Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?  (Przeczytany 284309 razy)

Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #375 dnia: 29 Marzec, 2016, 08:33 »
Chcieliby być, ale nimi nie są. Kierownicy świadków piszą, że kontynuują naukę apostołów i pierwszych chrześcijan. Mylą się.

Zadekretowałeś, że nie są chrześcijanami, bo masz taką władzę osądzania?
A na jakiej podstawie wydałeś osąd? Tylko niezgodność z naukami konkurencji (KK)?
W ich własnej publikacji "Prowadzenie rozmów..." napisali co praeda o sobie "nie jesteśmy chrześcijanami..." ale temat ten był wałkowany już na forum i byli bądź obecni ŚJ wyjaśniali, że było to w znaczeniu (jak oni nazywają) "nominalne chrześcijaństwo"  >:(

Apostołowie i pierwsi chrześcijanie byli chrystocentryczni. Uznawali Chrystusa jako Pana i Boga. Często przepłacając za to życiem.

Chrystusa za Boga uznaje tylko część denominacji określanych jako chrześcijańskie. Ten temat też już był przerabiany na forum.  :-\
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #376 dnia: 29 Marzec, 2016, 08:46 »

W ich własnej publikacji "Prowadzenie rozmów..." napisali co praeda o sobie "nie jesteśmy chrześcijanami..." ale temat ten był wałkowany już na forum i byli bądź obecni ŚJ wyjaśniali, że było to w znaczeniu (jak oni nazywają) "nominalne chrześcijaństwo"  >:(



Masło maślane
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #377 dnia: 29 Marzec, 2016, 08:52 »
Masło maślane

Tu poniekąd masz rację  :)
Wiele ichnich nauk wpada w samo-zapętlenie  :( czy wręcz w sprzeczności  >:(
Ale, aby być bezstronnym, należy stwierdzić, że również KK nie jest od tego wolny  >:(
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Tusia

  • Gość
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #378 dnia: 29 Marzec, 2016, 10:07 »
Wiele ichnich nauk wpada w samo-zapętlenie  :( czy wręcz w sprzeczności  >:(
Ale, aby być bezstronnym, należy stwierdzić, że również KK nie jest od tego wolny  >:(

Znowu ten KK. Czy Ty nie potrafisz napisać postu nie odnosząc się do Kościoła? Poza tym rzekome sprzeczności w Kościele, to wynik nieznajomości katolickiej wykładni, co już dałeś dowód wypowiadając się tutaj na forum.


Offline Roszada

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #379 dnia: 29 Marzec, 2016, 10:12 »
Niestety Tadeusz tak jak fantom nie umie nic napisać bez wymienienia KK.
Choć robi to grzeczniej niż fantom.

O katolicyzmie teoretycznie powinien tu najwięcej pisać Tusia, ja i inni.
Ale my raczej skupiamy się tu na temacie głównym forum, czyli ŚJ.

Czasem żałuję, że na fora nie zapisywałem się jako anonim, nie pisząc nic o swym katolicyzmie (taki miałem zamiar na początku na bratnim forum).
Może wtedy by inni tacy jak fantom nie zmieniali tematów świadkowych w katolickie. ;)


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #380 dnia: 29 Marzec, 2016, 10:56 »
Niestety Tadeusz tak jak fantom nie umie nic napisać bez wymienienia KK.

Pominę milczeniem  ;D

O katolicyzmie teoretycznie powinien tu najwięcej pisać Tusia, ja i inni.
Ale my raczej skupiamy się tu na temacie głównym forum, czyli ŚJ.

Podobnie jak o ŚJ teoretycznie powinni najwięcej pisać ŚJ właśnie  ;D

Może wtedy by inni tacy jak fantom nie zmieniali tematów świadkowych w katolickie. ;)

