Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?  (Przeczytany 284276 razy)

Offline gangas

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #480 dnia: 01 Kwiecień, 2016, 12:06 »
Zauważyłem, że świadkowie biblię traktują tylko jako instrukcję obsługi. Jak książkę o dobrym wychowaniu.
  Ale instrukcje obsługi czego?
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #481 dnia: 01 Kwiecień, 2016, 12:14 »
  Ale instrukcje obsługi czego?

do życia :) wszystkim tłumaczą, że żyją zgodnie z biblią. Wszystko znajdą w Biblii (poprzez Strażnice)
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline gangas

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #482 dnia: 01 Kwiecień, 2016, 12:28 »
 Tak im się pewnie wydaje, przecież tam podobno są wskazówki dotyczące każdego aspektu życia.
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Puszek

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #483 dnia: 01 Kwiecień, 2016, 16:21 »
Nie macie szans obalić tych nauk! :D
Kto udowodni Biblią, że Jezus w 1914 roku na pewno nie objął tronu w Królestwie Bożym, niech pierwszy rzuci kamień! :D


To ja pierwszy rzucam kamyczkiem  :D :D
"A Jezus podszedł i powiedział do nich, mówiąc: Dano mi wszelką władzę w niebie i na ziemi." [Przekład Nowego Świata, Mt 28: 18]

Pytania moje brzmią: Dlaczego Jezus skłamał mówiąc po zmartwychwstaniu, że ma wszelką władzę skoro otrzymał ją dopiero w roku 1914? Dlaczego nie powiedział że BĘDZIE mu dana wszelka władza?
Co to znaczy wszelka władza? Czym się Jezus zajmował do roku 1914 i jakie stanowisko w takim razie objął po zmartwychwstaniu, skoro Królem miał dopiero zostać?

Osobiście przyznam, że ten właśnie werset mi otworzył oczy ku dalszemu przebudzaniu.
"I chodź ucieknijmy stąd, nie chcę już oddychać tym zatrutym powietrzem! Chodź ucieknijmy stąd, nikt nie będzie mówił nam co dla nas jest najlepsze..."


Tusia

  • Gość
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #484 dnia: 01 Kwiecień, 2016, 18:26 »
Z Biblii wynika data 1914??????

Przecież to jest oczywiste, że w Biblii jest o tym mowa. Wystarczy otworzyć Biblię. Może być np. ta:



Mamy WIZJĘ CZASÓW OSTATECZNYCH i 1914. Czy potrzeba coś więcej?



Offline PoProstuJa

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #485 dnia: 01 Kwiecień, 2016, 18:45 »

To ja pierwszy rzucam kamyczkiem  :D :D
"A Jezus podszedł i powiedział do nich, mówiąc: Dano mi wszelką władzę w niebie i na ziemi." [Przekład Nowego Świata, Mt 28: 18]

Pytania moje brzmią: Dlaczego Jezus skłamał mówiąc po zmartwychwstaniu, że ma wszelką władzę skoro otrzymał ją dopiero w roku 1914? Dlaczego nie powiedział że BĘDZIE mu dana wszelka władza?
Co to znaczy wszelka władza? Czym się Jezus zajmował do roku 1914 i jakie stanowisko w takim razie objął po zmartwychwstaniu, skoro Królem miał dopiero zostać?

Osobiście przyznam, że ten właśnie werset mi otworzył oczy ku dalszemu przebudzaniu.

A tam kamyczek... to ledwie ziarnko piasku! :D Zawsze można rozumieć tę wypowiedź jako pewną metaforę czy coś w tym stylu.
Ja mogę powiedzieć: "Dano mi bilet na Euro 2020".
Dano mi dzisiaj, ale w pełni go wykorzystam dopiero za 4 lata. Tak samo przyszły król może powiedzieć, że dano mu władzę, choć koronowanie będzie dopiero za miesiąc.
Takie kreatywne wytłumaczenia w stylu: Co Jezus miał na myśli?, można mnożyć i mnożyć :)

Niestety tak jest z wieloma wersetami, że można je rozumieć na różne sposoby.

Mam takie odczucie, że dyskusja zmierza w dziwnym kierunku. Są tu różne wypowiedzi dyskredytujące Pismo Święte, a ja akurat wierzę w to, że Biblia jest księgą natchnioną przez Boga. I że jest "instrukcją obsługi" człowieka.

Miło się rozmawia, ale to już przypomina kręcenie się w kółko. Te same argumenty powtarzane do znudzenia, tylko w nieco innych odsłonach. Nie ma tu już nic odkrywczego i nowego dla mnie.
Dlatego robię sobie forumowe wakacje :) Jak się wydarzy nowa afera w Ciele Kierowniczym, to może znowu tu wpadnę. Ale obecnie nie mam już nic do dodania od siebie.

Pozdrawiam forumowiczów gorąco :)


Offline M

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #486 dnia: 01 Kwiecień, 2016, 18:49 »
A tam kamyczek... to ledwie ziarnko piasku! :D Zawsze można rozumieć tę wypowiedź jako pewną metaforę czy coś w tym stylu.
Ja mogę powiedzieć: "Dano mi bilet na Euro 2020".
Dano mi dzisiaj, ale w pełni go wykorzystam dopiero za 4 lata. Tak samo przyszły król może powiedzieć, że dano mu władzę, choć koronowanie będzie dopiero za miesiąc.
Takie kreatywne wytłumaczenia w stylu: Co Jezus miał na myśli?, można mnożyć i mnożyć :)

Sama nie wierzysz w to co piszesz :).


Offline Puszek

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #487 dnia: 01 Kwiecień, 2016, 19:16 »
A tam kamyczek... to ledwie ziarnko piasku! :D Zawsze można rozumieć tę wypowiedź jako pewną metaforę czy coś w tym stylu.
Ja mogę powiedzieć: "Dano mi bilet na Euro 2020".
Dano mi dzisiaj, ale w pełni go wykorzystam dopiero za 4 lata. Tak samo przyszły król może powiedzieć, że dano mu władzę, choć koronowanie będzie dopiero za miesiąc.
Takie kreatywne wytłumaczenia w stylu: Co Jezus miał na myśli?, można mnożyć i mnożyć :)

Niestety tak jest z wieloma wersetami, że można je rozumieć na różne sposoby.

Mam takie odczucie, że dyskusja zmierza w dziwnym kierunku. Są tu różne wypowiedzi dyskredytujące Pismo Święte, a ja akurat wierzę w to, że Biblia jest księgą natchnioną przez Boga. I że jest "instrukcją obsługi" człowieka.

Piszesz serio czy ironizujesz? Czy w takiej prostej natchnionej wypowiedzi trzeba się czegoś więcej doszukiwać i gdybać? Nie sądzę. Jezus władzę miał już wtedy i nie musiał czekać do roku 1914. Wersetów obalających tenże rok jest dużo więcej wystarczy zasiąść do Biblii z otwartym umysłem. Nie wspomnę, że pierwotnie w 1914 miało mieć miejsce pochwycenie pomazańców do nieba i ostatecznie Armagedon ale o tym już wiesz z lektury "Kryzysu"- w przeciwieństwie do zapewne milionów ŚJ. Tylko w kwestii tego roku było kilka różnych zrozumień "niewolnika". 
Podałem tylko jeden przykład zaczerpnięty z Pisma o który prosiłaś, a jeśli on nie robi na tobie wrażenia..to cóż życzę miłego urlopu ;)
"I chodź ucieknijmy stąd, nie chcę już oddychać tym zatrutym powietrzem! Chodź ucieknijmy stąd, nikt nie będzie mówił nam co dla nas jest najlepsze..."


Online Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #488 dnia: 01 Kwiecień, 2016, 19:21 »
Zawsze można rozumieć tę wypowiedź jako pewną metaforę czy coś w tym stylu.

Właśnie w tym tkwi zarówno siła, jak też...słabość WTS-u  :-\
Jedno tłumaczymy dosłownie, inne - to metafora  :(
I zawsze się zgadza z naukami CK  :-\
Tymi aktualnymi, ma się rozumieć  ;D
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline PoProstuJa

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #489 dnia: 01 Kwiecień, 2016, 19:22 »
Piszesz serio czy ironizujesz? Czy w takiej prostej natchnionej wypowiedzi trzeba się czegoś więcej doszukiwać i gdybać? Nie sądzę. Jezus władzę miał już wtedy i nie musiał czekać do roku 1914. Wersetów obalających tenże rok jest dużo więcej wystarczy zasiąść do Biblii z otwartym umysłem. Nie wspomnę, że pierwotnie w 1914 miało mieć miejsce pochwycenie pomazańców do nieba i ostatecznie Armagedon ale o tym już wiesz z lektury "Kryzysu"- w przeciwieństwie do zapewne milionów ŚJ. Tylko w kwestii tego roku było kilka różnych zrozumień "niewolnika". 
Podałem tylko jeden przykład zaczerpnięty z Pisma o który prosiłaś, a jeśli on nie robi na tobie wrażenia..to cóż życzę miłego urlopu ;)

Puszku jestem po lekturze "Kryzysu sumienia" i wiem skąd się wziął rok 1914. Myślałam, że mój post zostanie prawidłowo odczytany, ale nie dałam chyba odpowiednich buziek:  ;) ;D :P

To leeecę na odpoczynek pod palmami!  8-)  ;)


Offline Roszada

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #490 dnia: 01 Kwiecień, 2016, 19:23 »
A tam kamyczek... to ledwie ziarnko piasku! :D Zawsze można rozumieć tę wypowiedź jako pewną metaforę czy coś w tym stylu.
Ja mogę powiedzieć: "Dano mi bilet na Euro 2020".
Dano mi dzisiaj, ale w pełni go wykorzystam dopiero za 4 lata. Tak samo przyszły król może powiedzieć, że dano mu władzę, choć koronowanie będzie dopiero za miesiąc.
Takie kreatywne wytłumaczenia w stylu: Co Jezus miał na myśli?, można mnożyć i mnożyć :)
Niestety tak jest z wieloma wersetami, że można je rozumieć na różne sposoby.
A jak wierzyli Apostołowie i ich uczniowie?
Czy Jezus na ich oczach nie pokazał tej mocy, gdy zatrzymał wichry i burzę?
Może to też metafora?
Albo może to im się zdawało i myśleli, że szatan tego dokonał. ;)


Offline Puszek

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #491 dnia: 01 Kwiecień, 2016, 19:26 »
Puszku jestem po lekturze "Kryzysu sumienia" i wiem skąd się wziął rok 1914. Myślałam, że mój post zostanie prawidłowo odczytany, ale nie dałam chyba odpowiednich buziek:  ;) ;D :P

To leeecę na odpoczynek pod palmami!  8-)  ;)

Czyli ironizowałaś, już mi lepiej się zrobiło na serduszku ;) Reasumując: ŚJ na każdą naukę mają jakiś werset, choćby był on wyrwany z kontekstu, nie na temat albo przytoczony jako podwójne znaczenie spełniające się odziwo w naszych czasach. Byleby tylko podeprzeć coś Biblią, żeby ktoś zachłyśnięty "prawdą" żył w przeświadczeniu życia "w prawdzie".  Ale to wcale nie znaczy, że nie można tych nauk biblijnie obalić - otóż można i to jeszcze jak ;) pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 01 Kwiecień, 2016, 19:32 wysłana przez Puszek »
"I chodź ucieknijmy stąd, nie chcę już oddychać tym zatrutym powietrzem! Chodź ucieknijmy stąd, nikt nie będzie mówił nam co dla nas jest najlepsze..."


Offline Roszada

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #492 dnia: 01 Kwiecień, 2016, 19:26 »
Puszku jestem po lekturze "Kryzysu sumienia" i wiem skąd się wziął rok 1914.
Rok 1914 wziął się od Barboura, jak samo Towarzystwo napisało:

„A w roku 1875 Nelson H. Barbour oznajmił na łamach swego czasopisma Herald of the Morning, że w roku 1914 zakończy się okres nazwany przez Jezusa »wyznaczonymi czasami narodów« (Łukasza 21:24)” (Przebudźcie się! Nr 11, 1994 s. 26).

Nic dodać nic ująć. :)


Offline ExSJMario

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #493 dnia: 01 Kwiecień, 2016, 23:24 »
I na to znajdzie się odpowiedź! :) Duch objawił CK najważniejsze nauki, ale nie wszystkie te objawienia CK poprawnie zrozumiało!
 

Nie macie szans obalić tych nauk! :D
Kto udowodni Biblią, że Jezus w 1914 roku na pewno nie objął tronu w Królestwie Bożym, niech pierwszy rzuci kamień! :D

Ja to obalę jednym prostym wersetem!!

Mateusza 28:18
A Jezus podszedł do nich i powiedział: "Otrzymałem pełną władzę w niebie i na ziemi".

Gdyby miał otrzymać władzę dopiero w 1914 roku, to pewnie powiedziałby uczniom, że dopiero otrzyma tą władzę w przyszłości.

« Ostatnia zmiana: 01 Kwiecień, 2016, 23:26 wysłana przez ExSJMario »
"Człowiek zostaje przyjęty do kościoła za to w co wierzy, a wykluczony za to, co wie" - Mark Twain


Offline ExSJMario

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #494 dnia: 01 Kwiecień, 2016, 23:28 »
Powieliłem post Puszka. Nie doczytałem do końca wątku ;)
Przepraszam. :D
"Człowiek zostaje przyjęty do kościoła za to w co wierzy, a wykluczony za to, co wie" - Mark Twain