest to wymóg z Biblii czy też jak większość - WTS-u?
Faktem jest, że o ile pamiętam wszystkie osoby które kojarzę jako ŚJ były gładko ogolone...
A jak jest z wąsami?
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 521
  • Polubień: 14357
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Pamiątka - kiedy nowe światło?
« Odpowiedź #51 dnia: 24 Luty, 2016, 08:43 »
Wąsy są dozwolone, a broda nie. Ale dlaczego tak naprawdę, to nie wiem. Mi powiedziano, że podświadomie czuje się nieufność do brodaczy, a to w służbie może przeszkadzać.
Do teraz jadąc przez miasto, widząc mężczyznę w garniturze, myślę sobie... świadek, może jakiś były znajomy? Ale jak widzę brodę, to od razu wiem, że to pewnie jakiś urzędnik, a nie były brat ;)
« Ostatnia zmiana: 24 Luty, 2016, 08:46 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Pamiątka - kiedy nowe światło?
« Odpowiedź #52 dnia: 24 Luty, 2016, 08:56 »
Mi powiedziano, że podświadomie czuje się nieufność do brodaczy, a to w służbie może przeszkadzać.

Hmmm... Brodacze (na drwala) są teraz w modzie i wzbudzają raczej pożądanie u kobiet, aniżeli nieufność  ;D No chyba, że u ich mężów  ;D
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 521
  • Polubień: 14357
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Pamiątka - kiedy nowe światło?
« Odpowiedź #53 dnia: 24 Luty, 2016, 10:06 »
Hmmm... Brodacze (na drwala) są teraz w modzie i wzbudzają raczej pożądanie u kobiet, aniżeli nieufność  ;D No chyba, że u ich mężów  ;D
No i o to też chodzi. Broda może siać zgorszenie  ;) ;D Czyli...niewskazana.
Kiedyś byłem na wczasach i przez 2 tygodnie się nie goliłem. Potem jeszcze po powrocie jakiś czas nosiłem brodę, i na ulicy spotkałem pewnego fanatycznego starszego z sąsiedniego zboru. Stwierdził jak mnie zobaczył...o bracie, ciebie to widać że długo na zebraniu nie było. ;D Miał rację. ;)
« Ostatnia zmiana: 24 Luty, 2016, 10:13 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Pamiątka - kiedy nowe światło?
« Odpowiedź #54 dnia: 24 Luty, 2016, 10:19 »
A gdyby dajmy na to taki zainteresowany przychodził regularnie na zebrania z brodą i kategorycznie odmawiał zgolenia, pomimo sugestii to co?
Przestaną z nim studiować? Nie wpuszczą na salę?
Osoby postronne widząc takiego brodacza wchodzącego do sali ŚJ pomyślą, że tak ma być  ;D
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Roszada

Odp: Pamiątka - kiedy nowe światło?
« Odpowiedź #55 dnia: 24 Luty, 2016, 10:25 »
Zainteresowany może mieć brodę, ale trzeba go urabiać. ;)
A chrzest dopiero jak zgoli brodę, bo nie chrzczą brodaczy. Widziałeś w basenie na stadionie brodacza? ;D

Niestety niektórzy po chrzcie zapuszczają, ale pozbawiają się niebiańskich czy rajsko-organizacyjnych przywilejów. :)


Offline Dietrich

Odp: Pamiątka - kiedy nowe światło?
« Odpowiedź #56 dnia: 24 Luty, 2016, 10:36 »
Zainteresowany może mieć brodę, ale trzeba go urabiać. ;)
A chrzest dopiero jak zgoli brodę, bo nie chrzczą brodaczy. Widziałeś w basenie na stadionie brodacza? ;D

Niestety niektórzy po chrzcie zapuszczają, ale pozbawiają się niebiańskich czy rajsko-organizacyjnych przywilejów. :)

Ja widziałem. Przynajmniej kilku. Ale o 'dopuszczeniu do chrztu' (Bosch, co za bzdura!) w takim stanie, zawsze decydowało grono starszych po wcześniejszych ustaleniach, że zgolenie brody nie jest możliwe z uwagi na jakiś defekt estetyczny lub przebytą bądź aktualną chorobę.  Podpisuję się jednak obiema rękami pod tym, że broda w zborach ŚJ jest niemile widziana. Jednakowoż stopień dezaprobaty nie jest wszędzie taki sam, lecz uzależniony jest od widzimisię lokalnych braciszków oraz bardzo często także ich żon.  :)

Aaa, no i prawdą też jest, że taki brodacz ma utrudniony dostęp do 'przywilejów' :)
« Ostatnia zmiana: 24 Luty, 2016, 10:39 wysłana przez Dietrich »


Offline Roszada

Odp: Pamiątka - kiedy nowe światło?
« Odpowiedź #57 dnia: 24 Luty, 2016, 11:01 »
A jednak widzę, że nie jest tragicznie, skoro są wyjątki chorobowe. ;)


Offline gerontas

Odp: Pamiątka - kiedy nowe światło?
« Odpowiedź #58 dnia: 24 Luty, 2016, 17:12 »
Potwierdzam to o czym pisze Dietrich. Świadkowie Jehowy mają na tym punkcie jakąś obsesje. Nie jest tak, że ŚJ kategorycznie nie mogą mieć brody ale jeśli ją masz na pewno nie będziesz miał, żadnych przywilejów w zborze (starszy, sługa, mikrofony, nagłośnienie itd.) chyba, że są jakieś ważne powody, że brody zgolić nie możesz.
Ja nie lubię się golić i gdy mam kilkudniowy zarost to czuję się źle w towarzystwie ŚJ bo zwracają na to uwagę, spotkałem się z tym nie raz.
Nie wiem skąd się to bierze. Dla mnie broda nie ma żadnego znaczenia jeśli jest estetyczna. Myślę, że ewidentnie wzięło się to ze Stanów. Może amerykanom broda kojarzy się źle.

Może ta niechęć do golenia powoduje u mnie zapędy odstępcze.  ;D
« Ostatnia zmiana: 24 Luty, 2016, 17:35 wysłana przez gerontas »


Offline ExSJMario

Odp: Pamiątka - kiedy nowe światło?
« Odpowiedź #59 dnia: 24 Luty, 2016, 18:45 »
Potwierdzam to o czym pisze Dietrich. Świadkowie Jehowy mają na tym punkcie jakąś obsesje. Nie jest tak, że ŚJ kategorycznie nie mogą mieć brody ale jeśli ją masz na pewno nie będziesz miał, żadnych przywilejów w zborze (starszy, sługa, mikrofony, nagłośnienie itd.) chyba, że są jakieś ważne powody, że brody zgolić nie możesz.
Ja nie lubię się golić i gdy mam kilkudniowy zarost to czuję się źle w towarzystwie ŚJ bo zwracają na to uwagę, spotkałem się z tym nie raz.
Nie wiem skąd się to bierze. Dla mnie broda nie ma żadnego znaczenia jeśli jest estetyczna. Myślę, że ewidentnie wzięło się to ze Stanów. Może amerykanom broda kojarzy się źle.

Może ta niechęć do golenia powoduje u mnie zapędy odstępcze.  ;D
Mam podobnie. Też nie lubię się często golić i miewałem kilkudniowy zarost.
Z tego co wiem to w wielu innych krajach nie robią z tego kwestii. Jak ktoś chce nosić brodę to nosi i już.
W Polsce znalazło się kilku przygłupów i nad interpretują wskazania z lekcji o wyglądzie zewnętrznym z podręcznika do TSSK, gdzie jest napisane, że mężczyzna powinien być starannie ogolony.
Ja zawsze zwracałem uwagę na to, że jest napisane "powinien" a to nie znaczy, że MUSI!, czyli nie ma zakazu noszenia brody czy kilkudniowego zarostu.
Na ten argument wymyślili kiedyś z obwodowym inny, że nie jest w Polsce przyjęty kulturowo zwyczaj noszenia brody, co jest bzdurą bo wielu mężczyzn ma brodę.
Co do wąsów to nikt nikomu nie robił nigdy problemów, ale zwracali uwagę, że powinien być zadbany i starannie przystrzyżony.
Czysta głupota jak dla mnie.
Nie potrafię doszukać się logiki w tych ich argumentach.
"Człowiek zostaje przyjęty do kościoła za to w co wierzy, a wykluczony za to, co wie" - Mark Twain