Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?  (Przeczytany 285680 razy)

Offline dziewiatka

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #1185 dnia: 22 Październik, 2020, 07:43 »
Powiem tak,można radzić tylko że ten wybór to kwestia osobista .Ja nawracalizm mam za sobą, niech każdy robi jak chce co chce .Tylko niech nie mnie nie nawraca na jakąś jedyną isłuszną najprawdziwszą prawdę .Sam już zapomniałem , że byłem świadkiem .To jest tak jak z udarem mimo że się wyszło to pewne konsekwencje pozostają.Mimo to warto cieszyć się życiem bo tylko to nam zostaje. Noż kuźwa miało być bez rad. Za karę będę sprzątał piwnicę całą sobotę. Tak na poważnie to minęło już u mnie zainteresowanie nie świadkowaniem  jak świadkowaniem to fajne uczucie.chciałbymby jedno powróciło z okresu świadkowania umiejętność dyskusji bez zbytnich emocji  ,ale nawet taka strata jest zyskiem .


Offline Sebastian

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #1186 dnia: 22 Październik, 2020, 10:44 »
Hedonizm hedonizmem ale zasady muszą być karwasz twasz
Dyskutujesz sam ze sobą czy zapomniałeś się przelogować?  :)
mam wrażenie, że hedonista Enterol dyskutował ze mną (ale uwzględniając wypowiedź Gandalfa nie wykluczam że Enterol "coś wciągnął" a zbieżność jego wypowiedzi z moimi pytaniami o wcześniejszą dyskusję Enterola z niemieckim Listonoszem może być czysto przypadkowa)

jeśli jednak Enterol "akurat" niczego nie wciągnął, to dyskusja Enterola z Sebastianem brzmi następująco:
Ja proponuję hedonistyczny styl życia. Ale nie chciałbym rozwijaċ na czym on polega bo 3 słowa, które trafnie go opisują niezbyt podobają się niektórym
wszędzie z każdego rogu atakuje nas hedonistyczna ideologia lgbt+, tak charakterystyczna dla państwa niemieckiego... :)

a tak na poważnie, to (biorąc pod uwagę Twoje wcześniejsze wojenki na forum) jestem nieco zdziwiony propagowaniem hedonizmu akurat przez Ciebie ...
Hedonizm hedonizmem ale zasady muszą być karwasz twasz
i w ten sposób "rozsądny wydaje się wniosek", :) że sędziwemu Enterolowi bliski jest hedonizm ale w wydaniu katolicko-narodowym: tzn. chciałby spożywać wodę ognistą w męskim gronie heteroseksualnych prawicowców gorszących się wtykaniem tęczowych flag gdzie nie trzeba, ale jednocześnie zdradzających swoje żony z każdą heteroseksualną Słowianką, która na drzewo nie ucieka...

Ten sam Enterol jeszcze niedawno zapewniał że nie pozwoli na demoralizowanie swoich wnuków :) ...

Teraz mamy "nowe światło" i wiemy już że wnuki Enterola powinny być demoralizowane ale w sposób zgodny z katolicko-narodową tradycją narodu polskiego :) natomiast nie powinny być demoralizowane przez LGBT z plusem (nie ma natomiast żadnych przeciwwskazań do demoralizacji tych samych wnuków przez LGBT z krzyżykiem, czyli przez LGBT w sutannie)

wracając do tematu wątku: jest to jakaś tam (ale mało atrakcyjna np. dla mnie) alternatywa wobec przynależności do jw.org
« Ostatnia zmiana: 22 Październik, 2020, 10:55 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline szymonbudny

  • Pionier
  • Wiadomości: 858
  • Polubień: 648
  • https://unitarianin.wordpress.com
    • https://unitarianin.wordpress.com
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #1187 dnia: 23 Czerwiec, 2022, 16:36 »
Jestem Świadkiem Jehowy i mam pytanie do tych osób, które odeszły ze zboru: co proponujecie w zamian?
Wszyscy, którzy wierzą, że Jezus jest Chrystusem, są dziećmi Bożymi. I każdy, kto kocha Ojca, kocha też Jego dzieci. [1J 5:1 PNŚ 2018]