Nie dokonuję zmiany tematu  >:(
Wyjaśniałem to wielokrotnie... Piszę o naukach i postępowaniu ŚJ na podstawie własnych obserwacji bądź wyrażam opinie o naukach zamieszczonych w ich własnych publikacjach. Ponieważ byłem katolikiem, to siłą rzeczy opieram swój schemat myślowy o znane mi wzorce. Jeżeli są to wzorce akceptowalne przeze mnie - piszę o pozytywach KK w przeciwieństwie do WTS-u. Znajdziecie mnóstwo takich moich postów. I o dziwo, żaden z nich nie spotkał się z komentarzem, że" nie potrafi pisać bez wtrącenia o KK"  >:( Jeżeli znane mi fakty z życia KK są tak samo nieakceptowalne dla mnie jak nauki ŚJ to również to piszę. W tym wypadku jednak od razu alergicznie reagują aktywni na forum katolicy, zwykle czując się dotknięci do żywego nie tym, co napisałem, lecz tym, że w ogóle śmiałem napisać coś negatywnego o KK.  >:( Przy tym powielającym się argumentem "dyżurnym" jest ten, że nie jest to forum katolickie.  :(
Piszę posty aby każdy przyszły/obecny/niedoszły/były ŚJ miał jak najszersze spektrum wiedzy do podjęcia samodzielnej decyzji o wyborze drogi.
Nikogo nie atakuję, ani nie krytykuję za takie czy inne poglądy. I zgodnie z regulaminem tego forum, każdą wypowiedź staram się poprzeć odwołaniem do źródeł bądź opinii powszechnie znanych.
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #381 dnia: 29 Marzec, 2016, 11:13 »


O katolicyzmie teoretycznie powinien tu najwięcej pisać Tusia, ja i inni.
Ale my raczej skupiamy się tu na temacie głównym forum, czyli ŚJ.


   A to żeś pojechał. :D :D :D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline M

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #382 dnia: 29 Marzec, 2016, 12:23 »
Oj skończcie już tą jałową dyskusję, bo to się robi nudne. Bo znowu będziemu musieli posty kasować i PoProstuJa będzie na nas krzyczeć ;).


Offline TomBombadil

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #383 dnia: 29 Marzec, 2016, 12:44 »
Niestety zachwalanie katolicyzmu przez Tusię,Tomka S, Roszadę nie pomaga zmaltretowanym ŚJ.Wielu nawet zniechęca do forum. Jeśli ktoś chce pomóc,niech nie obraża.Szukamy akceptacji ,a nie szpileczek, tych nam nie żałowano w zborze. Dlatego szanujmy się!


Tusia

  • Gość
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #384 dnia: 29 Marzec, 2016, 12:56 »
Niestety zachwalanie katolicyzmu przez Tusię,Tomka S, Roszadę nie pomaga zmaltretowanym ŚJ.

Niczego nie zachwalamy, lecz bronimy wiary, kiedy ta jest wypaczana. Należy odróżnić grzech od wiary w Chrystusa.

Zło, które jest w Kościele, wśród katolików, wypływa nie z nauki chrześcijańskiej, opartej na Słowie Bożym, ale tkwi wewnątrz człowieka, w jego naturze skażonej grzechem (por. Mk 7, 21). Kościół jest instytucją bosko-ludzką, jest on święty i jednocześnie grzeszny, bo z grzesznych ludzi się składa, którzy ustawicznie poddają się oczyszczeniu. Kościół wszystko robi, by uświęcać swoich członków. Jeśli ktoś nie skorzysta z jego pomocy i nie chce tkwić w Chrystusie, "zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie" (J 15, 6), zostanie odłączony od wspólnoty z Jezusem oraz od wspólnoty z Kościołem. Taki sam skazuje się na potępienie (por. J 15, 2. 6).

Z Kościołem, jako nowym Izraelem, Bóg zawarł "Nowe Przymierze we Krwi" (Łk 22, 20), które dokonało się na Golgocie. Przymierze to nigdy nie przeminie, bo sięga poza granice doczesności, a więc znajduje swoje wypełnienie w wieczności. Ono nie mogłoby istnieć bez podmiotu, tj. Kościoła, który od momentu założenia nigdy nie przestał istnieć. I dlatego Kościół pierwszych wieków i Kościół w dzisiejszym świecie jest ten sam, tzn. święty i zarazem grzeszny.


Offline PoProstuJa

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #385 dnia: 29 Marzec, 2016, 12:57 »
Oj skończcie już tą jałową dyskusję, bo to się robi nudne. Bo znowu będziemu musieli posty kasować i PoProstuJa będzie na nas krzyczeć ;).

A tam znowu krzyczeć :) Ja jestem (zazwyczaj) łagodna jak baranek :)

A wszystko jest jak najbardziej w temacie, bo Tusia, Roszada i tomek_s na postawione w temacie pytanie swoimi komunikatami podprogowymi proponują katolicyzm :)
Jest to tym bardziej zabawne, że gdybym miała porównywać winy obu religii, to stwierdzam uroczyście, że z tego co mi wiadomo, u Świadków przynajmniej jeszcze nikogo nie spalono na stosie :D


Offline PoProstuJa

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #386 dnia: 29 Marzec, 2016, 13:03 »
Niczego nie zachwalamy, lecz bronimy wiary, kiedy ta jest wypaczana. Należy odróżnić grzech od wiary w Chrystusa.

Zło, które jest w Kościele, wśród katolików, wypływa nie z nauki chrześcijańskiej, opartej na Słowie Bożym, ale tkwi wewnątrz człowieka, w jego naturze skażonej grzechem (por. Mk 7, 21). Kościół jest instytucją bosko-ludzką, jest on święty i jednocześnie grzeszny, bo z grzesznych ludzi się składa, którzy ustawicznie poddają się oczyszczeniu. Kościół wszystko robi, by uświęcać swoich członków. Jeśli ktoś nie skorzysta z jego pomocy i nie chce tkwić w Chrystusie, "zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie" (J 15, 6), zostanie odłączony od wspólnoty z Jezusem oraz od wspólnoty z Kościołem. Taki sam skazuje się na potępienie (por. J 15, 2. 6).

Z Kościołem, jako nowym Izraelem, Bóg zawarł "Nowe Przymierze we Krwi" (Łk 22, 20), które dokonało się na Golgocie. Przymierze to nigdy nie przeminie, bo sięga poza granice doczesności, a więc znajduje swoje wypełnienie w wieczności. Ono nie mogłoby istnieć bez podmiotu, tj. Kościoła, który od momentu założenia nigdy nie przestał istnieć. I dlatego Kościół pierwszych wieków i Kościół w dzisiejszym świecie jest ten sam, tzn. święty i zarazem grzeszny.

Tusia, a ja jako ŚJ swoją religię widzę w ten sposób. Co o tym myślisz? :)

Zło, które jest w zborach, wśród Świadków, wypływa nie z nauki chrześcijańskiej, opartej na Słowie Bożym, ale tkwi wewnątrz człowieka, w jego naturze skażonej grzechem (por. Mk 7, 21). CK Świadków Jehowy jest instytucją bosko-ludzką, jest on święty i jednocześnie grzeszny, bo z grzesznych ludzi się składa, którzy ustawicznie poddają się oczyszczeniu. CK wszystko robi, by uświęcać swoich członków. Jeśli ktoś nie skorzysta z jego pomocy i nie chce tkwić w Chrystusie, "zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie" (J 15, 6), zostanie odłączony od wspólnoty z Jezusem oraz od wspólnoty ze zborem. Taki sam skazuje się na potępienie (por. J 15, 2. 6).


Tusia

  • Gość
Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #387 dnia: 29 Marzec, 2016, 13:06 »
Tusia, a ja jako ŚJ swoją religię widzę w ten sposób. Co o tym myślisz? :)

Zło, które jest w zborach, wśród Świadków, wypływa nie z nauki chrześcijańskiej, opartej na Słowie Bożym, ale tkwi wewnątrz człowieka, w jego naturze skażonej grzechem (por. Mk 7, 21). CK Świadków Jehowy jest instytucją bosko-ludzką, jest on święty i jednocześnie grzeszny, bo z grzesznych ludzi się składa, którzy ustawicznie poddają się oczyszczeniu. CK wszystko robi, by uświęcać swoich członków. Jeśli ktoś nie skorzysta z jego pomocy i nie chce tkwić w Chrystusie, "zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie" (J 15, 6), zostanie odłączony od wspólnoty z Jezusem oraz od wspólnoty ze zborem. Taki sam skazuje się na potępienie (por. J 15, 2. 6).

Dlatego nie zajmuję się grzechami innych, tylko doktryną ŚJ.


Offline Roszada

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #388 dnia: 29 Marzec, 2016, 13:21 »
Cytuj
Podobnie jak o ŚJ teoretycznie powinni najwięcej pisać ŚJ właśnie  ;D
Oczywiście!
Ale ponieważ oni nie piszą to pisze ja. :-\
Ja się bardzo cieszyłbym gdyby było kilka osób takich jak Liberal co znali dogłębnie nie tylko dzisiejszą naukę ale i stare dzieje.
Ale jeśli ich nie ma to ja sam muszę grzebać.


Offline Roszada

Odp: Odeszliście ze zboru i co proponujecie w zamian?
« Odpowiedź #389 dnia: 29 Marzec, 2016, 13:23 »
Niestety zachwalanie katolicyzmu przez (...) Roszadę nie pomaga zmaltretowanym ŚJ.Wielu nawet zniechęca do forum.
Gdzie ja zachwalam katolicyzm?
Tylko nie kłam.
Pokaż mi jakiś mój założony wątek o katolicyzmie.

Przecież możecie złożyć petycję by nas usunęli z forum.
Myślisz że ja nie mam co robić na Piotra stronie?
Że ja nie mam do pisania artykułów i książek?