Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?  (Przeczytany 284330 razy)

Offline wrzesien

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #495 dnia: 02 Kwiecień, 2016, 03:53 »
Ja to obalę jednym prostym wersetem!!

Mateusza 28:18
A Jezus podszedł do nich i powiedział: "Otrzymałem pełną władzę w niebie i na ziemi".

Gdyby miał otrzymać władzę dopiero w 1914 roku, to pewnie powiedziałby uczniom, że dopiero otrzyma tą władzę w przyszłości.



Mateusza 4:8-9.
8 Diabeł wziął go jeszcze na niezwykle wysoką górę i pokazał mu wszystkie królestwa świata+ oraz ich chwałę, 9 i rzekł do niego: „Dam ci to wszystko,+ jeśli upadniesz i oddasz mi cześć"

Skoro miał wszelką daną władzę w niebie i na ziemi to czemu dostał taką propozycję?


Offline Fantom

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #496 dnia: 02 Kwiecień, 2016, 08:58 »
Może dlatego,że Jezus wypowiedział te słowa po zmartwychwstaniu.Dowiódł swojej lojalności do końca i otrzymał nagrodę.Kiedy diabeł wziął Jezusa na górę,to Jezus był kuszony i teoretycznie mógł ulec.Wtedy diabeł mógł mieć władzę.Władza Jezusa przecież nie może być mniejsza niż władza diabła.Co to byłby za król z Jezusa?Jezus jest Królem królów i Panem panów.
« Ostatnia zmiana: 02 Kwiecień, 2016, 09:00 wysłana przez fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Szitus

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #497 dnia: 04 Kwiecień, 2016, 17:09 »
Ja na szczęście nigdy nie byłem ani w żadnej partii ani w żadnej religii więc mam problem z głowy. Sądzę, że najważniejsza jest PRAWDA a ludzie wszędzie są dokładnie tacy sami. Ja widzę, że sporo ludzi jest tutaj zawiedzionych zachowaniem tzw CK. Może więc warto było walczyć w zborach o to, żeby coś się w tym zakresie zmieniło bo nie chce mi się wierzyć w te rzeczy, które tu czytam. No chyba, że nawet ŚJ których znam sa tak obłudni całe zycie że potrafią być lepsi od Fronczewskiego.
A co do prawdy - mimo tego co tu czytam o organizacji ŚJ to(.....................................................................)

gedeon: edycja moja
« Ostatnia zmiana: 04 Kwiecień, 2016, 17:26 wysłana przez gedeon »


Offline Roszada

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #498 dnia: 04 Kwiecień, 2016, 17:55 »
Szitus pisze:
Cytuj
Może więc warto było walczyć w zborach o to, żeby coś się w tym zakresie zmieniło

No to wpierw musisz odłączyć zbory od Nadarzyna. ;)


Offline Szitus

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #499 dnia: 04 Kwiecień, 2016, 18:16 »
Niekoniecznie, skoro zdaniem większości ŚJ, że CK czy ten cały WTS źle działają to sa inne metody żeby to zmienić. A kto odchodzi czy to z kościoła katolickiego czy z tzw organizacj ŚJ czy od adwentystów czy zielonoświątkowców ? Otóż ludzie (.......................................) . Najpierw mocno angażują się w nową religię myśląc , ze wreszcie znaleźli to co szukali całe życie ale potem po jakimś czasie to "olśnienie" opada i pojawiają się problemy typu " a miało być tak fajnie". Idealizowanie sobie świata prowadzi do zguby raczej.
Dlatego ja zawsze uważam jedno - do ludzi zawsze trzeba podchodzić z dużą rezerwą i koncentruję się raczej na szukaniu prawdy a nie nawet na tym, że ktoś mi coś nakazuje bo "partia tak chce ".
gedeon: edycja moja
« Ostatnia zmiana: 04 Kwiecień, 2016, 19:06 wysłana przez gedeon »


Offline ExSJMario

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #500 dnia: 04 Kwiecień, 2016, 18:56 »
Ja widzę, że sporo ludzi jest tutaj zawiedzionych zachowaniem tzw CK. Może więc warto było walczyć w zborach o to, żeby coś się w tym zakresie zmieniło bo nie chce mi się wierzyć w te rzeczy, które tu czytam. No chyba, że nawet ŚJ których znam sa tak obłudni całe zycie że potrafią być lepsi od Fronczewskiego.


Ci ,którzy próbowali coś zmienić, starali się walczyć są teraz przeważnie na tym forum ,albo poza organizacją albo gdzieś tylko jedną nogą.
Każdy przyzna że to walka z wiatrakami.
W indywidualnych rozmowach ze starszymi, każdy przyznaje Ci racje, a w gronie albo przy NO nabierają wody w usta, wypierają się wszystkiego albo wmawiają Ci, że źle ich chyba zrozumiałeś i uznają kogoś takiego za buntownika i mąciciela.
Taka jest zborowa rzeczywistość.
"Człowiek zostaje przyjęty do kościoła za to w co wierzy, a wykluczony za to, co wie" - Mark Twain


Offline Szitus

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #501 dnia: 04 Kwiecień, 2016, 19:01 »
To nie jest zborowa rzeczywistość - to rzeczywistość każdego czy to kościoła czy partii czy kazdej innej organizacji.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #502 dnia: 04 Kwiecień, 2016, 21:20 »
Ja na szczęście nigdy nie byłem ani w żadnej partii ani w żadnej religii więc mam problem z głowy.

