Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?  (Przeczytany 284299 razy)

Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #570 dnia: 07 Kwiecień, 2016, 09:33 »

Tomek_s, mówisz że stary chwyt ŚJ zapytać o imię Boga. No dobrze. To twoim zdaniem Jezus też zastosował chwyt marketingowy nakazując w modlitwie uśwuęcać imię Boga ?

Kiedy Pan Jezus zwracał się Jehowo czy Jachwe do Boga Ojca?

Czy chodzi o "imię własne" Boga w Modlitwie Pańskiej?
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Roszada

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #571 dnia: 07 Kwiecień, 2016, 09:50 »
Zdaje się, że to wszystko nie ma żadnego związku z tematem:

Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?


Offline Szitus

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #572 dnia: 07 Kwiecień, 2016, 10:13 »
To może wróćmy do tematu faktycznie - chętnie posłucham o tym gdzie udac się skoro waszym zdaniem ŚJ to tez fałszywi prorocy, dokąd pójść bo ja naprawdę nie wiem chociaz nie jestem zwiazany z żadną religią ale nie ukrywam , że sympatyzuję ze ŚJ i z tym co głoszą , może oprócz transfuzji krwi czy noszenia i używania broni.


Offline Szitus

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #573 dnia: 07 Kwiecień, 2016, 11:43 »
Tusia, ja zawsze myślalem, ze interesuje cię co mówi Biblia na temat np trójcy, mnie nie interesują ani dokumenty KK ani tzw dokumenty ŚJ.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #574 dnia: 07 Kwiecień, 2016, 12:12 »
Tusia, ja zawsze myślalem, ze interesuje cię co mówi Biblia na temat np trójcy, mnie nie interesują ani dokumenty KK ani tzw dokumenty ŚJ.

A co biblia mówi na temat świadków jehowy i "Organizacji". Co mówi o "Strażnicy"
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #575 dnia: 07 Kwiecień, 2016, 12:14 »
A co biblia mówi o Gilead - szkole świadków jehowy?
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #576 dnia: 07 Kwiecień, 2016, 12:29 »
A co biblia mówi na temat świadków jehowy i "Organizacji". Co mówi o "Strażnicy"

A co biblia mówi o Gilead - szkole świadków jehowy?

Dokładnie tyle samo, co o seminariach, klasztorach, kółkach różańcowych, itp.  ;D
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #577 dnia: 07 Kwiecień, 2016, 12:35 »
Dokładnie tyle samo, co o seminariach, klasztorach, kółkach różańcowych, itp.  ;D

Tyle, że świadkowie chlubią się tym, że u nich wszystko jest biblijne ;)
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Roszada

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #578 dnia: 07 Kwiecień, 2016, 12:56 »
Tusia, ja zawsze myślalem, ze interesuje cię co mówi Biblia na temat np trójcy, mnie nie interesują ani dokumenty KK ani tzw dokumenty ŚJ.
Biblia o trójcy nie mówi. Dlatego o niej tam nic nie znajdziesz.

Jak Ciebie dokumenty KK nie interesują, to się do Tusi nie zwracaj. On jest tak jak ja katolikiem i trudno by się tak jak ty wypierał swego Kościoła.
Gdyby się miał swego Kościoła wyprzeć tak jak ty to marny byłby z niego katolik.


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #579 dnia: 07 Kwiecień, 2016, 13:07 »
Tyle, że świadkowie chlubią się tym, że u nich wszystko jest biblijne ;)

To fakt  ;D
Ale tyle w tym prawdy co w wyobraźni WTS-owych autorów ich publikacji  ;)
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Roszada

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #580 dnia: 07 Kwiecień, 2016, 13:16 »
Tusia, ja zawsze myślalem, ze interesuje cię co mówi Biblia na temat np trójcy, mnie nie interesują ani dokumenty KK ani tzw dokumenty ŚJ.
A ty sobie tak prywatnie Biblię dłubiesz?
A wiesz co to jest chrystologia, teologia, pneumatologia?
Jeśli tego nie wiesz, to nigdy nauki o Trójcy w Biblii nie znajdziesz.
Najwyżej możesz znaleźć o tej trójcy o którą pytasz. Tylko jak znajdziesz to nam napisz. ;D


Tusia

  • Gość
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #581 dnia: 07 Kwiecień, 2016, 15:13 »
Tusia, ja zawsze myślalem, ze interesuje cię co mówi Biblia na temat np trójcy, mnie nie interesują ani dokumenty KK ani tzw dokumenty ŚJ.

A ja jestem za tym, byś nie przedstawiał katolickiej wiary w fałszywym świetle. Tylko tyle i aż tyle.


Offline Roszada

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #582 dnia: 07 Kwiecień, 2016, 17:10 »
A ja jestem za tym, byś nie przedstawiał katolickiej wiary w fałszywym świetle. Tylko tyle i aż tyle.
Ano właśnie, jak Ty się na katolickie powołujesz, to jest źle.
Ale on znawca katolicyzmu, z Bożej łaski, ;D może ładować co chce o KK, nawet nieprawdę. ;)


Offline PoProstuJa

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #583 dnia: 08 Kwiecień, 2016, 01:02 »
Ano właśnie, jak Ty się na katolickie powołujesz, to jest źle.
Ale on znawca katolicyzmu, z Bożej łaski, ;D może ładować co chce o KK, nawet nieprawdę. ;)

A ja jestem za tym, byś nie przedstawiał katolickiej wiary w fałszywym świetle. Tylko tyle i aż tyle.

Widzę, że chwilkę mnie tu nie było, a już się kółko różańcowe zrobiło! :D :D :D

Niestety ale w moim odczuciu wypowiedzi Tusi i Roszady tylko potwierdzają, że dla wielu osób wiara nie ma nic wspólnego z wiedzą, a wiedza z wiarą.

Cóż bowiem z tego, że katolicy WIEDZĄ o kolejnych aferach pedofilskich, o pogańskim pochodzeniu swoich zwyczajów świątecznych, o dogmatach nie opartych na Biblii... skoro i tak WIERZĄ, że znają prawdę!

I bardzo dobrze, niech sobie wierzą. Ale w takim wypadku twierdzenie, że religia Świadków Jehowy jest fałszywa jest po prostu śmieszne. Bo co im można zarzucić?
Może aferę pedofilską albo nauki niepoparte Biblią? A zatem to samo co katolikom!
W czym zatem katolicy są LEPSI od Świadków?! Kompletnie w niczym..!
I jedni i drudzy nie opierają się w 100% na Biblii, ale na ludzkich wymysłach.

I słusznie Szitus pyta: jaką zatem dajecie alternatywę?! No niestety żadnej!

Myślę, że prędzej obecny/były Świadek dogada się z ateistą niż z katolikiem, bo ten pierwszy przynajmniej nie upiera się przy tym, że jego "wiara" jest prawdziwa! :D


Offline zaocznie wywalony

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #584 dnia: 08 Kwiecień, 2016, 06:11 »
Widzę, że chwilkę mnie tu nie było, a już się kółko różańcowe zrobiło! :D :D :D

Niestety ale w moim odczuciu wypowiedzi Tusi i Roszady tylko potwierdzają, że dla wielu osób wiara nie ma nic wspólnego z wiedzą, a wiedza z wiarą.

Cóż bowiem z tego, że katolicy WIEDZĄ o kolejnych aferach pedofilskich, o pogańskim pochodzeniu swoich zwyczajów świątecznych, o dogmatach nie opartych na Biblii... skoro i tak WIERZĄ, że znają prawdę!

I bardzo dobrze, niech sobie wierzą. Ale w takim wypadku twierdzenie, że religia Świadków Jehowy jest fałszywa jest po prostu śmieszne. Bo co im można zarzucić?
Może aferę pedofilską albo nauki niepoparte Biblią? A zatem to samo co katolikom!
W czym zatem katolicy są LEPSI od Świadków?! Kompletnie w niczym..!
I jedni i drudzy nie opierają się w 100% na Biblii, ale na ludzkich wymysłach.

I słusznie Szitus pyta: jaką zatem dajecie alternatywę?! No niestety żadnej!

Myślę, że prędzej obecny/były Świadek dogada się z ateistą niż z katolikiem, bo ten pierwszy przynajmniej nie upiera się przy tym, że jego "wiara" jest prawdziwa! :D
Pamiętam z "Dnia świra" "Moja jest tylko racja, bo nawet jak jest Twoja, to moja jest mojsza niż twojsza, moja racja jest racja najmojsza" i właśnie tak często wyglądają tu dyskusje o religii: CK ŚJ "be" bo nie opierają się na biblii, KK "cacy" , a że nie opiera się na biblii ? No to co ? Co ty tam możesz powiedzieć, nie znasz wypowiedzi ojców kościoła, papieża takiego a takiego, itd, itp
Tyle że to przypomina książkę "Paście trzodę bożą" - odnośniki do odnośników, a nie do bibli, i całe nastawienie CK- "Bóg nas wybrał, i jesteśmy jedynym kanałem, bo my Wam tak mówimy"