Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 2014 - Telewizja internetowa JW Broadcasting i wielbienie Boga  (Przeczytany 22262 razy)

Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: 2014 - Telewizja internetowa JW Broadcasting i wielbienie Boga
« Odpowiedź #30 dnia: 07 Kwiecień, 2017, 05:18 »


I tak wypominacie nam to,że "stworzyliśmy" ,mamy własną telewizję.
I oczywiście to was gorszy,to jest powodem waszego zgorszenia itp.

.Człowiek współczesny jest także produktem "przemysłu wizualnego",filmu i telewizji.

I to jest jeszcze jeden przyklad , jake wyobrazenie ma    Firma WTS  o potrzebach duchowych innych ludzi .
Po prostu traktuje  ich jako "produkt" ! .
Tak jak inne firmy , zasypuje ich reklama  i oczekuje odpowiedniej do ich celow reakcji .
Stworzyli wlasna strategie marketingowa  , analizuja rynek zbytu , dopasowuja swoje dzialanie do zmieniajacej sie sytuacji .  I mozna by pomyslec : OK! , wszystko super .
Tylko pytanie : CO TO MA WSPOLNEGO ZE ZBOREM CHRZESCIJANSKIM ?!
Czy na tych zasadach mial on funkcjonowac ?
Jezeli piszesz Robbo1 :TAK CZYNIMY , to czym rozni sie SJ chodzacy od drzwi do drzwi  od   domokraznego sprzedawcy odkurzaczy ?
Na cale szczescie , wiekszosc ludzi  reaguje zniecierpliwieniem  na tego typu agresywna strategie marketingowa    i nie chce was sluchac .
Mysle tez , ze WTS  , dzialajac w ten sposob "strzelil sobie w stope" .  Ludzie oczekuja od religii pocieszenia , pomocy w radzeniu sobie w zyciu , nadzieji , wytchnienia od codziennych problemow .
Tego nie jestescie  im w stanie zaoferowac .
Za to , jako sprzedawcy garnkow AMWAY , mozecie odniesc sukces . Goraco polecam .


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: 2014 - Telewizja internetowa JW Broadcasting i wielbienie Boga
« Odpowiedź #31 dnia: 07 Kwiecień, 2017, 07:48 »
Samuel kiedyś darł szaty,że Izrael chce króla i Bóg mu wyjaśnił,że dostaną króla,ale będą na niego zasuwać,oddawać mu swoje dzieci,kasę,służyć mu, a on ich będzie wykorzystywać.

Dziś też zasuwają, tylko że dla brata Króla.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline robbo1

Odp: 2014 - Telewizja internetowa JW Broadcasting i wielbienie Boga
« Odpowiedź #32 dnia: 08 Kwiecień, 2017, 18:40 »
Nie dziwi mnie wasza reakcja.
Cieszy,że dzięki mnie zajrzeliście tam ,gdzie już dawno nie zaglądaliście.

Tylko dostrzegam,że nie czytacie z uwagą,czy ze zrozumieniem.

W istocie "większość ludzi reaguje zniecierpliwieniem",a tak naprawdę stali się "letni" na głoszone poselstwo [słowo].

Tylko jak napisał M.Dhavamony SJ:
"Jest p r a w d ą,że ludzie współcześni zmęczeni są s ł u c h a n i e m i mówieniem i nierzadko zamykają się dla mówiącego słowa".

I dotyczy to wszystkiego,w tym naszego głoszenia.

Niestety ...
co?

...powstaje kultura wizualna,od r z u c a j ą c a   kulturę opartą na słowie,które staje się ...
jakie?
...nieskuteczne i nieużyteczne".

Niestety tak jest,wystarczy wiedzieć jak niska jest sprzedaż książek  i czytelnictwo.

Tak jest.

I tak nie idzie o dokonanie wyboru.
Tylko "zastosowania obu w dziele głoszenia".
Pisał o tym wspomniany Mariasusai Dhavamony = jak czytamy w książce "Elementy teologii mistjnej" w rozdz."Sposoby i środki ewangelizacji".

Tak to wiedząc o tym,że ludzie ulegli "przemysłowi wizualnemu",stali się jego produktem ,to jest "filmu i telewizji".
Wykorzystujemy ,zmuszeni jesteśmy "wszystkie te podejścia ...owocnie zastosować dla głoszenia ewangelii współczesnemu człowiekowi"

I nie idzie o podobieństwo do "domokrążnego sprzedawcy".

To nasz zbawiciel powiedział :
"I d ą c zaś głoście ewangelię  mówiąc...".Mat.10:7
No to idziemy.

Niestety żyjemy w takich czasach,w których ludzie wielokrotnie "zamykają się dla mówiącego słowa". No to je "ukazujemy".



« Ostatnia zmiana: 08 Kwiecień, 2017, 18:43 wysłana przez robbo1 »


Offline Światus

Odp: 2014 - Telewizja internetowa JW Broadcasting i wielbienie Boga
« Odpowiedź #33 dnia: 08 Kwiecień, 2017, 19:19 »
Robbo1 jesteś inteligentny więc z pewnością wiesz co to jest hipokryzja.

Nie można najpierw głosić, że telewizyjni kaznodzieje to hochsztaplerzy i naciągacze a potem robić to samo.
Nie można mówić, że internet to narzędzie diabła a potem zakładać własny serwis internetowy.
Nie można mówić "Upraszczajcie sobie życie", a samemu opływać w luksusy.

Letniość na głoszenie.
Załóżmy, że masz dziecko. Nauczycielka zadała trudne zdanie z matematyki, ale na szczęście jest miesiąc na jego rozwiązanie. Zatrudniasz korepetytora. Ten czyta zadanie, patrzy na wzory i mówi;
- Mam dla pana doskonałą wiadomość. Wiem jak rozwiązać to zadanie  :)
Udziela odpowiedzi i odchodzi.
Ale, że jest uczciwy, po kilku dniach znowu przychodzi i mówi;
- Wie pan, tamto rozwiązanie vyło wtedy prawdziwe ale teraz obowiązują nowe algorytmy i ostateczny wynik będzie inny.
Jesteś zadowolony ale i zdziwiony.
Ale... sytuacja powtarza się jeszcze wielokrotnie.
I co robisz?
Najpierw zaczynasz uważać go za niedouczonego a potem zatrzaskujesz przed nim drzwi i nie chcesz go więcej słuchać.
A on niezrażony mówi;
- To pański wybór ale tylko moje kółko matematyczne zna prawdziwe rozwiazanie tego zadania...
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?


Offline Roszada

Odp: 2014 - Telewizja internetowa JW Broadcasting i wielbienie Boga
« Odpowiedź #34 dnia: 08 Kwiecień, 2017, 19:21 »
Robbo lubi sobie ponarzekać.
W terenie mu nie idzie, to tu złapie parę godzin i na innych forach. :)
Już go namierzyłem na jednym. ;)


Offline robbo1

Odp: 2014 - Telewizja internetowa JW Broadcasting i wielbienie Boga
« Odpowiedź #35 dnia: 08 Kwiecień, 2017, 19:58 »
Robbo1 jesteś inteligentny więc z pewnością wiesz co to jest hipokryzja.

Nie można najpierw głosić, że telewizyjni kaznodzieje to hochsztaplerzy i naciągacze a potem robić to samo.
Nie można mówić, że internet to narzędzie diabła a potem zakładać własny serwis internetowy.
Nie można mówić "Upraszczajcie sobie życie", a samemu opływać w luksusy.

Letniość na głoszenie.
Załóżmy, że masz dziecko. Nauczycielka zadała trudne zdanie z matematyki, ale na szczęście jest miesiąc na jego rozwiązanie. Zatrudniasz korepetytora. Ten czyta zadanie, patrzy na wzory i mówi;
- Mam dla pana doskonałą wiadomość. Wiem jak rozwiązać to zadanie  :)
Udziela odpowiedzi i odchodzi.
Ale, że jest uczciwy, po kilku dniach znowu przychodzi i mówi;
- Wie pan, tamto rozwiązanie vyło wtedy prawdziwe ale teraz obowiązują nowe algorytmy i ostateczny wynik będzie inny.
Jesteś zadowolony ale i zdziwiony.
Ale... sytuacja powtarza się jeszcze wielokrotnie.
I co robisz?
Najpierw zaczynasz uważać go za niedouczonego a potem zatrzaskujesz przed nim drzwi i nie chcesz go więcej słuchać.
A on niezrażony mówi;
- To pański wybór ale tylko moje kółko matematyczne zna prawdziwe rozwiazanie tego zadania...

Nie mam najmniejszych wątpliwości co do twojej umiejętności uczenia,przekonywania.
Widocznej zdolności.
Tego szczerze gratuluję.
Nie zmieniliśmy zdania,że wielokrotnie "telewizyjni kaznodzieje" to manipulatorzy itp.
Nie zmieni to jednak tego,że "głoszenie nowiny ewangelicznej jest istotne dla pracy ewangelizacyjnej".
Ja zdecydowanie wolę "papierowe wydania" itp.
Niestety w naszych czasach ludźmi "włada reklama,porusza go obraz i działanie".
Niestety "człowiek ulicy,właśnie kiedy jest w domu,ogromnie łatwo ulega obrazowi".

I to zmusza do głoszenia przez telewizję itp.
NIESTETY.

Niestety dla ciebie jeżeli zmiany to "droga do zrozumienia",to z tej drogi nie powinno się zrezygnować.

Tak naprawdę wielokrotnie "posłużenie się sieciami wzbogacającymi podnosi skuteczność tej funkcji i jednocześnie nie zakłóca podstawowej interpretacji".
Idzie o tzw."modyfikacje wzbogacające".
Konieczne jest tylko ,niemniej jednak "uchwycenie wszystkich z m i a n ,jakim jest poddawana teoria przy przejściu od wersji wcześniejszej do późniejszej".

I je4żeli w istocie "korepetytor" za każdym razem rozszerzyłby swoje wyjaśnienie.
To istnieją tzw. "modyfikacje niejednolite".
I każda taka :
"teoretycznie i empirycznie jest p r z e k s z t a ł c e n i e m naruszającym...
co?
n a r u s z a j ą c y m jednocześnie ciągłość strukturalną i funkcjonalną".
Zrozum mnie nie irytują zmiany.
Zirytowałby mnie ich brak,ich zaniechanie.
Z tej przyczyny,że to "podatność na zmiany umożliwia rozwój teorii".






Offline Roszada

Odp: 2014 - Telewizja internetowa JW Broadcasting i wielbienie Boga
« Odpowiedź #36 dnia: 08 Kwiecień, 2017, 20:04 »
Dałem lubika za staranie się, by posty były długie i niezrozumiałe. :)
No i za chęci. ;)


Offline robbo1

Odp: 2014 - Telewizja internetowa JW Broadcasting i wielbienie Boga
« Odpowiedź #37 dnia: 09 Kwiecień, 2017, 13:30 »
Tak to rzeczywistość,to,że ludzie więcej niż słuchaczami słowa,stali się "wzrokowcami" powołaliśmy do istnienia telewizję.

Nie zmienia to jednak tego,że nie zmieniamy i nie zaniechaliśmy "kontaktów osobistych",głoszenia "od domu do domu",czy jak jak kto woli "po domach".

Wspomniany Mariasusai napisał,że :
"Zasadnicze znaczenie dla ewangelizacji posiadają także kontakty indywidualne,przekazywanie ewangelii od osoby do osoby."
Przecież nawet nasz zbawiciel "uciekał się do tego podejścia osobistego...prowadził osobisty dialog.Była to również metoda stosowana przez apostołów..."
Tego się trzymamy.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: 2014 - Telewizja internetowa JW Broadcasting i wielbienie Boga
« Odpowiedź #38 dnia: 09 Kwiecień, 2017, 13:35 »
ty jesteś gupi czy z policji?
Zacznij wreszcie na obronę swoich wierzeń cytować z biblii, co?


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: 2014 - Telewizja internetowa JW Broadcasting i wielbienie Boga
« Odpowiedź #39 dnia: 09 Kwiecień, 2017, 14:03 »
[quote author=Światus link=topic=2234.msg82073#msg82073 date=1491671942

Nie można najpierw głosić, że telewizyjni kaznodzieje to hochsztaplerzy i naciągacze a potem robić to samo.
Nie można mówić, że internet to narzędzie diabła a potem zakładać własny serwis internetowy.
Nie można mówić "Upraszczajcie sobie życie", a samemu opływać w luksusy.


[/quote]
Robbo1 !
Czy mozesz odniesc sie do zarzutu hipokryzji , ktory Swiatus tutaj postawil ?
Widze , ze konsekwentnie pomijasz argumenty , ktore ci nie pasuja do konceptu , a to NIE JEST  UCZCIWE !

Ja od siebie tylko dodam jeszcze , ze WTS niejednokrotnie stwierdzal , ze apostolska forma szerzenia ewangelii charakteryzuje religie prawdziwa , i ze tylko SJ ja stosuja . Wszystkie inne metody to Babilon.
To teraz jak ?  Przejeliscie metody babilonskie ?



Offline Roszada

Odp: 2014 - Telewizja internetowa JW Broadcasting i wielbienie Boga
« Odpowiedź #40 dnia: 09 Kwiecień, 2017, 14:26 »
Tak to rzeczywistość,to,że ludzie więcej niż słuchaczami słowa,stali się "wzrokowcami" powołaliśmy do istnienia telewizję.

Nie zmienia to jednak tego,że nie zmieniamy i nie zaniechaliśmy "kontaktów osobistych",głoszenia "od domu do domu",czy jak jak kto woli "po domach".

Wspomniany Mariasusai napisał,że :
"Zasadnicze znaczenie dla ewangelizacji posiadają także kontakty indywidualne,przekazywanie ewangelii od osoby do osoby."
Przecież nawet nasz zbawiciel "uciekał się do tego podejścia osobistego...prowadził osobisty dialog.Była to również metoda stosowana przez apostołów..."
Tego się trzymamy.
No tak, Biblię oglądano w telewizji w I wieku.


DonnieDarkoJG

  • Gość
Odp: 2014 - Telewizja internetowa JW Broadcasting i wielbienie Boga
« Odpowiedź #41 dnia: 09 Kwiecień, 2017, 14:48 »
robbo1..co ty kolego łykasz.
Jak chodziłem jeszcze do służby to jak ktoś cały czas mówił: ''ten napisał to,ten napisał tamto'' to skreślałem go z odwiedzin ponownych.Zapytasz a dlaczego? Bo jak ktoś ma wytarte schematy "w głowie" to ja mu nie jestem potrzebny.
Mówisz że Jezus nauczał tak a później sypiesz cytatem innego "Mędrca" który przeczy wcześniejszemu..
To nie my czytamy bez zrozumienia tylko ty kolego.Jezus dzisiejszy Broadcasting przepędziłby jak kupców świątynnych.
A jak by zobaczył ich sygnety i sikory..matko.
Powiem ci więcej.Jezus nie mógłby wystąpić w takiej hucpie..chyba że wcześniej zgoliłby brodę,obciął włosy i przyswoił nowe jaśniejsze wersje swoich nauk..


