Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?  (Przeczytany 287088 razy)

Offline Roszada

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #780 dnia: 09 Maj, 2016, 18:14 »
Czasem odnoszę wrażenie ze ŚJ między sobą bardzo źle się rozmawia na tematy teologiczne. ;)

A co do śpiewania, to mam wybór: albo zapisać się do chóru, albo śpiewać bardzo głośno, albo ciszej, albo jak niektórzy nawet ustami nie ruszają, bo pieśni nie znają lub im się nie chce. ;)
A w okresie kolędowym to sobie sam śpiewam w domu codziennie 5 kolęd (mam ich 15 w repertuarze, a więc co 3 dni od nowa). :)


Offline gangas

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #781 dnia: 09 Maj, 2016, 18:24 »
 Oj Roszada a jednak nie na temat. Pośpiewać można owszem, co uczyniliśmy wczoraj i nie były to pieśni ani kolędy. Mi jednak chodzi o piętno jakie wyciska na każdym z nas przynależność do jakiejkolwiek grupy religijnej. Mamy to zwichrowanie ale ono nie może nas dominować. Zgadza się?
 Przecież pomagałeś takim ludziom. Tu na forum jesteśmy z odmiennie innych bajek a szanujemy się i niech tak zostanie.
Jutro to dziś tyle że jutro.


Efezjan

  • Gość
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #782 dnia: 09 Maj, 2016, 18:50 »
W zasadzie nie wiem jak to traktować Roszado. Twoja wiedza nie jest przeciętna, ale z drugiej strony mówisz, że jakbyś ukrywał się w tłumie. Nie sądzę, bo gdyby katolicy mieli 10% Twojej wiedzy to KK byłby potęgą wraz z ich członkami. Jest jednak inaczej. :D
Kościół jest potęgą liczebnościowo. Gdy się nawrócę, chcę robić coś w stylu kursów biblijnych dla katolików. Gdyby katolicy mieli większą znajomość Biblii, świadkowie nie mieliby łatwego łupu.


Offline Roszada

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #783 dnia: 09 Maj, 2016, 19:26 »
Kościół jest potęgą liczebnościowo. Gdy się nawrócę, chcę robić coś w stylu kursów biblijnych dla katolików.
Robiłem coś takiego. Niewielkie zainteresowanie.
W niektórych parafiach są "kółka biblijne", ale też wielkiego zainteresowania nie ma. Kilka osób na całą parafię.


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #784 dnia: 09 Maj, 2016, 21:56 »
Nie dziw się  :-\
Większość po prostu "odwala obowiązek", tj. co niedziela do kościoła, pasterka, rezurekcja i...koniec.
Jakiekolwiek próby rozmowy na tematy Boga, o Biblii nie wspomnę, wywoływały w najlepszym razie konsternację i pytanie: "A ty co? Nawiedzony jakiś?"

Ale pomysł z kółkiem Biblijnym w każdej parafii jest OK. Przynajmniej ŚJ mieliby trochę więcej wysiłku intelektualnego, a przy okazji zetknięcia z odmiennymi poglądami.
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline gangas

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #785 dnia: 09 Maj, 2016, 22:04 »
 To prawda. Jednak bez reżimu jak u świadków od małego, nie ma to efektu. Nawet fajnie by było pogadać o wyższych sprawach, aczkolwiek ludzie z boku ucinają dyskusję. Tak Tadeusz masz rację.
Jutro to dziś tyle że jutro.


Efezjan

  • Gość
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #786 dnia: 09 Maj, 2016, 22:36 »
Robiłem coś takiego. Niewielkie zainteresowanie.
W niektórych parafiach są "kółka biblijne", ale też wielkiego zainteresowania nie ma. Kilka osób na całą parafię.
I to jest niestety smutne, Roszado!
Teraz już wiem, skąd te sukcesy świadków Jehowy.
Ja się rozsmakowuję w Biblii. W końcu to ona rozerwała ołowiany pancerz mojego ateizmu. Jest tam takie bogactwo! Pomyślę, co zrobić, by ich nią zainteresować.