U świadków nie byłeś?
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Szitus

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #503 dnia: 04 Kwiecień, 2016, 21:52 »
Nie byłem, czasami średnio dwa razy w roku przychodzą do mnie do domu pogadać i tyle. Pogadamy pogadamy i na tym koniec. Żadnej jakiejś nachalności zresztą w rozmowach czy to z zielonoświatkowcami czy adwentystami czy katoliami nigdy czegos takiego nie odczuwałem. Byc może ja mieszkam na innej planecie ;)


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #504 dnia: 05 Kwiecień, 2016, 09:59 »
Nie byłem, czasami średnio dwa razy w roku przychodzą do mnie do domu pogadać i tyle

  A więc skoro nie byłeś, gadasz sobie z nimi średnio dwa razy do roku to tak naprawdę nie masz o nich większego pojęcia.

Jeśli bym jadała średnio dwa razy do roku szpinak, trudno abym się nazywała jego znawczynią albo koneserką. :P
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #505 dnia: 05 Kwiecień, 2016, 10:45 »
  A więc skoro nie byłeś, gadasz sobie z nimi średnio dwa razy do roku to tak naprawdę nie masz o nich większego pojęcia.

Jeśli bym jadała średnio dwa razy do roku szpinak, trudno abym się nazywała jego znawczynią albo koneserką. :P

Niestety słuchając, czytając, oglądając niektóre wypowiedzi dochodzę do wniosku, że każdy w oczach swoich jest ekspertem od wszystkiego  ;D
Wczoraj w informacjach jedna pani w wieku 70+ z przejęciem wypowiadała się na pytanie redaktora "czy młodzi mają szanse na pracę w kraju, czy pozostaje emigracja".
Ludzie nie potrafią się przyznać, że posiadają znikomą wiedzę na jakiś temat i z poważnymi minami wygłaszają najdziksze herezje  ;D
I nasze forum nie jest wolne od tej przypadłości... :)
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Szitus

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #506 dnia: 05 Kwiecień, 2016, 11:09 »
No trudno porównać jedzenie szpinaku z jedzeniem "wiedzy" na tematy zawarte w Biblii.
Nie uważam się za żadnego konesera czy znawcę tematu. Czytając jednak to forum trudno nie zauważyć, że wiekszość osób,  które tu piszą jest zdegustowana postępowaniem WTS czy CK. Sa też i osoby zrażone do ŚJ ich "zmieniającym sie światłem" na prawdę biblijną.
Szczerze mówiąc ja zawsze śmiałem się jak słyszałem , ze ŚJ przepowiadali Armagedon bo sam zawsze wiedziałem i wiem, że o czasie tej wojny wie tylko Jahwe. Jeśli ktoś rozpowszechniał , ze np w 1975 roku będzie Armagedon to takie osoby powinny być usunięte z organizacji.
Co do nauk ŚJ do dzisiaj mam wątpliwości w sprawie transfuzji krwi czy problem posiadania broni przez ŚJ czy podejmowanie pracy związanej z posiadaniem broni jak żołnierz czy policjant czy ochroniarz.
Jeśli w tej organizacji panuje taki ostarcyzm czy inne złe psotępowanie tzw starszych to naprawdę nie wierzę, że musicie uciekać od nich i jako zbór nie macie na to wpływu.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #507 dnia: 05 Kwiecień, 2016, 11:14 »
Jeśli w tej organizacji panuje taki ostarcyzm czy inne złe psotępowanie tzw starszych to naprawdę nie wierzę, że musicie uciekać od nich i jako zbór nie macie na to wpływu.
Widać, że masz luki w wiadomościach. Starsi w zborach mają władzę praktycznie absolutną. Od ich widzimisię zależy czyjeś, być albo nie być w organizacji. Co z tego, że mają nad sobą NO jak to przeważnie są ludzie znający się dobrze na stopie towarzyskiej, i skarga szarego głosiciela, na starszego w najlepszym wypadku ląduje w koszu.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #508 dnia: 05 Kwiecień, 2016, 11:27 »
Jeśli w tej organizacji panuje taki ostarcyzm czy inne złe psotępowanie tzw starszych to naprawdę nie wierzę, że musicie uciekać od nich i jako zbór nie macie na to wpływu.

Próbowałeś kiedyś przekonać 4-latka o tym, że jego mama czy tata to zło skończone, diabeł wcielony i ma ich przestać kochać?
Taki sam jest stan umysłu ŚJ wewnątrz organizacji gdy próbuje im się wytłumaczyć złe postępowanie CK albo ich fałszywe nauki  >:(
Dodatkowo oni wciąż są programowani, że organizacja=Bóg  >:(
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Szitus

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #509 dnia: 05 Kwiecień, 2016, 11:27 »
Nemo, poweim tak, moja żona jest katoliczka, praktykująca, chodzi do kościoła nie tylko co niedziele .....bardzo często spieramy się na tematy religijne ale ona nie ma zamiaru uciekać z kościoła katolickiego dlatego że są tam tuszowane molestowania, że są przekręty finansowe banku watykanskiego...ona zawsze mówi mi jedno - " ja wierzę w Boga a nie w ludzi".....Ja myślę dokładnie tak samo jak i ona - ja wierzę w Boga a nie w ludzi.
I jeszcze jedno - ja naprawdę nie rozumiem jednej rzeczy - czy was naprawdę zmuszano np do płacenia jakichś składek czy do przepracowywania iluś tam godzin w głoszeniu ? Bo naprawdę trudno mi w to uwierzyć. Poza tym cały czas nie moge uwierzyć w to, że nie było was stać na to, żeby takim praktykom przeciwstawić się.
Jak do nas przychodzi ksiądz z tzw kolędą, to moja żona daje mu tyle kasy ile chce. Jeszcze nigdy nie słyszeliśmy o tym, że na kolędę ma być co najmniej 100zł czy 200zł albo żeby ktoś ją zganił bo dała na kościół za mało.
Dlatego naprawdę, może ja i moja żona żyjemy na innej planecie.