Offline Roszada

Odp: 2014 - Telewizja internetowa JW Broadcasting i wielbienie Boga
« Odpowiedź #42 dnia: 09 Kwiecień, 2017, 14:53 »
Cytuj
Mówisz że Jezus nauczał tak a później sypiesz cytatem innego "Mędrca" który przeczy wcześniejszemu..
Co dziwniejsze, robbo cytuje gościa jedna wypowiedź, a 500 innych wypowiedzi go nie interesuje. Choćby cytowana osoba w 499 kwestiach nie zgadzała się z Jezusem czy Jehową, to robbo zacytuje tą 1 wypowiedź, która mu pasuje.
Ale po co?


Offline robbo1

Odp: 2014 - Telewizja internetowa JW Broadcasting i wielbienie Boga
« Odpowiedź #43 dnia: 09 Kwiecień, 2017, 17:23 »
Widzę,że swoimi wypowiedziami ożywiłem rozmowę.
Przypominam,że opisaliście się jako
co?
"Forum dyskusyjne".
Niemniej jak do tej pory nie mieliście okazji prowadzić ...
czego?
dyskusji,to jest debaty,dysputy,ostrej wymiany zdań,pojedynku na słowa.
Tylko wypowiadania się krytycznie,po to,żeby wypowiedzieć się krytycznie.

Wyzywanie mnie od niedorozwiniętych,to występowanie względem osoby,nie jej wywodów,a to w dyskusji niedozwolone.
Można tak,tylko to jest podeptaniem "zdrowych zasad rozmowy".
Niestety.

Niestety poza tym,że zmieniliśmy zdanie,nie przedstawiacie żadnych argumentów,wywodów.
To jednak tylko powody odrzucenia,nie rzeczowe uargumentowanie.

Nie nie zaniechaliśmy w przeciwieństwie do wielu "przepowiadania",oraz "przekazywania" gr.[ paradosis] 1 Kor.15:3-4
Trzymamy się tej najwierniejszemu wzorowi przepowiadania z pierwszego wieku.

Nie idziemy za tymi teologami o których jezuita dr. misjologii Jesus Lopez - Gay napisał,że ich zdaniem nadeszła godzina "nieprzepowiadania",które jest w stanie wywołać nowe podziały i konflikty.
Utrzymują oni,że misje powinny się ograniczać do [przeciw czemu występuje] dawania świadectwa...
jakiego?
...życia i miłosierdzia [czy] zredukowania go do "przepowiadania do demaskowania społecznego i politycznego świata".

Nie występujcie przeciw temu,że w celu "głoszenia" posługujemy się współczesnymi środkami,żeby dotrzeć do "współczesnych ludzi".
I tak to telewizja może tak jak i osobiste głoszenie "być owocnie zastosowane do głoszenia ewangelii współczesnemu człowiekowi".

To,żaden argument,że w przeszłości tego nie czyniliśmy.
Nie wtedy,teraz tak.
I tak ,to jednak my, jako nieliczni wiemy,że zasadnicze znaczenia dla ewangelizacji mają "osobiste kontakty indywidualne".-jak napisał wspomniany M.Dhavamony,i ciągle to praktykujemy.









DonnieDarkoJG

  • Gość
Odp: 2014 - Telewizja internetowa JW Broadcasting i wielbienie Boga
« Odpowiedź #44 dnia: 09 Kwiecień, 2017, 17:38 »
Czyim rzecznikiem jesteś pisząc co chwile MY?
Żadnym argumentem nie jest dla ciebie fakt ,że Jezus nie popierał takiego zachowania jakie cechuje Niewolnika?
Do kosza idą nagle słowa o dokładnym podążaniu za Mesjaszem i myśl o dokładnym trzymaniu się wzoru który pozostawił?
Jako świadek chyba znasz kwestie nienależenia do "tego świata" więc nie rozumiem twojej argumentacji ,że jeśli coś się w ludziach zmienia to CK nagle podejmuje decyzje która harmonizuje z trendami "tego świata"
A jeśli mówisz o definicjach dyskusji to wiec ,że twoje wybiórcze atakowanie innych i ich obrażanie to nędzna podróbka dyskusji.
Ale w twoim wykonaniu.