Offline Roszada

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #787 dnia: 09 Maj, 2016, 22:51 »
I to jest niestety smutne, Roszado!
Teraz już wiem, skąd te sukcesy świadków Jehowy.
Ja się rozsmakowuję w Biblii. W końcu to ona rozerwała ołowiany pancerz mojego ateizmu. Jest tam takie bogactwo! Pomyślę, co zrobić, by ich nią zainteresować.
Zawsze neofici są gorliwi, a pokoleniowi mniej. ;)


Offline gangas

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #788 dnia: 09 Maj, 2016, 22:58 »
 To faktycznie. Mnie ta sama biblia wypchnęła na bezkresne przestworza ateizmu.  A  szkoda taka fajna amerykańska. I niech tak zostanie
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline M

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #789 dnia: 24 Maj, 2016, 13:25 »
Nie mam gdzie napisać, więc napiszę tutaj. Odszedłem od zboru, a w zamian trafiłem na forum. I tak dzisiaj stuknęło mi okrągłe 1914 postów, a za 2 dni stuknie mi rok odkąd tu jestem :). Trzeba to oblać ;D.

Na Roszadzie taka liczba postów pewnie nie robi wrażenia ::).
« Ostatnia zmiana: 24 Maj, 2016, 14:33 wysłana przez M »


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #790 dnia: 24 Maj, 2016, 13:26 »
Nie mam gdzie napisać, więc napiszę tutaj. Odszedłem od zboru, a w zamian trafiłem na forum. I tak dzisiaj stuknęło mi okrągłe 1914 postów, a za 2 dni stuknie mi rok odkąd tu jestem :). Trzeba to oblać ;D.


1914? Przypadek? Nie sądzę!


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #791 dnia: 24 Maj, 2016, 18:53 »
Nie mam gdzie napisać, więc napiszę tutaj. Odszedłem od zboru, a w zamian trafiłem na forum. I tak dzisiaj stuknęło mi okrągłe 1914 postów, a za 2 dni stuknie mi rok odkąd tu jestem :). Trzeba to oblać ;D.

Na Roszadzie taka liczba postów pewnie nie robi wrażenia ::).

 Bać się czy cieszyć? :D :D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline gedeon

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #792 dnia: 24 Maj, 2016, 19:24 »
Nie mam gdzie napisać, więc napiszę tutaj. Odszedłem od zboru, a w zamian trafiłem na forum. I tak dzisiaj stuknęło mi okrągłe 1914 postów, a za 2 dni stuknie mi rok odkąd tu jestem :). Trzeba to oblać ;D.

Na Roszadzie taka liczba postów pewnie nie robi wrażenia ::).

Przecież wiesz, że nie zbadane są wyroki Boże. A wiesz znacznie więcej..... ;D ;D ;D


Offline Roszada

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #793 dnia: 24 Maj, 2016, 19:36 »
Nie mam gdzie napisać, więc napiszę tutaj. Odszedłem od zboru, a w zamian trafiłem na forum. I tak dzisiaj stuknęło mi okrągłe 1914 postów, a za 2 dni stuknie mi rok odkąd tu jestem :). Trzeba to oblać ;D.

Na Roszadzie taka liczba postów pewnie nie robi wrażenia ::).
W tej chwili masz inną ważną datę Towarzystwa: 1919

No Ty jakbyś sobie doliczył swoje obserwacje moderatorsko-admińskie to byś miał już 144 000. ;D


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #794 dnia: 24 Maj, 2016, 21:02 »
Nie mam gdzie napisać, więc napiszę tutaj. Odszedłem od zboru, a w zamian trafiłem na forum. I tak dzisiaj stuknęło mi okrągłe 1914 postów, a za 2 dni stuknie mi rok odkąd tu jestem :). Trzeba to oblać ;D.

Na Roszadzie taka liczba postów pewnie nie robi wrażenia ::).
Ja parę dni temu "oblewałem" moją liczbę postów 1410  ;D "Wtajemniczeni" wiedzą o co chodzi ;D ;)
« Ostatnia zmiana: 24 Maj, 2016, 21:07 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi