Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pamiątka - kiedy nowe światło?  (Przeczytany 27271 razy)

Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Pamiątka - kiedy nowe światło?
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Luty, 2016, 06:51 »
Dziękuję Wam za te posty o księżach  :D

Dawno się tak nie obśmiałem czytając...  :D
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline gerontas

Odp: Pamiątka - kiedy nowe światło?
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Luty, 2016, 07:19 »
W Roczniku 2015 na str 49-52 znajduje się relacja dotycząca zachwyconego "prawdą" pastora.

„Nigdy więcej nie opuszczę uroczystości Pamiątki”. Tak brzmiała wypowiedź pastora jednego z czołowych kościołów protestanckich w RPA.
(...) „Człowiek ten był misjonarzem i pastorem przez ponad cztery dekady, ale dopiero mając 80 lat, znalazł odpowiedzi na wszystkie nurtujące go pytania. Zachwycił się książką Naśladujmy ich wiarę. Podczas studium zapamiętuje niektóre myśli i przytacza je w swoich kazaniach. Wiernym w kościele pokazał książkę Czego naprawdę uczy Biblia? i powiedział: ‚Kiedy Świadkowie Jehowy przyjdą do was z tą książką, przyjmijcie ich i wysłuchajcie tego, co mają do przekazania, ponieważ publikacja ta jest pełna duchowych skarbów’”.
(...) 14 kwietnia 2014 roku pastor po raz pierwszy przybył na Pamiątkę i postanowił, że już nigdy nie opuści tej uroczystości. Oznajmił też, że jest zdecydowany zerwać wszelkie powiązania z religią fałszywą.

Dla mnie Pamiątka w wydaniu ŚJ to nie jest święto. Wykład, który trwa 45 minut jest skierowany głównie do gości a nie do ŚJ i jest reklamą oraz zachętą dla zainteresowanych do podjęcia studium książki.
Nie mogę pojąć jak światli i doświadczeni ludzie do których można by zaliczyć wspomnianego pastora, wygadują takie bzdury na temat miałkich publikacji Towarzystwa. No chyba, że ta opowieść nie jest prawdziwa. Niektórzy ŚJ podniecają się podobnymi relacjami i powtarzają je na zebraniach.
« Ostatnia zmiana: 02 Luty, 2016, 07:44 wysłana przez gerontas »


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Pamiątka - kiedy nowe światło?
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Luty, 2016, 07:44 »
Typowa propaganda!!!
"Pewien" pastor... "pewnego" kościoła...; Na końcu przypis: "ps. imiona zostały zmienione" nawet jeśli wypowiadają się ŚJ; W "pewnym" czasopiśmie...; Wg "pewnych" źródeł...; itp.
Takie nieostre stwierdzenia mają w odbiorcy wywołać wrażenie autorytetu. To nie mówca tak twierdzi, to AUTORYTET!!!
Ale paradoksalnie to wskazuje na ich słabość i świadomość braku swego autorytetu, skoro muszą stale powoływać się na "światowe"  ;D
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Pamiątka - kiedy nowe światło?
« Odpowiedź #18 dnia: 02 Luty, 2016, 07:47 »
Mnie glosicielka probowała wmówić, że wyczytała o księdzu katolickim udzielającym ślubów gejom. Zapytałem o źródło tej informacji, obiecała, że dostarczy ... czekam do dziś.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Fantom

Odp: Pamiątka - kiedy nowe światło?
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Luty, 2016, 08:18 »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Roszada

Odp: Pamiątka - kiedy nowe światło?
« Odpowiedź #20 dnia: 19 Luty, 2016, 10:54 »
Dopiero ukazała się ulotka-zaproszenie na Pamiątkę?

https://www.jw.org/pl/publikacje/ksi%C4%85%C5%BCki/

Strażnice wydają 3-4 miesiące wcześniej a ulotkę zaledwie miesiąc wcześniej. :)
Trzeba im awanturę zrobić, że nie zdążymy zaplanować. :(


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Pamiątka - kiedy nowe światło?
« Odpowiedź #21 dnia: 19 Luty, 2016, 11:08 »
"W jej trakcie dowiesz się, jaki pożytek z tego, co uczynił Jezus, możesz odnieść Ty i Twoja rodzina." Zawsze mnie ten tekst rozwalał
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Tusia

  • Gość
Odp: Pamiątka - kiedy nowe światło?
« Odpowiedź #22 dnia: 19 Luty, 2016, 11:23 »
Typowa propaganda!!!
"Pewien" pastor... "pewnego" kościoła...; Na końcu przypis: "ps. imiona zostały zmienione" nawet jeśli wypowiadają się ŚJ; W "pewnym" czasopiśmie...; Wg "pewnych" źródeł...; itp.
Takie nieostre stwierdzenia mają w odbiorcy wywołać wrażenie autorytetu. To nie mówca tak twierdzi, to AUTORYTET!!!
Ale paradoksalnie to wskazuje na ich słabość i świadomość braku swego autorytetu, skoro muszą stale powoływać się na "światowe"  ;D

Jeszcze inny cytat: "pewien nowoczesny przekład niemiecki" - w tym przypadku, już wiemy, jaki to przekład.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Pamiątka - kiedy nowe światło?
« Odpowiedź #23 dnia: 19 Luty, 2016, 13:05 »
Dopiero ukazała się ulotka-zaproszenie na Pamiątkę?

https://www.jw.org/pl/publikacje/ksi%C4%85%C5%BCki/

Strażnice wydają 3-4 miesiące wcześniej a ulotkę zaledwie miesiąc wcześniej. :)
Trzeba im awanturę zrobić, że nie zdążymy zaplanować. :(

Ona się dopiero ukazała online. Makulatura w zborach jest już od jakiegoś czasu.


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Pamiątka - kiedy nowe światło?
« Odpowiedź #24 dnia: 19 Luty, 2016, 13:38 »

Dla mnie Pamiątka w wydaniu ŚJ to nie jest święto. Wykład, który trwa 45 minut jest skierowany głównie do gości a nie do ŚJ i jest reklamą oraz zachętą dla zainteresowanych do podjęcia studium książki.

Podpisuję się pod tym dwoma rękami.
Bardzo wielu samych Świadków przyznaje w zaciszu,
że Pamiątka jest sztucznym, martwym świętem,
że jakoś nie czują tej podniosłej atmosfery,
jaka niby powinna towarzyszyć świętu tej rangi,
że czytanie fragmentów Biblii nawiązujących
do tego wydarzenia nie ma wpływu na większe emocje, itd.

Ja jako SJ  sądzę, że mają na to wpływ dwa podstawowe czynniki
(a pewnie jest ich więcej):

1) Każdy ma wpojone, że nie jest uczestnikiem, tylko "obserwatorem"
  Jeśli więc coś mnie nie dotyczy, to tak, jakbym brał udział w jakimś
   sakramencie, którego misterium nie pojmuję, więc nie mogę docenić
   ani osobiście przeżyć. No influence.

2) Święto Pamiątki jest typowym działaniem, które zawiera w sobie
  "lokowanie produktu", a więc służy werbowaniu ludzi do ORG.
   Podczas każdej Pamiątki jest wskazówka od CK, by ODCZYTAĆ
   "komunikat" do przybyłych gości :), z którego można dowiedzieć się,
   że są regularne zebrania, że można skorzystać z bezpłatnego
   studium biblii prowadzonego przez wykwalifikowanych głosicieli, itp.

Jeśli więc gdzieś kładzie się nacisk bardziej na zewnętrzną formę albo
osobistą doktrynę, niż na głębokie włączenie wiernych do osobistego
udziału w  społeczności wierzących, gdzie nie ma większych i mniejszych,
tylko wszyscy są jednym ciałem w wierze (niestety odwrotnie jest u SJ)
- to takie są efekty.
   
« Ostatnia zmiana: 19 Luty, 2016, 13:43 wysłana przez Abba »


Offline Roszada

Odp: Pamiątka - kiedy nowe światło?
« Odpowiedź #25 dnia: 19 Luty, 2016, 13:40 »
Powiedzcie mi, czy jest jakaś tradycja wykształcona u ŚJ, że np. jedni bracia zapraszają po Pamiątce innych na ciasto, na pogawędki czy dyskusje. :-\


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Pamiątka - kiedy nowe światło?
« Odpowiedź #26 dnia: 19 Luty, 2016, 17:30 »
Jeśli więc gdzieś kładzie się nacisk bardziej na zewnętrzną formę albo
osobistą doktrynę, niż na głębokie włączenie wiernych do osobistego
udziału w  społeczności wierzących, gdzie nie ma większych i mniejszych,
tylko wszyscy są jednym ciałem w wierze (niestety odwrotnie jest u SJ)
- to takie są efekty.

Czyli to nie jest obrzęd dla ŚJ???
To jest przedstawienie dla ludzi z zewnątrz?
A co jeżeli przyjdą katolicy i będą chcieli spożyć, bo tak nakazuje Biblia? Czy ich wyproszą, czy po prostu im nie dadzą spożywać?
Hmmm... Mnóstwo pytań się ciśnie na myśl... :-\
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Pamiątka - kiedy nowe światło?
« Odpowiedź #27 dnia: 19 Luty, 2016, 17:37 »
Dopiero ukazała się ulotka-zaproszenie na Pamiątkę?

https://www.jw.org/pl/publikacje/ksi%C4%85%C5%BCki/


Nie wiem, czy dobrze zauważyłem...
W tamtym roku na zaproszeniach była pieczątka z adresem sali i godziną i datą.
W wersji internetowej widzę odnośniki do jw-orga. Czy w papierowej też już nie podają tylko trzeba samemu po serwisie dojść do informacji?

Poza tym ilustracje na zaproszeniu po pierwsze - pokazują nieprawdę!!! Przedstawiają Jezusa i apostołów w trakcie jakby libacji alkoholowej, siedzących przy stole. A przecież w owych czasach posiłki spożywało się pół-leżąc!!! I jeszcze jedno - na stole nie ma chleba! Może dlatego, że go CK do kosza wyrzuciło?  :-\
A teraz zagadka dla spostrzegawczych: znajdź choć jedno podobieństwo pomiędzy ilustracjami. W końcu to niby ta sama uroczystość! Ja nie znalazłem... >:(
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Roszada

Odp: Pamiątka - kiedy nowe światło?
« Odpowiedź #28 dnia: 19 Luty, 2016, 17:47 »
Ja na tych sąsiednich ilustracjach widzę różnice:

ŚJ uśmiechnięci
a Jezus i Apostołowie ponurzy

Ale oni są tam półleżąc.
Tu ciekawostka z tym słowem.

Towarzystwo Strażnica tak oto oddało w roku 1994 tekst Mt 9:10:

„Później, gdy Jezus w domu półleżał przy stole, oto wielu poborców podatkowych oraz grzeszników przyszło i zaczęło się kłaść z Jezusem i jego uczniami” („Chrześcijańskie Pisma Greckie w Przekładzie Nowego Świata” 1994).

W roku 1997, wobec tego, że wielu dostrzegało w fragmencie tym scenkę z pogranicza homoseksualizmu, organizacja ta zmieniła swój tekst dodając frazę „do posiłku”, chociaż tych słów nie ma w oryginale:

Mt 9:10 – „Później, gdy Jezus w domu półleżał przy stole, oto wielu poborców podatkowych oraz grzeszników przyszło i zaczęło się kłaść do posiłku z Jezusem i jego uczniami” („Pismo Święte w Przekładzie Nowego Świata” 1997).

Widzimy z tego, jak ktoś, kto chce być oryginalny i zamiast tradycyjnego „siadać” chce oddać słowa Biblii poprzez „kłaść się”, wpada w tarapaty, a później brnie w nich 'prostując' tekst o frazy, których brak w oryginale.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Pamiątka - kiedy nowe światło?
« Odpowiedź #29 dnia: 19 Luty, 2016, 19:02 »
Powiedzcie mi, czy jest jakaś tradycja wykształcona u ŚJ, że np. jedni bracia zapraszają po Pamiątce innych na ciasto, na pogawędki czy dyskusje. :-\

Ja osobiście znam braci... byłych braci, którzy po Pamiątce urządzali regularne konkretne imprezy z popijawą włącznie. A znam też takich, którzy po pamiątce grzecznie do domu i... koniec święta. W/g mnie wszystko zależy od charakteru człowieka, osoba lubiąca towarzystwo, i zabawę, skorzysta z okazji i urządzi, albo będzie gościem spotkania towarzyskiego. Nie praktykuje tego raczej fanatyczny beton. Z mojej świadkowskiej praktyki, to kilka razy byłem zaproszony na "kolację" ;) po Pamiątce. Ale też kilka razy jechałem prosto do domu. Nie traktowałem tego dnia świątecznie. Ot po prostu zwykły dzień, z dodatkowym zebraniem.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi