Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 2014 - Telewizja internetowa JW Broadcasting i wielbienie Boga  (Przeczytany 22260 razy)

Offline Roszada

Ten nowy zwyczaj zapewne już na stałe wszedł w roku 2014, skoro w roku 2015 już w 70 językach nadaje się dla Świadków Jehowy:

„Dnia 6 października 2014 roku na okres próbny uruchomiono w języku angielskim telewizję internetową JW Broadcasting. Od sierpnia 2015 roku nadawane materiały są tłumaczone na ponad 70 języków, żeby więcej braci i sióstr mogło odnosić duchowy pożytek (Rocznik Świadków Jehowy 2016 s. 10).

To nowa forma wielbienia Boga:

"Wiele rodzin ogląda te programy w ramach wieczoru wielbienia Boga" (jw. s. 5).

Adres telewizji internetowej: tv.jw.org

M: Dodałem adres.
« Ostatnia zmiana: 05 Styczeń, 2016, 18:33 wysłana przez M »


Offline Roszada

Odp: 2014 - Telewizja internetowa JW Broadcasting i wielbienie Boga
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Styczeń, 2016, 21:16 »
No cóż ŚJ idą z postępem. ;)
Wpierw strona jw.org, później stojaki, a teraz telewizja służąca wielbieniu Boga. :-\
A występują, członkowie Ciała Kierowniczego. :)


od-nowa

  • Gość
Odp: 2014 - Telewizja internetowa JW Broadcasting i wielbienie Boga
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Styczeń, 2016, 21:37 »
Pamiętam jedno z porównań  do innych religii ( jak zwykle zresztą) jak szczycili się śJ, że oni nie są tak jak w innych religiach fałszywych, bo nie udzielają nabożeństw, ani nie występują w telewizji, aby nauczać i zbierać za to kasę. Tym argumentem, też próbowano zgarniać nowych do organizacji śJ.


Offline Roszada

Odp: 2014 - Telewizja internetowa JW Broadcasting i wielbienie Boga
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Styczeń, 2016, 10:12 »
Jak takie wielbienie przed telewizorem wygląda pokazuje ilustracja w Strażnicy z marca 2016:

https://www.jw.org/pl/publikacje/czasopisma/straznica-do-studium-marzec-2016/umacniaj-chrzescijanska-jednosc/

(patrz Strażnica marzec 2016 s. 17).

„Uwielbiamy telewizję JW Broadcasting!” (Rocznik Świadków Jehowy 2016 s . 15; por. s. 10).
« Ostatnia zmiana: 05 Styczeń, 2016, 10:29 wysłana przez Roszada »


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: 2014 - Telewizja internetowa JW Broadcasting i wielbienie Boga
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Styczeń, 2016, 10:40 »
Wielbienie członka CK
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Tusia

  • Gość
Odp: 2014 - Telewizja internetowa JW Broadcasting i wielbienie Boga
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Styczeń, 2016, 10:52 »
Wielbienie członka CK

Brakuje mi krawatów wśród "wielbiących".


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: 2014 - Telewizja internetowa JW Broadcasting i wielbienie Boga
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Styczeń, 2016, 11:07 »
Tak jest sielsko, że tylko "łiskacza" brakuje.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: 2014 - Telewizja internetowa JW Broadcasting i wielbienie Boga
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Styczeń, 2016, 11:08 »
Widze, że ten młody ma polaną jakąś wiśniówke.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: 2014 - Telewizja internetowa JW Broadcasting i wielbienie Boga
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Styczeń, 2016, 12:25 »
Pamiętam jedno z porównań  do innych religii ( jak zwykle zresztą) jak szczycili się śJ, że oni nie są tak jak w innych religiach fałszywych, bo nie udzielają nabożeństw, ani nie występują w telewizji, aby nauczać i zbierać za to kasę. Tym argumentem, też próbowano zgarniać nowych do organizacji śJ.

  Teraz to będzie argument że są postępowi i idą z duchem czasu. Nikt nim nie zarzuci zacofania.
Już kiedyś wspominałam wykład i gościa co grzmiał że....nagłośnienie w dyskotekach to wymysł szatana na zgubę ludzkości. Upłynęło trochę czasu spotkanie w Chorzowie i podziękowania że Jehowa natknął wynalazców i wynaleźli nagłośnienie taki cudowny sprzęt, dzięki któremu mogą się odbywać spotkania.
Taka to jest ta ich polityka.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Bystry1313

Odp: 2014 - Telewizja internetowa JW Broadcasting i wielbienie Boga
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Styczeń, 2016, 18:14 »
Widzialem te telewizje, jak dodali ja do "Roku". To taka platforma TV internetowej. Kupujesz skrzyneczke lub "palec" i podlaczesz do TV i internetu. Bylo tam tylko pare filmikow. Czyli rodzina ma wielbic Boga ogladajac te same filmiki w kolko? Musze sprawdzic jak czesto to uaktualniaja.


Offline Roszada

Odp: 2014 - Telewizja internetowa JW Broadcasting i wielbienie Boga
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Styczeń, 2016, 18:19 »
Zdaje się co miesiąc nowy odcinek.
Ciekawe jaki z tego tasiemiec wyjdzie. ;)
Nie śledzę tego. Starczą mi publikacje papierowe.
Może z czasem będą uaktualniać starsze filmiki. :)


Offline M

Odp: 2014 - Telewizja internetowa JW Broadcasting i wielbienie Boga
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Styczeń, 2016, 18:26 »
Bylo tam tylko pare filmikow. Czyli rodzina ma wielbic Boga ogladajac te same filmiki w kolko? Musze sprawdzic jak czesto to uaktualniaja.

Co miesiąc wrzucają nową godzinną audycję, a oprócz tego inne relacje, filmy Towarzystwa, bajki o Piotrusiu i takie tam. Teraz się już tego nazbierało całkiem dużo.

Przykładowo aktualna "ramówka" na najbliższą godzinę wygląda tak:

« Ostatnia zmiana: 05 Styczeń, 2016, 18:32 wysłana przez M »


Offline Roszada

Odp: 2014 - Telewizja internetowa JW Broadcasting i wielbienie Boga
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Styczeń, 2016, 21:22 »
Tak mi się coś zdaje, że po prostu zerżnęło Ciało Kierownicza od protestanckich telewizyjnych kaznodziejów formę przekazu. ;D

*** dx86-13 Protestantyzm ***
USA:
kaznodzieje telewizyjni: w88 1.7 17-18; g88 8.10 31

*** w88 1.7 ss. 17-18 Chrześcijaństwo zdemaskowane jako rzecznik fałszywego kultu ***
Ci sami kaznodzieje telewizyjni usypiają czujność ludzi złudnym poczuciem bezpieczeństwa, beztrosko karmią ich nauką o „ponownym narodzeniu” i głoszą slogany w rodzaju: „Raz zbawiony, na zawsze zbawiony”. Miliony słuchaczy niemal ze wszystkich religii i sekt chrześcijaństwa uwierzyło, że zostali „zrodzeni na nowo” i są „zbawieni”.


A może będzie później tak ;):

*** g88 8.10 s. 31  ***
Następstwa skandali seksualnych wśród kaznodziejów telewizyjnych
OSTATNIO zdemaskowano w USA kilku prowadzących się niemoralnie kaznodziejów telewizyjnych. Jak się okazało, syn byłego ewangelisty Pata Robertsona, kandydata na prezydenta USA, został spłodzony przed ślubem. Ujawniono też, że inni kaznodzieje, z najsłynniejszym wśród nich Jimem Bakkerem włącznie, dopuścili się cudzołóstwa.


Offline M

Odp: 2014 - Telewizja internetowa JW Broadcasting i wielbienie Boga
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Styczeń, 2016, 14:46 »
Wielbienia członka CK ciąg dalszy (co ciekawe na wszystkich tych zdjęciach jest Stephen Lett):






KaiserSoze

  • Gość
Odp: 2014 - Telewizja internetowa JW Broadcasting i wielbienie Boga
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Styczeń, 2016, 16:14 »
Ludzie lubią kabarety, więc chętnie oglądają, co się dziwisz, Dziwisz ;-)