Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pamiątka - kiedy nowe światło?  (Przeczytany 27270 razy)

Offline Roszada

Pamiątka - kiedy nowe światło?
« dnia: 10 Styczeń, 2016, 18:53 »
A ja czekam na dzień, kiedy podczas Pamiątki ogłoszą, że ponieważ to są tylko SYMBOLE i EMBLEMATY, a nie prawdziwa krew i prawdziwe ciało, więc każdy z braci może od dziś spożywać. Niezależnie czy ma nadzieję niebiańską czy ziemską.

Cytuj
Dalej mówca powie: Pan Jezus przecież nie powiedział, że "drugie owce" nie mogą spożywać, pomimo, że nie były na Ostatnie Wieczerzy. Nie mogły być zresztą, bo przecież dopiero w roku 1935 zaczął je wybierać. Gdyby wybierał wcześniej, to by je zapewne zaprosił na Wieczerzę, tak jak Apostołów, którzy jeszcze nie wiedzieli, że należą do klasy niebiańskiej, bo przecież pytali "dokąd idziesz Panie. Nie znamy drogi"?.
Następnie powie:

"długo rozumieliśmy, że te symbole mogą spożywać tylko namaszeni duchem bracia, ale Jehowa tak nie powiedział. W związku z tym cieszymy się, że "niewolnik wierny i rozumny" właściwie odczytał słowa Jehowy"
Zresztą WTS zrobił już pierwsze krok ku temu, gdy w 1938 i 1986 roku ogłosił, że

1938 – „W roku 1938 drugie owce zostały zaproszone na uroczystość Pamiątki śmierci Jezusa Chrystusa w charakterze obserwatorów” (Strażnica Nr 13, 1995 s. 15).

"1986: „wielka rzesza” symbolicznie spożywa ciało i krew Jezusa" (Skorowidz 1986-2000 hasło Daty).

Czas na kolejny krok przez Armagedonem!
Między rokiem 1938 a 1986 minęło 48 lat.
Czyżby trzeba było czekać kolejne 48 lat aż do 2034?
To będzie 120 lat po 1914!


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Pamiątka - kiedy nowe światło?
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Styczeń, 2016, 09:32 »
Moim skromnym zdaniem bezsensowna jest interpretacja biblii polegająca na dwoistym sposobie odczytu wersetów: raz dosłownie, raz jako alegorię.
To powoduje śmieszność "nauk".
Tak jest z dzieleniem ludzi na dwie (trzy?) "klasy".
Tak samo jest ze spożywaniem ciała i krwi Chrystusa.
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Pamiątka - kiedy nowe światło?
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Styczeń, 2016, 09:39 »
Moim skromnym zdaniem bezsensowna jest interpretacja biblii polegająca na dwoistym sposobie odczytu wersetów: raz dosłownie, raz jako alegorię.
To powoduje śmieszność "nauk".
Tak jest z dzieleniem ludzi na dwie (trzy?) "klasy".
Tak samo jest ze spożywaniem ciała i krwi Chrystusa.

Jak sie wymyśliło doktrynę, to trzeba sobie teraz jakoś radzić.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Roszada

Odp: Pamiątka - kiedy nowe światło?
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Styczeń, 2016, 20:07 »
Słyszałem że w Polsce ŚJ raczej nie piją alkoholu w dniu Pamiątki, ale nie wiedziałem, że gdzie indziej jest inaczej:

*** w14 15.11 s. 17  ***
W niektórych krajach nasi współwyznawcy spożywają do posiłków przed zebraniami napoje alkoholowe w umiarkowanych ilościach. Podczas Paschy używano czterech kielichów wina. Kiedy Jezus ustanawiał Pamiątkę, polecił apostołom pić wino, które wyobrażało jego krew (Mat. 26:27).

Umiarkowanie?
To rzecz względna. :)


Offline Roszada

Odp: Pamiątka - kiedy nowe światło?
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Styczeń, 2016, 21:03 »
Mnie zawsze intryguje dlaczego ŚJ z takim zapałem zapraszają na Pamiątkę, czyżby tylko dlatego, że im nakazują?
Doszukiwałem się jakiegoś udawania na nich twarzach, że to naprawdę święto, ale nie znajdywałem jakichś oznak.
Może oni jednak wierzą w to, że to święto.
Tylko jedno w roku i może właśnie dlatego robi to na nich wrażenie.
To nie spowszednieje.

A może jak by było więcej tych świąt, to też by się cieszyli i jakoś odświętnie zachowywali?
A może cieszy ich to tylko dlatego, że nikt inny tego samego dnia nie świętuje, no chyba, że wypada akurat Wielki Czwartek czy Piątek albo Wielkanoc.


Offline Fantom

Odp: Pamiątka - kiedy nowe światło?
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Styczeń, 2016, 18:32 »
 nie rozumiem jak można zapraszać odstępców na takie świeto,skoro ta wieczerza miała być tylko przeznaczona dla uczniów Jezusa,w dodatku tylko dla 144000.
 Jacy obserwatorzy?Czy Jezus mówił do uczniów,żeby pozapraszali na tą uroczystość wszystkich jak leci?
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Roszada

Odp: Pamiątka - kiedy nowe światło?
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Styczeń, 2016, 18:39 »
nie rozumiem jak można zapraszać odstępców na takie świeto,skoro ta wieczerza miała być tylko przeznaczona dla uczniów Jezusa,w dodatku tylko dla 144000.
 Jacy obserwatorzy?Czy Jezus mówił do uczniów,żeby pozapraszali na tą uroczystość wszystkich jak leci?
Ano właśnie sami nauczają, że Judasza nie było na Pamiątce, a odstępców wpuszczają? Ale chyba nie zapraszają, co?

*** w90 1.7 s. 8 Pamiątkowa wieczerza ***
Teraz Jezus zwraca się do Judasza: „Czyń zaraz, co masz czynić”. Żaden z pozostałych apostołów nie rozumie, co ma na myśli. Ponieważ Judasz ma pieczę nad sakiewką, niektórym się wydaje, że Jezus mu poleca: „Nakup, czego nam trzeba na święto”, albo że go posyła, aby dał coś ubogim.
Po jego odejściu Jezus w obecności wiernych apostołów ustanawia całkiem nową, pamiątkową uroczystość.

*** it-2 s. 1036 ak. 3 Wieczerza Pańska ***
Ale Jan, obecny na tej uroczystości, zaznaczył, że przed ustanowieniem Pamiątki Jezus odprawił wiarołomnego Judasza.


Offline Roszada

Odp: Pamiątka - kiedy nowe światło?
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Styczeń, 2016, 19:50 »
Końca nie widać skoro Pamiątka ma być w 2017. ;)

*** km 12/15 s. 4 Ogłoszenia ***
W roku 2017 Pamiątka odbędzie się we wtorek 11 kwietnia.

No i ta Pamiątka już w nowym świecie, tfu, pewnie w nowym miejscu, w Warwick:

*** yb14 ss. 10-11 Organizacja, która podąża naprzód ***
Dodał też, że budynek przy Sands Street 90 prawdopodobnie będzie trzeba opuścić w roku 2017.

"Naprzód", to znaczy do Warwick. ;D


Offline Roszada

Odp: Pamiątka - kiedy nowe światło?
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Luty, 2016, 21:07 »
A tu były ksiądz na Pamiątce:

*** km 1/08 s. 5 ***
Pewna siostra sporządziła listę 48 rodzin. Po zaproszeniu danej rodziny zaznaczała to nazwisko i zapisywała datę rozmowy. Była bardzo szczęśliwa, gdy na Pamiątkę przyszło 26 zaproszonych przez nią osób. Brat będący właścicielem sklepu zaprosił pracownika, który był kiedyś księdzem. Człowiek ten przyszedł na Pamiątkę, a potem powiedział: „W godzinę dowiedziałem się o Biblii więcej niż przez 30 lat w Kościele katolickim”. Niedługo po tej uroczystości zaczął studiować książkę Czego uczy Biblia?


Tusia

  • Gość
Odp: Pamiątka - kiedy nowe światło?
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Luty, 2016, 21:30 »
A tu były ksiądz na Pamiątce:

*** km 1/08 s. 5 ***
Pewna siostra sporządziła listę 48 rodzin. Po zaproszeniu danej rodziny zaznaczała to nazwisko i zapisywała datę rozmowy. Była bardzo szczęśliwa, gdy na Pamiątkę przyszło 26 zaproszonych przez nią osób. Brat będący właścicielem sklepu zaprosił pracownika, który był kiedyś księdzem. Człowiek ten przyszedł na Pamiątkę, a potem powiedział: „W godzinę dowiedziałem się o Biblii więcej niż przez 30 lat w Kościele katolickim”. Niedługo po tej uroczystości zaczął studiować książkę Czego uczy Biblia?

Przecież to jest zwykła propaganda.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Pamiątka - kiedy nowe światło?
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Luty, 2016, 21:34 »
Brat będący właścicielem sklepu zaprosił pracownika, który był kiedyś księdzem. Człowiek ten przyszedł na Pamiątkę, a potem powiedział: „W godzinę dowiedziałem się o Biblii więcej niż przez 30 lat w Kościele katolickim”. Niedługo po tej uroczystości zaczął studiować książkę Czego uczy Biblia?

Naczytają sie świadkowie takich *pier*** wymyślonych przez kolesi piszących strażnice, a potem się nakręcają i wmawiają innym, że księża się nawracaja na "prawde".  :)
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline ExSJMario

Odp: Pamiątka - kiedy nowe światło?
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Luty, 2016, 21:43 »
A tu były ksiądz na Pamiątce:

*** km 1/08 s. 5 ***
 „W godzinę dowiedziałem się o Biblii więcej niż przez 30 lat w Kościele katolickim”. Niedługo po tej uroczystości zaczął studiować książkę Czego uczy Biblia?

Szkoda, że Biblii nie zaczął studiować tylko książkę. Pranie mózgu totalne.
"Człowiek zostaje przyjęty do kościoła za to w co wierzy, a wykluczony za to, co wie" - Mark Twain


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Pamiątka - kiedy nowe światło?
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Luty, 2016, 21:53 »
Juz to widzę, jak ksiądz zaczyna studiować te herezje z przewrotnej książeczki "Czego naprawdę uczy Biblia" ;)
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Roszada

Odp: Pamiątka - kiedy nowe światło?
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Luty, 2016, 22:29 »
O księżach to całe baśnie, nawet o 1975 i że ŚJ mają prawdę:

“Niektórzy księża zabronili swym parafianom prześladowania świadków Jehowy, miauczenia za nimi itd. ‚Gdyby przyszli’ – powiedział jeden z nich – ‚posłuchajcie i grzecznie podziękujcie, bo jeszcze nie wiadomo, która religia jest prawdziwa’. W kilku miejscowościach księża ogłosili z ambon, że w roku 1975 nastąpi koniec świata, a jeden powiedział nawet: ‚Świadków Jehowy na pewno Bóg zesłał ku naszej pociesze’. Rzecz jasna nie wszyscy księża zmienili nastawienie”. (“Służba Królestwa” Nr 8, 1970 s. 6).
« Ostatnia zmiana: 29 Kwiecień, 2018, 20:35 wysłana przez Roszada »


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Pamiątka - kiedy nowe światło?
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Luty, 2016, 22:38 »
Rzecz jasna nie wszyscy księża zmienili nastawienie”. (“Służba Królestwa” Nr 8, 1970 s. 6).

Pewnie mała garstka :)
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),